Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 971306 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3540 : 28 Kolovoz, 2018, 14:20:52 »
Kad gledas zadnju gumu odozada, obicno su share u obliku slova V. Kad gledas prednju s prednje strane, share su u obliku slova A (obrnuto V).


Ako nema oznake prednja/zadnja, onda se najcesce prednja okrece naopako. Razlog je sto prednja i zadnja trpe obrnute sile - prednja kocenja, zadnja ubrzavanja.



Ali da, dobro je pitat, a uzet u obzir samo odgovor gdje netko TVRDI da zna jer je provjerio. Ja nisam, samo prenosim generalnu informaciju koja niej nuzno ispravna u 100% slucajeva



Kontaktiraj proizvodjaca guma i pitaj, nema bolje adrese za dobit ispravan odgovor

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Gume
« Odgovori #3541 : 28 Kolovoz, 2018, 14:31:20 »
A gume su valjda dizajnirane da dobro rasprše vodu u slucaju aqua planinga. ako je okrenes naopako od napisanog smjera rotacije pitanje je kako ce se ponasat kad naleti na vodu  :icon_scratch:
život je borba, dan mi je meč!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3542 : 28 Kolovoz, 2018, 14:53:07 »
Znalci, naručio sam Molas ML50 u dimenziji 120 i 130/70-12 i zanima me trebam li prednju gumu okrenuti obrnuto od označenog smjera rotacije?
 :icon_scratch:

Mrale, jel tebi jasno i nedvosmisleno pise na gumi ROTATION, i imas SAMO JEDNU strelicu?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Gume
« Odgovori #3543 : 28 Kolovoz, 2018, 15:16:33 »
Znalci, naručio sam Molas ML50 u dimenziji 120 i 130/70-12 i zanima me trebam li prednju gumu okrenuti obrnuto od označenog smjera rotacije?
 :icon_scratch:

Mrale, jel tebi jasno i nedvosmisleno pise na gumi ROTATION, i imas SAMO JEDNU strelicu?
Jasno, ali to ću vidjet tek kad stignu gume :laughing7:
Nego sam listao ovu temu da vidim preporuku guma i vidim da se spominje i okretanje smjera ovo što 3alfa3 piše ali nisam bio pohvatao kad se to radi zato i pitam iskusnije.  :binkybaby:


A gume su valjda dizajnirane da dobro rasprše vodu u slucaju aqua planinga. ako je okrenes naopako od napisanog smjera rotacije pitanje je kako ce se ponasat kad naleti na vodu  :icon_scratch:
Baš zato pitam, 3alfa3 objasnio teoriju - a za konkretnu gumu pitaj proizvođača
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3544 : 28 Kolovoz, 2018, 18:03:42 »
Kad dobijes gumu sve ce ti biti jasno i bez dileme :icon_thumright:

Taj old school Bridgestone bolje drzi od danasnjih fensi noviteta i noviteta s svokomponentnom smjesom od kinesceta.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3545 : 02 Rujan, 2018, 08:40:31 »
Ima ko iskustva sa ContiTwist?
Zanimaju me tuđa iskustva. Ne kupujem, zanima da li se poklapaju s mojim :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3546 : 02 Rujan, 2018, 09:23:59 »
Ima ko iskustva sa ContiTwist?
Zanimaju me tuđa iskustva. Ne kupujem, zanima da li se poklapaju s mojim :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Ja ih kupio i nisam ni namontirao, citajuci iskustva drugih prodao ih dalje. Kupio si Bridgestone Hoop i tako vozim hoop vec nekih 4000km i prije par dana sjednem na jednog NRG MC3 sa novim parom ContiTwist guma i kad ne padoh sa motora na jedno prosjecno kočenje. I to na suhom. Znaci na mokrom izgibija 100%.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3547 : 02 Rujan, 2018, 09:28:00 »
To se otprilike poklapa s mojim dozivljajima. Pa jel postoji danas tako nesto lose? Ja uzeo Conti jer su mi na autu bile top. Vjeruj, nije mi kisa nikad bio problem, ali s ovima vozim u strahu! I opet me iznenadi cak i na kretanju (!) Uopce mi nije jasno koji k...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3548 : 02 Rujan, 2018, 10:35:55 »
Svakako je jeftinije/pametnije kupiti novi par dobrih guma nego polomiti i sebe i skuter. Bridgeston Hoop ili Molas bolje drže na mokrom nego nego ta Conti zamorčad na suhom.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3549 : 02 Rujan, 2018, 10:43:31 »
Imas ti od Conti twista jos sport i race. ;) Ovaj osnovni model izbjegavaj jer nista ne valja. Sport nisam vidio, on ti ima bolju smjesu od osnovnog modela koji je bezveze i nikme ga ne bih preporucio. Race sam vidio i to je zvakaca guma, bas kako ime govori u skladu s tim.

Evo ti i i jedan tedt kad trebas zakociti, snimio sam u istim uvjetima i u razmaku od desetak minuta. Cak je Hoop stariji godinu dana...






Naravno, odvozio sam po gradu i s Contnentalom TESKO SKRECEM, sporo prebacujem lijevo desno skuter jer rade presiroke gume i profil nije agresivan. Skuter se ponasa prilikom ukaska u zavoje kao da imas suvozaca koji ti kontrira tijelom doo se nagnes u smjeru zavoja.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3550 : 02 Rujan, 2018, 11:09:30 »
Te sam uzeo.
Znaci, strasno. U zavoju su ok, lijepo pada i sve, ali putevi kocenja su na suhom nista posebno, dok na mokrom....ne znam sta bi rekao, ne mogu stat, uzbrdo provrti... Na granici upotrebljivosti. Jednostavno ne razumijem da tako nesto postoji. Cak i da je neka no name... Zato me zanima sta drugi kazu. Originalne maxxis se cine kao premium. Prije ovih su bile ME7 i osim sta ne vole uzduzne neravnine (cak i bijele crte kad dijagonalno prelazis) nisam nikad imao nijedno iznenadenje po mokrom.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3551 : 02 Rujan, 2018, 12:11:43 »
Hahaha e moj mrale, pa imam kilometara na 2 skuter kotaca koliko prosjecni benzinski auti ne mogu preci, gumu procjenim u par sekundi. Malo je guma koje nisam vozio na nasem trzistu.

Tako sam ti imao nove VeeRubber neke, odvozio 1 trip kao na jajima i prodao ih posto poto. Pa nisam lud da se vozim na klizaljkama , makar i to mogu ali sam stalno ukocen i moram se voziti pod pritiskom neprestano razmisljajici i trostruko procjenjujuci podlogu na koju nailazim.


Nego, cudan je jedan fenomen. Za sad smo zapazili na Pirelliju EVO22 i Michelin City grip te Power Pure gumama.

Netko dobije TVRDJU gumu, a netko MEKANU. Radi se o friskik dotovima i novim gumama.
Onaj tko ima TVRDU, najebao je :toothy12:

Tako ti ja imam EVO22 staru pr mjeseci i klizem se po suhom, prilikom svakog intenzivnijeg kocenja ona blokira i skripi, a sila kocenja je takva da je Bridgestone i dalje drzao. EVO22 mi puno ranije krene kliziti, a da ne govorim o onom jezivom osjecaju u zavoju kad doslovno osjetis da imas jos mrvicu inace ce te samo odnijeti kad proklize. Jer to je onaj tip gume koji kad proklize , vise Bog ne zaustavlja, samo te odnese. A prava guma i kad proklize ppd odredjenim okolnostim, ona ti daje sansu i nastoji ostvariti grip u sto sam se uvjerio.

Proveo sam dosta sati driftajuci i tu se jasno vidi kad imas dobru i losu smjesu.


Nedavno sam vidio Pizza boya kako vozi nove Molas50 gume. Upitao sam ga kako mu je, covjek extremno sretan kao da vise nikad u zivotu nece pasti :D


I kakav je to skuter koji koristi obje 130/70-12 gume??

U toj dimenziji si kupi Bridgestone i neces pogrijesit.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2018, 12:21:46 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3552 : 02 Rujan, 2018, 12:38:37 »
Nemam vise ni gume ni skut. Idem dalje :)
Jedan kineski, tvornicki je tako, sluzbeno. Dot je bio polovina 2017, znaci ono, nista staro. Ne bi vise tu gumu, grozan je filing kad znas kako treba paziti, uzmes u obzir da su sranje, i onda te opet iznenadi, a u qrc!
Cuj, ja sam u Ri, sta da ti kazem, tu nema ravnica ni horizomtalno ni vertikalno, lol, kisa je cesta, a ja svaki dan na skutu.

Po tebi koje su na vrhu za mokro i bijele crte i sve to? Bridgestone, koji modeli?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2018, 12:45:28 monetri »
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gume
« Odgovori #3553 : 02 Rujan, 2018, 12:49:02 »
Ovo kaj si naveo uzmi Molas. Gumandrzi ubsvim uvjetima. Po suhome se jace trosi ali drzi ko cicak.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3554 : 02 Rujan, 2018, 12:56:33 »
Pamtim! Tnx :)

Kakav je city grip zapravo?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3555 : 02 Rujan, 2018, 13:40:38 »
Ne bi vise tu gumu, grozan je filing kad znas kako treba paziti, uzmes u obzir da su sranje, i onda te opet iznenadi, a u qrc!

Ma toooo kralju, tocno znam o cemu govoris, to je to, opisao si g#vn% od gume bas onako kako i zasluzuje.

Slusaj, za tvoje potrebe koje si naveo, gdje ima i kise, Bridgestone Molas ti je i best buy i definitivno nemas sto traziti dalje :icon_thumright:

City Grip nije ozbiljna guma, kalup je na foru Continentala Twist, zaboravi, postoji i neka varijanta s meksom smjesom kao te zadesi, ali zajebi, treba ici na sigurno i provjereno :icon_thumright:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Gume
« Odgovori #3556 : 02 Rujan, 2018, 13:42:52 »
Pamtim! Tnx :)

Kakav je city grip zapravo?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Smece, realno sve gume su smece vise manje. Brigs je meni odlicna, vozin molas i na kisi i po suhom nikad nisan ima close call. Kad se jako nagnes i predes preko bile crte ili pjesackog malo zaplese al cin takne asfalt opet je magnet ukljucen.  :icon_thumright:
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3557 : 02 Rujan, 2018, 13:52:36 »
Da covjece, generalno Bridgestone odnosi pobjedu za gume 120/70-12, 130/70-12, 130/60-13.
Ima jos i Heidenau, koji je osjetno skuplji i ima drukciji kalup (sire su gume), ja osobno volim uze gume jer se skuter lakse i brze prebacuje, a s vremenom se guma zaravna i jos vise prosiri pa imas otezano manevriranje s onim gumama koje su nove siroke.

Za trke postoje super soft smjese i ti je prica za sebe.

A ovo sve ostalo je neki jebeni prosjek, kad procitas recenziju BUDES EXTREMNO SRETAN I UVJEREN U TO STO PISU, a zapravo im se napusis kurcine jer si nasjeo na marketing i onda se tjesis, a nereijetko i flisnes, a mozda nisi morao....vecina ih je na kisi smrt...


Evo recimo Dunlop. ScootSmart je dobra guma, ali jedan Bridgestone Hoop je gazi jer ce duze zadrzati performanse i bolji je na mokrome, a cijena ista.
Dunlop Run Scoot i GT301 su SMRT.
Na autu imam Dunlop Sportmaxx i to je nesto malo jace od prosjeka ali je cmrljavo. I jos budala prosle godine rekoh idem dati jos jednu sansu Dunlopu Winter Sport 5, uzeo nove gume i nabijem ih na k**ra*, to g#vn% je cista neka sredina, a ocekivao sam vise, jer sam istovremeno vozio i Continental WinterContact ts850. Auto klize osjetno ranije, i jednom me skoro okrenuo kad sam imao nagli manevar promjene prometne trake, ma mrs u picku materinu poluproizvedenu, nece me taj Dunlop vise nikada vidjeti, a imam 40 auto kotaca na koji ce ici Continental ili Bridgestone.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2018, 14:07:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3558 : 02 Rujan, 2018, 14:03:35 »
@corrector, hvala ti, tocno to. OK! Otprilike sad znam neki poredak :)

Vjv znas da ubuduce prelazim na vece kotace, 16 i 14, mijenja li to ovu pricu ista? Tu nekam iskustva, trebalo bi sve biti bolje 🤞
Takoder Molas?
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3559 : 02 Rujan, 2018, 14:11:06 »
Za vece kotace je drukcija prica, i tu se mijenja ponuda. Ovo je sve osobno iskustvo koje je steceno s desetcima tisuca kilometara u svim situacijama i kroz voznje raznih skutera, razlicitih guma i starosti guma, pa se u konacnici dolazi do pravog objektivnog zakljucka.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<