Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 968827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3320 : 18 Travanj, 2018, 08:50:53 »
ima li k61 u dimenzijama novog runnera?
Nema,ni jednu gumu koju bi baš htio stavit na runnera ne mogu jer je jebeni žabar naprijed morao utrpat 14 cola,nabijem ga,uz to većina tih 14ica ima index do 150 ili 180kmh i teško se griju,tak da ne mogu stavit ni Molas,ni Battlax,ni Hoop,ni K61,ni nikoji k**ra*  :angry7:

Uz to Diablo ko kakav je bio do sad se više ne proizvodi,mada on i nije bio guma za 50ku(preveliki index brzine) al se mogao vozit zbog dobre smjese,sad ga je naslijedio Diablo Rosso al to su većinom radijalke po 700kn komad namijenjene t-maxu i sličnima

Još je najbolja opcija za novi runner Evo21/22 sa indeksom do 120kmh ak ga uspiješ nać,a trebalo bi probat i novi Angel


Ma virujem da je guma top,molas se radi godinama vec i svi znaju kakva je pa da je mogu usporedit sa heidenau,samo nemogu se kockat pa da mi se nesvide (jbg dite,podstanarstvo) razumis,di god san bia bolji je asvalt nego u splitu ovo je staklo skroz ode zato neznan..a i vozin se po svim temperaturama tako da mi je i za kisu bitna kakva je..sad san u dvoumici skroz dobro cu razmislit  :)
Pa kak može imat lošiji grip ak je mekša od molasa?
Jedino po kiši,e tu ti neće bit dobra jer se tu s molasom ne može nikaj mjerit,kaj je vidljivo i po ripnama između te dvije gume

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3321 : 18 Travanj, 2018, 09:07:34 »
Ja sam po kisi vec probao, tomislavee... U kotlicu ces zavrsit :icon_tongue:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3322 : 18 Travanj, 2018, 09:53:36 »
Pa nije da se ne mogu vozit ne velim ja,al odvodnja vode im je nikakva naspram ripni kod molasica

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3323 : 18 Travanj, 2018, 10:52:51 »
ima li k61 u dimenzijama novog runnera?
Nema,ni jednu gumu koju bi baš htio stavit na runnera ne mogu jer je jebeni žabar naprijed morao utrpat 14 cola,nabijem ga,uz to većina tih 14ica ima index do 150 ili 180kmh i teško se griju,tak da ne mogu stavit ni Molas,ni Battlax,ni Hoop,ni K61,ni nikoji k**ra*  :angry7:

Uz to Diablo ko kakav je bio do sad se više ne proizvodi,mada on i nije bio guma za 50ku(preveliki index brzine) al se mogao vozit zbog dobre smjese,sad ga je naslijedio Diablo Rosso al to su većinom radijalke po 700kn komad namijenjene t-maxu i sličnima

Još je najbolja opcija za novi runner Evo21/22 sa indeksom do 120kmh ak ga uspiješ nać,a trebalo bi probat i novi Angel


Ma virujem da je guma top,molas se radi godinama vec i svi znaju kakva je pa da je mogu usporedit sa heidenau,samo nemogu se kockat pa da mi se nesvide (jbg dite,podstanarstvo) razumis,di god san bia bolji je asvalt nego u splitu ovo je staklo skroz ode zato neznan..a i vozin se po svim temperaturama tako da mi je i za kisu bitna kakva je..sad san u dvoumici skroz dobro cu razmislit  :)
Pa kak može imat lošiji grip ak je mekša od molasa?
Jedino po kiši,e tu ti neće bit dobra jer se tu s molasom ne može nikaj mjerit,kaj je vidljivo i po ripnama između te dvije gume



Indeks brzine tu nema puno znacaja. To bi onda znacilo da se ja na motoru nebi mogao vozit (pogotovo ne sporo) jer je index brzine 270+  ;D

Ako ti je guma pretvrda, zbog konstrukcije ili tlaka, pa se zato ne grije kako treba, mozes probat eksperimentirat sa snizavanjem tlaka.

Ako je bas brutalno prekruta i trazi puno veca opterecenja, onda naravno guma nije upotrebljiva za to vozilo, tj vozaca
« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2018, 10:56:09 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3324 : 18 Travanj, 2018, 11:05:15 »
Pa ove s većim indeksom brzine većinom imaju i veću nosivost(jer pretežno idu na maxije) i mogu ti reć da se sporije griju,evo za primjer,moja prednja Evo21 od 14 cola,indeks do 150kmh,veća nosivost,i od Suhog Evo21 od 13 cola,indeks brzine do 120kmh,manja nosivost,test nokat u gumu otkriva da je njegova guma osjetno mekša,testirano na nezagrijanim otprilike jednako starim gumama kod mene i njega

A na motoru su sve gume kipuće jer imaju snage,a bome sp50 i vxr200 ne budu isto ni zagrijali ni trošili isti model gume koji ide na oba
« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2018, 11:10:17 Tomi_ZG »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3325 : 18 Travanj, 2018, 11:11:50 »
Nokat u gumu nije mjerilo za nista. A da razlike koje navodis postoje - da. Ako one nisu bas drsticne, snizavanjem tlaka rijesis to.
Al da je idealno - vjerojatno nije.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gume
« Odgovori #3326 : 18 Travanj, 2018, 18:47:21 »
Pa trebas sam sebi izracunat koja ti guma treba. ne kuzim koja je to fora. Peza mi ide 80-90kmh i teska 100kg. Pa sam uzeo gume do 120kmh i nosivost cca 200kg tako nesto. I da za mene samoga je idealno ali kada vozim nekoga iza osijeti se da se guma zvaka po zavojima i da je premekana za tu masu.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3327 : 18 Travanj, 2018, 20:10:36 »
Pa nije da se ne mogu vozit ne velim ja,al odvodnja vode im je nikakva naspram ripni kod molasica




Razmisljajuc malo ipak ostajem na molasu,sta je sigurno sigurno,navika sam na njih a po kisi mi je bitno jer i po kisi se vozim ko po suvom i u gasu i miran san s molasom,ako bude prilika jos isprobat ce se i heidenau makar za ljetni set,a molas za zimu  ;D

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3328 : 18 Travanj, 2018, 20:25:37 »
Da jos jednom upitam prije kupovine. Za Apriliu SR50r . Molas ili Hoop? Obje su ista cijena. Generalno ne vozim po kisi al moze mi se desiti da me zadesi u putu prema kuci.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3329 : 18 Travanj, 2018, 20:33:12 »
Da jos jednom upitam prije kupovine. Za Apriliu SR50r . Molas ili Hoop? Obje su ista cijena. Generalno ne vozim po kisi al moze mi se desiti da me zadesi u putu prema kuci.
Koju god uzmes neces se pokajat
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3330 : 19 Travanj, 2018, 22:41:45 »
Ja narucih Hoop a brat Molas. Kod mene na Sr50r a kod njeg na Vivacity. Tako da cu ih probati obje. Vjerujem da nismo pogrijesili nijedan :)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3331 : 20 Travanj, 2018, 06:18:48 »
Niste pogrijesili s Bridgestoneom. Htio sam ti napravit neku usoredbu, ali nemam vremena pogledati na satove od skutera i usporediti koliko se brzo trosi Molas, a koliko Hoop.
Rijesili ste se pptencijnih padova, ima da drzi kao magnet za cestu.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3332 : 20 Travanj, 2018, 21:05:44 »
Niste pogrijesili s Bridgestoneom. Htio sam ti napravit neku usoredbu, ali nemam vremena pogledati na satove od skutera i usporediti koliko se brzo trosi Molas, a koliko Hoop.
Rijesili ste se pptencijnih padova, ima da drzi kao magnet za cestu.

Sto se brze trosi to bolje :)  Nek mogu izdrzat 10 000km meni dosta.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline M.A.S 82

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 190
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Ex SP180,MC3,VXR
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: OEM
Odg: Gume
« Odgovori #3333 : 21 Travanj, 2018, 01:00:31 »
Odlicna je Molas guma,imam set na MC3..
Nego jer netko stavljao na Mk2 Runnera 13-ku prednju felgu?
Frend isto trazi gume a zbog 14-ke prednje mu je izbor los..

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3334 : 21 Travanj, 2018, 06:29:27 »
Niste pogrijesili s Bridgestoneom. Htio sam ti napravit neku usoredbu, ali nemam vremena pogledati na satove od skutera i usporediti koliko se brzo trosi Molas, a koliko Hoop.
Rijesili ste se pptencijnih padova, ima da drzi kao magnet za cestu.


Eo ja mogu rec otprilike na sr70r base setup,potrosia bi ih u nekih 7000-8000 km,zadnja bi dosla da nema sare a prednja je izgledom jos bila ok al meni to vise nije bilo to po drzanju al neko to nebi ni primjetia,sad na vxu 125 serijala evo 9000 km prednja drzi slabije vec nekih 1000 km,na zadnjoj ostalo mm dva sare po sredini,sad ce novi set na placi,al racunaj na oba skutera vozene i na minusu i na plus 40,po kisi,sve osim po pjesku tipa na plazu otic..

Zaboravia san rec da mislim na Molas,i uvik zesca voznja,a sr r je bilo 50% sa suvozacem otprilike (cura),a na vxu bas rjetko suvozac neznan bil moga rec 1000 km sa suvozacem..
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2018, 06:31:05 ajlavsrku »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3335 : 21 Travanj, 2018, 08:21:29 »
Nego jer netko stavljao na Mk2 Runnera 13-ku prednju felgu?
Frend isto trazi gume a zbog 14-ke prednje mu je izbor los..
U taj posao mu nema smisla ulazit osim ak ima jako dobru vezu na tehničkom da mu se ta guma upiše,jer ak bude kakvo sranje na cesti da dolazi policija odma gledaju gume(govorim iz iskustva) i onda samo problemi

Ak to izuzmemo sa 13 cola gumom sat će dosta više lagat i razmak između blatobrana i gume će bit nakaradan

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3336 : 21 Travanj, 2018, 08:52:12 »
Ma koje vidia upisivat ista  ;D zasto bi bia velik razmak,moze se stavit blatobran od nrga il od runnera al raspored rupa dignit da padne blatobran doli,ja osobno bi prvi dan nakon kupnje novog runnera o tome razmislja 14 mi je veliko nekako, cak san i za stari runner trazia po netu da vidim kombinaciju vxr novi zadnja felga + nrg prednja u stare stapove vx/vxr bas me zanima kako izgleda al nigdi nac..

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3337 : 21 Travanj, 2018, 09:02:49 »
Nigdje nać jer su to sve prevelike kemije i komplikacije di moraš promijenit 10 stvari zbog col manje felge i ljudima se s time ne da gnjavit,a na kraju ispadne skuplja pita neg tepsija

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3338 : 21 Travanj, 2018, 10:22:34 »
Nigdje nać jer su to sve prevelike kemije i komplikacije di moraš promijenit 10 stvari zbog col manje felge i ljudima se s time ne da gnjavit,a na kraju ispadne skuplja pita neg tepsija


A znan sta oces rec,al eto ima stranaca sa stvarno kemijama  ajme,tipa novi runner sa masinom sp180 i sprida 12 cola mi izgleda brutalno

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3339 : 27 Travanj, 2018, 21:05:41 »
Niste pogrijesili s Bridgestoneom. Htio sam ti napravit neku usoredbu, ali nemam vremena pogledati na satove od skutera i usporediti koliko se brzo trosi Molas, a koliko Hoop.
Rijesili ste se pptencijnih padova, ima da drzi kao magnet za cestu.
Bratove molasice stigle prije par dana i namontirali smo ih i odusevljeni smo. Tacno drze ko magnet. Moje Hoop stigle danas. Nemam sad vrijemena da ih namontiram. Nokat metodom se cini da su od iste komponente kao i Molas. Idem na mini odmor za vikend pa kad se vratim ide montaza guma,zamjena semeringa i novo ulje u viljusku i novo ulje u getribu i onda test voznja. Bit ce to dozivljaj :) nove gume i servis viljuske odjednom :)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle