Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 970941 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3280 : 04 Ožujak, 2018, 15:38:02 »
razmisljao sam izmedu power pure sc , battlax i dunlop scootsmart , 10e razlike izmedu miselina i ostale 2. Meni je bila top ta guma al mozda bi uzeo ove druge ako si bolje. Sta da radim  :dontknow: :help: :laughing7:

Zasto svi kod odabira guma misle da su jedne bolje druge losije? Ako nije bas velika razlika u kvaliteti, nekome ce STVARNO jedne biti bolje u odnosu na drugog kojem ce druge biti bolje. Primjer je na motorima u mom slucaju Dunlop Sportsmart(1 i 2) i Metzeler M7RR - gume iste namjene, iste trajnosti, iste generacije. M7RR su mi osobno osjetno bolje

Moja filozofija je da treba naci gume koje ti odgovaraju (potebno je dosta km da ih upoznas u dusu u raznim uvjetima). Kad ih nadjes, drzi ih se dok god se proizvode.

Da ne pricam napamet, reci cu da sam na motoru odvozio preko 10setova Michelin PP guma koje su vec na trzistu valjda 15 godina. Zadnjih par godina sm probao modernije gume (iste klase i namjene), naravno, bolje su u vecini slucajeva, ali, da li to meni treba? Recimo, najbolje sam se snasao sa Metzeler M7RR. Ali, skoro 2000kn je set, a Michelin PP je oko 1100-1200kn po setu. OK, M7RR mi vise odgovaraju, ali realno, PP znam u dusu i nikad me nisu iznevjerile.



Sorry kaj sam oduzio, al eto, da sebi jos jednom potvrdim da su mi PP OK  ;D






*
a i ekperimentirat je OK. Samo, to kosta. Na skuterima i ne toliko, ali na motorima gdje je prosjecna cijena seta oko 2000kn za gume zadnje generacije, uf......





**
radje bi na cjelodnevni djir od 600tinjak km isao na Michelin PP koje kostaju 1100kn nego na nekoj gumi najnovije generacije. Zasto? JEr od PP znam sto mogu ocekivat, a ove nove s kojima nemam iskustva bi istrazivao gdje im je granica. A to zna bit bolno i skupo  ;D
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2018, 15:44:54 3alfa3 »

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Gume
« Odgovori #3281 : 04 Ožujak, 2018, 16:18:42 »
Istina sve sta si rekao da. Mozda ipak onda uzmem power pure, za moju voznju je bila odlicna i odlicno se vozila. Dobar si point napravio :icon_thumright:
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3282 : 04 Ožujak, 2018, 18:20:17 »
Istina sve sta si rekao da. Mozda ipak onda uzmem power pure, za moju voznju je bila odlicna i odlicno se vozila. Dobar si point napravio :icon_thumright:

Pa ako si ju vozio i ako ti je bila dobra, zasto ne nastavit? To je bila moja poanta  :icon_thumright:
To ne znaci da nema guma koje su za tebe bolje, ali, puno vremena (i nesto novaca) treba da to nadjes. A dok nadjes, vec ce bit na trzistu  cak i nasljednici nasljednika pa ispada da stalno isprobavas, umjesto da se vozis  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2018, 18:22:24 3alfa3 »

Offline Fast Nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 487
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr180
  • Moja Kaciga: Hjc Is-17
  • MojSetup: Kb glava,multivar,s6 28 pwk
  • MojSpuh: Kucelj pm59
Odg: Gume
« Odgovori #3283 : 04 Ožujak, 2018, 18:21:54 »
Istina sve sta si rekao da. Mozda ipak onda uzmem power pure, za moju voznju je bila odlicna i odlicno se vozila. Dobar si point napravio :icon_thumright:

Ak si mislio to okacit na spejkana na prvoj kisi ces zakopat spa u dvoristu na pedeseji je mozda okej al na bbu zaboravi
Tetrapak cjuning

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3284 : 04 Ožujak, 2018, 23:36:44 »
Ne preporucujem Michelin, istestirao te gume na dvadesetak skutera.

Pitaj Firketa, tu bi ti legao Pirelli Diablo. Da je 50ccm onda Battlax.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Odg: Gume
« Odgovori #3285 : 05 Ožujak, 2018, 00:09:21 »
Imao diablo rosso i dobre su bile :hello:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3286 : 24 Ožujak, 2018, 18:22:35 »
Podrav.
Aprilia sr50r presla tek 8200km
Trenutno mi na skuteru naprijed 10 godina star maxxis koni dodje na skuteru a nazad dunlop scoot smart stavljena prosle godine al odvrnuo se nosac LV touringa i pao na gumu i fino je zasjekao po duzini.
Znaci mjenjao bi obje al ne znam sta bi stavio. Dunlop je prilicno hvaljen al na skuteru djeluje tako minijatunrno kao da je mjera promasena za dva broja. Ova naprijed maxxis koja je dosla orginal na motoru bas izgleda kulturno al ne vidim je po katalozima da je kupim opet.
Neki frend mi navrati sa istim skuterom i ima Continental ContyTwist koje su onako po mjerama bas kao i te Maxxis koje su dosle orginal. Te ContyTwist imam za kupiti u blizini i to po super cijeni. Dosle bi ispod 400kn obje. Ima li neko iskustva sa Conty gumama ili da preporuci nesto dobro?
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Gume
« Odgovori #3287 : 24 Ožujak, 2018, 18:31:24 »
uzmi pirelli 21/22 ima par ljudi tu gumu i stvarno su zadovoljni, a i nisu skupe

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3288 : 25 Ožujak, 2018, 12:33:04 »
Na srki ima ml50 i bila je guma za 10 u svim uvjetima i svakakvoj voznji

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3289 : 26 Ožujak, 2018, 21:36:47 »
Ipak sam narucio ContiTwist. Ni ML50 ni ove pirelli evo 21/22 nisu dobavljive. Imao sam opciju da uzmem ContiTwist ili Mitas MC16 tako da sam se ipak odlucio za Conti. Malo sam citao reviewe,svi je hvale na suhom i kude na mokrom. Po kisi svakako ne vozim tako da ce bit ok. 27eura me izasao komad.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gume
« Odgovori #3290 : 26 Ožujak, 2018, 22:55:29 »
Ima si vamo tih ostalih modela,odakle si naruciva?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3291 : 26 Ožujak, 2018, 22:55:58 »
Nisi napravio nikakvu posebnu ustedu na gumama, ali dobro. Bio sam u doticaju vise puta s novom SRkom koja ima taj obicni ContiTwist. Djeluju presiroko, a to se osjeti kod promjene smjera, dakle vise za kulturnu voznju, smjesa prosjecna neka, uglavnom nebih je sebi nikad stavio. Opcenito mrzim gume koje su na suhom dobre, a na klizavom si zamalo pokojni, jer se te mane uglavnom predosjete i na suhom.
Otkako sam se odrekao tog srednjeg razreda guma, provociram i skliski asfalt, i pijesak na cesti, i snijeg, i ne znam ti ni ja sta sve ne. Kad ide prst u nju kao u sisu, onda je to mnogo dobra smjesa :headbang:


« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2018, 22:57:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3292 : 26 Ožujak, 2018, 23:20:57 »
Ima si vamo tih ostalih modela,odakle si naruciva?

Druze Bosna je u pitanju. I ovo sam jedva nasao. Bila je i opcija da na drugom mjestu uzmem dunlop scootsmart i em je skoro duplo skuplja a i vec sam rekao da mi se ne svidja  na oko. Nekakva je mrsava na skuteru kao da je 110/60 13 a ne 130/60 13.

A vidjecu iz prve ruke dok namontiram ove twistice kako ce se ponasati. Ako bas budu odron laku cu ih prodat dalje malo ispod cijene pa uzmem nesto bolje.

I ja sam vec malo u veterane presao. 41. godina je u toku. Ne vozim ko prije na limitu :)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3293 : 27 Ožujak, 2018, 07:32:44 »
Ne vozis na limitu, ali lakse se desi da zakocimo na limitu gume ovisno o podlozi i samo se odjednom nadjemo na zemlji.
U 13 godina voznje nikad nisam pao, odradio preko 200 tisuca kilometara na 2 mala kotaca, a trebao sam jednom posteno pasti zbog lose gume, i jednom sam udario u pijanog biciklistu jer nisam mogao stati zbog lose gume. Kad sam shvatio sta je dobra guma, priznajem, poceo sam se glupirati kao nikad prije, i fasciniran sa koliko dobra guma upozorava, odnosno oprasta...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Gume
« Odgovori #3294 : 27 Ožujak, 2018, 20:36:37 »
Ne vozis na limitu, ali lakse se desi da zakocimo na limitu gume ovisno o podlozi i samo se odjednom nadjemo na zemlji.
U 13 godina voznje nikad nisam pao, odradio preko 200 tisuca kilometara na 2 mala kotaca, a trebao sam jednom posteno pasti zbog lose gume, i jednom sam udario u pijanog biciklistu jer nisam mogao stati zbog lose gume. Kad sam shvatio sta je dobra guma, priznajem, poceo sam se glupirati kao nikad prije, i fasciniran sa koliko dobra guma upozorava, odnosno oprasta...

Znam taj osjecaj kad guma upozorava. Mi to kazemo "guma prica"  Prije nego proklize pocne da daje signale i imas vrijemena nesto poduzeti prije nego padnes a losa guma samo presane da drzi i padas.

Pravim sa autom preko 30k km godisnje i na autu vozim bridgeston turanza T001 a skuter mi je samo do prodavnice i kafea. Vjerujem da je ova contitwist bolja od mitas mc16 jer to su mi bile opcije u ovom trenutku.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 865
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Gume
« Odgovori #3295 : 10 Travanj, 2018, 22:32:11 »
Neznam da li je vec tko napisao, svima poznate save mc29 sporty, vise se ne proizvode u savinoj tvornici, nego u mitas. Ime modela je ostalo isto kao i izgled sare. Nadam se da nece biti slabije kvalitete nego savine. :dontknow:

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gume
« Odgovori #3296 : 16 Travanj, 2018, 00:57:37 »
Kakve su Metzeler Me 7 Teen?
Znam da je netko ranije spominjao da nisu loše gume,razmišljam da uzmem te ako na kraju ne uzmem Bridgestone Molas koje su dosta skuplje.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gume
« Odgovori #3297 : 16 Travanj, 2018, 01:15:49 »
mao m 7 teen i meni katastrofa. Pao 3x sa njima odkako vozim Pirelli  preporod
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3298 : 16 Travanj, 2018, 08:37:47 »
Neznam da li je vec tko napisao, svima poznate save mc29 sporty, vise se ne proizvode u savinoj tvornici, nego u mitas. Ime modela je ostalo isto kao i izgled sare. Nadam se da nece biti slabije kvalitete nego savine. :dontknow:
Pa ta guma je i do sada bila smeće,mislim odlična je dok je nova i stvarno drži jako,al nakon prve zime okameni i onda za iduću sezonu imaš komad tvrde plastike sa nikakvim gripom,većinom je ta guma uvijek bila prvi izbor izbor za kvazitjunere jer izgleda "sportski" i ostale gume im imaju "ružnu šaru"


Kakve su Metzeler Me 7 Teen?
Znam da je netko ranije spominjao da nisu loše gume,razmišljam da uzmem te ako na kraju ne uzmem Bridgestone Molas koje su dosta skuplje.
Molas ne može u istu rečenicu sa tim poluproizvodom

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #3299 : 16 Travanj, 2018, 09:47:50 »
M7 Teen.....

Prije 10tak godina bile jedne od najboljih (po suhom mozda i najbolje, po mokrom nista specijalno - ionako nisam vozio po mokrom), odvozio 3 seta mislim.
Sad su iste kao i tada, nisu nista losije, ali normalno da su se u medjuvremenu pojavile bolje gume, bilo bi cudno da nisu.
Ali to ne cini M7 Teen losom gumom, nego su neke druge, novije, ocito bolje sto je i za ocekivat.  ;D