Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 968435 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gume
« Odgovori #3120 : 16 Travanj, 2017, 22:29:58 »
Interesantno kak ti imaš tolko loših iskustava bas s dunlopom. Ja na autima.furam ne znam koji već set dunlopa, sve redovito kupovane ko stariji dot u unikomercu, jer radim puno km pa ju potrošim prije nego poplasticni od starosti. Uglavnom, nisam ubijao brašna po ne znam kakvim zavojima, sodranim putevima i sl., al sam ih vozio u svim vremenskim uvjetima, brzinama, opterećenostima itd. i gume me nikad nisu izdale. Iz tvojih postova se da zaključit da je bolje uzet savu, debicu il neku drugu gumu sličnog ranga nego dunlop. Ja znam da sam na dunlopu još naredno vrijeme sve dok ne pronađem bolji best buy. Za skutere ne mogu nešto previše iskustava prenijet, ali mogu reć da ko prosječan vozač sam sa SS zadovoljan, pogotovo jer sam ih stavio nakon molasa.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Gume
« Odgovori #3121 : 16 Travanj, 2017, 23:09:04 »
Interesantno kak ti imaš tolko loših iskustava bas s dunlopom. Ja na autima.furam ne znam koji već set dunlopa, sve redovito kupovane ko stariji dot u unikomercu, jer radim puno km pa ju potrošim prije nego poplasticni od starosti. Uglavnom, nisam ubijao brašna po ne znam kakvim zavojima, sodranim putevima i sl., al sam ih vozio u svim vremenskim uvjetima, brzinama, opterećenostima itd. i gume me nikad nisu izdale. Iz tvojih postova se da zaključit da je bolje uzet savu, debicu il neku drugu gumu sličnog ranga nego dunlop. Ja znam da sam na dunlopu još naredno vrijeme sve dok ne pronađem bolji best buy. Za skutere ne mogu nešto previše iskustava prenijet, ali mogu reć da ko prosječan vozač sam sa SS zadovoljan, pogotovo jer sam ih stavio nakon molasa.

Ja zadnjih godinu i pol isto vozim Dunlop i cisto sam zadovoljan.  :dontknow:
Mada za makinu od 60 lipicanera je i Sava dobra.  :icon_biggrin:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3122 : 16 Travanj, 2017, 23:17:27 »
Sve ovisi kak se voziš,nebitno da skuter ima i 50ccm,svaka nova guma je bolja od kamenjarke stare 5g,mada ima i panjeva koji voze gume još iz 2001. jer imaju mesa pa ih šteta bacit,scootsmart je solidna guma koja dosta traje,al mi nekak nije za ić do ruba(kome je to bitno),od save mc28 koja je za đubre nakon prve sezone je sigurno bolja

Offline IgorSb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski br
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Ixs
Odg: Gume
« Odgovori #3123 : 17 Travanj, 2017, 08:19:31 »
Sve ovisi kak se voziš,nebitno da skuter ima i 50ccm,svaka nova guma je bolja od kamenjarke stare 5g,mada ima i panjeva koji voze gume još iz 2001. jer imaju mesa pa ih šteta bacit,scootsmart je solidna guma koja dosta traje,al mi nekak nije za ić do ruba(kome je to bitno),od save mc28 koja je za đubre nakon prve sezone je sigurno bolja
Slazem se,nekad sam ja poslusao savijet da uzmem barum gume i kad je pala kisa s autom sam se izvrtio za 360,drugi dan skinuo stavio ventus v12 guma je drzala i po suhom i mokrom

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline NoName_ZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: Nolan N86
  • MojSetup: serijala
Odg: Gume
« Odgovori #3124 : 17 Travanj, 2017, 10:03:04 »
Sve ovisi kak se voziš,nebitno da skuter ima i 50ccm,svaka nova guma je bolja od kamenjarke stare 5g,mada ima i panjeva koji voze gume još iz 2001. jer imaju mesa pa ih šteta bacit,scootsmart je solidna guma koja dosta traje,al mi nekak nije za ić do ruba(kome je to bitno),od save mc28 koja je za đubre nakon prve sezone je sigurno bolja

Ma za vozilice na 2 kotaca, cak i one od 50ccm su gume od presudne vaznosti, dok na autima i slabije gume odrade posao, npr. Uniroyal.

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Gume
« Odgovori #3125 : 17 Travanj, 2017, 10:28:20 »
Moje iskustvo s Dunlop scootsmartom je pozitivno  :dontknow: stavio sam na SRa jer je u ponudi bio dunlop i michelin powerpure. Powerpure sam bio probo vec na runneru prije i htio sam probat cuveni scootsmart jer se oko njega vec dulje vrijeme lome koplja  ;D nikad nije izdo, fino se grije i da se terat pošteno.. ubijene su u godinu dana točno (kupljene krajem 4.mj prosle godine) sad je ostalo jos 1-2mm mesa. po kisi dosta bolji od michelin powerpure.
Volio bi probat jos par guma ali za sad scootsmart vrlo dobar (4).
imam ga i na zipu ali posto zipa slabo vozim nisam ju testiro kako spada ali mi se cini skroz ok.. izdala me na zipu jednom i to po vlaznom asfaltu na temperaturi 3-4 stupnja, izlazim iz kružnog toka odvalim gas i samo me odnjelo u pošteni powerslide  ;D

Offline Gil70

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Metkovic
  • Moj Skuter: Gilera
  • Moja Kaciga: AGV K-4 Evo
  • MojSetup: Stage 6 StreetRace
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3126 : 17 Travanj, 2017, 14:57:13 »
Pozdrav,procito sam negdje ali nemogu pronaci sada,na Gileri imam tvornicke Savine gume,pa koje bi bile najbolje umjesto ovih Savinih ,sa njima je pređeno 3500km a vec osjetim u krivinama kako zanose motor.

Offline IgorSb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski br
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Ixs
Odg: Gume
« Odgovori #3127 : 17 Travanj, 2017, 15:09:41 »
Imas gore iznad i stranicu prije o gumama ;) pirelli evo ja uzeo si

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3128 : 17 Travanj, 2017, 15:10:05 »
Pozdrav,procito sam negdje ali nemogu pronaci sada,na Gileri imam tvornicke Savine gume,pa koje bi bile najbolje umjesto ovih Savinih ,sa njima je pređeno 3500km a vec osjetim u krivinama kako zanose motor.
Ja trenutno imam conti twist,i gume bas dobro prijanjaju za cestu,jednom mi se desilo na hladnom asfaltu da sam gas dao u kruznom pa me zanijelo,pa me sad jedino to brine kad sam u kruznom,nisam spreman je testirat jos jednom da nebi bilo da ja klizem :toothy:

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline Gil70

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Metkovic
  • Moj Skuter: Gilera
  • Moja Kaciga: AGV K-4 Evo
  • MojSetup: Stage 6 StreetRace
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gume
« Odgovori #3129 : 17 Travanj, 2017, 18:46:04 »
Hvala na pomoci  :hvalaa:

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Gume
« Odgovori #3130 : 17 Travanj, 2017, 19:08:07 »
Koje su gume dugotrajne , da se brzo ne poderu i ne postanu plasticne ?

Gledam Michelin power pure , pirelli EVO22 ...koje su bolje ? naravno moze savjet i za neke druge ;)
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3131 : 19 Travanj, 2017, 10:06:39 »
I meni je dobar ScootSmart, medjutim necu ga jer ima boljih guma kao sto sam rekao, ALI za iste novce sto je najbitnije u cijeloj prici.

@Grale
Normalno da je interesantno kada sam u doticaju s masom guma u kratkom vremenskom periodu. Ima nas i takvih za razliku od primjerice prosjecnih koji voze 5 godina na jednoj gumi, ili u najboljem slucaju dvije razlicite ako imaju zimski set. A da ne govorim o gumama na skuterima.
Vozim se i ja normalno na 14 god. starim gumama i nema problema ako predvidjam sve dosta ranije. Jednom sam imao sranje zbog gume koja nema gripa (1god stara sava mc28) pa sam isao raditi usporedne testove i zakljucio da nisam na drogama niti sam bolestan covjek, razlilka u zaustavnom putu je bila 40% (novi runner mc28 1god. VS stari runner mc25 bogart 2 godine) u korist Bogartice..
Medjutim ako imas "dobre" gume i napravis nagli manevar, a auto se krene okretati oko svoje osi, a nije sigurno trebao, sta bi trebao reci?
Evo jucer sam se opet isanjkao s Dunlopom Sp sport maxxx na autu i to nisu jebene istine, slajdra, klizem se kao balerina na ledu, znaci lud sam a guma kosta 1000kn po komadu.  :confused5:
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2017, 10:10:59 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Gume
« Odgovori #3132 : 19 Travanj, 2017, 11:31:13 »
Sad na ljeto kupujem gume pa cu probat nesto drugo.. samo mi je nekako slaba ponuda za 130/60-13.. osim scootsmrta ima michelin pp, molas i hoop b02 od zanimljivih guma.. a hoop se nudi samo zadnja a kolko znam nisu iste zadnja i prednja.. molas bi ubio valjda za pol godine a neda mi se mjenjat gume bas tako cesto :D

Offline IgorSb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski br
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Ixs
Odg: Gume
« Odgovori #3133 : 19 Travanj, 2017, 12:10:43 »
Stigle pirelli evo...sutra montaza


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Gume
« Odgovori #3134 : 19 Travanj, 2017, 12:43:47 »
Barem jedan set guma sezonski stavljam novi na neke od auta, i gotovo sve su bile dunlop. Prošli tjedan sam sebi stavila sp sport 01 il kak se već zove, za sad napravljeno 1500 km. Guma je prošla temperature od -3 do 25 stupnjeva, sve vremenske uvjete, uključujući i snijeg i led (iako za to nije predviđena kad.je ljetna), brzine do 180 km/h i prekoračen index nosivosti. Guma nije u ni jednom trenutku zakazala, a bilo je naglih kočenja kod brzina od 140+. Tako i sa svim  ostalim dunlop gumama koje sam do sad imal. Ne znam kak si ti dosel do podataka da se zaustavni put povećava za razliku od ostalih guma za 40%, al mi to zvuči ko besmislica. Ili Probaj napravit neko testiranje, možda pobijes sva ona adac-ova u kojima je dunlop redovno među top 3 najbolje gume po većini elemenata. Sumnjam bas da bi svabo hvalio francusku gumu bez razloga.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gume
« Odgovori #3135 : 19 Travanj, 2017, 13:28:16 »
Brale to su ti bemweovi konji,teško koja guma to ukroti  ;D


Stigle pirelli evo...sutra montaza
Iz motoboxa? Koje gume su sad na runneru?

Samo nemoj popušit priču da se gume od skutera ne balasiraju,odma znaš da imaš posla s malerom od vulkanizera i idi dalje

Offline IgorSb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski br
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Ixs
Odg: Gume
« Odgovori #3136 : 19 Travanj, 2017, 13:42:24 »
Stigle pirelli evo...sutra montaza
Iz motoboxa? Koje gume su sad na runneru?

Samo nemoj popušit priču da se gume od skutera ne balasiraju,odma znaš da imaš posla s malerom od vulkanizera i idi dalje
[/quote]
Je moto box jucer uplacene danas stigle ;) relacija split =-> sb
Idem u motoherc i naravno balans pod obavezno :) hvala na savijetima



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3137 : 19 Travanj, 2017, 16:00:11 »
citam da se dosta hvale evo21/22, kakve su one u odnosu na Metzeler ME 7 Teen?
Neko vrijeme su 7teenke bile jako popularne pa jel ih pregazilo vrijeme il su izasle iz mode?

btw. vulkanizer mi je rekao da je to jedna od boljih guma za 50ice (vjerojatno u odnosu na cijenu)
trenutno imam scootsmart i nisam bas odusevljen, tak da nece ponovo gore. nisu me nikad iznevjerile al mi je cudan osjecaj i jako su mi brzo  popucale u sarama (istina da stoji vani na svim uvjetima al..)

Offline IgorSb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski br
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Ixs
Odg: Gume
« Odgovori #3138 : 21 Travanj, 2017, 14:16:13 »
Pitelli evo danas sjele na felge,sad cekam sunce da zagrije asfalt da vidimo kak ce biti

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #3139 : 21 Travanj, 2017, 17:00:47 »
Ma drzat ce i bez sunca, samo opusteno i ne pustaj ispod 400
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<