Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume  (Posjeta: 971502 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2580 : 16 Travanj, 2014, 15:41:03 »
Bitno da je se tu na forumu hvali i gura ko da je od Isusa stvorena,al čuo sam od još par ljudi da nije niš posebno


Scootsmart gene vuce od gume sa motora koja nije za obaranje rekorda nego je prilagodjena svim vremenskim uvjetima (osim snijega i leda), pristojne trajnosti.
Ako ju gledas u tom kontekstu, onda je guma odlicna jer dosta traje i ne trazi visoku radnu temperaturu da bi radila kako treba.
Ako zelis s njom strugat koljenom po zavojima, onda imas krivu gumu.


Ukratko, dobro izbalansirana guma za vecinu vozaca koja nema minusa, ali joj plusevi nisu sportska voznja
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2014, 15:43:36 3alfa3 »

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Gume
« Odgovori #2581 : 16 Travanj, 2014, 15:47:16 »
a gle, nisam rekao da nisam zadovoljan, kad sam kupovao gume isto je bila ili SS ili 7teen jer nazalost ML50 nema u mojoj dimenziji.

a moras gledat da nemozes po drugima gledati jer niti je svaki skut isti a i pitanje na kojem tlaku se voze.

za 7teen sam znao da je odlicna guma jer kolega ima iste , potrosio je par setova i ne razmislja o nijednoj drugoj.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume
« Odgovori #2582 : 16 Travanj, 2014, 16:02:06 »
za 7teen sam znao da je odlicna guma jer kolega ima iste , potrosio je par setova i ne razmislja o nijednoj drugoj.

Meni isto bila dobra. Isto par setova  ;D

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume
« Odgovori #2583 : 16 Travanj, 2014, 19:25:11 »
Danas prosao prvih 30km, drugu polovicu sa suvozacem, sasvim normalnih svakidasnjih 30km. Nakon starih petogodisnjih serijskih guma odmah primijetim da je ovo vise guma, nema onog feelinga po suhom da guma lebdi kao po mokrom, ugodnija je definitivno. Bit ce to super
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Gume
« Odgovori #2584 : 15 Lipanj, 2014, 08:23:35 »
Sava mc28 na novom runneru 50, druga sezona, nepotrosene,, stare 2 god. Sa gumama vise nemres stati, grip pri kocenju skoro da ne ppstoji, odmah krene skripati i prednja i zadnja cim vide kocnicu, g sile prilikom kocenja NEMA. Uzmem starog runnera 50 sa novom savom bogart, zaistavni put je duplo kraci na istom asfaltu pri brzini od 50km/h, moras se snazno drzati za volan dok kocis jer te vuce naprijed, i dize se skuter na prednji kotac.

Zakljucak, necu reci sve jer nisam vozio, ali skoro sve savine gume su dobre samo prvu sezonu. Niti na autu ih ne koristim jer me jako podsjecaju na ove po svojstvima. :happy3:


Zasto ovo pisem? Jer sam imao potrebu ove sezone zaustaviti skuter u najkracem mogucem roku sa 60ak kmh dok sam prolazio kroz pusto krizanje na zeleno, i onda ti pijanica na biciklu presjece put pod 90 na zebri preko crvenog. A zaustavljanje je zappcelo jos iz Slovenije, a ja sam klizio i klizioo, bilo je bolje neg na sanjkanju, i gledao biciklista koji mi sjece put i ulazi polako s lijeve u desnu traku, pa sam molio boga da ne udarim u njegov prednji kotac, pa sam mogao zveknuti izmedju prednjeg kotaca i pogona s pedalama, zatim sama sredina bicikla, i na kraju smo se susreli izmedju sredine bicikla i zadnjeg kotaca, tocno.na sredini lanca pri nekih 10km/.
Kasnije sam se samo uvjeravao kakvo je to smece od gume mc28, jebeno g#vn% kojem treba nevjerojatno dugo da zaustavi skuter, a sile kocenja nema, ne ppstoji jer guma.odmah skripi i kptac blokira, a kocnica lagano pritisnuta.
Da ne ispadne da samo pljujem, dobra mi je bila u zavojima, tu sam konkurirao boljim gumama.
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2014, 08:35:11 NEOs »

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Gume
« Odgovori #2585 : 15 Lipanj, 2014, 09:04:54 »
Ista mc28 guma,na derbiju neznam koliko je vec gore,ali vise od 2 sezone,i oke drzi cestu i nema frke nikakve s njom
Takoder imam na kinezu zadnju savu,10 godina staru i dobro drzi,je to moguce?

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Gume
« Odgovori #2586 : 15 Lipanj, 2014, 12:19:16 »
Ista mc28 guma,na derbiju neznam koliko je vec gore,ali vise od 2 sezone,i oke drzi cestu i nema frke nikakve s njom
Takoder imam na kinezu zadnju savu,10 godina staru i dobro drzi,je to moguce?

moguće je ako si dosad vozija na felgi bez gume
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Gume
« Odgovori #2587 : 16 Lipanj, 2014, 08:22:10 »
Ureko si me skoro ljosnuo s tom gumon jucer

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gume
« Odgovori #2588 : 16 Lipanj, 2014, 09:02:04 »
ovako, iz prve ruke (osim metzelera koji mi je nepoznanica)

imao sam srpske mishelin pilot i bio sam krajnje nezadovoljan sa njima i kada sam ih mijenjao nisam imao hrabrosti isprobavati srpske power pure. inače svi koji ih imaju na runnerima ih hvale.

stavio sam scootsmart i guma je veliki napredak u odnosu na mishelinke koje sam skinuo, ne treba je grijati, odmah grize, sama pada u zavoj i drži više od mene :) dakle u naginjanju je nisam uspio dotjerati do granice (inače tko me nezna ja sam čovjek u godinama) osim po našim legendarnim crtama i zebrama što se zna zaigrati.

jedino što sam primjetio u punoj brzini u krivini mi je motor zaplesao ali kao što je netko već naveo ne može lako padati u zavoj i biti stabilna na velikoj brzini.

eto toliko od mene
i zaj#bo si se. Inace dijelim misljenje s tobom o pilot sport SC ali nakon tog seta sam kupio pilot city, michelin kao i svaki drugi, po suhom drzi dok ne krenes izvoditi neke ekstreme ali bitnije od toga meni je da dobro drzi po kisi i zato ih stavljam, a i iz razloga sto michelin cini mi se sporije stari od save,dunlopa i ostalih. Me7 sam vozio, guma me razocarala recimo.
Nakon toga sam uzeo power pure, evo bas jutros na mokru cestu koja je usput i jako masna i potrosen asvalt guma je jako sigurna, a po suhom se njezine vrline pokazuju kad je jako hladno i zaboravis se tu te doceka onaj meksi sloj koji te zadrzava da ne padnes,jako jako je dobra guma
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: Gume
« Odgovori #2589 : 16 Lipanj, 2014, 09:55:30 »
Ista mc28 guma,na derbiju neznam koliko je vec gore,ali vise od 2 sezone,i oke drzi cestu i nema frke nikakve s njom
Takoder imam na kinezu zadnju savu,10 godina staru i dobro drzi,je to moguce?




Što nebi bilo moguce moja mc 29 stara nekih cca 8 godina i dobro drzi, malo je zagrijem prije nekih ludorija i eto
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Gume
« Odgovori #2590 : 16 Lipanj, 2014, 09:59:58 »
power pure je odlična guma. vozim se na njoj vec 8k km i jos imaju dosta mesa a drže odlično....najbolja stvar je kad pretjeras bas osjetis kako lagano gube grip i mozes ih drzati na rubu i biti siguran da neces pasti

nego iwo koji ti je indeks brzine? ono slovo

Ista mc28 guma,na derbiju neznam koliko je vec gore,ali vise od 2 sezone,i oke drzi cestu i nema frke nikakve s njom
Takoder imam na kinezu zadnju savu,10 godina staru i dobro drzi,je to moguce?




Što nebi bilo moguce moja mc 29 stara nekih cca 8 godina i dobro drzi, malo je zagrijem prije nekih ludorija i eto
ako je grijes kao na slici onda ima logike
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2014, 10:01:31 Jurich »
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Gume
« Odgovori #2591 : 16 Lipanj, 2014, 10:37:24 »
A nakon 10 km zavoj,na zavoju je pocela drzat dosta dobro,al inace smrt -.-
Neku preporuku koju uzeti,jer mi je zadnja pomalo na izmaku snaga?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gume
« Odgovori #2592 : 16 Lipanj, 2014, 10:50:39 »
power pure je odlična guma. vozim se na njoj vec 8k km i jos imaju dosta mesa a drže odlično....najbolja stvar je kad pretjeras bas osjetis kako lagano gube grip i mozes ih drzati na rubu i biti siguran da neces pasti

nego iwo koji ti je indeks brzine? ono slovo

Ista mc28 guma,na derbiju neznam koliko je vec gore,ali vise od 2 sezone,i oke drzi cestu i nema frke nikakve s njom
Takoder imam na kinezu zadnju savu,10 godina staru i dobro drzi,je to moguce?




Što nebi bilo moguce moja mc 29 stara nekih cca 8 godina i dobro drzi, malo je zagrijem prije nekih ludorija i eto
ako je grijes kao na slici onda ima logike
index brzine je vjerovatno puno veci nego sto ja mogu razviti sa serijskim mopedom tako da neznam, nisam ni obracao paznju na to da ti iskreno kazem  :binkybaby:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Gume
« Odgovori #2593 : 16 Lipanj, 2014, 22:34:07 »
meni je P koliko se sićan, dakle do 150 km/h ali svejedno se dosta brzo zagrije
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline ZEN

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Baotian 80cc
Odg: Gume
« Odgovori #2594 : 24 Kolovoz, 2014, 18:29:15 »
Imam skuter baotian 4T s kitom 80cc. Gume su 3.5/10" dosta su loše pa bi stavio nove. Samo bi stavio neku veću dimenziju. Jer na ovima izgleda onako ... smiješno  :toothy3:
Neka preporuka za veću dimenziju gume od ovih serijskih 3.5/10"?

Offline renato_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: razbiven :(
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: nikad otvaran
Odg: Gume
« Odgovori #2595 : 24 Kolovoz, 2014, 19:09:09 »
da li ima tko iskustva sa ovim DUNLOP GT301 gumama ? mislim ih uzest za fxr-a pa me zanimaju iskustva drugih članova foruma koji su je vozili :) http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=85&category_id=86&option=com_virtuemart&Itemid=142
:klanj: :gilera: tak tak tak tak tak

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gume
« Odgovori #2596 : 24 Kolovoz, 2014, 19:32:43 »
na batinu stavi istih dimenzija gume inace nes presel tehnicki moraju ti biti gume koje su upisane u knjizicu
i imas super guma za baotijana koje sve drze super naspram originalinih, samo nabavi ventile pod 90 stupnjeva da lakse pumpas

Offline shadow

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 628
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: Yamaha YZF R125
Odg: Gume
« Odgovori #2597 : 24 Kolovoz, 2014, 19:46:05 »
da li ima tko iskustva sa ovim DUNLOP GT301 gumama ? mislim ih uzest za fxr-a pa me zanimaju iskustva drugih članova foruma koji su je vozili :) http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=85&category_id=86&option=com_virtuemart&Itemid=142

imao ih na sf, isle su do kraja dot je bio iz 2012 znaci 2 sezone stare a jos uvik drzale kao blesave
ako ih nece bit alternativa tome koje sam isto imao dunlop scootsmart.Kad sam uzimao nove gume htjeo sam iste dunlop gt301 koje sam imao i prije (te iz 2012) ali su rekli da je to stara sara i onda sam uzeo scootsmart koje su bile iste kao i ove odlicne ali se zato na kisi sve promjenilo nabolje.Scootsmart  malo bolje drzi po kisi i ne proklizuje toliko
Ako nisi ne možeš postati, ako jesi ne možeš prestati!

Offline ZEN

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Baotian 80cc
Odg: Gume
« Odgovori #2598 : 24 Kolovoz, 2014, 20:49:31 »
na batinu stavi istih dimenzija gume inace nes presel tehnicki moraju ti biti gume koje su upisane u knjizicu
i imas super guma za baotijana koje sve drze super naspram originalinih, samo nabavi ventile pod 90 stupnjeva da lakse pumpas

Ma lako za tehnički. Budem imao druge felge sa ovim gumama standardnih dimenzija.
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2014, 21:00:03 ZEN »

Offline renato_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: razbiven :(
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: nikad otvaran
Odg: Gume
« Odgovori #2599 : 25 Kolovoz, 2014, 02:18:34 »
da li ima tko iskustva sa ovim DUNLOP GT301 gumama ? mislim ih uzest za fxr-a pa me zanimaju iskustva drugih članova foruma koji su je vozili :) http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=85&category_id=86&option=com_virtuemart&Itemid=142

imao ih na sf, isle su do kraja dot je bio iz 2012 znaci 2 sezone stare a jos uvik drzale kao blesave
ako ih nece bit alternativa tome koje sam isto imao dunlop scootsmart.Kad sam uzimao nove gume htjeo sam iste dunlop gt301 koje sam imao i prije (te iz 2012) ali su rekli da je to stara sara i onda sam uzeo scootsmart koje su bile iste kao i ove odlicne ali se zato na kisi sve promjenilo nabolje.Scootsmart  malo bolje drzi po kisi i ne proklizuje toliko
kakve su kod oštrije vožnje i na kočenju ?
:klanj: :gilera: tak tak tak tak tak