Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: eBay/Aliexpress/Skuter shopovi - fancy stvari, dobre ponude, popusti, akcije  (Posjeta: 345240 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Jeli itko kupovao na subito it?

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Ja sam pokusao par puta, uvjek naletio na slatkorjecive prevarante sa juga italije i srecom ih procitao na vrijeme. Uglavnom nista ne placaj unaprijed;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4104
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Balki, jel tebi sluucajno pun inbox :P

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Ima netko da se hoće udružiti za narudžbu s Motor-x?
Uskoro naručujem pa možemo iskombinirati radi poštrarine.  :icon_biggrin:

Da li je netko u međuvremenu otkrio neki drugi shop sa primamljivim cijenama dijelova, konkretno yamahu ybr 125  :dontknow:


Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Gledam mijenjat radilicu na hyper2, pronašao sve na SA (moram još na Blicu pitat za koje mišljenje i savjet) i sad uspoređujem cijene sa MotorX. Usporedio sam neke cijene, recimo semerinzi radilice plavi polini teflon su jeftiniji preko oko 2€ na SA i još sam dobio kupon za 10% popusta. Jeste vi možda uspoređivali cijene i ima li koja još bolja opcija? Kad stignem usporedim sve što mogu....

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4104
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
ne znam, meni je i dalje SA bolja verzija od motor x-a di je postarina 18€, i ako solo uzimas, moras bas da napravis kupovinu da bi se isplatilo :/
Drugo, cesto ono sto bi i uzeo, motor x nema i na kraju SA je uvjek bio fer kod reklamacija, za Motor x ne znam, nisam kupovao...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6718
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
X je bolji za dijelove za kineska vozila ne talijane, mada sve kaj sam sebi za rally prije kupovao bilo je na njemu povoljnije od SA i centra, nedavno je radilica za BB na Xu bila ispod 1000kn dok je drugdje dosta skuplja...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
E sad nez jel sljedećem pitanju mjesto ovdje ili pod "Blic pitanja", pa ako moderator misli da je prikladnije u drugoj temi neka prebaci.
Prije mjesec/dva, na "Blic pitanja", sam okačio video svoga SR-a (hyper2) kako se čuje neki zvuk lupanja dok radi, prije se nije čuo. Od tada sam prešao cca 20km, predhodno sam rastavio i ponovno sastavio kompletan prijenos i zvuk je ostao. Ima cca 29tkm na satu, nez što i kada je rađeno na agregatu, pa bi skinuo prvo termo grupu da vidim stanje i po potrebi naručio što je potrošeno, naravno i svakako nove brtve, nadam se da će samo nove karike dobro doći, jer lijepo ide, ima kompresije na kurbli ok. Moram vidjet kako izgleda sve to, koji je klip gore i koji je zazor karika.
Naime čitajući teme na ovom forumu, nadam se da sam dobro ubrao, shvatio sam da je ova radilica
Article no. MF30.14001 od Motoforca (55€ na popustu i još imam neki kupon za 10%) dobra za 49cm³, e sad vidim da ima igličasti na slici, da li je taj ok ili da tražim drugi?
Na terenu sam trenutno, tamo oko 5.9. bi skinuo termo grupu prvo, pa onda redom.... Kupio bih sve što treba novo staviti prilikom izmjene radilice, znači ležajeve, vodenu, sve semeringe, sve brtve, ako je potrebno i lamelice usisa (dok ne vidim). E sad zanima me koje dijelove da gledam u odnosu cijena/kvaliteta, da goni mene sa 80kg nešto preko 80kmh (kao što je i do sad), bez neke bojazni da će se raspast nešto nakon par stotina km. Znači znam da je ona radilica od 500€ bolja od ove što sam ja naznačio, ali mislim da za moje potrebe ne trebam dati te novce za radilicu. No opet bi htio da dijelovi nisu baš smeće (poput onih kineskih replika cilindara). Nagruvao sam 50ak dijelova u listu želja (od nekih po 3-4 različite cijene i proizvođača), mislim da je glupo sad lijepiti vamo sve te linkove, a opet nisam za sve siguran što je bolje kupiti.
Pa ako je netko dobre volje, da mu oduzmem dio dragocjenog vremena (voljan sam platiti vrijeme, ručak ili piće ili na neki drugi način odužiti se), da me savjetuje odgovorom na ovaj post, ovdje ili na PM. Nema milijun potrebnih dijelova, ali nije to ni malo, vjerujem da bi pravom iskusnom znalcu bilo dovoljno 1h, možda i manje, traženja na SA, a meni bi bilo neprocjenjivo da se odlučim između svih tih "podjednakih" cijena različitih proizvođača. Poučen životnim iskustvima u mehanici, nekako sam u tom svom izboru naginjao originalnim dijelovima, pojedini su malo skuplji, pojedini čak jeftiniji, a ja bi zapravo onaj koji je kvalitetniji ako su približne cijene. Eto, do sada sam 9g marljivo čitao forum, upijao tuđa znaja, probavao, uspijevao napraviti, zahvaljivao se na razne načine. Pomagao drugima i savjetovao druge u onome u čemu sam bio siguran i dobivao i sam zahvale. TGB sam kompletan rastavio i sastavio sam, mijenjao radilicu i 2x klip, no zbog financijske prirode tada i stanja sa dijelovima za TGB, stavljao sam najjeftinije dostupne dijelove u RH, prodao ga i eno ga još vozi 😉. Sada imam malo više vremena (pa mogu izvana naručiti), i malo više financija za kvalitetnije dijelove, jer htio bih voziti dugo taj skuter. Čitajući o Gumama već 3x sam uzeo Bridgestone set (jednom Hoop i 2x Molas) jer iskusni forumaši pišu da je sigurnije na tim gumama, a kako mi je tada sin počinjao voziti, to mi je bilo na 1. mjestu. I nisam pogriješio, kasnije sam prijateljima više puta preporučio te gume.
Chale je naučio svašta odavde sa foruma, bijah u okolici ZD prije 20ak dana, no isto tako sam bio zaokupljen nekim drugim stvarima tada i kasno sam se javio čovjeku, a baš sam ga htio upoznati, nadam se slijedeće ljeto jer na istom mjestu sam već preko 15g svako ljeto. Otišao sam u off, neću više.
Eto, ako tko ima vremena i volje za savjet i pomoć u izboru dijelova, a ja ću se ponjet onakao kako sam i naznačio iznad. Moderatori, ako postu nije mjesto ovdje, molim da ga prebacite na prikladniju temu.
Unaprijed hvala, jony b. 😉🥂

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4104
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Care, ti ako vozis 50cc i mislis tako ostaviti, mjenjaj samo lezajeve i semeringe, zasto bi uzimao drugu radilicu?  Ovu mozes odnijeti nekome da ti iscentrira, pa da ti je srce na mijestu... Ova motoforce radilica je kao i tvoja u bloku...

Dihtunge i sve ostale zamjenske dijelove uzmi original piaggio ako mozes, ako nema na SA, trazi di ima, na MS trgovini isto ima OEM dijelova, pa provijeri...

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Pa nekako me pati (jer sam maler inače u životu) da će se sasut brzo nakon izmjene ležajeva. A Boga mi u mom šoru nez ko bi mogao centrirati radilicu. Prilikom okretanja magneta ima cca 1-2mm lufta po osi okretanja kao što se vidi na videu, neki kažu da mora bit, a mene strah toga lufta, ležaji radilice nemaju lufta po x i y osi, a nešto lupa jbg....

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4104
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
gledao sam taj video, ako ima tako luft, to moze bit lezaj na klipnjaci, da je na radilici, onda bi radilica imala lufta gore dole levo desno...
Drugo, posto ja ne cujem najbolje, moze bit i da ti je losa vodena, to ces znati kad rastavis... Pocni skidati jer i onako se nije pametno voziti sad....Ako vidis da je bas donji lager na klipnjaci otisao, onda gledaj novu radilicu jer ga treba prepresati i moguce da je napravio neku stetu...ako je gornji, taj se ionako mijenja lagano...

Ova rms ne vjerujem da je bolja od piaggio radilice, a sad, ako netko zna neka se javi za centriranje... Mislim, ti mozes kupit novu radilicu i da nije u cent u centru, bilo je i takvih iskustava.... a ako pak uzmes radilicu sa punim polutkama 99% ce ti se pojavit fine vibracije, al ta ti ni netreba za 50cc, to samo za 70...


Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Donesi radilicu u pž, nisi daleko od mene. A i prolazis tu sigurno .Dat cu ti broj od covjeka.
A sto se tice dijelova, sve uzmi original. Lezajeve kvalitetne npr koyo. I semeringe corteco.  Slozi i peglaj dalje
:yamaha:

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Hvala. Za radilicu i čovjeka misliš na centriranje ili uprešavanje novog donjeg ležaja klipnjače? A ove ležaje i semeringe nisam našao na SA.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4104
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Lezaje i semeringe imaju Lageros i Lager komerc u Zg, ne znam da li salju postom...

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Nebitno sta. Covjek radi sve. Ako treba obrade cilindra takoder. Honovanje , busenje itd.
Sve imas u piaggio servisu. Naruci tamo i teraj dalje. Na scooter atrack pod original znaju isto utrpat svasta
:yamaha:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2776
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Lezaje i semeringe imaju Lageros i Lager komerc u Zg, ne znam da li salju postom...

Naravno da šalje poštom, meni uredno stižu pošiljke od lagerosa
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
...
Znači kod Piaggia je ovo sveto pismo,sad ak ti inzistiraš da bude baš sa SA onda napravi kak hoćeš,samo nećeš se dugoročno usrećit

Lageri radilice samo i jedino NTN Japan(NE Tajvan) i Koyo Japan,semerinzi radilice Corteco smeđi,igličasti na klipu original,dihtunzi glave i cilindra original,vodena original + stavit plavi Corteco semering,mada se meni KOK iz pakiranja pokazao dobar,to ti je uglavnom to

Kaj se tiče radilice nisam pametan,mene je posralo pa ovakvu vozim već 60 hiljada,neko nema sreće pa mu ona od 150-200 eura ne traje dugo




Skutermoto Zagreb(Global plus) ti drži original dijelove,a Lageros Velika Gorica lagere i semeringe,šalju poštom

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Hvala, kad dođem doma, rastavim i vidim točno stanje pa odlučim, ali vjerojatno bi išao na kvalitetniju varijantu. Pošaljem upit Anđelku za dijelove!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Iz iskustva Athena set dihtunga je odlican,vec nekoliko generalki je odrađeno s njim i nikad problema.Drze ih skuterdijelovi,cijena u pola od originala.
Koyo je nesto jeftiniji od NTNa,a jednako dobar,nikad sa nijednim nisam imao problem,tako da slobodno njih.
Ostalo ti je Tomi napisao...
Poslikaj kad raskopas,pa cemo te savjetovati i dati neke smjernice sto i kako da napravis...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!