Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 266324 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1160 : 17 Listopad, 2023, 10:32:52 »
https://www.lidl.hr/p/set-za-poliranje/p10012509?pageId=10031422&tabCode=Current_Sales_Week


jel u ovom setu smedja ili plava meksa masa?


Ak se dobro sjecam od prije 10+ godina, smedja je za grublje, a plava za finije poliranje

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1161 : 17 Listopad, 2023, 12:54:19 »
Ak se dobro sjecam od prije 10+ godina, smedja je za grublje, a plava za finije poliranje

Da, smeđa za grublje, plava za finije, a često zna bit i bijela kreda, zaboravio sam njenu ulogu  :icon_biggrin:

Ovakvi setovi se prodaju u Bauhausu za 10€, a u Pevexa 15ak€. Jedino treba vidjeti gramažu kreda, da ove u Lidla nisu slučajno 3x lakše od ostalih setova.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1162 : 17 Listopad, 2023, 17:32:52 »
moje su parkside, ali nemam ambalazu i stoji mi godinama, zaboravio sam, smedja je masnija i meksa, a plava je vise kao kreda...

Hvala momci  :headbang:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1163 : 10 Studeni, 2023, 08:44:03 »
Hej ljudovi

One komore za pjeskarenje, vidim ima ih od 100l i nekih 1000+kn... jel to racunano sa komplet prostorom i di je pjesak ili iskoristivim prostorom u kojem se pjeskari?

Kak velka felga stane u takvu komoru, a da se moze radit?

Kolki kompresor bi bio neki minimum a da se moze ispjeskarit npr auspuh od quasara?

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1164 : 10 Studeni, 2023, 11:46:37 »
Hej ljudovi

One komore za pjeskarenje, vidim ima ih od 100l i nekih 1000+kn... jel to racunano sa komplet prostorom i di je pjesak ili iskoristivim prostorom u kojem se pjeskari?

Kak velka felga stane u takvu komoru, a da se moze radit?

Kolki kompresor bi bio neki minimum a da se moze ispjeskarit npr auspuh od quasara?


Na ovo zadnje pitanje ti mogu dat samo misljenje, a to je da ti treba prilicno jak kompresor, jer, kod pjeskarenja vecih predmeta, boca i ne igra previse, nego kontinuirana dobava potrebnog tlaka za rad jer se zrak prilicno brzo trosi. Kako bilo, one manje, samostojece komore se jako muce sa kompresorima od 2-3kW, nije nemoguce ispjeskarit, ali za normalan rad treba bitno jaci kompresor, a to onda znaci i bitno skuplji, trofazna struja obavezno itd......  Ne isplati se to imat ako to nije alat s kojim zaradjujes = odnesi felgu/e na pjeskarenje, plati za posao i ustedit ces puuuuuuuuuuuuno novaca. NE znam koliko bi stotina/tisuca felgi morao ispjeskarit da financijski opravdas kupovinu takvog sistema.
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2023, 11:51:14 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1165 : 10 Studeni, 2023, 12:36:16 »
Ne isplati se to nikako, ja imam 300L kompresor pa se za auspuh napatimo oboje a kamoli nekaj vece ko felga al ajde spuh je max za moj setup i nista vise od toga. Ti mali pjeskarnici su igracke za dijelove poput variomata i stvari slicnih velicina. Sa 50-100L kompresorom nemoj ni pokusavat, s tim ni variomat nemres opjeskarit kamoli ikaj vece
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1166 : 10 Studeni, 2023, 13:07:15 »
Hej ljudovi

One komore za pjeskarenje, vidim ima ih od 100l i nekih 1000+kn... jel to racunano sa komplet prostorom i di je pjesak ili iskoristivim prostorom u kojem se pjeskari?

Kak velka felga stane u takvu komoru, a da se moze radit?

Kolki kompresor bi bio neki minimum a da se moze ispjeskarit npr auspuh od quasara?

yo! ja sam baš ušao u kompletan svijet farbanja i pijeskarenja! pa da podijelim znanje

https://top-alati.hr/komora-za-pjeskarenje-220-l

Ovo je trenutno jedini best buy koji se može naći. Meni je z premal, ali obavio bi mi 90% posla, onih 10% bi me ubilo. Moj CP 200 2,2kw odrađuje pijeskarenje kako treba, naravno sve ovisi kako si pospojiš kompresor, jer sve ovisi o gubicima - slično sa strujom. Naravno, opet ne možeš sa bilo kakvim pijeskom raditi jer ti tipa kvarcni pijesak (onaj građevinski) ubije diznu jer se njega mora kroz sito provuć radi "grubih" čestica unutar njega.

Ja sam redovno pijeskario sa 50 litarskim kompresorom prije, ali nakon 3 uzastopnih punjenja motor bi se pregrijao i gubio bi kapacitet i punilo bi se sve uljem. Da bi uzeo sve, moraš kupiti više "profi" sitnica i isušivača zraka da bi sve funkcioniralo, tako da na ovih 350e, plaćaš minimalno još 200e crijeva, priključci i isušivači (PROFI, ne oni bauhaus shit)

Da bi radio tipa 10 minuta u komadu, možeš jedino sa kompresorom od 270-500 litara sa velikim i brzim motorom, da bi imao neku konstantu. Posli 10 min, moraš imati cooldown da se  kompresor ne pregrije.

https://top-alati.hr/tihi-kompresor-za-zrak-200-l-2-3

Ovdje je link nekakvog tihog kompresora koji bi uspio raditi kako treba tako neki zadatak bez greške do 10 min i komora do 350 litara. Ja bi osobno išao na ovaj ABAC 270 litara i 7,5 kw motor, on bi trebao taj posao odraditi kako treba, jako brzo i bez gubitaka veće snage. Samo uzmi u obzir da kad ideš tako nešto raditi kompresor mora biti u OTVORENOM području da može gutati veliku količinu zraka!

https://www.presing-doo.hr/proizvod/abac-kompresor-pro-b6000-270-ct7-5/

-> Ovo je moj kompresor kupljen 04.07.2023 i evo nakon 3 mj izbilo je ulje iz njega, a uopće niti jednom nije bio forsiran! Po svemu je best buy kompresor od 200 litara, jedino je kapacitet punjenja 2,2 kw z preslabo, ali hej, ako ne radiš na veliko, odradiće svaki posao odlično, kako je i radio u ova 3 mj kako je bio kod mene. Da mogu OPET birati, nakon istraživanja daljnjeg, izabrao bi ovaj: https://www.presing-doo.hr/proizvod/abac-klipni-kompresor-pro-a49b-270-ct4/ - samo oprez, ovaj je trofazni, a ima modela koji su i monofazni, ali kako ja sve doma imam, to bi bilo to! ABAC je klasa iznad Chichaga...

https://webshop.tokic.hr/akcija-alati-052022/chicago-pneumatic-klipni-kompresor-zraka-200l-230v-10bara-320l-min-cprc-3200-ns12s-ms-4116025672/
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2023, 13:13:59 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1167 : 10 Studeni, 2023, 13:16:10 »
pjeskarenje je valjda jedan od, ako ne i najveci potrosac zraka, slicno je i sa orbitalnim brusilicama i zapravo svim alatima koji traze kontinuirani dotok zraka.
Suprotnost tome je na primjer pneumatska klamerica: ona bi radila savrseno i sa 10l bocom i slabim kompresorom i zato je takav setup popularan kod ljudi koji rade po terenu jer ne moraju vuc sa sobom nezgrapne, velike i teske alate. Cak i pneumtska crijeva biraju sto manja i tanja da ih ne sputava u radu, a i nema potrebe da budu visokoprotocna jer klamerica trazi samo tlak, a ne i protok zraka obzirom da trose zrak samo djelic sekunde, a ne kontinuirano.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1168 : 10 Studeni, 2023, 16:34:33 »
Sve je to drek, bez 500L nema posla, moj od 300L se za jedan obican leo vince ZX pali minimalno 15x, 3.2kW trofazni motor
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1169 : 10 Studeni, 2023, 18:40:54 »
E Cale, bas sam taj CP i gledao u tokicu kao mozebitno buducu investiciju, al se nisam nadao da imas probleme sa njim.. pa skoro svaki shop u americi ima CP, jedino ako za nas ne salju nesto deseto :/

Znam da je bitan i motor da sto brze fila... velim ja nebi nis vece od felge ili auspuha pjeskario i to rijetko, prije bi to bile neke manje komponente tipa klijesta oda auta i sl...


gledao sam i tu komoru od 200l, izgleda ok cijena za volumen... al ne znam koje su cake, jer postoje duplo skuplje komore od 100l...

isto tak, neki kazu da ne moze svaki medij u komoru da je prebrzo probije :/

Sto puta imam tak nekih sitnica koje bi doma ocistio, normalno da mi se za to neda nosit nekome..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Alati
« Odgovori #1170 : 10 Studeni, 2023, 21:41:21 »
Za pjeskarenje ispod 500l bačve i 4-5kw zaboravi.
Mozes raditi ali ne da odradis bez grča.
Većina što pjeskare na veliko il' imaju zračne stanice ili imaju dizel kompresore.
Možeš i sa 50l Al kako i uz kolko muke.
🙈

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1171 : 10 Studeni, 2023, 21:53:20 »
Poggiali, ako već daješ lovu, uzmi ABAC!
Koliko sam upoznat sa CP, on ti je isto što i svi drugi, MADE IN ITALY, svi imaju iste komponente, samo druge naljepnice, jer ima samo par licenciranih proizvođača spremnika i to ti je ta shema. Mislim da sam ti sve objasnio, sve znaš, ostalo pamet u glavu.

Izgleda da je mene posr*lo sa CP, jer svi koji su ga uzeli, imaju ga godinama i mjesecima bez kvara. Ja sam jedino u Tokić Partner Zadarske i Šibenske županije koji ga je ikad donio rekmalirati... HAHAHA ... užas
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Alati
« Odgovori #1172 : 23 Studeni, 2023, 12:28:58 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Alati
« Odgovori #1173 : 28 Studeni, 2023, 13:18:33 »
A vrijedi samo moras znati da svi pametni punjaci imaju automatiku punjenja koja je dobra jer neuki ljudi mogu koristiti sigurno uredaj, ali i to veliki ALI dok se akumulator isprazni ispod granice koja je najcesce 10.5V oni ne zele puniti te akumulatore iako si mozda samo ostavio upaljena svijetla a aku je 100% uredu.
Zato ti je to igracka za "dopunjavanje" akumulatora, a ako hoces pravi punjac koji moze sve pogledaj si u bauhausu od Absaara onaj 11A onaj dize i mrtvace.
Ili gledaj ako nades pametni da imam manualno prebacivanje na "support charge" ili "service mode" da drzi napon iznad 13V s tim modom mozes onda dizati mrtvace inace je alat neupotrebljiv dok ti se jednom ozbiljno nesto desi.
Cak i oni mali 4-6 ampera trafo punjaci su puno jednostavniji i po mome bolji jer sam po sebi nema minimalnu voltazu i pouni i skroz mrtve akumulatore a imaju i limiter pa nejde preko 14.1V tako da ne skuha akumulator.
« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2023, 13:25:45 JogFromYamaha »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1174 : 28 Studeni, 2023, 15:35:23 »
Pozz,

da li ima tko?

https://www.lidl.hr/p/punjac-akumulatora/p10014498?pageId=10033903&tabCode=Current_Sales_Week

Vrijedi čemu?

tnx

Pratim grupu na Facebooku vezanu za Parkside alate. Dosta ljudi se žale na njega. Po meni je bolja opcija kupiti onog malog od 15€.

Ovaj kao može upaliti auto kad je aku mrtav, a radi na 230V? Znači da je primjenjiv samo kad ti ispred kuće auto ostane bez baterije, pa možeš razvući produžni kabel iz kuće do auta. A najčešće ne ostane auto ispred kuće, nego negdje na parkingu trgovačkog centra, selu ili gdje već. Tako da mi ta funkcija nema neku praktičnu primjenu.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Alati
« Odgovori #1175 : 28 Studeni, 2023, 15:55:31 »
Ma sve ti je to mazanje oci, dok ti njega kuris sa 75 ampera sansa da si napravis stetu na autu je jako jako dobra, a dok anlaser vuce struju vuce on 300 ampera i vise na subove.
Tako da to taj punjac nemoze dati.
Rade ako vec i trebas palit na kleme ostavi punjac na 10 minuta na autu i upalit ces auto regularnim nacinom ko i uvjek, a kao sto si i reko dok ti crkne aku pred ducanom nista ti ne znaci kad nemas ni 230V da ustekas punjac.
Kupi normalni punjac i nemoj neke divlje pare trositi na to.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Alati
« Odgovori #1176 : 02 Prosinac, 2023, 11:18:04 »
Za mene i moje rijetke kucne radove sasvim dovoljno...


Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1177 : 17 Ožujak, 2024, 11:50:19 »
review nakon 3 godine:


Evo da napisem nesto o svom Herkules kompresoru starom 3 godine (90 litara, 3 konja, ABAC B2800B pumpa, vertikalni, vidim da je i dalje u ponudi u Bauhausu iako je cijena sada bitno visa). Isti je u ponudi i pod drugim imenima: Nuair, Stanley itd - Nuair je izgleda "original" jer to ime je i na mom kompresoru kao i na Stanleyu). Naravno, made in P.R.C., ali, glava je originalna ABAC B2800B, motor je FSN - isto kao i na starijim nuair kompresorima na kojima je pisalo made in Italy. elektromotor ima duty cycle S3 75% (smije radit 7 i pol minuta bez prekida, a onda 2 i pol minute mora odmarat u ukupnom periodu od 10 minuita kako S3 navodi - u praksi se to ignorira, ali eto, proizvodjac tako navodi pa ako se zelite drzat preporuka proizvodjaca....).

A sta rec? Radi ko nov, ali prije koji dan ga odlucio bolje pregledat i "servisirat" (provjerit sve serafe, mijenjat ulje itd).
Promijenio sam ulje (prva promjena nakon neprekidnih pola sata rada bez nabijanja tlaka -sa otvorenim ventilom ispusta, druga u jesen te godine, a treca neki dan - ne koristim ga puno, ali ipak treba mijenjat ulje jer navlaci vlagu, pogotovo ako se ne koristi dugotrajno da bi temperatura ulja bila dovoljno visoka da voda koja u njemu zavrsi ishlapi). Svakako koristite ulje za kompresore jer ta ulja nemaju deterdzente i ne zadrzavaju u sebi cestice necistoce kao motorna ulja - motorna ulja u autima/motorima imaju i filter ulja, dok kompresori to nemaju. Ako je frka i nema dostupnog ulja za kompresore, a treba vam, nadjite neko iste gradacije (najcesce SAE30/VG100) koje nema deterdzente u sebi i trebalo bi biti OK.

Imam naviku redovno ispustit kondenzat bez obzira sto ga malo koristim i izlazi cista voda tako da je tank iznutra vjerojatno zdrav (a i trebao bi biti jer je tek 3 godine star).

Primjetio da se originalni remen mrvicu vise trosi na jednoj strani i izmjerio paralelnost remenica: da, nisu paralelne, skoro 2mm je razlika. To sam popravio (natukao remenicu na elektromotoru gedorom i cekicem za toliko jer je bila previse van i sad su savrseno paralelne). Usput, stavio i novi SKF remen reda radi, 4 eura kosta i nije neki trosak (nije trebalo podesavat napetost, stari skinuo, novi stavio i napetost remena odlicna jer su iste dimenzije iako na originalnom pise da je unutarnja dimenzija 1067mm, a na SKF-u 1060, ali nazivno su A42 velicine i stvarno su identicni dimenzijama). Btw, nije potrebno otpustat elektromotor da ga se priblizi pumpi kod promjene remena: da se remen promijenit savim uredno i bez diranja u razmak izmedju elektromotora i pumpe.

Mjerio i koliko mu treba za napumpat do 8 bara (jer, iako je nazivno do 10 bara, smanjio jos kad sam ga kupio na 8 jer mi je to dovoljno pa nema potrebe mucit kompresor vise od potrebnog, ali sam i kad je bio nov skinuo regulator pritiska tako da imam direktni izlaz zraka iz tlacne sklopke koja nije usko grlo ni za moje 10mm unutarnjeg promjera crijevo kojeg koristim na ovom kompresoru i koje se pokazalo odlicnim: Metabo crijevo, 10m duljine, 10mm unutarnji promjer). Isto vrijeme izmjerio kao kad je bio nov, plus/minus sekunda. Onda malo preradio airbox (dodao par rupa) da moze vise zraka vuc, ali nisam dobio nista opipljivo, mozda 5 sekundi u brzini punjenja od nule do 8 bara sto je statisticka greska i nebitna je. Do 8 bara napumpa za 2:50 sto je 254l/min. Kad pumpa samo od 6-8 bara, ta brojka je i bolja: sitno preko 300l/min jer napumpa to za 35 sekundi.


Glavu sam prije prvog pustanja u pogon dotegao na 25Nm kako manual navodi da treba (svi serafi trebali biti malo dotegnuti), taj postupak ponovio par puta u prvih par mjeseci u kojima je kompresor radio sveukupno mozda 3-5 sati, od tada, provjerim 2-3x godisnje, ali jos nije trebalo dotegnuti, samo provjera kilokljucem - brtve su "sjele" nakon par sati i to je to.

Nije preglasan, a i drzim ga u prostoriji do garaze koja je odvojena tako da ga jedva cujem. Nikad ne ispustam zrak iz njega, uvijek je na 8 bara svo ovo vrijeme jer ne vidim potrebe, a i tanku je mozda tako i bolje jer se ne opusta i napreze cestim promjenama u tlaku, a i odma mi je dostupan zrak iz kompresora. Naravno, i na izlazu u crijevo i dolje na boci sam stavio pipe sa kuglicnim ventilima: prije crijeva da crijevo nije pod tlakom kad se ne koristi, a dolje zato sto je lakse ispustat kondenzat.

Evo fotka s novim remenom, da post nije samo tekst  ;D

« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2024, 12:11:53 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1178 : 18 Ožujak, 2024, 05:23:53 »
Bome si pedantan i sve cak vise od PSa radis.. Moj Herkules sa 3 cilindra i 100L je cca 5 godina star, kondenzat ispustim jednom godisnje a ulje do sad mjenjao nikad a imam u rezervi jedno 10L za kompresore al nemam volje se s tim zezat, koristi se da ne pretjerujem ajmo rec svaki treci dan...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1179 : 21 Ožujak, 2024, 14:16:27 »
Danas na autu zamijenio kotace (zima/ljeto). Kompresor od 90 litara, tlak u boci 7,5 bara kad sam poceo skidat kotace (16 serafa ukupno). Tlak u boci nakon skidanja svih serafa 7 bara, mozda cak i malo vise sto znaci max 45 litara zraka potroseno. 10 metara crijevo unutarnjeg promjera 10mm, ali i 10 metara crijeva od 9mm unutarnjeg promjera nadostukano (preko klasicnih brzih spojnica) da mogu radit po dvoristu.

Ponovo me odusevio pistolj i valjda puno manje od pola sekunde je trebalo po serafu. Inace, kad ga pustim da radi bez opterecenja, u 9 sekundi potrosi 2 bara/180 litara (od 8 do 6 bara) sto je 1200l/min (ne koristim na kompresoru regulator tlaka, skinuo ga cim sam kupio kompresor jer je usko grlo za protok).

« Zadnja izmjena: 21 Ožujak, 2024, 14:20:24 3alfa3 »