Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dr Pulley valjcici  (Posjeta: 14307 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #20 : 31 Siječanj, 2013, 22:09:38 »
A gle, za 180 kn koliko koštaju rolice, je opet jeftinije od 1000 kn koliko košta Polini ili Malossi variomat.
To kaj je probao samo jedan lik, nije reprezentativno za suditi.
Ako su drugi oduševljeni......
180kn još ok,al gore se spominju cifre od 500kn,a to je bome puno za rolice,previše

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #21 : 01 Veljača, 2013, 01:04:32 »
koje god rolice da stavis a lakse su 10% od seriski normalno da bude skuter zivlji jer bude vise okretaja vrtil jer je to preko 1 gr lakse.
ta podloska za variomat je nepotrebna,distanca variomata tj produlji bolcnu pa se zna dogodit da skuter ne dize vise remen do kraja i automatski gubi krajnju brzinu.
remen je najbokje stavit kak tvornicki pise,kraci remen opet more upast do kraja u polutkama a variomat ga nemre dic do kraja i onda opet ode krajnja brzina tak da to je glupost.

primr je dio getribe,primarni zupcanici,na osovinu primara sjedaju polutke sa kvacilom i zvonom.
Da ok, vario i polutke, ne primar i sekundar.
Ovisi što ti treba, ubrzanje ili krajnja. Doduše je nisam mjerodavan, imam istokaren i vario i polutke pa mi kraći remen odgovara...
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #22 : 01 Veljača, 2013, 02:08:24 »
a svrha tokarenja polutki i variomata je...?
i to isto s rolicama,ne postoje rolice za krajnju i rolice za ubrzanje.
a one priče da se s lakšim rolicama dobije ubrzanje a sa težima krajnja su priče za malu djecu.
rolice su utezi variomata,sam naziv govori njihovu svrhu.
s njima se reguliraju okretaji kroz ubrzanje,ako se stave prelagane onda skuter leti u okretaje pa dolazi do prevrtavanja i neiskorištenosti momenta i snage agregata te s tim laganim rolicama je premali pritisak na potisnu ploču variomata i zbog toga se remen ne diže u variomatu kolko treba i izgubi se krajnja brzina jer se s tim neizgura ni finalni prijenosni omjer getribe...to naravno nije zdravo za mašinu..
ista stvar je s preteškim rolicama,ne dobije se kranje brzine jer skuter ne razvije okretaje koi su mu potrebni za rad i radi ispod momenta,to se posebno osjeti na ubrzanju i međuubrzanju,krajnja brzina također more pasti zbog nedovoljno okrtaja da se izgura finalni prijenosi omjer.

ko ima želju poboljšat performanse nek si kupi aftermarket variomat kojem je to i svrha,sve ostalo je tak.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #23 : 01 Veljača, 2013, 12:13:05 »
a svrha tokarenja polutki i variomata je...?
Ista kao i kupnja aftermarket variomata, promjeniti kut pod kojim remen klizi, samo još bolje. S Malossijem recimo digne ti odmah okretaje za 1000 okretaja i vožnja po gradu postane mučenje.
Tokarenjem polutki izjednačiš kut i iza da odgovara onome u variomatu i dobije se nešto krajnje brzine.
Meni je istokareno u 3 kuta čime se pegla cijeli spektar okretaja. S ovime ide i kraći remen i lakše rolice pa tako ja imam 6 x 15 g...
« Zadnja izmjena: 01 Veljača, 2013, 12:15:10 StudioIT »
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #24 : 01 Veljača, 2013, 12:39:46 »
na afternarket variomatu je drugaciji kut i kanala rolica.
variomat se stela prema okretajima motora di agregat ima najvecu snagu,bit i je da se dignu okretaji na manjim otvorima gasa i da skuter bude u momentu a na krajnjoj brzini da nema nepotrebnog prevrtavanja.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #25 : 01 Veljača, 2013, 17:24:20 »
a svrha tokarenja polutki i variomata je...?
Ista kao i kupnja aftermarket variomata, promjeniti kut pod kojim remen klizi, samo još bolje. S Malossijem recimo digne ti odmah okretaje za 1000 okretaja i vožnja po gradu postane mučenje.
Tokarenjem polutki izjednačiš kut i iza da odgovara onome u variomatu i dobije se nešto krajnje brzine.
Meni je istokareno u 3 kuta čime se pegla cijeli spektar okretaja. S ovime ide i kraći remen i lakše rolice pa tako ja imam 6 x 15 g...
imaš slučajno kakve slike toga kak si tokario?

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #26 : 01 Veljača, 2013, 18:44:09 »

Citat:
imaš slučajno kakve slike toga kak si tokario?

I ja bi da to vidim   :toothy11:

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #27 : 01 Veljača, 2013, 18:54:37 »
Evo nešto slika u fazi remonta, nemam od glave (polirani kanali) i bregaste koja je rađena po narudžbi.

https://plus.google.com/u/0/photos/107446349334146687306/albums/5817093577770191473?authkey=CO6u457t9MfSFA
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #28 : 17 Veljača, 2013, 11:45:01 »
Jesi li razmišljao o JCOSTA ? Sve kritike su mu pozitivne...
http://jcosta.com/productos/info/147

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #29 : 17 Veljača, 2013, 11:51:37 »
Jesi li razmišljao o JCOSTA ? Sve kritike su mu pozitivne...
http://jcosta.com/productos/info/147
kako funkcionira taj variomat?? nikako mi nejde u glavu, kako se tu rolice pomicu :?

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #30 : 17 Veljača, 2013, 12:41:50 »
Znam nekolicinu ljudi koji su ga stavili...prezadovoljni su...stavlja se na veće kubikaže, onda ima efekta...sasvim je drugi koncept od standardnog variomata...rolnice imaju standardnu gramažu, nepromenljive su i ne troše se...ceo variomat se pomera...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #31 : 17 Veljača, 2013, 12:53:14 »
radi slično ko i standardni,utezi izlaze van okomito i stvaraju pritisak na potisnu ploči tj kalotu pomoću centrifugalne sile..
samo kae taj j.costa 240 eura vani,kod nas ni nema za uzet..eh sad pitanje dal se isplati dat te novce jer je duplo skuplji nego polini/malossi..

edit;  evo kak radi

« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2013, 12:57:12 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline jura500

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri suburb
  • Moj Skuter: Nex...Cinquecento
  • Moja Kaciga: neka HJC
  • MojSpuh: Akrapovič
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #32 : 18 Veljača, 2013, 16:09:21 »
...a ja sam nekako u nedoumici dali da stavim Costu ili Polini,sada imam neke rolice od Polinia ali jos nisam otvorio variomat da vidim sta je to unutra i kako je to poslozeno ali sta je da je ne impresionira me bas jer sam vozio i puno bolji skuter iste marke.Vazno mi je da motor bolje vuce a krajnja brzina vise manje.
" Speed is just a question of money...how fast can you go? "

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #33 : 18 Veljača, 2013, 17:26:01 »
A što se ne bi registrovao na http://forum.bjbikers.com/ i tamo direktno pitao korisnike (član alexanto ih ima) JCosta u grupi maxiskuteri ? A i mislim da su ovde jeftiniji nego negde dalje...evo šta je alexanto negde napisao:"Znam za 4 slučaja ugradnje JCosta varijatora ( Atlantic 500, Xciting 250 i 500 i Burgman 400 )i od svih sam čuo sve najbolje. Ako Bog da za par nedelja ću mog Atlantica obradovati sa istim pa vam javljam utiske."

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #34 : 18 Veljača, 2013, 19:27:09 »
s rolicama se nemre dobit neznam kakav efekt,već je objašnjeno par postova više..

kaj se tiče j.coste moguće je da je bolji nego ostali ali nisam ga imal ni usporedil i neznam baš da bi bil duplo bolji pa da dam za njega duplo više love nego za polini koi imam doma (govorim sad o 250cc mašini)

ima još i fr4 variomat,to je isto novi proizvod i nova tehnologija i princip rada variomata..
čital sam na slovenskom forumu da je na beverlyu 500 brzina porasla sa 168 na 188 naravno po celeru a i ubrzanje je puno bolje..
treba to isprobat :D

http://www.scooter-racing.it/attachment.php?attachmentid=7537&d=1299235657
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline jura500

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri suburb
  • Moj Skuter: Nex...Cinquecento
  • Moja Kaciga: neka HJC
  • MojSpuh: Akrapovič
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #35 : 18 Veljača, 2013, 20:16:11 »
@Lenko: hvala za info o forumu,procitao sam cijelu temu u vezi J Coste...

U obzir dolazi i taj variomat FR4 ali kada se vratim doma sa bagera kroz nekih 3 tjedna idem do Trsta pa cu malo pogledat cijene i nesto cu odabrati.
" Speed is just a question of money...how fast can you go? "

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #36 : 12 Rujan, 2018, 03:26:41 »
Aj da i ja napisem koju kad sam ih vec probao, za razliku od nekih koji pisu bajke, a nisu ih valjda ni drzali u rukama  ;D

Znaci narucil sam si za beverly, uzel sam 17 g, nisam znal kaj da uzmem umjesto serijskih 18.6g... doslo mi je za 3 dana iz njemacke, sa original sajta sam uzel, tak da nemojte se igrati sa ebayem jer ima prevara kolko oces... i nije isto ak je slican dizajn, mora bit dr puley jer mestri koriste kojekakve materijale, pa se nekima rastope...

Sa dostavom me izaslo 405kn, original su mi 350kn

Zasrafio probao.. sasvim drugi motor, ljepse se razvrtava i vuce bez ikakve rupe, krajnja mi je ista.. kod one laganini gradske brzine do 40 je puno meksi, nema trzanja i drndanja, tak da sam za sad pre zadovoljan, za 50kn vise sam dobio pravo iznenadjenje. Zapravo da sam iso po original u Zg, potrosil bi bar 50kn benge i pol dana, tak da mi opet dodje na isto...

E sad ja sam gledo neke likove koji su sa njima na burgmanu 400 radili preko 40k km, ak ja napravim u pol toliko opet sam profitirao jer se oem mjenjaju na 10k km

p.s. vidim da je za onu 800 masinu isti dizajn rolica i od strane piaggia...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #37 : 12 Rujan, 2018, 09:31:21 »
Daj usporedi s istim skuterom koji a lakse obicne rolice od serijskih pa onda usporedi dojmove.

Tak sam ja imao Beverlja i Nexusa 250i.e. Nexus bio super uboden s gramazom, a Beverly imao preteske (kao tvornicka gramaza roloca). Razlika mebo i zemlja u elasticnosti i ubrzanju. Krajnje su bile iste.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #38 : 12 Rujan, 2018, 10:55:08 »
Potpis!

Moj u serijali ima 15 i nesto grama, isao je ok  ali nije to to, osjecas kako jos moze...

Stavio sam mu 13.8 grama, motor se preporodio, ide puno bolje, lipse zvuci i ponasa se, mada je krajna manja...

To mi ne smeta jer sam ionako stalno u gradu

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dr Pulley valjcici
« Odgovori #39 : 12 Rujan, 2018, 11:06:03 »
Na internetu obicno imas takva iskustva gdje pojedinac UBODE bolju/pravu gramazu i taj boljitak pripisuje recimo DRpulley rolicama. Odatle krecu poluistine, i svakakve rasprave, gdje je pojedinac uvjeren u cudo zvano DRpulley, a to sto fizika cini svoje je nebitna stvar, jer DRpulley je cudo.

Mene jos nitko nije napeglao s tim rolicana, tako da zivim za taj trenutak kad ce se 2 ista skutera usporedit istovremeno...


Dajte mi kupite te rolice pa cu ih istestirat, ne moram niiti usporedjivati s drugim skuterom  :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<