Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Busenje dekla  (Posjeta: 17736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #20 : 26 Lipanj, 2008, 11:36:10 »
Stavio sam TOP-ov remen koji je bio tocno za 1mm siri od starog kevlara.

U pocetku sam imao los start, ubio performanse...nakon nekih 5km sve je doslo na svoje mjesto, mozda ce mu trebati jos malo da sjedne jer se u pocetku svaki cudno ponasa...

Rolice definitivno netrebam mjenjati, ostaju stare jer odlicno cupa. Malo sam spusio u startu, ali to ce rijesiti podloska kod ventilatora i tada cu imati manji prijenosni omjer u startu.

Uglavnom, jos malo cu pricekati da remen dodje na svoje pa cu onda dotjeravati...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #21 : 26 Lipanj, 2008, 11:50:31 »
daj reci neš više u vezi te podloške :icon_scratch:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #22 : 26 Lipanj, 2008, 12:02:03 »
daj reci neš više u vezi te podloške :icon_scratch:

Reci cu kada isprobam...

Uglavnom, to ti je sajbica (imam ih razlicitih debljina) probati cu sa 1mm. Stavi se na radilicu izmedju bolcne variomata i ventilatora. U tom slucaju siri remen dolazi na poziciju starog....

Mozda i nece biti potrebe za sajbicom jer mi odgovara start sa malo manje okretaja...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #23 : 26 Lipanj, 2008, 12:14:54 »
daj reci neš više u vezi te podloške :icon_scratch:

Reci cu kada isprobam...

Uglavnom, to ti je sajbica (imam ih razlicitih debljina) probati cu sa 1mm. Stavi se na radilicu izmedju bolcne variomata i ventilatora. U tom slucaju siri remen dolazi na poziciju starog....

Mozda i nece biti potrebe za sajbicom jer mi odgovara start sa malo manje okretaja...
ček znači-> manja šajbica više okretaja ??? :icon_scratch:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #24 : 26 Lipanj, 2008, 12:19:27 »
ček znači-> manja šajbica više okretaja ??? :icon_scratch:

Deblja sajbica=vise okretaja u startu, jer je tada remen u minimalnom prijenosnom omjeru u startu i ima najvise snage. Time se omogucuje da kvacilo krene hvatati prije nego sto variomat pocme raditi. Ali to vrijedi samo kada je remen nov. Znaci ako sad imas remen sa cca 5000km, onda bi trebao uloniti sajbicu.
Ja se inace vozim bez sajbice, pa u pocetku imam malo slabiji star, pa nakon par tisuca on dodje na svoje...

Pokusao sam bez sajbice sa laksim rolicama, i sve je za 5, ali nije to to, kad stavim 5.1 onda osjetis jaci moment...
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2008, 12:21:29 SlowRider »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #25 : 26 Lipanj, 2008, 12:22:34 »
ček znači-> manja šajbica više okretaja ??? :icon_scratch:

Deblja sajbica=vise okretaja u startu, jer je tada remen u minimalnom prijenosnom omjeru u startu i ima najvise snage. Time se omogucuje da kvacilo krene hvatati prije nego sto variomat pocme raditi.

Pokusao sam bez sajbice sa laksim rolicama, i sve je za 5, ali nije to to, kad stavim 5.1 onda osjetis jaci moment...

a kad bi stavio deblju još od serijske, npr. duplo deblju jel gubiš šta performansi i jel to dobro mjenjati :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #26 : 26 Lipanj, 2008, 12:24:37 »
a kad bi stavio deblju još od serijske, npr. duplo deblju jel gubiš šta performansi i jel to dobro mjenjati :icon_thumright:

Nemoj nista dirati...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #27 : 26 Lipanj, 2008, 12:26:03 »
a kad bi stavio deblju još od serijske, npr. duplo deblju jel gubiš šta performansi i jel to dobro mjenjati :icon_thumright:

Nemoj nista dirati...
hehe, ma nebudem niš strgo ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #28 : 26 Lipanj, 2008, 14:52:28 »
Nemojte se zafrkavat sa vožnjom bez šajbice. Tak je meni jedan mehaničar napravil i vjerojatno (nisam 100%) radi toga mi je bolcna variomata sjebala propeler koji je od mekšeg materijala.

Kod mene je jako puno makadam cesta i naravno moram se vozit po njoj, a vozim i po kiši, blatu...

Jel sigurno pametno da bušim rupe? Ak da koji fi po prilici mogu maksimalno stavit? Jer sad kad su vrućine, uvijek smo dvojica... motor nejde s mjesta nikak!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #29 : 26 Lipanj, 2008, 14:56:18 »
daj se odluci ozbiljno jel ti leti motor ili sta??

bez obzira na vrucinu ako je tako letio pa mora i sad ic ???

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #30 : 26 Lipanj, 2008, 15:06:16 »
uzmes borer 10-tku i buzis tamo di nissu pregrade



Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #31 : 26 Lipanj, 2008, 15:14:33 »
Desetka... OK!

Znači tamo di su "rupe" između tih pregrada. Te pregrade su ojačanje nekakvo, jel? Pa nisam lud da bušim kroz te pregrade  :toothy9:

Tnx bojz...

Ak se sjebe kaj u variu znam koga trebam zvat  :angry9:

 ;D ;D ;D ;D ;D
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #32 : 26 Lipanj, 2008, 15:14:57 »
Nemojte se zafrkavat sa vožnjom bez šajbice. Tak je meni jedan mehaničar napravil i vjerojatno (nisam 100%) radi toga mi je bolcna variomata sjebala propeler koji je od mekšeg materijala.

Jesi siguran?

Koji variomat imas? Ja pricam o multivaru. Serijski ima samo 1 sajbicu i to vrlo tanku izmedju bolcne i ventilatora, ona ostaje tamo gdje jest, i po potrebi ide deblja.

A kod multivara neide sajbica izmedju bolcne i ventilatora. Neznam tko ti je prodao tu lovacku... Kod multivara ide jedna sajbica od 2mm obavezno iza poklopca variomata, znaci prije cijelog variomata i vise neide.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #33 : 26 Lipanj, 2008, 15:29:04 »
A kod multivara neide sajbica izmedju bolcne i ventilatora. Neznam tko ti je prodao tu lovacku... Kod multivara ide jedna sajbica od 2mm obavezno iza poklopca variomata, znaci prije cijelog variomata i vise neide.

zasto obavezno i cemu sluzi iza, ja je nemam i nisam je ni dobio uz multivar!  :icon_scratch:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #34 : 26 Lipanj, 2008, 15:58:58 »
kod minarelija je to distanca da bude vario u ravnini sa polutkama ;) jer je multivar nesto "uzi" od serijskog variomata :)

ak nisi dobio onda ne treba na pežou :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #35 : 26 Lipanj, 2008, 16:17:45 »
A kod multivara neide sajbica izmedju bolcne i ventilatora. Neznam tko ti je prodao tu lovacku... Kod multivara ide jedna sajbica od 2mm obavezno iza poklopca variomata, znaci prije cijelog variomata i vise neide.

zasto obavezno i cemu sluzi iza, ja je nemam i nisam je ni dobio uz multivar!  :icon_scratch:

Imas u uputama za minarelli je obavezna jer u protivnome dere remen na onoj strani suprotnoj od dekla. U to sam se uvjerio.

Sad sam stavljao podloske i mogu reci da se stvari mjenjaju i to dosta. Kada stavim 2mm sajbicu, kao da imam 0.4gr lakse rolice, vrti se dosta....

stavio sam 1mm i to je vec bolje, sve je za 5 samo jos moram rijesiti slabije nabiranje brzine poslje 85 i izgleda da nemam vise krajnju kao prije. Slabije nabire jer ode na 10000 a tu bas nema snage kao da 9600...

i primjetio sam da je skuter mnogo mirniji, kao da idem po oblacima sa ovim remenom :drunken_smilie: nema ni najmanje vibracije...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #36 : 26 Lipanj, 2008, 17:41:30 »
Pa ta šajbica ti je isto ko i blokada za brzinu i okretaje, ak je šira onda remen više pada dole i manje se penje te je krajnja brzina manja i obratno... normalno ak je nema da se remen više dere kad uopće ne sjeda nek se drži sam na rubovima i tu dolazi do deranja prevelikog zbog male dodirne površine! Ostavi serijsku šajbicu za serijski vario i sve 5, oni su to izračunali kak treba biti...jedino ak ju bolcna nije pojela pa se istanjila!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #37 : 26 Lipanj, 2008, 18:46:34 »
Hmm, pala mi je krajnja a okretaji se podigli u spici, 1mm delji remen, a 1cm manje po kazaljci :angry9:

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #38 : 26 Lipanj, 2008, 21:10:11 »
Btw ja upravo danas saznao da DERBI GP1 Racing ima tvornicki izbuseno deklo :)

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #39 : 27 Lipanj, 2008, 01:36:01 »
Btw ja upravo danas saznao da DERBI GP1 Racing ima tvornicki izbuseno deklo :)
svi noviji skuteri piaggio grupe imaju  :icon_thumright: