Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Busenje dekla  (Posjeta: 17670 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Busenje dekla
« : 25 Lipanj, 2008, 10:26:30 »
Evo nazalost dosle vrucine u grad i sada mogu reci za razliku izmedju serijskog dekla i malo preradjenog za minarelli.

Kad je bilo orginalno deklo bez rupica nakon 10-ak km po gradu skuter je bio lijen, sporo se razvrtavao, imao sam gubitak okretaja oko 1000rpm te gubitak okretaja i snage u medjuubrzanju.

Kad sam malo preradio dekl, nema vise te nuspojave, zapravo postoji jos vrlo malo ali je to velika razlika nego prije.
Da ne govorim o razlikama kada idem uz Sljeme (10km konstantne uzbrdice) . Prije sam imao gubitak od 1500rpm, a sada samo 300rpm.


Sad sam se uvjerio da na minarelliju treba izbusiti dekl iako imam malossi kevlar remen.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #1 : 25 Lipanj, 2008, 10:32:09 »
Evo nazalost dosle vrucine u grad i sada mogu reci za razliku izmedju serijskog dekla i malo preradjenog za minarelli.

Kad je bilo orginalno deklo bez rupica nakon 10-ak km po gradu skuter je bio lijen, sporo se razvrtavao, imao sam gubitak okretaja oko 1000rpm te gubitak okretaja i snage u medjuubrzanju.

Kad sam malo preradio dekl, nema vise te nuspojave, zapravo postoji jos vrlo malo ali je to velika razlika nego prije.
Da ne govorim o razlikama kada idem uz Sljeme (10km konstantne uzbrdice) . Prije sam imao gubitak od 1500rpm, a sada samo 300rpm.


Sad sam se uvjerio da na minarelliju treba izbusiti dekl iako imam malossi kevlar remen.

aj nabaci slikicu kak si riješio to da vidim kak izgleda...ak nije problem :icon_thumright:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #2 : 25 Lipanj, 2008, 10:34:41 »
Sad sam se uvjerio da na minarelliju treba izbusiti dekl iako imam malossi kevlar remen.

ne samo na minareliju, nego i na peugeotu! Ja to potvrđujem na mom primeru...Pre bušenja dekla iste simptome sam i ja imao...čim se zagreje sporo kreće, teško se razvrti, međuubrzanja su isto slaba dok sad je sve mnogo bolje!

ne mogu reći da sam u potpunosti otklonio taj problem al sam ga dosta umanjio.. Bitno je da me to sad ne nervira...  ;D

bušite dekla nećete pogrešiti ! ! ! !  :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #3 : 25 Lipanj, 2008, 10:45:32 »
a pitans jel tvoj skut serijala ???
mislim ak je zaš bi toliko opale performanse :toothy11:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #4 : 25 Lipanj, 2008, 10:55:20 »
a pitans jel tvoj skut serijala ???
mislim ak je zaš bi toliko opale performanse :toothy11:

pa jeste serijala, vidiš u potpisu šta imam!  Al ima veze kako nema...Pa i serijala se zagreva pogotovo kad je vruće napolju!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #5 : 25 Lipanj, 2008, 11:07:58 »
Neznam koliko je to poboljsanje izrazeno na peugeotu, ali svakako dobro dodje jer je i ono heremticki zatvoreno.

Mogao sam jos bolje izvesti (preciznije), ali to sam davno radio i zadovoljavajuce je  ;D, pazio sam na estetiku da se rupice sto manje vide.
http://shrani.si/f/3c/bB/3Xv3Fbci/dekl1.jpg
http://shrani.si/f/2m/fm/4R663KMW/dekl2.jpg
« Zadnja izmjena: 25 Lipanj, 2008, 11:20:09 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #6 : 25 Lipanj, 2008, 11:18:36 »
Sve je to divno i krasno... Al kaj je sa kamenjem i prašinom? Kod mene je sve puno sr*** po cesti i nemrem riskirat rupu za hlađenje jer bi mogo sjebat vario ili ne-daj-bože još gore nekaj!

Vidio sam neka rješenja preko airboxa - zbuši se rupa ispred varia (tam di je radilica) i zadihta se neka plastična cijev koja se opet zadihta s druge strane na airbox.

Jel to kvalitetnije rješenje po pitanju kamenja i prašine ili...? Ima ko kakvih iskustava s tim?
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #7 : 25 Lipanj, 2008, 11:21:27 »
Evo slika od moga bivšeg aeroxa :notworthy:

 

odvozio nekih 7tkm i nije bilo problema ni sa prašinom ni vodom ni kamenjem :nono:
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #8 : 25 Lipanj, 2008, 11:22:40 »
Vozim se tako preko 10 000km i presao sam preko svega i svacega, do sada jos nista nije uletilo, naprotiv, izletjelo je van (prasina od remena) tako da je deklo cisce nego inace.


Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #9 : 25 Lipanj, 2008, 11:25:44 »
ČAk sam jedan cijeli dan vozio bez dekla :toothy12:  kak je to zujalo  :frajer:
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #10 : 25 Lipanj, 2008, 11:28:08 »
ČAk sam jedan cijeli dan vozio bez dekla :toothy12:  kak je to zujalo  :frajer:

Da nisi mene vidio, ja se cesto vozim bez dekla kada stelam prijenos :laughing11:

Al nije se dobro voziti bez dekla jer ono povezuje i ucvrscuje blok.

Offline I.D.I.O.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 298
  • Spol: Muški
  • e Kiza dobro je!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bELISCE
  • Moj Skuter: Yamaha R6 recesija edition
  • Moja Kaciga: I. Kiflica (25)
  • MojSetup: LOL, kit na R6!!! pa nije to SXV550
  • MojSpuh: ipak je Wings zakon
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #11 : 25 Lipanj, 2008, 11:35:57 »
eo kako sam ja to rjesio na svom slikano s VGA a nesto se vidi nadam se

znaci rupe i na prednjem i na straznjem djelu dekla radi propuha
moj je full serijski al sad kad su krenili ovi vruci dani malo kasnije pocne slabije ubrzavat nego prije (kad je bilo hladnije) mada mozda dodam jos koju rupicu ilili koju prosirim
 sto se tice prasine kamenja.... nema problema



fakin hondoholichar!!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #12 : 25 Lipanj, 2008, 11:42:06 »
ma nema tu problema nikakvih sa prašinom...baš sam otvarao par puta da vidim ima li prljavštine i ništa! A kakvo crno kamenje, pa ne može kamenje uleteti kroz te male rupe- nema šanse...

evo kako je kod mene, čak nisam ni bušio napred...dovoljno je ovo!

MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #13 : 25 Lipanj, 2008, 11:46:07 »
ma nema tu problema nikakvih sa prašinom...baš sam otvarao par puta da vidim ima li prljavštine i ništa! A kakvo crno kamenje, pa ne može kamenje uleteti kroz te male rupe- nema šanse...

evo kako je kod mene, čak nisam ni bušio napred...dovoljno je ovo!



Ja bih izbusio jos i naprijed, da se dobije cirkulacija zraka. Al ako nema problema onda nemas potrebe narusavati izgled dekla.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #14 : 25 Lipanj, 2008, 11:48:53 »
Ja bih izbusio jos i naprijed, da se dobije cirkulacija zraka. Al ako nema problema onda nemas potrebe narusavati izgled dekla.

pa nemam problema, mislio sam ako bude i dalje isto izbušiću i napred ali sad je ok... :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #15 : 25 Lipanj, 2008, 13:31:58 »
jel bilo kad problema sa bušenjem dekla...tipa da je deklo pucalo ili nešt slično....
ja ću i sebi bušit ovih dana isto pa me zanima jel ima kakvih slabih točki na deklu gdje se nesmije bušit jer mi se ovo moje čini krhko... ;D

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #16 : 25 Lipanj, 2008, 13:40:12 »
jel bilo kad problema sa bušenjem dekla...tipa da je deklo pucalo ili nešt slično....
ja ću i sebi bušit ovih dana isto pa me zanima jel ima kakvih slabih točki na deklu gdje se nesmije bušit jer mi se ovo moje čini krhko... ;D
cek,zar kod tebe to nema ili...piaggio masine imaju to vec uradjeno
« Zadnja izmjena: 25 Lipanj, 2008, 13:51:18 gigo_sf2 »

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #17 : 25 Lipanj, 2008, 13:55:56 »
jel bilo kad problema sa bušenjem dekla...tipa da je deklo pucalo ili nešt slično....
ja ću i sebi bušit ovih dana isto pa me zanima jel ima kakvih slabih točki na deklu gdje se nesmije bušit jer mi se ovo moje čini krhko... ;D
cek,zar kod tebe to nema ili...piaggio masine imaju to vec uradjeno
ma ima one 4 malo veće rupe dolje pri dnu, al se svejedno zagrije jako sad na ovih 35 stupnjeva pa ću još izbušit koju rupu sprijeda da imam cirkulaciju... :)

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #18 : 25 Lipanj, 2008, 14:16:13 »
ma nema tu problema nikakvih sa prašinom...baš sam otvarao par puta da vidim ima li prljavštine i ništa! A kakvo crno kamenje, pa ne može kamenje uleteti kroz te male rupe- nema šanse...

evo kako je kod mene, čak nisam ni bušio napred...dovoljno je ovo!



Aj malo OFF-a,kako si polirao ovo deklo pa se ovako fino sija,mozes li ukratko opisati postupak.

Inace ja sebi nisam busio deklo,nego na prednjem kraju dekla ima kao plastika koja pokriva nekih 7 rupa koje sluze za hladjenje a odozgo ima lulica preko koje ulazi vazduh na njih,e ja sam tu plastiku skinuo i dobio 7 rupa na koje direkt ulazi vazduh i jos sam za zadnjeg dijela skinuo poklopac gdje pise generic a on se drzi na 3 sarafa i dobio sam jos 3 rupa,sasvim dovoljno bas se osjeti razlika,uzbrdo pogotovo a sa prasinom nikakvih problema nema,mada cu jos malo izbusiti rupa da bude bolje....

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Busenje dekla
« Odgovori #19 : 25 Lipanj, 2008, 15:37:10 »
poslao sam ti PM da ne OFF-ujemo ovde!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd