Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Produženje garancije?  (Posjeta: 6437 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jlz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Scarabeo 200
  • Moja Kaciga: AGV
Produženje garancije?
« : 11 Siječanj, 2013, 13:16:25 »
Već neko vrijeme Piaggio grupacija daje mogućnost produženja garancije na 4 godine... Ima li netko iskustva s time? Što mislite isplati li se doplatiti za dodatnu 2+2 garanciju ili nema potrebe za time? :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #1 : 11 Siječanj, 2013, 13:32:15 »
usluge skuter servisa su tako loše da bi ja izbjegao plaćanje garancije i njihove popravke pod svaku cijenu..

Offline orbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sym basix
  • Moja Kaciga: kineska
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #2 : 11 Siječanj, 2013, 13:45:25 »
možda se ne isplati s obzirom da onda moraš kod ovlaštenog servisera i servisirat skuter tako da razmisli prije nego što se odlućiš,ako nemaš puno prjeđenih km nema razloga da produžiš garanciju.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Produženje garancije?
« Odgovori #3 : 11 Siječanj, 2013, 13:49:37 »
To je shema ko i 7 godina garancije na kia aute. S tim da ovdje to jos placas.
Poanta je da te dulje vremena prisiljavaju na redovne servise kod ovlastenog servisera i dodatno za to zarade.

Osobno, cim sam kupio nrga (novog), prekrizio sam servise zauvijek. A tada o skuterima pojma nisam imao....


A razmisli sto moze poc po krivu i koliko to kosta da sam rijesis.
Valjda bi trebala rama puknut popola i blok da se to isplati
« Zadnja izmjena: 11 Siječanj, 2013, 13:51:08 3alfa3 »

Offline orbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sym basix
  • Moja Kaciga: kineska
Odg: Re: Produženje garancije?
« Odgovori #4 : 11 Siječanj, 2013, 13:53:28 »
To je shema ko i 7 godina garancije na kia aute. S tim da ovdje to jos placas.
Poanta je da te dulje vremena prisiljavaju na redovne servise kod ovlastenog servisera i dodatno za to zarade.

Osobno, cim sam kupio nrga (novog), prekrizio sam servise zauvijek. A tada o skuterima pojma nisam imao....

To je istina jer u ovlašteni servis nemožeš donijet svoje dijelove i reći da ti ugrade jer moraš ugradit samo originalne dijelove pa nije nitko lud plaćat neke filtere ulja,zraka i goriva 5 puta skuplje nego što ih može nabavit kod tokića i sličnih.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #5 : 11 Siječanj, 2013, 14:08:14 »
ma nije problem u dijelovima nego u usluzi.. kak alfa kaže.
kod nas imaš samo 2-3 ovlaštena servisa.. i dok bi još skuter pod garancijom odfuro u motomondo (jer tamo radi Cok) u amitrade nebi ni mrtav. oni time sami sebi rade posao i mijenjaju dijelove koji su ti još dobri.. nagovaraju te da ti utrpaju bilokoji polini dio iako erformanse koje dobiješ s njim nisu ništa bolje. uglavnom nije isto produljenje garancije za laptop i za skuter. za skuter se definitivno ne isplati..

Offline jlz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Scarabeo 200
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #6 : 11 Siječanj, 2013, 14:28:27 »
Hvala svima na odgovorima. Dakle, svi smo složni da se produžena garancija ne isplati....
Kupio sam Scarabeo 200 i prema vašoj preporuci - od dva postojeća ovlaštena servisa u ZG, Moto mondo je bolji? (pretpostavljam da bez obzira kaj sam skut kupil u Ami trade-u mogu u garancijskom roku otić na servis kod kojeg god ovlaštenog servisera hoću?)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #7 : 11 Siječanj, 2013, 14:32:01 »
mozes, al za svaki slucaj zovi motomondo i pitaj
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #8 : 11 Siječanj, 2013, 14:34:01 »
možeš

Offline orbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sym basix
  • Moja Kaciga: kineska
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #9 : 11 Siječanj, 2013, 14:43:18 »
Kad si kupio skuter valjda si dobio i neku servisnu knjižicu s popisom servisera kod kojih možeš servisirat skuter da ne bude poslije  :BangHead:

Offline jlz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Scarabeo 200
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #10 : 11 Siječanj, 2013, 14:44:59 »
Kad si kupio skuter valjda si dobio i neku servisnu knjižicu s popisom servisera kod kojih možeš servisirat skuter da ne bude poslije  :BangHead:

Ja navedena su dva gore rečena servisa u ZG ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #11 : 11 Siječanj, 2013, 14:47:26 »
da jer su ta dva jedina ovlaštena..

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #12 : 11 Siječanj, 2013, 14:52:13 »
Hvala svima na odgovorima. Dakle, svi smo složni da se produžena garancija ne isplati....
Kupio sam Scarabeo 200 i prema vašoj preporuci - od dva postojeća ovlaštena servisa u ZG, Moto mondo je bolji? (pretpostavljam da bez obzira kaj sam skut kupil u Ami trade-u mogu u garancijskom roku otić na servis kod kojeg god ovlaštenog servisera hoću?)

U svakom slučaju ostao bi u Ami Trade jer su još uvijek bolji a i jeftiniji od Motomonda.
Produžena garancija se ne isplati.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #13 : 11 Siječanj, 2013, 15:02:38 »
ne vjerujem da netko bolje moze odradit posao od coka i makia (ako sam dobro zapamtio)  :dontknow:


It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline jlz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Scarabeo 200
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #14 : 11 Siječanj, 2013, 15:08:42 »
Moj rezime vezano uz servisere:
1. ne vjerujemo im iznad razumnih granica - kako je napisao Ivanm vjerojatno ti žele utrpati i što ti ne treba - zbog zarade
2. bit ćemo pošteni prema oba ZG ovlaštena servisera jer vjerujem da moraju poštovati nekakve "standarde kvalitete usluge" inače bi im principal ukinuo status "ovlaštenog servisa", i tu ćemo primjeniti onu da "lonac ide na vodu dok se ne razbije" odnosno ako se razočaramo u rad jednog servisera - ima drugi...
3. nakon isteka garancije odabrati servisera koji možda i nije ovlašten - ali zna što radi....

Pozdrav i hvala svima uključenima u razgovor - uštedjeli ste mi novce koje bih možda ulupao u nepotrebnu garanciju - sad lijepo idem kupit za isti iznos dobar kofer da imam kam stavit kacigu....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #15 : 11 Siječanj, 2013, 16:11:37 »
usluge skuter servisa su tako loše da bi ja izbjegao plaćanje garancije i njihove popravke pod svaku cijenu..
Točno to,uz to kaj ti masno naplate još ti i sfušare skuter,sve su to cirkusanti


U svakom slučaju ostao bi u Ami Trade jer su još uvijek bolji a i jeftiniji od Motomonda.
Ami trade je hrpa idiota,to govorim iz svog i iz iskustva još par ljudi.
I istina je kaj Ivanm veli da ti silom hoće uvalit neki polini dio,čim pitam za neki dio on odma tupi da je polini bolji bla,bla...
Kad sam jednom pitao da mi slože setup lik kaj tam radi mi je rekao da je najbolji setup polini evolution 3 cilindar,giannelli rekord spuh,sve na serijskoj radilici i serijskom karbu s većom diznom,i još mi tvrdi da taj setup odlično ide - to može samo reć idiot koji nebi smio bit ovlašteni.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #16 : 11 Siječanj, 2013, 16:32:30 »
Hvala svima na odgovorima. Dakle, svi smo složni da se produžena garancija ne isplati....
Kupio sam Scarabeo 200 i prema vašoj preporuci - od dva postojeća ovlaštena servisa u ZG, Moto mondo je bolji? (pretpostavljam da bez obzira kaj sam skut kupil u Ami trade-u mogu u garancijskom roku otić na servis kod kojeg god ovlaštenog servisera hoću?)

U svakom slučaju ostao bi u Ami Trade jer su još uvijek bolji a i jeftiniji od Motomonda.
Produžena garancija se ne isplati.
u amiu je dobar serviser.. ali ako je neki tezi kvar nece ga u skorije vrijeme popravit.. u klcu je u servisu vec par god raskopana sr 50 r koja hrda vani i ne mogu nac kvar..

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #17 : 11 Siječanj, 2013, 16:53:31 »
usluge skuter servisa su tako loše da bi ja izbjegao plaćanje garancije i njihove popravke pod svaku cijenu..
Točno to,uz to kaj ti masno naplate još ti i sfušare skuter,sve su to cirkusanti


U svakom slučaju ostao bi u Ami Trade jer su još uvijek bolji a i jeftiniji od Motomonda.
Ami trade je hrpa idiota,to govorim iz svog i iz iskustva još par ljudi.
I istina je kaj Ivanm veli da ti silom hoće uvalit neki polini dio,čim pitam za neki dio on odma tupi da je polini bolji bla,bla...
Kad sam jednom pitao da mi slože setup lik kaj tam radi mi je rekao da je najbolji setup polini evolution 3 cilindar,giannelli rekord spuh,sve na serijskoj radilici i serijskom karbu s većom diznom,i još mi tvrdi da taj setup odlično ide - to može samo reć idiot koji nebi smio bit ovlašteni.

U Amiju možda radi hrpa idiota,o tome neću ali glavni majstor jr Josip koji je i znalac i čovjek a on je taj koji kopa po motoru pa me ostali ne zabrinjavaju.
Uostalom svatko će te izlevatiti onoliko koliko mu ti svojim stavom dozvoliš.
Meni je AMI napravio više dobrih stvari nego loših,te loše nisu neka strahota pa ih ni ne brojim ali Motomondo je definitivno u ovom trenu lošija varijanta.Možda navedeni dečki znaju raditi,o tome ne mogu govoriti jer ih osobno neznam ali atmosfera u dućanu i način obračunavanja i uvaljavanja je sramotan. Info na telefon je prek kujca,jednu cjenu dobiješ na tel a kad plačaš cijena je veća i da dalje ne nabrajam.
Skutermoto na Pešći nije loš,koliko ti kažu toliko i naplate,stari Darko zna posao jedino je atmosfera ko u zoni sumraka ali nemreš sve u životu imati.
Koristim priliku da pohvalim "ivanm",nisam još kod njega bio,spremam se ovih dana ali šta sam ga god pitao odgovorio mi je argumentirano i stručno i dao puno korisnih savjeta tako da po meni i on može biti jedna od opcija servisiranja.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #18 : 11 Siječanj, 2013, 17:02:54 »
usluge skuter servisa su tako loše da bi ja izbjegao plaćanje garancije i njihove popravke pod svaku cijenu..
Točno to,uz to kaj ti masno naplate još ti i sfušare skuter,sve su to cirkusanti


U svakom slučaju ostao bi u Ami Trade jer su još uvijek bolji a i jeftiniji od Motomonda.
Ami trade je hrpa idiota,to govorim iz svog i iz iskustva još par ljudi.
I istina je kaj Ivanm veli da ti silom hoće uvalit neki polini dio,čim pitam za neki dio on odma tupi da je polini bolji bla,bla...
Kad sam jednom pitao da mi slože setup lik kaj tam radi mi je rekao da je najbolji setup polini evolution 3 cilindar,giannelli rekord spuh,sve na serijskoj radilici i serijskom karbu s većom diznom,i još mi tvrdi da taj setup odlično ide - to može samo reć idiot koji nebi smio bit ovlašteni.

U Amiju možda radi hrpa idiota,o tome neću ali glavni majstor jr Josip koji je i znalac i čovjek a on je taj koji kopa po motoru pa me ostali ne zabrinjavaju.
Uostalom svatko će te izlevatiti onoliko koliko mu ti svojim stavom dozvoliš.
Meni je AMI napravio više dobrih stvari nego loših,te loše nisu neka strahota pa ih ni ne brojim ali Motomondo je definitivno u ovom trenu lošija varijanta.Možda navedeni dečki znaju raditi,o tome ne mogu govoriti jer ih osobno neznam ali atmosfera u dućanu i način obračunavanja i uvaljavanja je sramotan. Info na telefon je prek kujca,jednu cjenu dobiješ na tel a kad plačaš cijena je veća i da dalje ne nabrajam.
Skutermoto na Pešći nije loš,koliko ti kažu toliko i naplate,stari Darko zna posao jedino je atmosfera ko u zoni sumraka ali nemreš sve u životu imati.
Koristim priliku da pohvalim "ivanm",nisam još kod njega bio,spremam se ovih dana ali šta sam ga god pitao odgovorio mi je argumentirano i stručno i dao puno korisnih savjeta tako da po meni i on može biti jedna od opcija servisiranja.
Joso je jako dobar.. btw argument za ami.. dakle ona bijela srka koja je bila kod grosa je imala pokvaren cok pod garancijom
i to su mi popravljali 40+ dana.. nebi ni popravili da nismo zvali split i da oni nisu poslali covjeka..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Produženje garancije?
« Odgovori #19 : 12 Siječanj, 2013, 20:33:13 »
Ovlaštene servise u hravtskoj možeš prekrižit. Iz osobnog iskustva znam jedan servis za kamione koji je dobio certifikat od poizvođača za najbolji servis u ovom dijelu europe, a kad bi ti rekao što se tamo radi nebi im ni fapa odvezo na zamjenu filtera  :laughing6: :laughing6:

Što se piaggia tiče i ostalih skuter servisa što si manje na servisu duže ćeš se voziti bezbrižno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka