Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoč oko smartfona :(  (Posjeta: 5970 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zemo323

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #20 : 06 Siječanj, 2013, 11:23:24 »
bilo bi lakse da je napisao kolikim budzetom raspolaze :)
Mislim da bi se dao pronaci neki htc dosta povoljno
Weddings are basically funerals with cake.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #21 : 06 Siječanj, 2013, 11:26:31 »
nikad više samsung u moje ruke . imam samsung galaxi mini i baterija je shrot.! i još jedan i najveći problem je kaj se puni 2 i pol sata a drži sat vremena!!!! treba mi nekaj kaj se napuni za 20min

sj#bo si se jer nisi formirao bateriju kako treba:
kod novog moba baterija se stavi unutra i koristi se dok se skroz ne isprazni i mob ne ugasi.
onda se puni do kraja i tako puni i prazni 5x.
ja sam tako radio na svakom mobu do sada i sad mi na galaxy ace traje do 4 dana ak samo zovem i to a ak puno prčkam po njemu onda 2 dana. puni se 4 sata.
na ženinoj nokiji traje 6 dana..

a baterija koja će se napuniti za 20 minuta NE POSTOJI.

Litij ion baterije ne patw od memory efekta tako da ih ne mozes sjebat cak i ka bi htio. Cak i nimh se moze sredit ponovnim praznjenjem do kraja i punjenjem (par ciklusa). Nicd je druga prica, al nrma moba na svijetu koji ih danas koristi

Ovo za vrijeme punjenja si u pravu. Svaka litij ion se puni oko 3 sata od skroz prazne do skroz pune. Jednostavno je takav proces punjenja koji ima svoje faze
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2013, 11:28:43 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #22 : 06 Siječanj, 2013, 11:29:44 »
svaka baterija se mora formirati. u uputstvu od mog telefona bas je ovako opisano kak sam napisal. sad znam da ti o svem znas sve najbolje kak radi al eto kaj sam procital tak tipkam

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #23 : 06 Siječanj, 2013, 11:32:40 »
i te batery savere sam imal jedno vrijeme al nisam osjetil da duze drzi baterija.

Oni mogu jedino trosit vise, a ne cuvat struju. Pa nemre aplikacija radit, a ne trosit.
Ti si ocito mob sredio da je potrosnja minimalna i rucno palis i gasis stvari koje batery saver radi automatski i zapravo tako stedi struju.

Ja sam skuzio da mi wifi ne trosi bitno kao ni lokacija. Ekran je taj koji na mom mobu naprosto guta struju, al nemres imat hd ekran, a da trosi malo.
S druge strane, jebes smartphone, ako ce mu sve bit ugaseno. Onda je to dumbphone :)

Punim svaku noc

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #24 : 06 Siječanj, 2013, 11:34:34 »
svaka baterija se mora formirati. u uputstvu od mog telefona bas je ovako opisano kak sam napisal. sad znam da ti o svem znas sve najbolje kak radi al eto kaj sam procital tak tipkam

Taj dio uputa se samo kopi pejsta od kad postoje mobiteli, a tada su stvarno koristili baterije koje je tako trebalo tretirat. Cak i par puta godisnje ponavljat tu radnju.

Litij ion ne. Imuna je na to ko nakovanj na virus gripe

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #25 : 06 Siječanj, 2013, 11:34:50 »

Oni mogu jedino trosit vise, a ne cuvat struju. Pa nemre aplikacija radit, a ne trosit.
Ti si ocito mob sredio da je potrosnja minimalna i rucno palis i gasis stvari koje batery saver radi automatski i zapravo tako stedi struju.

Ja sam skuzio da mi wifi ne trosi bitno kao ni lokacija. Ekran je taj koji na mom mobu naprosto guta struju, al nemres imat hd ekran, a da trosi malo.
S druge strane, jebes smartphone, ako ce mu sve bit ugaseno. Onda je to dumbphone :)

Punim svaku noc
:icon_thumright:
Ti task kileri i slične gluposti samo još više troše bateriju...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #26 : 06 Siječanj, 2013, 11:37:34 »
nikad više samsung u moje ruke . imam samsung galaxi mini i baterija je shrot.! i još jedan i najveći problem je kaj se puni 2 i pol sata a drži sat vremena!!!! treba mi nekaj kaj se napuni za 20min

sj#bo si se jer nisi formirao bateriju kako treba:
kod novog moba baterija se stavi unutra i koristi se dok se skroz ne isprazni i mob ne ugasi.
onda se puni do kraja i tako puni i prazni 5x.
ja sam tako radio na svakom mobu do sada i sad mi na galaxy ace traje do 4 dana ak samo zovem i to a ak puno prčkam po njemu onda 2 dana. puni se 4 sata.
na ženinoj nokiji traje 6 dana..

a baterija koja će se napuniti za 20 minuta NE POSTOJI.
postoji, :P Xpera X10 mini pro, imal sam ju, napuni se od nule do 100% za 18 min..kupil bi si i to da nije slab. premalo ram memorije ima i premali ekran..


ovaj vip racer III je jeben mob samo je skup...


Onda je kontroller u samoj bateriji tak programiran da dozvoljava brzo punjenje. Ali takva baterija ne moze biti kvalitetno napunjena zbog nacina na koji je konstruirana, a i zivotni vijek joj je sigurno kraci zbog pregrijavanja. Jednostavno je nemoguce litij ion tako brzo napunit.


Osim ako se ne radi o nimh. Njih mozes punit ogromnim strujama i stvarno se mogu brzo punit ako jr punjac izuzetno jak

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #27 : 06 Siječanj, 2013, 13:45:32 »
nikad više samsung u moje ruke . imam samsung galaxi mini i baterija je shrot.! i još jedan i najveći problem je kaj se puni 2 i pol sata a drži sat vremena!!!! treba mi nekaj kaj se napuni za 20min

sj#bo si se jer nisi formirao bateriju kako treba:
kod novog moba baterija se stavi unutra i koristi se dok se skroz ne isprazni i mob ne ugasi.
onda se puni do kraja i tako puni i prazni 5x.
ja sam tako radio na svakom mobu do sada i sad mi na galaxy ace traje do 4 dana ak samo zovem i to a ak puno prčkam po njemu onda 2 dana. puni se 4 sata.
na ženinoj nokiji traje 6 dana..

a baterija koja će se napuniti za 20 minuta NE POSTOJI.
postoji, :P Xpera X10 mini pro, imal sam ju, napuni se od nule do 100% za 18 min..kupil bi si i to da nije slab. premalo ram memorije ima i premali ekran..


ovaj vip racer III je jeben mob samo je skup...


Onda je kontroller u samoj bateriji tak programiran da dozvoljava brzo punjenje. Ali takva baterija ne moze biti kvalitetno napunjena zbog nacina na koji je konstruirana, a i zivotni vijek joj je sigurno kraci zbog pregrijavanja. Jednostavno je nemoguce litij ion tako brzo napunit.


Osim ako se ne radi o nimh. Njih mozes punit ogromnim strujama i stvarno se mogu brzo punit ako jr punjac izuzetno jak
moze moze, ta xperia kaj sam imal se punila za 20min, doduse znal sam ju po 4 x na dan punit ali ni to nije problem jer brzo napuni.. imam jednu nokiu 1209 i njezin org punjac ima 350mili ampera, punila se ko i svaka nokia po 2 sata, vec god dana ju punim sa punjacemm od N95, 800mAh, napuni se isto za 20 min i drzi predobro..

 
http://m.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/prestigio-multiphone-3500-duo-zapakirano-oglas-6639624

Jel ti valja ovakvo nesto?
valja, bas mi se svida.

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #28 : 06 Siječanj, 2013, 13:58:35 »
zaboravih rec da raspolazem sa 700kn. sutra bi trebao rijesit ova svoja 2 galaxy minija za 700. bilo bi pozeljno da nadem i neki jeftiniji mob, gledo sam onaj alcatel ot803 sve je super samo nije 3G, preko
EDGEa mi se neda surfat to je sporo, i nie vifi da mogu doma surfat.. :(

Offline ^^GlavonjA^^

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 473
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: koprivnica
  • Moj Skuter: VxR 200 =)
  • Moja Kaciga: 2xHeld
  • MojSetup: pliva u moru
  • MojSpuh: čista serijala
Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #29 : 06 Siječanj, 2013, 14:07:51 »
zaboravih rec da raspolazem sa 700kn. sutra bi trebao rijesit ova svoja 2 galaxy minija za 700. bilo bi pozeljno da nadem i neki jeftiniji mob, gledo sam onaj alcatel ot803 sve je super samo nije 3G, preko
EDGEa mi se neda surfat to je sporo, i nie vifi da mogu doma surfat.. :(

ja ti svoj iPhone 3G 16GB prodam za 700 kn :P

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #30 : 06 Siječanj, 2013, 14:10:57 »
nikad više samsung u moje ruke . imam samsung galaxi mini i baterija je shrot.! i još jedan i najveći problem je kaj se puni 2 i pol sata a drži sat vremena!!!! treba mi nekaj kaj se napuni za 20min

sj#bo si se jer nisi formirao bateriju kako treba:
kod novog moba baterija se stavi unutra i koristi se dok se skroz ne isprazni i mob ne ugasi.
onda se puni do kraja i tako puni i prazni 5x.
ja sam tako radio na svakom mobu do sada i sad mi na galaxy ace traje do 4 dana ak samo zovem i to a ak puno prčkam po njemu onda 2 dana. puni se 4 sata.
na ženinoj nokiji traje 6 dana..

a baterija koja će se napuniti za 20 minuta NE POSTOJI.
postoji, :P Xpera X10 mini pro, imal sam ju, napuni se od nule do 100% za 18 min..kupil bi si i to da nije slab. premalo ram memorije ima i premali ekran..


ovaj vip racer III je jeben mob samo je skup...


Onda je kontroller u samoj bateriji tak programiran da dozvoljava brzo punjenje. Ali takva baterija ne moze biti kvalitetno napunjena zbog nacina na koji je konstruirana, a i zivotni vijek joj je sigurno kraci zbog pregrijavanja. Jednostavno je nemoguce litij ion tako brzo napunit.


Osim ako se ne radi o nimh. Njih mozes punit ogromnim strujama i stvarno se mogu brzo punit ako jr punjac izuzetno jak
moze moze, ta xperia kaj sam imal se punila za 20min, doduse znal sam ju po 4 x na dan punit ali ni to nije problem jer brzo napuni.. imam jednu nokiu 1209 i njezin org punjac ima 350mili ampera, punila se ko i svaka nokia po 2 sata, vec god dana ju punim sa punjacemm od N95, 800mAh, napuni se isto za 20 min i drzi predobro..

 
http://m.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/prestigio-multiphone-3500-duo-zapakirano-oglas-6639624

Jel ti valja ovakvo nesto?
valja, bas mi se svida.

Moj punjac moze dat 1A i punjenje traje oko 3 sata. Baterija je mislim 1800mAh

Ali to ne znaci da ce bateriju od nule do kraja punit sa 1A. Sto je baterija punija, to je struja punjenja manja. Ovaj tvoj punjac radi isto - krene sa mad strujom koja onda opada kako se baterija puni i ocito se radi o tome fa ti mob javlja 100% napunjenosti iako to nije tako. Zadnjih 20tak % punjenja traje valjda kao i prvih 80% ako ne i vise, a to sto mob pokazuje nije precizno.
Jednostavno je takav nacin na koji se litij ion baterije pune.

Vrijeme moze bit samo dulje ukoliko je punjac slabiji nego sto bi trebao bit
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2013, 14:15:27 3alfa3 »

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #31 : 06 Siječanj, 2013, 14:11:43 »
Kojem drzi baterija 3 sata ak ga koristis  :toothy9:
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Pomoč oko smartfona :(
« Odgovori #32 : 06 Siječanj, 2013, 14:18:51 »
Kojem drzi baterija 3 sata ak ga koristis  :toothy9:

Pa o tom se i radi - napuni bateriju velikom strujom,ali ne zavrsi punjenje do kraja pa takva baterija niti ne drzi kako treba.

Ali ima i jedna pozitivna stvar u tome - litij ion baterije imaju dulji zivotni vijek ako nisu na 100% napunjenosti. Idealno bi bilo da su uvijek na 40% (a tako se i isporucuju iz tvornice s tim da tada traju bitno dulje i mogu cekat na upotrebu jer ih tek prvo punjenje inicijalizira).