Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner sp 70 stelovanje...  (Posjeta: 5750 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #20 : 08 Veljača, 2013, 11:15:05 »
NA SKUTERU TRENUTNO:
MALOSSI KIT 70CC
MALOSSI KVACILO (CRVENE OPRUGICE,I LJUBICASTI CENTRALNI)
NOVA REMENICA I VENTILATOR
MALOSSI REMEN
MALOSSI MULTIVAR 2000
DELORTO 19
AUSPUH STAGE 6 PRO REPLICA
MALOSSI RADILICA
SKF LEZAJEVI

E treba mi pomoc oko rolnica(koje gramaze,koja dizna za karb.,i koja svjecica)...

e sad s tim auspuhom ces se malo zezat jer neces bit zadovoljan nikad, on krece oko 10500/800 i naglo zavrsava na 11200, al bas naglo kao da ti netko prekine gas, uglavnom kit bi se trebao vrtiti na 10200 max sto znaci da ces morati nagurat jos 300 okretaja nekako, ja ti preporucam cim tvrdi centralni.

Ja da ga slazem islo bi malossi ljubicasi ili polini plavi centralni
roline 4.0-5.0gr
na kvacilo neki tvrdi federi koje supies nac
sto se karba tice w16 je igla koja ce ti popit sve pare iz novcanika, razmisli o nabavci w7 ili w9 a mozda cak i w11/12 u stedljivijoj verziji. Dizna 80-82 s w9 i puno stelanja po sojecaju jer ce te najvise nazivcirati odziv na startu a kad to sredis onda ce te zezati odziv na meduubrzanju  :icon_biggrin:

Izabrao si tezi put s tim auspuhom nazalost. Da sad nebi netko rekao da pricam gluposti, ovo su info iz prve ruke, odnosno moje  :toothy3: ;D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #21 : 08 Veljača, 2013, 11:40:59 »

e sad s tim auspuhom ces se malo zezat jer neces bit zadovoljan nikad, on krece oko 10500/800 i naglo zavrsava na 11200, al bas naglo kao da ti netko prekine gas, uglavnom kit bi se trebao vrtiti na 10200 max sto znaci da ces morati nagurat jos 300 okretaja nekako, ja ti preporucam cim tvrdi centralni.

Ja da ga slazem islo bi malossi ljubicasi ili polini plavi centralni
roline 4.0-5.0gr
na kvacilo neki tvrdi federi koje supies nac
sto se karba tice w16 je igla koja ce ti popit sve pare iz novcanika, razmisli o nabavci w7 ili w9 a mozda cak i w11/12 u stedljivijoj verziji. Dizna 80-82 s w9 i puno stelanja po sojecaju jer ce te najvise nazivcirati odziv na startu a kad to sredis onda ce te zezati odziv na meduubrzanju  :icon_biggrin:

Izabrao si tezi put s tim auspuhom nazalost. Da sad nebi netko rekao da pricam gluposti, ovo su info iz prve ruke, odnosno moje  :toothy3: ;D

Eh Iwo kad vec imas tog iskustva sa runnerom znas li ista o ovom mom slucaju,da je ljeto i ta imam vremena ne bi mi trebala pomoc jer malo pomalo se ustima i po osjecaju al posto imam jos samo dva dana na raspolaganju a vani je zima volio bih neke smjernice kako da ustelam drugu ovaj setup da se moze volat nekad tamo u aprilu dok ja ponovo ne dodjem u Maju pa cemo ga prestelat kako spada.

Evo baci pogleda na setup. I kakva su uopste iskustva sa Yasuni C16 City i S6sport pro MK2 cilindrom,koje obrtaje da gadjam posto runner ima obrtomjer pa nije tesko pogoditi.
Pozdrav drugari

Treba mi mala pomoc onako za prvu ruku pa cemo na proljece ponovo. Inace radim u inostranstvu a tu sam na odmoru i drug me jedan ulovio da mi na brzinu spakujem runnera dok sam tu.

Setup je
Stage6sport pro MK2
Srage6 HPC
Stage6 usis
dellorto 19 sa w16 iglom i 80 diznom na airoboxu sa redsponge i probusenom dodatnom rupom prema malossi uputama
C 16 city
multivar 2000 sa 4,5gr i stage6 medium feder sa torsion controlerom
kvacilo i zvono su isto stage6RT

Ovako sam ga ja sklopio na prvu i probao i kvacilo mi rano hvata a onda prevrtava,znaci trebam teze rolice i promjeniti federe na kvacilu i nastelovati na sarafice da lovi negdje mozda na nekih 7-8k rpm

Karburator isto mozda treba stelat al po ovoj zimi tesko ce to biti.

Znaci volio bih da mi neko da priblizan setup da se drug moze vozat dok ja ne dodjem ponovo nekad krajem petog njeseca pa cu ga ustelt kako treba po osjecaju.

Eto hvala vam unaprijed.

Pozz
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #22 : 12 Ožujak, 2013, 19:21:08 »
UP

dajte ljudi pomozite oko ovog malo,nije neka zurba,ima se vremena do maja/svibnja :)

Samo ako je vec neko ko visi na forumu citao neki projekat gdje se radi sa C16 City i Stage6 spot pro MK2 neka mi stavi link ovdje pa cu ja to procesljat.

Sad sam u libiji al kad u maju dodjem kuci trebati cu nastelovat tog ranera kako spada a steta mi je da trosim dosta vremena na to kad cu ga imati izuzetno malo. Eto znaci odovoljan mi je samo podatak koje obrtaje gadjati za najvecu snagu tog setpa a ja dalje znam i sam.

Eto hvala puno.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #23 : 12 Ožujak, 2013, 21:51:45 »
Fereri na kumolung crveni posto imas stage 6 kumplung i dobil si bijele i crvene, crvene i nategni do pol, sva 3 a utege stavi 3 imas ih 9 ti stavis od onih 3 u svaku 1, centralni ostavi sve kak je, rolice stavi teze, 5,5 a za fergazer..pogledaj smjesu na pol gasa napravi 1 km i ugasi ga pa pogledaj svjecicu, onda odi jos 1 km sa punim gasom pa pogledaj i znat ces
« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2013, 21:53:36 Ridi77 »
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #24 : 12 Ožujak, 2013, 23:44:14 »
Hvala i na ovim smjernicama al to sam vec uspio nastelat,stavio sam mu bas 5,5gr rolne i situacija je bolja al sad mi se cina malkice preteske a kvacilo sam nastimao bas tako sa crvenim federima nategnutim na pola,jedino ne znam kakvo je stanje sa tegovima jer nisam uopste otvorio kvacilo,kako je doslo orginal tako je i sad,znaci samo popustio sarafice i skinuo bjele i stavio crvene.Koliko je tegova bilo ogrinal i sad je toliko.

Karburator cu natelat bez problema al i dalje ne znam koje okretaje gadjat jer nemam pojma gdje je rezonancija kod C16 City a predpostavljam da je negdje bar na 11,5 jer Yasuni R se gadja na 10,5 al eto opet cekamo nekog sa tacnim podatkom.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #25 : 13 Ožujak, 2013, 15:59:59 »
imam ja na nrg-u nesto slicno
city 16 ima raspon vec od 10-12 t rpm, ja ga vrtim na nekih 11800-11900 sa motoforce racing kitom
neznam jesu kod tebe crveni i bijeli federcici na kvacilu kod mene su narancasti koje sam nategnio do 3,5 crtica (3 velike su ostale i jedna mala) uteg sam stavio samo jedan u svaku ferodu i to u krajnji polozaj tj zadnju rupu od osovine ferode
da se razumijemo, nije kod mene nastelano vrhunski ali tako se do sad najbolje pokazalo, mada mislim da bi moglo biti i bolje
mislim da je sad ljubicasti centralni s TC-om i da su utezi na variu oko 4g, ali opet ti to nije mjerodavno jer ja imam overrange i vario i polutke
to ti je za pocetak da znas odakle pocet, ako ti budes uspjesniji slobodno javi rezultat  :icon_thumright:

Offline Black Runner

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #26 : 13 Ožujak, 2013, 19:26:57 »
Na Runneru sam imao Tp  Trophy druga specijala mislim klip 49,
Gianelli Shot,
Malossi red sponge ,
airbox bez lulice,
dizna 85 u karbu 17.5
u multivaru 4.5 gr role
dayco kevlar remen
žuti federi na serijskom kvačilu
bijeli centralni

išao je 119 po njegovom digitalnom satu
i trošio 5.6 l s mojih 90kg


Offline marko.kremic.5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Gilera RunneR SP
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: MHR
  • MojSpuh: Stage 6 pro
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #27 : 03 Travanj, 2013, 17:01:55 »
PROBAO SAM SA ROLNICAMA OD 5G,SKUTER VRTI PREKO 12RPM A NEMA SNAGE....

DIZNA JE 75...

SADA SU ROLNICE 3X7.2 3X5.0,I IDE FINO....

RAZMISLJAM PROBAT JOS SEKUNDU LAKSE..

Offline gricko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: s6 racing mk2-70,polini hi-speed,torque control malossi,
  • MojSpuh: s6 R1200
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #28 : 03 Travanj, 2013, 17:13:25 »

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Runner sp 70 stelovanje...
« Odgovori #29 : 09 Travanj, 2013, 16:08:47 »
PROBAO SAM SA ROLNICAMA OD 5G,SKUTER VRTI PREKO 12RPM A NEMA SNAGE....

DIZNA JE 75...

SADA SU ROLNICE 3X7.2 3X5.0,I IDE FINO....

RAZMISLJAM PROBAT JOS SEKUNDU LAKSE..

sto se tice prijenosa kreni od 5.5gr pa na niže dok ne vidiš koje ti najviše odg.. a što se tiče karboratora, prvo ovisi koji filter imaš.. recimo ako imaš airbox probaj 80 diznu, ako imaš gljivu 90, sad opet ovisi o protocnosti filtera, dal imas redsponge, dal je bez spuzve, koliko je protocna gljiva itd.. al bitna je razlika za pocetak dal imas airbox ili gljivu..