Tehnički kutak > Blokade

TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...

(1/17) > >>

Giz:
Skuteri imaju 4 blokade... :drunken_smilie:

Pa da počnemo....

1. Variomat. Mjedeni prsten koji restriktira brzinu preko prijenosnih omjera variomata. Skidanjem scoot ide 55kmh. Mjereno na valjcima na tehničkom.  :notworthy:
2. Slijepo crijevo koje je spojeno vakumom na neki senzor gore koji očigledno nešto radi jer kad sam skinuo prsten i zatvorio to slijepo crijevo skuter je išao lošije!!!
3. Smeđa žica na CDI-u. Odspajanje daje više okretaja ali vam je to opet totalno nebitno kad postoji i 4. blokada pa stoga se precvika ta smeđa žica i odmah se pređe na točku 4!  :laughing7:
4. Za kraj... Odmah iza Mikunijeve frge je crijevo ilitiga koljeno koje spaja cilindar tj. glavu motora i frgu. Za ne vjerovati ali u tom crijevu je restrikcija....  :headbang: Konkretno, kod mene je to suženje sa 13mm na 6mm!!! Čitaj: ŠEST milimetara...  :nono: Daklem, to je izlivena guma u tom obliku i taj komad gume sa samo skalpelom proreže....

I TO JE TO! Ili.. Kako ja više volim... A je to!  :laughing7: :toothy12:

Sretno... i da... Ne odgovaram za eventualne kvarove ili gubitak garancije... Ja sam svoje poskidao jer sam kupio skuter da ga poturpijam kako ja hoču a to podrazumijeva dijelove koji mi odmah ukidaju garanciju. Moj ima 550km i ja smatram da garancije nikad nije ni imao. A Vi odlučite. :headbang:

Link sa kojeg je pokupljeno: http://66.102.9.104/translate_c?hl=en&sl=de&tl=en&u=http://www.k-hary.de/technik.html

Drnda:
na kojoj je strani ta 4. blokada, nisam to uocio, ja sam na svom skinuo prsten, stavio diznu 53, zavario na grani povrat plinova, i skinuo onu gumenu cijev sto ide od airboxa do one plasticne kape oko cilindra...

veka84sb:
I kako sada ide??? Inace jako korisno ,bas sam se sa nekim tako slicnim skutom nekidan zezao ,sta god napravili isao je jednako ili losije ,mijenjali spuh diznu sve i svasta .... a ovo suzenje (br4) nisam znao mislim da nas je to zezalo ,bas cu danas probati da visim da nema na ovom nesta slicno ...sto se tice blokate okretaja mislim da se pali na oko 8400 okretaja bar na ovom sto sam ja radio.

Giz:
Pozicioniraš se na stranu auspuha i gledaš odozgora prema frgi.
Imaš airbox pa crijevo na frgu i odmah iza frge ti je spojno crijevo na glavu motora. Taj mali komadić crijeva ima suženje u sebi sa 13mm na 6mm.

Koju si diznu stavio? 6mm za Mikunija? Di ih ima u Zgb i koja bi išla unutra? 56,60,66?

veka84sb:

--- Citat: Giz - 20 Lipanj, 2008, 12:59:27 ---Pozicioniraš se na stranu auspuha i gledaš odozgora prema frgi.
Imaš airbox pa crijevo na frgu i odmah iza frge ti je spojno crijevo na glavu motora. Taj mali komadić crijeva ima suženje u sebi sa 13mm na 6mm.

Koju si diznu stavio? 6mm za Mikunija? Di ih ima u Zgb i koja bi išla unutra? 56,60,66?


--- Kraj citata ---

Nisam siguran tj ne mogu reci da je to bio Mikuni carb. jer nisam vidio da ista pise na njemu . sto se dizne tice standardna je bila 57.5 mi smo pokusali sa dosta vecom (citaj prevelikom) 70 inace sada smo vratili 56 jer nismo nasli 57,5 diznu nitko nema za taj skut ali ponjeli smo diznu u trgovinu gdje prodaju Piaggio/Gilera/Aprilia i nasli dizne kojima navoj i duzina(dijela koji se usarafi) odgovaraju pa ih ubacili (treba se snaci   :frajer: )

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju