Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Turbo-dizel ili benzinac???  (Posjeta: 35906 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #80 : 02 Srpanj, 2008, 23:21:23 »
Gle decki razlika izmedju turbo dizela i benzinca je danas u tome kako je tko naviko i tko sta voli, dakle individualna. Ovo sto vi pricate gluposti o tome kako novi dizeli stekcu, klepecu, vibriraju znaci samo jedno, a to je da nemate pojma i da niste vozili niti jednog novijeg dizela. Naravno to se ne odnosi na Audi i VW jer za mene to nisu auti nego traktori s tim svojim pumpa-dizna motorom za kojeg dajes ogromne pare, a dobijes vrlo efikasnu budilicu za susjedstvo kad ga ujutro hladnog upalis. Konkretno evo jedan primjer iz vlastitog iskustva: trenutno kod kuce imam Peugeota 406 HDi (dakle TD motor) i Opel Astru 1.6 16V (dakle benzinac) i kad oba upalis i parkiras jedno kraj drugoga u leru buka je podjednaka kod oba auta, dok u unutrasnjosti u voznji kod Peugeota gotovo da ne cujes motor jer ima fantasticnu izolaciju, a kod Opela imas osjecaj da ti je masina u krilu. Sto se tice vibracija kod novih dizela ih skoro da i nema. Sto se tice ugodjaja u voznji: probajte TD-a voziti 60km/h u 4-oj brzini i pritisnuti papucicu gasa, a napravite to s benzincem pa da vidimo koji ce bolje povuci i pri tome znatno manje goriva potrositi. Osobno svog Peugeota 406 HDI 90ks (chip tuning- 117ks) nikad ne bi mjenjao ni za jednog benzinca dokle got auto od 1405kg trosi u prosjeku 5,5 lit euro dizela. Stoga ja bi molio ove velike znalce koji tu pisu svakakve gluposti da mi pokazu tog benzinca s ugradjenim plinom, performansama kao sto ima moj dizel i tolikom tezinom koji ce se s plinom voziti jeftinije nego ja s dizelom.

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #81 : 03 Srpanj, 2008, 09:56:49 »
Gle decki razlika izmedju turbo dizela i benzinca je danas u tome kako je tko naviko i tko sta voli, dakle individualna. Ovo sto vi pricate gluposti o tome kako novi dizeli stekcu, klepecu, vibriraju znaci samo jedno, a to je da nemate pojma i da niste vozili niti jednog novijeg dizela. Naravno to se ne odnosi na Audi i VW jer za mene to nisu auti nego traktori s tim svojim pumpa-dizna motorom za kojeg dajes ogromne pare, a dobijes vrlo efikasnu budilicu za susjedstvo kad ga ujutro hladnog upalis. Konkretno evo jedan primjer iz vlastitog iskustva: trenutno kod kuce imam Peugeota 406 HDi (dakle TD motor) i Opel Astru 1.6 16V (dakle benzinac) i kad oba upalis i parkiras jedno kraj drugoga u leru buka je podjednaka kod oba auta, dok u unutrasnjosti u voznji kod Peugeota gotovo da ne cujes motor jer ima fantasticnu izolaciju, a kod Opela imas osjecaj da ti je masina u krilu. Sto se tice vibracija kod novih dizela ih skoro da i nema. Sto se tice ugodjaja u voznji: probajte TD-a voziti 60km/h u 4-oj brzini i pritisnuti papucicu gasa, a napravite to s benzincem pa da vidimo koji ce bolje povuci i pri tome znatno manje goriva potrositi. Osobno svog Peugeota 406 HDI 90ks (chip tuning- 117ks) nikad ne bi mjenjao ni za jednog benzinca dokle got auto od 1405kg trosi u prosjeku 5,5 lit euro dizela. Stoga ja bi molio ove velike znalce koji tu pisu svakakve gluposti da mi pokazu tog benzinca s ugradjenim plinom, performansama kao sto ima moj dizel i tolikom tezinom koji ce se s plinom voziti jeftinije nego ja s dizelom.
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....šta se tiće peugeota,svaka im čast,ali stari moj,on je isto traktor....nije u redu da pljuješ po Audiu i VW-u jer će oni uvijek biti ispred peugeota....i kaj taj 406,vozio sam ga,ma sve 5,neznam sad,lupit ću,nov košta 25000 ojra i za 5 godina neće ništa vrijedit,nitko ga neće...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #82 : 03 Srpanj, 2008, 10:52:56 »
fare u tome si u pravu, naprimjer vozio sam se u najnovijoj laguni sa mislim 2,2 TD motorom i na 4000 okretaja je ne cujes, kada ides 180 km/h ni ne osjetis to, ali ipak je meni benzinac NO.1 jer volim taj zvuk...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #83 : 03 Srpanj, 2008, 22:47:59 »
Citat:
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....šta se tiće peugeota,svaka im čast,ali stari moj,on je isto traktor....nije u redu da pljuješ po Audiu i VW-u jer će oni uvijek biti ispred peugeota....i kaj taj 406,vozio sam ga,ma sve 5,neznam sad,lupit ću,nov košta 25000 ojra i za 5 godina neće ništa vrijedit,nitko ga neće...

Sve to sto ti kazes stima ali to je tako samo zato sto smo mi jos uvjek zaostali BALKANCI i za nas (neke od nas) je svabo svetinja sto po svim statistikama, pa cak i Njemackim to uopce nije istina. Kao prvi ga je po kvaliteti presiso Japanac, zatim Francuz, pa cak i fijatov JTD motor je bolji od njihovog, a ti malo prelistaj strane casopise pa ces se u to uvjeriti, a ne citati nase glupe casopise koji pisu onako, ko vise plati dobije bolje ocjene!!!!

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #84 : 03 Srpanj, 2008, 23:01:11 »
sve ja to znam,JTD je sigurno bolji od TDI-a....bio sam u njemačkoj,znam šta je tamo...tamo je škoda jako,jako priznat auto,al gle kod nas,cijena nikakva...j**** ti ja auto kad ne vrijedi...al ne mislim se vijenčat s njim...zato za mene švaba...imao sam fiata,tj,stari ga još ima,motor je dobar ali zato ostalih problema brdo...golf 105000 km bez kvara

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #86 : 04 Srpanj, 2008, 02:33:18 »
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....
ne pričaj gluposti....

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #87 : 04 Srpanj, 2008, 09:57:15 »
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....
ne pričaj gluposti....
ne pričam gluposti

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #88 : 04 Srpanj, 2008, 10:24:06 »
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....
ne pričaj gluposti....
ne pričam gluposti

i ja mislim da pričaš gluposti :angry7:
jbt, opel i vw su legendarni auti........
e kad se sjetim leona sline mi počnu curit...to mi ja auto snovaaa :laughing7:

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #89 : 04 Srpanj, 2008, 13:45:17 »
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....
ne pričaj gluposti....
ne pričam gluposti

i ja mislim da pričaš gluposti :angry7:
jbt, opel i vw su legendarni auti........
e kad se sjetim leona sline mi počnu curit...to mi ja auto snovaaa :laughing7:
ne pričam gluposti....opel nikad pod moj krov...pa imao sam ga,frendovi imali opele i rasprodali ih...

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #91 : 04 Srpanj, 2008, 20:13:07 »
najbolji bicikl za voznju :evil6:

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #92 : 04 Srpanj, 2008, 23:00:01 »
najbolji bicikl za voznju :evil6:

To je istina!!!!!!

A ipak mislim da će JTD doma, pa bio on u Bravu il 156ici :notworthy: :notworthy:
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #93 : 04 Srpanj, 2008, 23:21:55 »
I to bi ti bila najpametnija odluka posto vidim da volis talijane, a dobit ces splidan auto s dobrim motorom za male pare. :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #94 : 21 Srpanj, 2008, 15:30:57 »
Citat:
a ti moraš znat da je Opel katastrofa od auta,jednom ga imao puna 2 mjeseca,i nikad više....šta se tiće peugeota,svaka im čast,ali stari moj,on je isto traktor....nije u redu da pljuješ po Audiu i VW-u jer će oni uvijek biti ispred peugeota....i kaj taj 406,vozio sam ga,ma sve 5,neznam sad,lupit ću,nov košta 25000 ojra i za 5 godina neće ništa vrijedit,nitko ga neće...

Sve to sto ti kazes stima ali to je tako samo zato sto smo mi jos uvjek zaostali BALKANCI i za nas (neke od nas) je svabo svetinja sto po svim statistikama, pa cak i Njemackim to uopce nije istina. Kao prvi ga je po kvaliteti presiso Japanac, zatim Francuz, pa cak i fijatov JTD motor je bolji od njihovog, a ti malo prelistaj strane casopise pa ces se u to uvjeriti, a ne citati nase glupe casopise koji pisu onako, ko vise plati dobije bolje ocjene!!!!
Švabo je zakon kako god okreneš, možda nije najljepši, najjeftinji i ne razvrtava ko japanac, ali drži cijenu i dugo traje.
Pljuvat možeš i po alfi i fiatu i svemu, ali alfin JTD 1.9 je u Vectri i motori su potpuno isti pa onda ispadaš glup,kao i ako sereš po japancu a u svojoj astri 1.7 imaš od Isuzu-a motor...malo ih je zajebala ta globalizacija, ali imaš opela koji se rade u engleskoj (ko moj pickup) ili oni koji su iz mađarske, ista stvar kao šta mercedes koji se radi u njemačkoj npr nije isti ko i onaj iz turske...dok sam ne odlučiš šta želiš vozit visit ćeš po forumima i raspitivat se i nikad sa svojim autom nećeš bit sretan.
Toliko od mene, pozdrav
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #95 : 22 Srpanj, 2008, 07:44:46 »
Imam sve podredu od obicnog benzinca do dizela turbodizela turbo benzinca...

Istina turbo benzinac je najzesci...plin unutra  i gas...ali i novi dizei nisu za baciti...imam novu vectru CDTI i prezadovoljan sam...trosi 6.5L ide ko zmaj i komfor predobar...
Zvuk turbine se neda s nicim nadoknaditi...zanimljiv je i turbodizel naserafljeni..kad tam turbina pocne puhati moze se svaki turbobenzinac pozdraviti..dizel je dizel i ima okretni moment koji benzinac necen ikad imat....

A sta se cijena tice svabi su nenadmasivi...Imam Mercedesa 190 cijena mog se krece oko 3500-4000€ a unutra obican 2.0 dizel...pa mi neko pocne lupati kak moze kupiti fiata ovakvog onakvog 150-200ks za te novce...i jos novijeg godista..ali to je fiat...nemres to nikak s mercedesom usporediti....auti ima 330 000km motor getriba jos niti jendom nisu bili dirani...niti generalka niti nis...kad nekom spomenes generalku na tom auto svi se smiju..vele prije 500 000-600 000km nemoras opce o tome brinuti...pa nek mi se nade jedan takav benzinac...da i motor izdrza makar su male vjerojantosti turbina sigurno rikne....nacesce zbog pravilnog nekoristenja....svi gaze aute i odmah ih gase poslje...a turbina ostane uzarena i nemoze se ohladiti i to ju ubije...

to su sam neka osobna misljenja i iz iskustva govorim...

Under construction...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #96 : 22 Srpanj, 2008, 09:34:14 »
a gle kuiš, neki misle da je samo kupit auto i riješen problem, treba malo i mehanike znat da bi mogao čuvat i održavat auto, a ne doć na pumpu i pitat oprostite gospon, jel mi možete pomoć nalit tekućinu za pranje stakala. Da se mene pita u autoškoli bi 2 dana ekipa samo rastavljala aute, mijenjala gume, ulja, kočnice i sve skupa, jer dođeš na servis i naprave ti posao koji bi i sam doma napravio da se ne bojiš za svoje auto da bi nešto pokvario, evo na kamionu od starog na servisu su zaboravili vratit šelnu šta ide na crijeva kroz koja prolazi antifriz, stari digne kabinu i eto sranja, tako da   nije auto za svakog...;)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #97 : 22 Srpanj, 2008, 09:37:08 »
tako da   nije auto za svakog...;)

Naravno! Ima ih jako puno, to su sve potencijalne ubojice na cesti.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Turbo-dizel ili benzinac???
« Odgovori #98 : 22 Srpanj, 2008, 16:25:39 »
Ma ima svakavih ljudi...pogotovo ovi mladi vozaci kaj si kupuju auto..ima tolkih panjeva da je to strasno..nisma niti ja sad star neznam kolko ali sma krenuo s nekim znanjem bar...znao sma nekog vraga oko mehanike i tak..jos mi sad uvijek nepada auto voziti u servis radi stvari poput guma..kocnica..tekucina...lagera kotaca...plastika brnaika...itd...vise manje si sam sve servisiram doma..jedino veci servisi a koje treba imati opreme i nekog veceg znanja onda vozim u servis...ali da sma u mogucnosti sigurno da bi i to probao rijesiti doma...

Imao sam Renaulta 5 GTTurbo...auto je iso ko metak...800kg 140ks...nikakva elektronika...niti servo niti abs nista nista..cista tehnika...unutra 1.4 turbo...stvarno opasn autic i nije za svakog zacas si oko stupa...a nedaj boze da kisa padne...1.2.3.4 sve klize....cim turbina pocne puhati..na kisi se vozis do 2000okr...prko je nemoguce...a gume bila nove i 205 sirine...s novim golf 5 gti sam se stao...nema sanse...do 150-160 je moj poslje potegne i ode jel je kratka etriba na renou i ide samo 180-190max...ali sve ovo priej operes ga ko malog majmuna...ali o takvom auto se treba i  brinuti...auto star 20g...turbina se usijava da je to prestrasno...grane narandaste od temperature...sve to ostavlja tragove..crijeva od vode zele pucati od starosti jel su iznutra trula...

...uglavnom..ak se neznas sam brinuti o takvim autima onda si kupis punta 1.1 i nemas brige...i vozi kolko god os...
Under construction...