Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji CO2 uzeti ?  (Posjeta: 25386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #20 : 30 Prosinac, 2012, 12:22:09 »
Kuzim ja tebe, za TIG treba malo vise znoja da se savlada,iako niti jedan postupak nije jednostavan ako zelis biti zadovoljan sa poslom.  :) co2 za neiskusne je najbolji ako trebas nesto nabrzinu zaljepit.
Ali zamracim kad mi kazu da svaka baba zna i moze sa co2 zavariti. Jer sam malo profesionalno deformiran  ;D
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #21 : 30 Prosinac, 2012, 12:33:27 »
Kuzim ja tebe, za TIG treba malo vise znoja da se savlada,iako niti jedan postupak nije jednostavan ako zelis biti zadovoljan sa poslom.  :) co2 za neiskusne je najbolji ako trebas nesto nabrzinu zaljepit.
Ali zamracim kad mi kazu da svaka baba zna i moze sa co2 zavariti. Jer sam malo profesionalno deformiran  ;D

...potpisujem..... :icon_thumright:

....ja sam oko godinu i pol bio varioc s Co2 aparatom i bome se vidjela razlika kako sam ja zavario i neki ajmo reć amater....s elektrodom isto varim odlično ali sa TIG-om nikako... :icon_biggrin:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #22 : 30 Prosinac, 2012, 12:38:45 »
ja osobno sa elektrodom varim ok, nije var profesionalan, ali eto ucim i dalje ( tu i tamo mi sljaka ne ispliva na vrh , pa imam male rupice)
ali opet.. vidim po starome i stricu koji se bave profi s time preko 30 godina pa znam odmah koja je razlika u samim aparatima, tj vidis u kvaliteti varova i lakoći, i prijatelj koji je atestirani varioc je rekao da mu je lakse dosta raditi bilo tamo gdje je sve polagao nego u servisu , jer je valjda kvalitetniji stroj imao
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #23 : 30 Prosinac, 2012, 12:59:43 »
....s elektrodom isto varim odlično ali sa TIG-om nikako... :icon_biggrin:

hehe, taman kad sam dosao sa obuke za tig poslali su me na jednu plinsku stanicu kod Petrinje, bila je grupa od 5 starih prekaljnih varioca i ja pican... ujutro mi na kavu, ja naravno kavu ostali pelinkovac,konjak... ja gledam i zgrazam se.
Poceli radit, ja se tresem za popizit, dok ovi stari deru i pjevuse. Drugo jutro u birtiji umjesto kave pelinkovac... mirna ruka.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #24 : 30 Prosinac, 2012, 14:35:23 »
ako cemo iskreno za bilo kakav kvalitetan radi, sve ispod 10k kuna ne treba ni gledati...
onaj tko se time bavi za kako je raditi sa aparatom kojikosta koju tisucu kn i koju tisucu eura...

sve ima svoju cijenu..
a za variti ipak treba prakse da bi dobio osjecaj u ruci kako bi imao kvalitetne varove...
ja mislim da je ovo solidan aparat ovako za hobi, nisam ga uzo da svaki dan radim sa njim, inace ja i nisam neki majstor za to, za silu znam zavarit sa elektrolucnim, sa ovim mislim da ce mi bit puno lakse, a za sve ostale stvari tu je uvjek tata, profesionalni varioc :) 

nisam reko, sami aparat je placen 3800kn, boca s co2 100 eura, 1 kolut zice 0.8 150kn

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #25 : 30 Prosinac, 2012, 16:19:04 »
ti jeftiniji su imali problem da zica zapinje ili ne radi sistem kako treba, ma uglavnom, znam kad sam sa starim bio u ovog mu prijatelja koji ima sve moguce te strojeve pa mi je objasnjavao to sve kad sam planirao uzeti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #26 : 18 Siječanj, 2013, 21:20:31 »
smatram da si uzeo jako dobar aparat, neznam kako kod nas ali vani je taj aparat za poluprofesionalnu upotrebu jako cijenjen pored kemppia, lincolna i ostalih.
Želim ti puno sreće s makinom i vrati se na elektrodu ponekad da ne zaboraviš korjene  :laughing6: :laughing6:


inače ako mislite varit prugu ili slično bez 400A nema ništa (iako se pruga vari termitom)  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #27 : 18 Siječanj, 2013, 21:25:43 »
smatram da si uzeo jako dobar aparat, neznam kako kod nas ali vani je taj aparat za poluprofesionalnu upotrebu jako cijenjen pored kemppia, lincolna i ostalih.
Želim ti puno sreće s makinom i vrati se na elektrodu ponekad da ne zaboraviš korjene  :laughing6: :laughing6:


inače ako mislite varit prugu ili slično bez 400A nema ništa (iako se pruga vari termitom)  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
hvala kolega, imamo mi inace koncarov elektrolucni iz prapovjesti,al na trofaznu 3.25 topi ko od sale, 270A

Offline PRObike USB

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Just Born in Mojskuter
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pribislavec
  • Moj Skuter: Baotian 50ccm,SR 150
  • Moja Kaciga: Shoei XR1000
  • MojSetup: klasična skidanja svih blokada
  • MojSpuh: propuh
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #28 : 18 Siječanj, 2013, 21:31:16 »
smatram da si uzeo jako dobar aparat, neznam kako kod nas ali vani je taj aparat za poluprofesionalnu upotrebu jako cijenjen pored kemppia, lincolna i ostalih.
Želim ti puno sreće s makinom i vrati se na elektrodu ponekad da ne zaboraviš korjene  :laughing6: :laughing6:


inače ako mislite varit prugu ili slično bez 400A nema ništa (iako se pruga vari termitom)  :laughing6: :laughing6: :laughing6:
hvala kolega, imamo mi inace koncarov elektrolucni iz prapovjesti,al na trofaznu 3.25 topi ko od sale, 270A

Javi se članu foruma dani 123
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?action=profile;u=9028

on je najači čovjek skoro u cijeloj hrvatski po pitanju strojeva za zavarivanje...od popravaka i servisiranja.. što mu je prvo bitno do , savjetovanja u izbori.. a možda i nabavi..
ako se nebude javljal reci meni da ti dam njegov privatni broj..
Trošim:Baotian 50ccm, Aprilia SR 150, Yamaha Virago 125, Panonia Chepel 125, Motobecan 50 i Honda CBR 600 f 2006
prvi post izbrisan i skoro bann :)


Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1013
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #30 : 24 Siječanj, 2013, 09:21:58 »
Bas je fensi  ;D Samo si gledaj da mozes kasnije nabavit zastitno staklo tj. plastiku, jer na nekim modelima je problem za nabavit.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #31 : 24 Siječanj, 2013, 16:28:06 »
Bas je fensi  ;D Samo si gledaj da mozes kasnije nabavit zastitno staklo tj. plastiku, jer na nekim modelima je problem za nabavit.
budem vidio kad stigne kakve je dimenzije, ako i ode možda se da odrezat od nečega komad plastike pa pripasat,

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #32 : 14 Veljača, 2013, 16:34:13 »
imam i ja takvu, odlicna ali malo spora, iako do 3m speedglas nema nista
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Alfa166DA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Daruvar
Odg: Koji CO2 uzeti ?
« Odgovori #33 : 20 Siječanj, 2018, 18:51:20 »
Ima i ja taj NFT mig 250 spalio sam 3 koluta zice i nekoliko kutija elektroda i mogu reci da je OK , pali elektrode kao od sale sad ostalo ovisi od prakse ali aparat je dobar a dali ima ima nema 250A to i mema veze