Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jelly bean  (Posjeta: 15759 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #120 : 17 Prosinac, 2013, 10:25:03 »
Ja bi ti preporucio clean master odlican program uvijek ga koristim.

Sent from my LG-D802

lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Jelly bean
« Odgovori #121 : 17 Prosinac, 2013, 10:52:38 »
Da bar, samo nekak sumnjam, jer sve vise ima mobova sa 2gb pa i to treba popunit...a sve je u marketingu... bilo bi super da trosi ko ICS, on mi je najbolje radio u odnosu kolko je opterecival mob.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #122 : 17 Prosinac, 2013, 11:06:40 »
slično ko i sa windowsima... xp je trošio malo rama, pa win 7 više a win8 opet zahtjeva manje.. možda bude tak i kit kat :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Jelly bean
« Odgovori #123 : 17 Prosinac, 2013, 11:47:38 »


... task killing..


To je totalno nepotrebno vec dugo vrijeme na androidima

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #124 : 17 Prosinac, 2013, 12:00:54 »
kad ram dođe na 15% free, sistem sam čisti nepotrebne procese?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Jelly bean
« Odgovori #125 : 17 Prosinac, 2013, 12:05:38 »
Ne znam, ali znam da prilicno dobro upravlja memorijom tako da nema problema, usporavanja i sl.
Nije da imas HDD u njemu pa da bu swap radio  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #126 : 17 Prosinac, 2013, 12:18:16 »
navodno baterija duže traje ako se broj pozadinskih procesa smanji na 2-4.. inače, čemu ta funkcija?




Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Jelly bean
« Odgovori #127 : 17 Prosinac, 2013, 12:50:31 »
navodno baterija duže traje ako se broj pozadinskih procesa smanji na 2-4.. inače, čemu ta funkcija?




Nije navodno nego traje, inače neki uređaji imaju mod koji uključiš kad očeš da ti baterija duže traje, upravo jedan od opcija je ova koju si ti stavil, ograničavanje pozadinskih procesa  :icon_thumright:

Što i nije oša opcija, nema smisla da mi cijeli dan vrti iza player od jučer navečer kad sam gledal Simpsone...a cucla bateriju...itd Samo kaj ja imam na LG-u widget po defultu koji kad ga stisneš ubije sve otvorene app, pa ja s tim to reguliram, dok bazne android procese ne dira. Jer ne bi vjerovali od 2gb DDR2 u nekim trenucima mi ostane 300Mb...na kaj se potroši tolki ram nemam pojma, 4.1.2 je android. Samo velim da se može  ;D
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #128 : 17 Prosinac, 2013, 14:24:42 »
možes komotno stavit na 4procesa ali vidit ces da nikakve vajde.
imas i opciju za ugasit aplikacije cim izadjes.
kod mene je 2gb ram i uvijek je oko 1gb zauzeto i tu varira.evenutalno možes ugasit neke aplikacije koje ti ne trebaju u opcijama ne sistemske.koje ne koristiš,a rade...
lovac u mutnom team

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #129 : 17 Prosinac, 2013, 18:01:24 »
pogasil sam 15-ak samsungovih preoinstaliranih programa (bloatware) i to je to. baš kak veliš, nikakve razlike, bilo 25 pozadinskih procesa ili 5 jer su to procesi koji zauzimaju 0.5-2.0 mb..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #130 : 04 Siječanj, 2014, 18:01:25 »
imam jedno pitanje za iskusnije u vezi roota.. imam nekoliko uređaja, točnije 4, od kojih je samo jedan rootan a to je onaj mali alcatel t10 tablet.. rootan je da bude brži i da nema neke glupe aplikacije koje dolaze s njim (t-com max tv i slične idiotarije) i rootan je automatski jer sam instalirao neki prilagođeni stock rom sa xda iz kojeg su izbačene neke apk i napravljen full root.
drugi je samsung galaxy s4 mini koji je dosta brz i sve 5 uopće nemam potrebu ga rootat. kupljen jeftinije na crno i radi ok.
samsung galaxy tab 3 kupljen u dućanu, ne pada mi na pamet da ga diram jer ima garanciju 2 godine.
treći je odnosno moj prvi android uređaj prije 2 godine kupljen samsung galaxy ace + (GT S7500) i mob je jasno bio u početku brz, ali kasnije se na njega automatski instaliralo dosta sranja (samsung hub, chaton, samsung apps, accu weather,
yahoo finance i slična nepotrebna sranja, ima jedno 6-7 aplikacija koje se ne koriste nit će se koristiti a uredno non stop rade i troše oskudnu memoriju od 512mb)
kak njega koristi žena i služi samo za pozive i poruke, te radio, mp3 player i ponekad fb, ove sve aplikacije su nepotrebne.

dakle radi se o gingerbread 2.3.6 androidu u kojem po defaultu nemreš onesposobljavat aplikacije ko i ics i jb.

dakle dal bi rootanjem mogao onesposobiti te glupe aplikacije da si oslobodim mjesta na ramu za ono kaj trebam?
napominjem da me ne zanima cyanogen i slično nego samo rootan custom android 2.3.6.

kak se uopće radi s tom supersu aplikacijom koja se u pravilu instalira rootanjem po xda uputama?

mislim pitao bi sve to na xda al ne baratam tak dobro engleskim, a google translator ne želim koristiti :)

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Jelly bean
« Odgovori #131 : 04 Siječanj, 2014, 18:42:55 »
galaxy ace + rootaj i skini si plikaciju root app delete i to je to ako želiš ostat na stock romu

galaxy s4 mini ne diraj nema potrebe za rootom ukoliko nisi neki luđak za ekperimentiranjem

galaxy tab 3 si sam sebi odgovorio

alcatel neznam zašto si pomenuo

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #132 : 04 Siječanj, 2014, 18:44:37 »
jel imaš neki link za dobar root jer kolko vidim na xda ima jedno 7-8 metoda? :drunken_smilie:

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Jelly bean
« Odgovori #133 : 04 Siječanj, 2014, 18:57:25 »
Ja dok sam imao galaxy ace,tj ona prva serija,kada mi je istekla garancija sam ga rootao,to sam cini mi se radio preko odina,nadji si upute,vrlo je jednostavno. Imas i ovih nasih balkanskih foruma dosta,ako nerazumijes engleski.
Kada rootas mobitel,radis s aplikacijama sta zelis,mozes ih prebacivati i na sd karticu

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Jelly bean
« Odgovori #134 : 04 Siječanj, 2014, 19:50:38 »
dakle imam galaxy s i dosta stekce pokusao sam sa ciscenjem i svime ali opet steka softwear verzija je 4.2 kolko sam vidio ima i neka 4.2.3 ali je meni nikako ne nudi ni nista kako da ga ubrzam i stavim taj novi update

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Jelly bean
« Odgovori #135 : 04 Siječanj, 2014, 20:07:16 »
tnx.. sve radi.. hvala na savjetima..
rootao sam sa programom kingo root..
instalirao root app delete, pobrisao pola aplikacija i sad imam dosta slobodnog rama.

a ima koja aplikacija za cpu clocking?  :)

dakle imam galaxy s i dosta stekce pokusao sam sa ciscenjem i svime ali opet steka softwear verzija je 4.2 kolko sam vidio ima i neka 4.2.3 ali je meni nikako ne nudi ni nista kako da ga ubrzam i stavim taj novi update

koji galaxy s? i9000? za njega je zadnji službeni rom isto 2.3.6.. dakle imaš proceduru ko i ja..
ako si fulao pa se radi o galaxy s2 za njega je zadnja službena 4.1.2..

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=21570

GT-I9100
Country: Croatia
Version: Android 4.1.2
Changelist: 1418025
Build date: Wed, 25 Sep 2013 09:08:47 +0000
Product Code: TRA
PDA: I9100XWMS1
CSC: I9100TRALS1
MODEM: I9100XXMS4
« Zadnja izmjena: 04 Siječanj, 2014, 22:13:06 ivanm »

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Jelly bean
« Odgovori #136 : 04 Siječanj, 2014, 23:47:50 »


a ima koja aplikacija za cpu clocking?  :)


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhuang.overclocking
probaj sa ovom aplikacijom

edit:tek sad vidim da se placa,probaj naci na netu besplatnu

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Jelly bean
« Odgovori #137 : 05 Siječanj, 2014, 00:57:57 »
tnx.. sve radi.. hvala na savjetima..
rootao sam sa programom kingo root..
instalirao root app delete, pobrisao pola aplikacija i sad imam dosta slobodnog rama.

a ima koja aplikacija za cpu clocking?  :)

dakle imam galaxy s i dosta stekce pokusao sam sa ciscenjem i svime ali opet steka softwear verzija je 4.2 kolko sam vidio ima i neka 4.2.3 ali je meni nikako ne nudi ni nista kako da ga ubrzam i stavim taj novi update

koji galaxy s? i9000? za njega je zadnji službeni rom isto 2.3.6.. dakle imaš proceduru ko i ja..
ako si fulao pa se radi o galaxy s2 za njega je zadnja službena 4.1.2..

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=21570

GT-I9100
Country: Croatia
Version: Android 4.1.2
Changelist: 1418025
Build date: Wed, 25 Sep 2013 09:08:47 +0000
Product Code: TRA
PDA: I9100XWMS1
CSC: I9100TRALS1
MODEM: I9100XXMS4

obican s i9000

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Jelly bean
« Odgovori #138 : 05 Siječanj, 2014, 01:09:56 »
Jel ima smisla ovaj mob apgrejdat na JB?

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_i8160-4559.php
 
Trenutno je gore tvornička 2.3.6 verzija,nisam baš stručan pa me zanima da nebi bilo više štete nego koristi od toga pošto mob nije baš nekaj jak.
Mob je kupljen kod nas u dućanu(ne znam jel to ima kakve veze) pa imam mogućnost to napravit preko aktualizacije softvera kaj me i mob svako malo pita al se još nećkam.

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Jelly bean
« Odgovori #139 : 05 Siječanj, 2014, 09:35:17 »
Ja bi uradio update,a ako nemas garanciju rootaj ga i obrisi sve nepotrebno,onda mozes i aplikacije na sd karticu prebacivati.

Kad cemo dobiti KitKat?