Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)  (Posjeta: 70121 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #20 : 29 Studeni, 2012, 14:40:53 »
Lijecnicki ima rok do izlaska na ispit

Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #21 : 29 Studeni, 2012, 15:06:24 »
Placas 4 sata propisa, ne 30 kao ostali. Sto se lijecnickog tice za autoskolu nema rok vazenja ali kad odete u policiju izvadit vozacku lijecnicki nesmije bit stariji od 18 mjeseci(nisam 100% siguran)

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #22 : 29 Studeni, 2012, 15:12:17 »
zašto se onda priča da plaćaš punu cijenu kategorije? ako plaćan samo 4 sata to bi tribalo opet bit osjetno jeftinije  :dontknow:

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #23 : 29 Studeni, 2012, 16:25:43 »
zašto se onda priča da plaćaš punu cijenu kategorije? ako plaćan samo 4 sata to bi tribalo opet bit osjetno jeftinije  :dontknow:
pardooonn.. maj bed maj bed... krivo sam shvatio ja. Placa se samo ta 4 sata

Evo na papiru mi piše ovako : 1. prometni propisi i sigurnosna pravila  - 4 sata, 1 sat 35kn..... ukupno 140kn
                                                2. Upravljanje vozilom -                          30 sati,1 sat 199kn.....ukupno 4980kn
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #24 : 29 Studeni, 2012, 18:21:05 »
ja moran odvozit svih 30 sati? son of a bitch!
al dobro aj,bar nešto :frajer:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #25 : 29 Studeni, 2012, 21:50:24 »
Placas 4 sata propisa, ne 30 kao ostali. Sto se lijecnickog tice za autoskolu nema rok vazenja ali kad odete u policiju izvadit vozacku lijecnicki nesmije bit stariji od 18 mjeseci(nisam 100% siguran)
15 mjeseci je 100%, i da, meni su i kod upisa u AŠ gledali kolko je star liječnički, nema smisla da ideš polagat sa starijim liječničkim od 15mj kad ionak nećeš dobit vozačku, a i kakve logike ima u Aš da te puste na vožnju ak imaš NEVAŽEČI liječnički (druga stavr je jel to ima veze s tvojim trenutnim stanjem) ali ako nemaš važeći liječnički je isto kao da nisi sposoban ići na sate vožnje.

To je isto ko da voziš motorno vozilo bez dozvole, moš ti tvrdit da znaš vozil ali ti badava kad to nemaš napismeno...ak me razumiješ. A sad je moguće od škole do škole da imaju idrugačija interna pravila...ili te samo uzmu da dobe pare...a sad jel ćeš ti kasnije moć polagat ili dobit dozvolu nije njihova briga, glavno da si ti njima platio.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #26 : 29 Studeni, 2012, 22:08:36 »
Posto radim u autoskoli pokusta cu vam razjasnit.

Prilikom upisa u školu kandidat mora imat lijecnicko uvjerenje. Za autoskolu nema rok vazenja, samo je bitno da na lijecnickom pise da je osoba sposobna za vozaca odredene kategorije. Ako ste sa 18 izvadili lijecnicki za B kat., nakon par godina s istim papirom odete u medicinu rada i oni vam mogu dopisat jos neku kategoriju odnosno produzit vazenje samog lijecnickog.

Drugo broj sati,
od proslog tjedna je na snazi novi pravilnik o autoskolama u kojem je propisan i minimalan broj sati za odredenu kategoriju.

Glavan promjena je to da ako imate polozenu bilo koju kategoriju i idete na B sad morate odslusat 4 sata predavanja, polozit propise i odvozit 30 sati voznje(prije je bilo 35).

Za A kategorije je takoder smanjen broj sati. Ako imate A1 ili AM i idete na A2 po novom vozite samo 10 sati, ili ako imate AM, A1 ili A2 a idete na A opet imate 10 sati(prije je bilo 15).

Ako imate B kat, a polazete neku od A kategorija tada morate odvest min 15 sati voznje.

Ako nekog jos nesto zanima neka slobodno pita

ima li možda nekakav link tog novog pravilnika? zanima me  :)

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #27 : 30 Studeni, 2012, 00:18:26 »
Posto radim u autoskoli pokusta cu vam razjasnit.

Prilikom upisa u školu kandidat mora imat lijecnicko uvjerenje. Za autoskolu nema rok vazenja, samo je bitno da na lijecnickom pise da je osoba sposobna za vozaca odredene kategorije. Ako ste sa 18 izvadili lijecnicki za B kat., nakon par godina s istim papirom odete u medicinu rada i oni vam mogu dopisat jos neku kategoriju odnosno produzit vazenje samog lijecnickog.

Drugo broj sati,
od proslog tjedna je na snazi novi pravilnik o autoskolama u kojem je propisan i minimalan broj sati za odredenu kategoriju.

Glavan promjena je to da ako imate polozenu bilo koju kategoriju i idete na B sad morate odslusat 4 sata predavanja, polozit propise i odvozit 30 sati voznje(prije je bilo 35).

Za A kategorije je takoder smanjen broj sati. Ako imate A1 ili AM i idete na A2 po novom vozite samo 10 sati, ili ako imate AM, A1 ili A2 a idete na A opet imate 10 sati(prije je bilo 15).

Ako imate B kat, a polazete neku od A kategorija tada morate odvest min 15 sati voznje.

Ako nekog jos nesto zanima neka slobodno pita

nebih se htio raspravljat sa tobom pošto kažeš da radiš u AŠ ali neke stvari mi tu baš i ne štimaju  :icon_scratch:

prije je bilo 25 ,a od prije dvije godine otprilike su digli na 30, 35 nikad nije bilo kolko ja znam
neznam kako ovo drugo stoji ali kad sam položio B onda sam trebao još 15 sati za A2 kako i ti kažeš (nisam imao ništa prije)
nagodinu kada budem išao polagat A ću trebat otpeljat samo 5 sati jer imam A2 a ne 10 


Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #28 : 30 Studeni, 2012, 08:46:36 »
Evo link pravilnika pa pogledajte(tablica je na 18 str.)

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_11_124_2697.html



Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #29 : 30 Studeni, 2012, 08:49:51 »

nebih se htio raspravljat sa tobom pošto kažeš da radiš u AŠ ali neke stvari mi tu baš i ne štimaju  :icon_scratch:

prije je bilo 25 ,a od prije dvije godine otprilike su digli na 30, 35 nikad nije bilo kolko ja znam
neznam kako ovo drugo stoji ali kad sam položio B onda sam trebao još 15 sati za A2 kako i ti kažeš (nisam imao ništa prije)
nagodinu kada budem išao polagat A ću trebat otpeljat samo 5 sati jer imam A2 a ne 10

Nikda nije bilo 25 ili 30 sati voznje za polaganje "B" kat., a za A kat. ces morat odvest najmanje 10 sati posto imas A2

Offline File

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #30 : 25 Siječanj, 2013, 13:28:50 »
Pozdrav svima..
Eto jedno pitanje od mene,prije 5 godina položio sam B kategoriju i dobio još one kategorije koje se dobiju uz B.
Nedavno sam kupio Gileru Runner 50 i sad je pitanje da li ja smijem vozit taj skuter,ne kužim što znači ta kategorija AM jer je nema u vozačkoj,imam kategoriju M a koliko sam vidio da ta M kategorija znači da su to mopedi.Da li ja smijem vozit taj skuter i da li ču morati kad uđemo u EU polagati kategoriju AM da bih mogao voziti taj skuter?

Offline playaa

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 125
  • Moja Kaciga: HJC Lotus
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #31 : 25 Siječanj, 2013, 13:33:17 »
možeš ga voziti,samo ti m treba :)

Offline File

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #32 : 25 Siječanj, 2013, 15:03:12 »
Aha znači mogu ga voziti i kad uđemo u EU neču morati polagati AM?Ako sam dobro skužio?

Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #33 : 25 Siječanj, 2013, 16:00:19 »
Naziv se promijenio iz M u AM, kad budes dobio novu vozacku u njoj ce ti pisat AM

Offline File

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #34 : 26 Siječanj, 2013, 15:31:22 »
Ne kužim,dobio sam novu vozačku 3.1.2013 taman mi je tada isteklo 5 godina pa sam išao na produženje ,ali i dalje u vozačkoj piše M?Nadam se da nisam dosadan.

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #35 : 26 Siječanj, 2013, 15:58:27 »
Ma nisi dosadan... trebalo se izmjeniti u AM ali nije nemaš beda možeš voziti sve mopede.

Stvar je u tome da bi 1.7.2013 svi trebali dobiti druge vozacke koje ce izgledati nešto poput osobne. Pa vjerujem da ce od tada pisati AM kategorija

više o tome ovdje piše:
http://www.vecernji.hr/auti/foto-video-ovako-ce-izgledati-vozacka-kada-udemo-eu-clanak-497706

također obratite pažnju na ovo što piše u tom linku:

Za upravljanje mopedima potrebna kategorija AM

Uvođenjem europskih vozačkih dozvola mijenjaju se i pravila za upravljanje motociklima. Za upravljanje mopedima bit će potrebno položiti posebnu kategoriju zvanu AM, pri čemu će kandidati polagati teorijski ispit.
Za snažnije motocikle bit će, kao i dosad, potrebno imati položenu A kategoriju, ali za upravljanje snažnijim modelima motocikala vozači će morati prethodno dokazati da imaju iskustva u upravljanju manje snažnim modelima.
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline File

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #36 : 26 Siječanj, 2013, 16:59:07 »
Pročitao sam to još prije nekoliko dana,pa me je to i zbunilo, mislim što se tiče AM kategorije.
Ne kužim, jel če oni nama onda našu M kategoriju promjeniti u AM kategoriju prilikom dobivanja nove vozačke nakon isteka stare vozačke?
Ove godine u 7 mjesecu napunit ču 24 godine,koliko sam shvatio novi zakon neču odmah moći polagati za A kategoriju nego ču morati imati A1 ili A2 neko vrijeme,da bih ostvario uvijet za polaganje A kategorije...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #37 : 26 Siječanj, 2013, 17:00:35 »
Nije jasno navedeno u medijima, ali logika nalaze da ce se dobit automatski.
S druge strane, u ovoj drzavi nista nije logicno :)

Sent from my HTC One X


Offline vanjavk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50 2t mica
  • Moja Kaciga: Takachi TK-110X
  • MojSpuh: Zx Crome
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #38 : 12 Ožujak, 2013, 21:15:36 »
Pitao bi u vezi tih kategorija,nadam se da sa svojim pitanjem ne spamam ovaj naslov teme pošto je obratno?
Znaci polozio sam B kategoriju ubiti za auto pocetkom 2008god,sad cu napunit 24 god za mijesec dana,pa me zanima dal ja mogu odmah polagat A kategoriju da ne krecem od pocetka sve ak me razumijete,preso bi na nesto jace kubikaze,pa me zanima dal je to moguce polagat i sta sve moram proc u auto skoli od tih gluposti naravno osim voznje logicno,kak je s testovima,prva pomoc i te glupostiljecnicki,(nedavno sam produzivo za ba kat ljecnicki pa me zanima jel i to treba nanovo ic -.-"?)...
Sto vise info mi dobro dođe al oni koji imaju iskustva s tim ne neka ja mislim ja nisam siguran neka nagađanja bas ak je neko nes cuo il zna kakva je procedura molio bi pomoc...  :icon_scratch:  :help:

Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Polaganje B (imaš A1, A2, A...)
« Odgovori #39 : 14 Ožujak, 2013, 14:42:04 »
Ovako, sa navrsenih 24 godine imas pravo polagat A kat. Trebas imat lj. uvjerenje da si sposoban za vozaca A kat. i onda otic u neku autoskulu, odvest 15h i izac na ispit iz voznje(propisi i prva pomoc ti se priznaju od B kat. ali moras prilozit kopiju vazece vozacke dozvole)