Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!  (Posjeta: 12526 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #40 : 20 Lipanj, 2008, 11:30:44 »
hm....to sam i ja mislio ,da stavim "obican " lezaj tj. otvoreni ili kako se vec zove pa ce se podmazivati uljem iz prijenosa ,ali opet gustoca ulja iz prijenosa nije kakva bi trebala biti za takav lezaj ili mozda je ??? A ima i jos jedan problemcic ,prijenos se dosta trosi pa sitne krhotine bi samo  nakon nekog vremena mogle ubrzati trosenje lezaja kada bi bio otvoren. Zatvoren lezaj bi bio bolje zasticen i mislim time imao veci vijek trajanja. Ispravite me ako grijesim?!

Offline spyke#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #41 : 20 Lipanj, 2008, 13:17:55 »
A ima i jos jedan problemcic ,prijenos se dosta trosi pa sitne krhotine bi samo  nakon nekog vremena mogle ubrzati trosenje lezaja kada bi bio otvoren.

tako je! ako krhotine uđu među valjna tijela ode lezaj u k.... ako ces tamo stavljat lezaj stavi industrijski

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #42 : 20 Lipanj, 2008, 22:29:34 »
veka kad ce nastavak projekta,ja vec nestrpljiv,svaki dan posjecujem i cekam nastavak :glasses9:
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #43 : 23 Lipanj, 2008, 12:25:42 »
veka kad ce nastavak projekta,ja vec nestrpljiv,svaki dan posjecujem i cekam nastavak :glasses9:

Evo mali je zastoj jer se ceka placa ,nemam ni kune  :dontknow:  .
Do place jos nekih 7-8 dana a do tada sve slazem neku manju listu sta ce se raditi ovaj mjesec u slobodno vrijeme kojega naalost imam jako malo jer me stisle obaveze sa svih strana... nista ne brini ide projekt dalje, mozda uskoro stavim neku snimkicu sto smo radili (za koji dan).

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #44 : 23 Lipanj, 2008, 22:42:47 »
ja sam stavljao na sr 150 blokove i super je dumina drze bolje od selena......moras mjenjati semeringe i stavi na getribu na zupcanik (gdje se stavlja zadnje kolo )
lezaj zatvorenog tipa

zatvoreni lezaj???  ::) ::) sjedi 5! .....daj neer kakve gluposti pises :laughing6: :laughing6:
pa sta ja znam onaj zatvoreni s crnom gumom na sebi sto stiti kuglice ma sve je to isti k sta ocete neki strucni naziv hahaha

nisam se osvrtao na naziv lezaja.....vec razmisli kak ce ulje iz prijenosa ulazit i podmazivat taj lezaj ak je "zatvoren".......
ak smatras da je bolje da se vrti u ono malo masti kaj je unutra.....RAZMISLI ponovo :nono: :nono:

gle da nema ti komadica koji se troše i koji bi ulazili u ležaj iako je i to zanemarivo mogao bi komotno skinuti košuljicu s ležaja da kuglice budu u ulju. Što neki prave od toga filozofiju...

Staviš ležaj kakav bude u orginalnom stanju i to je to. Ako orginal ima košuljicu ostave je, ako nema skini je i to je to. Da treba neki ultra spešl ektra ležaj bio bi iz 2 dijela orginal potopljena u ulje. Lagano bi se banjali....

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #45 : 11 Kolovoz, 2008, 22:25:57 »
nastavak ??? jel se radi sta uopće ??

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #46 : 12 Kolovoz, 2008, 07:11:02 »
Radilo se , skut je sastavlje a u medjuvremenu je dosao jedan motor (Gilera 125 MXR 2T )u garazu pa mi je zaokupio paznju.

Sto se tice NRG Masina je sastavljena,plastike pokrpane i prelakirane ali nisam u njega nesta ulagao i kupovao novo jer sada cu polagati za A kategoriju a Gilera se vec radi ,u procesu je raspresavanja radilice.... tako da sve pare idu u Gileru. Znaci projekt NRG je zavrsen ali nabrzaka i bez ulaganja zbog tog drugog motora.

Drago mi je da je netko pitao za taj skut ... nisam sada u mogucnosti stavljati slike ali imaju dvije na na ovoj stranici ..evo kako sada izgleda i opis onoga sto nisam napravio na dnu stranice...

http://www.njuskalo.hr/oglas159702





 

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #47 : 12 Kolovoz, 2008, 10:33:30 »
dobra mu je boja,samo trebao si i sic tapecirati
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #48 : 12 Kolovoz, 2008, 10:42:15 »
Ma nisam htio vise trositi na njega kada sam uzeo Gileru koja je u iznenadjujuce dobrom stanju. Taj nrg kada je dosao kod mene je bio totalno groblje ali super mi je posluzio da se naucim oko motora. Prije sam imao samo malo iskustva a sastavljauci nrg sam naucio sve ,vadio radilicu vodenu pumpu mjenjao strelao karburatore , isprobavao kombinacije rolica i aupuha pratio razlike itd uglavnom ono za sto sam ga bio namjenio je i posluzio a sada trebam novaca za polaganje A kategorije i slaganje Gilere. Vjerojatno cu i taj projekt staviti , samo tek kada se zavrsi da ne pisem iscjepkano.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #49 : 12 Kolovoz, 2008, 13:35:30 »
imao sam ja tog staro g nrg-a ja obozavam taj skut da imam 2000kn sad bi ga uzeo vidis mogo bi skupit neku paru pa uzet to od tebe hehe

Offline rossi46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • real bikes are built, not bought..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #50 : 23 Rujan, 2008, 00:51:28 »
skut je promijenio vlasnika pa može lock .uskoro otvorim temu u kojoj je nastavak radova na skutu. :icon_thumright: