Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!  (Posjeta: 12525 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« : 12 Lipanj, 2008, 17:19:53 »
Kada sam se predstavio na forumu najavio sam da radim na jednom Nrg i da cu vas izvjestavati o tome.

Za pocetak se cekalo sa financijama ,a onda kada sam nesta i skuptio nisam htio odma o tome pisti i stavljati slike dok ne budem imao vise materijala.

Ukratko o stanju skutera>

Kako stoji u nazivu skuter je iz 1996 godine i u totalnom rasulu. Kupit je preko neta u djelovima i sa stanjem za koje bi vecina rekla nepopravljivo. Nisam odustao iako nisam imao ni nesta potpore ,svi su me bljedo gledali kada su vidjeli krs koji je stajao u garazi. Zupcanjici prijenosa osteceni lakse, radilica s potpuno unistenim navonima(lupani cekicem) klip sa previse riseva da bi se dalo izbrojati i potpuno prekriven sa garezi (bas bi volio da mogu saznati kilometrazu) blok skutera napuko ,plastike izderane i polomljene ,nosac motora savijen , prednja guma probijena ,rukckica kopcnice prednje slomjena ,nema km/h sajle ni pakni prednje kocnice ,sic poderan po sredini skroz ,nema remena, vodena pumpa propustila vodu tako da je i cilindar od stajanja u vodi malo pohrdjao i slicno.... uglavnom stanje totalka!

E sada zasto to raditi uopce!

Jednostavno iz ljubavi ,iz hobija i da se naravno nesto nauci! Dosadilo mi je da me serviseri koji nemaju pojma stalno deru po novcaniku pa sam odlucio na ovom skuteru nesta i nauciti prije nego krenem sarafati po svome. Sve sto znam oko skutera  i kako se sta radi sam naucio na forumima poput ovoga ali nikada nisam probao u praksi pa je vrijeme da se i to proba:

Skut sam dobio skroz rastavljen na djelice >





Neki od dijelova skutera nakon skidanja blata i svega da budu prepoznatljivi>



Nazalost nemam slika prije sredjivanja i nakon sto je to sve izpolirano ali ovo je bilo negdje na pola puta>



Onda sam poceo sa prikupljanjem informacija i srdjivanjem dijelova , Radilica je dobila nove navoje i provjereno je dali je ok ,nije savijena ili nesta slicno ,onda sam se bacio na sredjivanje cilindra i klipa , nakon sto sam ga dobro ocistio i uvjerio se  sa ce imati kompresiju bez obzira na sve crte i ostecenja pokusao sam ga ispolirati ,prvo vodobrusnim gradacije 1000 (kratko) i onda dugo sa 2000 ali pazeci da poliram samo os ispod karika prema dolje kako ne bi jos vise stanjio klip. Neka veca ostecenja su malo ispravita sa vodobrusnim gradajie 600 ali to je bilo jako ,jako pazljivo. Kada sam sa rezultatom bio zadovoljan, tj nije bilo jakih prelaza i hrapavo pod rukom onda sam abrazivnom polir pastom sve to istrljao i dobio rezultat da sam mogao vidjeti odraz sebe na klipu!

Onda sam imao malu krizu nastaviti ili ne sa projektom jer je bilo previse posla ali drago mi je da nisam odustao!

Popravio sam prijenos ,sve osistio i nabavio novu pumpu za vodu i neke sitnice pa prenio na sastavljanje i to sa jos jednim forumasem tj sa vuk_om koji mi je asistirao i ovim putem mu se zahvaljujem na pomoci.






 Sutra stize nastavak....




Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #1 : 12 Lipanj, 2008, 18:18:10 »
Vidi se da imaš volje za raditi ako si išo sam sastavljai cijeli motor iz komadića u komad.
Nedaj se, samo nastavi tako dalje super si počeo nemoj odustati.
 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :notworthy: :happy6:

Offline Lav

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Cagiva mito 125 -Crvendac .,,.......
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #2 : 12 Lipanj, 2008, 18:51:57 »
To , to se cijeni , imas volje  to je dobro polagano.....
To je skuter iz starigrada bio jel tako , he he   jao kad sam ja to vozao ,  naravno onda je ok bio....
Ajde sretno u slaganju...
Taj je skuter onda bio vozio....
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2008, 18:54:57 Lav »
http://lrt-passion.forumotion.net/   Regajte se  forum za zezanciju i uživanje !!! 
LRT
Cagiva mito 125...-Crvendac

Offline sven_vx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 3661
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: vx250
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #3 : 12 Lipanj, 2008, 19:11:18 »
tako nesto i ja trazim...neku staru krlju da po njoj malo sarafim i zajebavam se..hehe

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2008, 19:57:52 »
ma svaka čast, samo naprid! :headbang:

Offline STunrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
  • ...Riding is a special gift, without that gift ...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?ur?evac
  • Moj Skuter: se na dva kotaca (Jetforce) xD (NA PRODAJU!!!)
  • MojSetup: nop...
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2008, 21:28:51 »
Svaka cast na trudu i zalaganju, sam nastavi tak... Sam je volja potrebna (a i pare  :toothy9:) :icon_thumright:
...Riding is a special gift, without that gift we would be nothing and nobody, so you must use in best way you can... Jet na prodaju!!!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #6 : 12 Lipanj, 2008, 21:41:31 »
svaka čast!!! :icon_thumright:

Offline autodario

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #7 : 12 Lipanj, 2008, 22:29:32 »
 :sign188:
Svaka ti dala!
 ;D
De mi reci kadsi ga kupovao, jel ošo za 1500kn ili ti je još štogod spustio?
Ja sam se zanimao za taj skut, ali mi se činilo da jedino što na njemu vrijedi je rama s papirima.
U svakom slučaju,  :headbang:

Offline Micky_Slick

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ciak Majesty Bravo 1.616v
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #8 : 12 Lipanj, 2008, 23:19:14 »
Upotpunosti te podupirem jer sam i ja takav... :laughing7:
To je jednostavno gust.Samo naprijed       :headbang:  :headbang:
Burn your tyres,not your soul

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #9 : 12 Lipanj, 2008, 23:33:50 »
TO je volja i merak-samo napr :icon_thumright:ed

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #10 : 12 Lipanj, 2008, 23:45:22 »
:sign188:
Svaka ti dala!
 ;D
De mi reci kadsi ga kupovao, jel ošo za 1500kn ili ti je još štogod spustio?
Ja sam se zanimao za taj skut, ali mi se činilo da jedino što na njemu vrijedi je rama s papirima.
U svakom slučaju,  :headbang:

Da sa papirima je i otprilike to je jedino sto vrijedilo je ,eto vjerujem da znas koliko posla i u kostac sa cime sam se ja uhvatio ,cak taj skuter nitko nije htio ni sastaviti za 1000kn!  Isao je nize jer ipak tu je bio i transport do Slavonskog Broda.... nije mi krivo sto sam ga uzeo meni je ok i ne zalim para.

Hvala svima na podrsci ,nema sanse da sada odustnem ,treba puno volje a para i ne bas previse jer to je kod mene sve tipa uradi sam. Najveci problem mi je bio jer je skut dosao rastavljen a nisam prije tako sta radio pa sam se pomucio da skuzim i pohvatam gdje sta i kako ide. :sign092:



Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #11 : 13 Lipanj, 2008, 00:09:39 »
Pogledaj moj NRG projekt!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2008, 01:14:05 »
..u jbm ti imat ces ti posla care preko glave.ma neka neka tako treba ima malo onih koji imaju volje i zivaca i da negledaju na dubinu dzepa kad rade tako nesto .bit ce to ljepotan kad se slozi podupirem te.hehe :)vidis ja ne kupujem tak skutere vec legama bespla sredjujem jbg imam vremena i volje,glavno da nikad nije dosadno i da ruke nisu ciste sad imam od ovog jednog lege iz oska sr 150 cijeli je raskopan pa sad sarafam na veliko  :) :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2008, 08:48:24 »
Ma svaka ti dala i nenaplatila. :icon_thumright: :icon_thumright: Samo nastavi.
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #14 : 13 Lipanj, 2008, 10:40:24 »
super, to se cijeni ;)

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #15 : 13 Lipanj, 2008, 11:56:58 »
ma nema veceg gusta,nego od totalnog krsa  napraviti ponovno pilu,a onda se jos veci gust voziti,kad znas da si si sam sve napravio,svaka cast care :icon_thumright: :icon_thumright:
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #16 : 14 Lipanj, 2008, 02:20:55 »
Nastavak>

Nakon sporog i temeljitog slaganja i doradjivanja nekih sitnica masina je sastavljena. Iskoristio sam malo priliku pa ispolirao ispuh. Ne bas ispolirao nego recimo dovrsio zavrsnu  obradu koja je bila skoro nikava.



Onda je usljedila montaza na skuter ,samo sam tom prilikom ustanovio kako je nosac savijen i shvatio zasto je zadnja guma skroz nepravlino potrosena





Montiranje magneta ,karburatora (dizna 80 malo je prevelika jer je trenutno obican spuh(zmija) ali to je samo privremeno dok se ne dovrsi i ne skupi para za nesta bolje jer nece se bas voziti dok se ne skompletira ovo je sada samo za testiranje....




Za sada smo napravili koji test da vidimo i osjetimo kako to ide.....

Razradjivan je u mjestu ,smjesa je malo prebogata i sa dosta ulja (omaklo se malo previse) malo je vozikan ,pa reko idemo napraviti usporedbu malo u ulici kako ide u odnosu na Gileru Runner skroz standardnu i sa NRG +zx+ zute oprugice i mislim oko 5g rolice....

Rezultat.... Runner nije imao sanse ,NRG mozda malo dok je jos bio jako puno ulja ,ali cim je malo propuhan odma je i on ostao po strani jer ovo stvatno fino i iznenadjujuce ide samo jako tesko staje jer jedino sto ga zaustavlja je zadnji bubanj u ne najboljem izdanju...

Sljdece je ravnanje nosaca ,prednja kocnica ,rad na plastikama......




« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2008, 02:31:39 veka84sb »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #17 : 14 Lipanj, 2008, 07:12:02 »
kolko vidim po promjeru klipa, to nije serijski cilindar, nego neki gus kit jel tak?
il me oko vara..
samo naprijed s projektom, mi smo svi uz tebe.. :icon_thumright:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #18 : 14 Lipanj, 2008, 12:59:15 »
kolko vidim po promjeru klipa, to nije serijski cilindar, nego neki gus kit jel tak?
il me oko vara..
samo naprijed s projektom, mi smo svi uz tebe.. :icon_thumright:

trofy??

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Piaggio NRG 1996 ozivljavanje!
« Odgovori #19 : 14 Lipanj, 2008, 13:00:37 »
kolko vidim po promjeru klipa, to nije serijski cilindar, nego neki gus kit jel tak?
il me oko vara..
samo naprijed s projektom, mi smo svi uz tebe.. :icon_thumright:

trofy??

i meni se cini...