Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Grijanje garaze  (Posjeta: 9371 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #40 : 13 Studeni, 2012, 20:48:38 »
neznam za vas al ja nemam plasticne otvore u garazi, imam drvene i normalno da zrak uvijek prolazi unutra
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #41 : 13 Studeni, 2012, 20:51:48 »
znači problem je u lošoj izolaciji..

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #42 : 13 Studeni, 2012, 20:52:43 »
bas zbog toga mi se ni ne isplati stavit neko grijanje
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #43 : 13 Studeni, 2012, 20:56:15 »
od hidrofora napravljenu pec...grije da to boli glava  :toothy12:

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #44 : 13 Studeni, 2012, 21:09:41 »
Jel se da slozit kako termostat u svakoj sobi? radi se o centralnom plinskom grijanju

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #45 : 13 Studeni, 2012, 21:11:20 »
ne, termostat stavi u sobu gdje najčešće boraviš a na sve radijatore montiraj termostatske ventile..
imaš i opciju mobilnog termostata koji možeš premještat iz prostorije u prostoriju al prvo rješenje je elegantnije..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #46 : 13 Studeni, 2012, 21:17:03 »
Jel se da slozit kako termostat u svakoj sobi? radi se o centralnom plinskom grijanju

Ja imam tak rijeseno. Svi radijatori imaju termo glave, a bojler radi konstantno i svaka prostorija je drugacije postelana pa tako stedim energiju.
A i temperatura je tako konstantna, a nema naglog grijanja dok se ne postigne temperatura
Zapravo, konstantno radi pumpa bojlera, a plamenik po potrebi kako se koja termo glava otvori

ne, termostat stavi u sobu gdje najčešće boraviš a na sve radijatore montiraj termostatske ventile..
imaš i opciju mobilnog termostata koji možeš premještat iz prostorije u prostoriju al prvo rješenje je elegantnije..

Na taj nacin grijanja u drugim prostorijama nece bit ako je u onoj gdje je termostat temperatura postignuta
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2012, 21:19:50 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #47 : 13 Studeni, 2012, 21:21:50 »
a gdje ti je onda termostat koji pali bojler?
nisu to nikakve termo glave nego kak sam napisao termostatski ventil, ventile imaš na svakom radijatoru ali oni ne pale bojler nego samo reguliraju protok kroz radijator..

aha skužio sam pumpa radi stalno, pa to je primitivan sistem regulacije :omfg:

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #48 : 13 Studeni, 2012, 21:23:17 »
3alfa3 ovo ti je neispravno,kad bu ti došla plinara ,zaprla bu ti plin,trebal si det fasadnu peč

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #49 : 13 Studeni, 2012, 21:26:43 »
a gdje ti je onda termostat koji pali bojler?
nisu to nikakve termo glave nego kak sam napisao termostatski ventil, ventile imaš na svakom radijatoru ali oni ne pale bojler nego samo reguliraju protok kroz radijator..

aha skužio sam pumpa radi stalno, pa to je primitivan sistem regulacije :omfg:

Ja termostat imam, ali on mi sluzi samo kao ON/OFF prekidac. A i termostat je samo prekidac - to mozes i bez njega spojit na bojleru



3alfa3 ovo ti je neispravno,kad bu ti došla plinara ,zaprla bu ti plin,trebal si det fasadnu peč

A znam da nije bas legalno, al nema kaj plinara dolazit  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #50 : 13 Studeni, 2012, 21:30:36 »
onome tko ti je slagao grijanje treba dat nobelovu nagradu za inventivnost... grijanje sa plinskim bojlerima se već dva desetljeća ne slaže tako da pumpa radi cijelu zimu dan i noć :omfg:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #51 : 13 Studeni, 2012, 21:48:08 »
onome tko ti je slagao grijanje treba dat nobelovu nagradu za inventivnost... grijanje sa plinskim bojlerima se već dva desetljeća ne slaže tako da pumpa radi cijelu zimu dan i noć :omfg:

Ja sam to sam tako napravio. Meni je i dalje termostat u dnevnoj sobi i funkcionalan je, samo ga koristim ili na full ili min - ovisi jel zelim grijanje palit ili gasit
Gdje je problem osim sto pumpa trosi malo struje?

Kako da drugacije temperiram svaku prostoriju onako kako zelim? Ak imas prijedlog, daj ga, jer meni nazalost nista drugo ne pada na pamet...



A ovako je i puno ugodnije. TErmo glava u dnevnoj sobi polako otvara po potrebi i radijator je zapravo uvijek slicno zagrijan dok bi sa termostatom imao situaciju da temperatura padne, onda on upali bojler i radijator grije ko lud dok termostat ne prekine i onda ponovo isti ciklus... Ovako nema tih temperaturnih sokova, a i velim ti - racun za plin mi je manji od kad koristim centralno na ovaj nacin jer nema zagrijavanja vise od potrebnog.


Velim, ako imas bolji prijedlog - slusam, zanima me
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2012, 21:52:35 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Grijanje garaze
« Odgovori #52 : 13 Studeni, 2012, 22:04:43 »
Ne prijedlog nego se to tak ne radi.
Po struci se slaze onak kak sam napiso gore. Znas da mi je brat monter grijanja. A sad kak si ti improizirao da ti radi onak kak te zadovoljava - okej. Tvoja stvar :-D

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #53 : 13 Studeni, 2012, 22:14:37 »
Kak vi to imate rijeseno?


Evo, ja si konacno rijesio grijanje garaze.

Trosak:
250kn polovna pec (dobio 2 koljena i pol metra dimovodne cijevi uz nju - taman sto mi je trebalo)
250kn ventil za plin, fleksi crijevo, alu dimovodne cijevi i narezivanje navoja za cjevi plina.
Dihtao sam plinovodne spojeve sa trakom bas za to koju sam imao od prije

Povuko plin iz kuhinje do garaze, u garazi stavio ventil za plin i fleksi cijev do peci. Mozda izgleda fusherski odradjeno, al tehnicki je ispravno. Sve dihta. Ova zica kaj drzi dimovodnu cijev i nema neku funkciju jer se sve drzi kak treba, al zasto ne osigurat dodatno.
Obzirom da je Obodin pun piva uvijek u garazi (a i fotelja), rijesio sam si boraviste ove zime  ;D


Inace, garaza je suha ko barut, samo mi je trebalo malo topline za po zimi dok serafim...





Sve ti to super izgleda, ali kak  dimljak može biti tako "nepravilan" mislim nije ravan klasični, i jel ti to ima dobru protocnost?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Grijanje garaze
« Odgovori #54 : 13 Studeni, 2012, 22:16:10 »
Mora imat visinu da vuce plinove. Kad ih dize samo vlastita toplina.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Re: Grijanje garaze
« Odgovori #55 : 13 Studeni, 2012, 22:18:42 »
Ne prijedlog nego se to tak ne radi.
Po struci se slaze onak kak sam napiso gore. Znas da mi je brat monter grijanja. A sad kak si ti improizirao da ti radi onak kak te zadovoljava - okej. Tvoja stvar :-D

Znaci, trebam otvorit ventil radijatora u dnevnoj sobi do kraja, a termostatom regulirat temperaturu? Al kak onda grijat neku drugu prostoriju, a da pritom ne grijem i dnevni boravak jer u njemu imam uredjaje zbog kojih je temperatura veca nego u ostatku stana (komp, plazma, rasvjeta, soba je na juznoj strani...)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Grijanje garaze
« Odgovori #56 : 13 Studeni, 2012, 22:21:03 »
ali kak  dimljak može biti tako "nepravilan" mislim nije ravan klasični, i jel ti to ima dobru protocnost?

Jedino tako sam ga mogao izvest. Ima dizanje, dovoljnu duljinu i promjer. A i pec ima zastitu ukoliko bi odvod plinova bio neispravan (nadam se samo da je taj element ispravan, a ne pokvaren  ;D )

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Grijanje garaze
« Odgovori #57 : 13 Studeni, 2012, 22:24:55 »
Neces otvorit do kraja nego optimizirat otvorenost ventila sa temperaturom na termostatu. Pretpostavlja se da je dnevni boravak ta prostorija u kojoj uvijek imas max temperaturu recimo 22 stupnja. A na ostalim ventlila podesi kak vec jesi i imat ces isti ucinak ko sada... Al ak te ovo zadovoljava ok. Samo pumpa ti rikne svake druge godine brijem :zubo:
Ne velim da je ovo kak si spojio krivo al danas nijedan instalater vise nece spojiti tak kuzis kaj velim.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Re: Grijanje garaze
« Odgovori #58 : 13 Studeni, 2012, 22:26:58 »
Neces otvorit do kraja nego optimizirat otvorenost ventila sa temperaturom na termostatu. Pretpostavlja se da je dnevni boravak ta prostorija u kojoj uvijek imas max temperaturu recimo 22 stupnja. A na ostalim ventlila podesi kak vec jesi i imat ces isti ucinak ko sada... Al ak te ovo zadovoljava ok. Samo pumpa ti rikne svake druge godine brijem :zubo:
Ne velim da je ovo kak si spojio krivo al danas nijedan instalater vise nece spojiti tak kuzis kaj velim.


Pumpa dura vec 3. godinu, fala na pitanju  ;D
Ma ko je jebe, nek krepa. Ionak je mrzim jer je glasna

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Re: Grijanje garaze
« Odgovori #59 : 13 Studeni, 2012, 22:32:49 »
a nije ti lose grijanje ajd ajd  :jerk:  :laughing7:
napravljena od spremnika hidrofora i neki dan istalirana pec na drva cisti uzitak sarafit u toplom  :laughing7: vi koji nemate neznate sta propustate  ;D
_M.r. Team Valpovo_