Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio X10  (Posjeta: 49402 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #80 : 15 Listopad, 2016, 12:00:09 »
Nisam probavak slidere zasad al kad saberem sve dojmove sa nasih i stranih foruma reko bi da su bolje od serijskih ako se dobro pogode (zeru lakse) i da svakako dulje traju od serijskih te da negativnih ucinaka po vario i skuter nemaju. Ako se pogodi tezina mogu izgurat remen dz vise od serijskih pa treba pazit da remen ne preturpija dekl, dihtung il vec sta mu je najblize...
Test iznad je koristan i daje podatke sta slideri rade naspram serijskog pa ko voli nek izvoli (probati).
 Jos kad bi netko probao npr Polini Hi Speed+ slideri pa da prenese zapazanja...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #81 : 15 Listopad, 2016, 16:20:01 »
:headbang:

Prije koje godinice me se skoro pa popljuvalo kad sam rekao da je Dr. Pulley odlična stvar. Preporodio mi kredenc, kako ga je kolega od milja prozvao :)

Za malo love bolje nemre  :headbang: Idealna stvar za gt skutere, di nije najbitnije bit 1 sekundu brži do 100 neg maknut one dosadne vibracije , kad već piaggio nikak da shvati da putni skuter mora imat dva cilindra.
Obične lakše rolice su glupost jer rade samo "dolje", dobiš ubrzanje, a kasnije se samo nastavi derat nepotrebno.



Ima yamaha u originalu ide skut ok, ali nije mi to kao sa variom.

I u gp 800 su ih naknadno počeli ugrađivat  :icon_thumright:

Ljudi, tesko je povjerovati nekome tko je jucer vozio serijalu, a danas vozi neke druge rolice.


Par puta sam "nasjeo" na takve preporuke i nisam bio zadovoljan. Cijenim kad netko provoza barem dio ponude variomata, pa onda donese neki sportski zakljucak.

Ja nisma rekao da se dobije isto što i s drugim variomatom, samo sam rekao da se da izvuč skoro ko s njim.
15% razlike je 1-1,5sec u ubrzanju do 100, u međuubrzanju itd  :icon_thumright:



Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #82 : 16 Listopad, 2016, 19:14:44 »
Evo friški video ubrzanja od nule ,malo asr hebe u startu zbog čelave gume al svejedno ide sasvim solidno  :headbang:


Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #83 : 16 Listopad, 2016, 21:31:04 »
Lijepo nabire...

Sent from my MI 3W using Tapatalk


Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #84 : 17 Listopad, 2016, 08:07:54 »

Za malo love bolje nemre  :headbang: Idealna stvar za gt skutere, di nije najbitnije bit 1 sekundu brži do 100 neg maknut one dosadne vibracije , kad već piaggio nikak da shvati da putni skuter mora imat dva cilindra.
Obične lakše rolice su glupost jer rade samo "dolje", dobiš ubrzanje, a kasnije se samo nastavi derat nepotrebno.

Ono što sam ja dobio: mekši i kontroliraniji start je prvo što se osjeti, jer inače krene na niskim obrtajima i računa na okretni moment na ubrzanje. Što je ok jer ga ima i krene solidno, ali vrlo grubo zbog niskih okretaja jednog cilindra, i bez neke mogućnosti regulacije. Sa Dr. Pulley radi veliku razliku između kretanja laganog i pod punim gasom, a isto tako i kasnije, jer kad se skroz odvrne gas najprije pusti motoru da se malo zavrti prije ubrzavanja što standardno nije nikako htjelo, i mislim da su ubrzanja kod prestizanja postala puno bolja. Na kruzingu 100-120 su pali obrtaji što je jako dobrodošlo, ali max brzina se kod mene nije promijenila, možda i pala za kojih 5 km/h ali to i nije bitno. Uzeo sam 16g, možda bi 17g bilo i bolje (standardno je 8x 18,6), ali sad je kasno za to. Bilo je to još 2012 g  :-X
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2016, 08:10:40 Homer »

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #85 : 17 Listopad, 2016, 10:29:03 »
16 su taman za 400  :frajer:

Offline mmajsan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Glavni kočioni cilindar- zamjena na 15000 km???
« Odgovori #86 : 19 Ožujak, 2017, 22:53:18 »
Dali je netko od vas mjenjao glavni kočioni cilindar kao što piše u održavanju nakon 15000 km??
Možda sam off topic no živo me interesira šta se može desiti jer sam blizu tih kilometara i koliko vidim niko ni da gukne oko te teme!!
Isto tako dali se taj cilindar može reparirati ili obavezno ide novi pošto  čitam na Njemačkim portalima da stoji oko 500€ nije baš mala suma??

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Piaggio X10
« Odgovori #87 : 22 Ožujak, 2017, 13:24:58 »
Ja ne znam ikoga da je to mijenjao  ???

Ako baš procuri ili ne radi pritisak, postoje setovi za reparaciju

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Glavni kočioni cilindar- zamjena na 15000 km???
« Odgovori #88 : 03 Travanj, 2017, 21:01:56 »
Dali je netko od vas mjenjao glavni kočioni cilindar kao što piše u održavanju nakon 15000 km??
Možda sam off topic no živo me interesira šta se može desiti jer sam blizu tih kilometara i koliko vidim niko ni da gukne oko te teme!!
Isto tako dali se taj cilindar može reparirati ili obavezno ide novi pošto  čitam na Njemačkim portalima da stoji oko 500€ nije baš mala suma??

Ma to je neka greška u manualu trebalo je biti slovo I umjesto R
Mada nemaš tu šta mijenjat eventualno ulje i  disk pločice , al i one izdrže najmanje 30-40tkm  8).