Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50ccm 4T - gubi snagu  (Posjeta: 14145 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Grotty

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer Venom
  • MojSetup: Malossi Sport Stage 2 , Multivar , 15%+
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: baotian 50ccm 4t gubi snagu
« Odgovori #40 : 01 Studeni, 2012, 17:15:26 »
ja znam da nije ali njemu je to moglo zvučat retardirano ,pa da čovjek nebi mislil da ga oču zajebat ... al ja nemrem na punom gasu jer mi se onda guši , a onda kad to npravim sve pet i ne gušie se :headbang: :toothy12:

Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: baotian 50ccm 4t gubi snagu
« Odgovori #41 : 02 Studeni, 2012, 11:13:29 »
probaj ovo ... znaći upali motor ali sa fergazera skini onu cijev od airboxa  tj ostavi da je fergazer gol i onda dok radi na leru , ruku ili s nečim prekri usis na fergazeru tj da nema zraka i onda će ti se motor ugasit tj ugušit i nakon tog ga opet upali ali spoji airbox i sve ... meni  ovo itekako pomoglo makar izgleda retard.. OVO vrijedi za ovo gušenje motora kad se da gas do kraja a on se guši i mora se turirat da bi kreno
svakako ću i ja probat kad stignem pa javim rezultat  :)

Offline MarkaDJ

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BAOTIAN
Odg: Baotian 4T
« Odgovori #42 : 07 Lipanj, 2013, 14:02:03 »
Imam skuter Baotian.nije htjeo upaliti pa sam ga kod majstora vozio.I promjenio je:Svjecicu,Lulu,Cijev za gorivo,zubcanik(kod kurble),ventilator,alnaser i karburator i jos nes. Kada sam ga dovezao kuci upalio je no kada dajem gas on se gasi. ide samo 10 na sat.cim dam vise gas gasise.sad neznam sta nevalja ??? :help:

Offline MarkaDJ

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BAOTIAN
Odg: Baotian 50ccm 4T - gubi snagu
« Odgovori #43 : 07 Lipanj, 2013, 14:08:25 »
Imam skuter Baotian.nije htjeo upaliti pa sam ga kod majstora vozio.I promjenio je:Svjecicu,Lulu,Cijev za gorivo,zubcanik(kod kurble),ventilator,alnaser i karburator i jos nes. Kada sam ga dovezao kuci upalio je no kada dajem gas on se gasi. ide samo 10 na sat.cim dam vise gas gasise.sad neznam sta nevalja ??? :help:

Offline BOBO

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio 4t4v
Odg: Baotian 50ccm 4T - gubi snagu
« Odgovori #44 : 29 Siječanj, 2014, 13:49:09 »
  POzdrav ekipi!
     Nakon što je prošlo dosta vremena od mog zadnjeg posta , i pokušaja još dvojice servisera da riješe problem sa mojim REBEL-om mogu sa zadovoljstvom mogu konstatirati da sam naizgled nerješiv problem rješio sam . Usput sam naučio mnogo korisnih detalja koji bi možda pomogli nekim vlasnicima sličnih kineskih skutera.
  Radna temperatura mašine GY6 kreće se od 95°C do 106° ,a da on ne pokazuje nikakve znakove pregrijavanja. To sam izmjerio ljeti na vručem asvaltu kod forsirane vožnje. Do gubitka snage i opisanih problema dolazilo je kod 97°C. Dakle nije bila riječ o pregrijavanju.
  Po boji svječice moglo se zaključiti da motor ne dobiva dovoljno goriva ili da uvlači "falš"zrak. Provjerio sam brtvljenje oko karburatora više puta i nisam našao nikakvu nepravilnost. Stavio sam veeeliki prozirni  filter za gorivo i ustanovio da je GOTOVO pun kad motor počne crkavati. I to je bilo totalno zbunjujuće. Zašto to gorivo ne stiže u motor??? Do karburatora stiže ali dalje ne ide.
      Već pomalo očajan odlučio sam nekako dovesti gorivo u karburator na drugi način. Odspojio sam crijevo koje dovodi vakum za otvaranje ventila za gorivo na rezervaru .Komadičem presavijenog creva zatvorio sam rupu na prirubnici ,da ne uvlači zrak. Na jednu plastičnu bocu od 3L montirao sam gumeno crijevo i spojio ga na karburator preko filtera . Na moje ogromno iznenađenje skuter je sad jurio BOLJE NEGO IKAD  i nije bilo traga gušenju motora. Testiranjem na 12% -tnoj uzbrdici pokazalo je da ide puno brže i bolje vuče nego ikad. Na ravnom je bez problema postizao 72kmh.Na nizbrdici je pojurio i preko 80. Napominjem da je sve na skuteru serijski, dizna .igla u sredini, zračni filter i sve ostalo..
   Pomislio sam da je problem ili u ventilu ili rezervaru. Da to provjerim vratio sam dovod goriva na rezervar i pomoću šprice od injekcije (20ml) priključene na vakumsko crijevo  napravio vakuum na ventilu i sa tako otvorenim vakumskim ventilom ustanovio da i sad sve funkcionira savršeno , bez gušenja.
Kod svih tih zahvata primijetio sam da na ventil goriva dolazi vakum u impulsima u ritmu klipa ,što je i normalno. To je jedina razlika u radu ventila u odnosu na propuštanje goriva sa injekcijom.
    Ovo me totalno zbunilo. Znači da je i rezervar i ventil na njemu sve OK. Pa zašto onda kad se sve spoji ne radi kak treba????  :misli:
   U prodavaonici nautičke opreme kupio sam gumeno crijevo za dovod goriva i za vakumsko crijevo i promijenio oba.
        Ovo crijevio je visokotlačno ,znači da ima malu rupu ,a jako debele stjenke.Sad crijevo od vakuuma više nije moglo pulsirati, a na ventil je dolazio jači vakuum. Sad je motor išao normalno kao i prije i kad sam pomislio da je sve rješeno počeo se opet gušiti ,ali ovaj put malo kasnije.  :evil:
   . Kupio sam novi ventil i sa njime se motor više nije gušio, ali nije išao onako kao sa direktnim dovodom goriva.
   Što se ustvari dešavalo?
Jednostavno :neispravni ventil je u jednom momentu zatvorio dovod goriva slično onom kad puno crijevo vode zatvorimo sa jedne strane i voda ostane u crijevu zbog vakuuma. Smetalo mu je pulsiranje vakuuma.
   ZAKLJUČAK:
       
 Mogu sad konstatirati da motor bolje ide ako se vakum crijevo začepi , a gorivo dovodi direktno bez ventila, na taj način motor povuče više goriva preko karburatora i bolje ide. Izgleda da  se dio vakuma potroši na pulsiranje crijeva i otvaranje ventila umjesto da kroz karburator povuče gorivu smjesu.Malo je bolje sa visoko tlačnim crijevom ,jer je rupa na crijevu manja i stane u njega manje vakuuma, a stjenke ne pulsiraju. Nije neka velika razlika ,ali ipak.... Jako je bitno da je filter uvijek potpuno pun ,jer to znači da ventil dobro radi i  kod maksimalnog opterečenja ne guši motor na način da u nekom trenutku  stvara vakuum koji zaustavlja gorivo u dovodu.
  Znam da ovo nisu neka visoko stručna objašnjenja,(ja nisam mehaničar) ali jamčim da sam svaki detalj provjerio više puta.
 Mene je sve ovo toliko iznerviralo da sam prodao REBEL i kupio piggio 4T4V.
  Oprostite na opširnosti!!!
  Očekujem Vaše primjedbe.
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj, 2014, 18:23:19 BOBO »