Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012  (Posjeta: 6288 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« : 02 Listopad, 2012, 15:27:44 »
Evo prvog izveštaja...

Ekipa radionica Sremska kamenica su pristigli već u 10h kod mene, sa sve neispravnim motorom,.. Sloba kuka kako skuter puca, četvrto paljenje već proba i ne radi kako valja... hajd u radionicu, pregledali semeringe na radici .. ok, dve nove svećice 9-ka i 7-ica i ista priča... napakovali smo kasnije kompletno paljenje od moje SR-ke fabričko ducati, sa sve originalnim CDI-jem i bobinom, i situacija ista.... Probali smo i novi PHBG 21 karburator međutim situacija ista, motor puca po odvrtanju gasa... Pošto je bilo već 13.30h odlučili smo da ostavimo Slobin motor i da krenemo na trke....

Ulaznice 300 din naravno svako plaća, ne menja situaciju je li neko takmičar ili ne, na to smo već navikli... nije nam problem...  Posle laganog paljenja, jer uvek naliju motori dok se voze u prikolicama, stigosmo i do takmičarskog depo-a, gde smo odradili prijave..



Na prvi pogled nije bilo skutera, uglavnom su tu već poznate ekipe iz susednih država Hrvatska, Mađarska sa svojim trkalicama, lokalni takmičari su tek pristizali... Prijave i učešće je plaćeno okruglo 1000 din, i po spisku dobijamo startne brojeve 01 i 02, dakle nikoga na obostrano razočarenje...



Čekali smo 16h da se staza otvori da probamo mašine, mada manje više znamo kako ide, ali opet nema baš mnogo prostora, a i žuta centralna linija se dosta slabo vidi, kako i ne bi kada je farbana za tamo neku sezonu 2007 ili 2008...  oko 16h se pojavio još jedan potencijalni takmičar sa Piaggio free skuterom bez oklopa, deluje dobro, mada kako smo mi procenili ili serijala sa rezonantnim spuhom ili plafon neki sport cilindar, ali na žalost dečko je odustao jer mu se nije isplatilo dati 1000 din... Imali smo prilike videti i jedan pravi dragster skuter sa sve TCR cilindrom i spuhom koji je bio prakiran u box-u jednog tima iz Mađarske, ali je imao okačen papir da je na prodaju 3000e, tako da se taj nije prijavio za utrku....

I tako čekali smo dosta dugo, jer je organizacija bila loša, naime nije bilo obezbeđeno kombi vozilo hitne pomoći već samo njihovo putničko na šta policija nije dala dozvolu za stazu... Čekali smo tako do 18h možda i malo duže... usput sve pogledali, slikali, družili se...

ekipa mojih navijača, supruga i dve ćerke, starija je trebala voziti prošle sezone pa je odustala zbog povrede....



Probni krug smo odvozili, šta reći, Aprilija ide odlično, vrlo sam zadovoljan, sve vreme se propinje mora se držati volan pod pritiskom i posle 30Kmh-a, zaista je dobra snaga koju isporučuje sada... Krstin motor dobro ide, setovali smo ga bez filtera sa difuzorom, i posle svih havarija prethodni dan, uspeli smo da uradimo dobar start, dok je motor u hladnom stadijumu... njemu sledi nova garnitura oprugica u deltu, taj trošak mora da se uvrsti u finansijski plan....

ovo su snimci sa probe, glavnu trku nismo imali jer nije bilo vremena....





posle svega organizator je imao problema jer je malo ostalo od dana, te su trku jedva završili do sumraka, sa 600-kama i 1000-kama, kako sam ja video prva mesta su odneli momci iz HR, kao i ranijih godina, svaka čast kako momci voze...

Ne želim da kometarišem dodelu prve nagrade za skutere, jedva smo uspeli da dobijemo 2000 din od organizatora, mada meni lično to nije ni bitno, mnogo su veće sume ovde u opticaju, vrlo sam zadovoljan, jer je ovo bio trenutak posle 3 godine da sam opet na stazi, a osećaj da ti publika aplaudira, izbezumljeno viče i podržava je ipak nezamenjiv... dobili su i oni dozu adrenalina na 14k obrtaja sa sve mirisom spaljenog Castrol-a u nosu...

Evo veče se završilo u jednom klubu u Senti, dve velike porodične sa feferonima i lukom smo zakusili, i nalili sa hladnim točenim Staropramen-om... Skuter grana se u Srbiji još ne gasi, a što se mene tiče neće se ni gasiti... živeli




Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #1 : 02 Listopad, 2012, 15:40:24 »
Evo par reči i slika i iz mog ugla...

Kao što je Mario već napisao, Slobin motor smo poneli u nadi da ćemo otkriti šta je problem u radionici u Čoki do same trke...međutim nismo bili te sreće da i Slobin motor osposobimo za trku...
No, bilo kako bilo posle par krmenadlica,krompira i salate (svaka čast za Marijevoj lepšoj polovini i njenoj kuhinji) natovarili smo Krstinog ljutog Malagutija f12 i Marijevu Sr-ku i put Horgoša...
Nadao sam se da će biti još nekih takmičara, pogotovo kad sam video drag skuter sa TCR cilindrom i propratnim delovima, ali niko drugi nije bio zainteresovan...
to je taj...al slabe vajde kad stoji parkiran...



Evo 2 snimka sa same trke:





Mislim da treba napomenuti da Krsta na Malagutiju ima Sport pro cilindar sa Pro auspuhom,sa 21mm racing karburatorom...ostaje pored Sr-ke kao bicikli... :) :)

i par slika u radionici:





Svašta se nešto dešavalo u čarobnoj radionici i to je teško za prepričati...

dalje...
Već koji put za redom, pobednik u klasi 1000cc Gajs iz Hrvatske na svom Ducatiju koji ide nenormalno...





Sledeće godine nadam se da će čitava sezona biti bogatija za koju trku...ja se pripremam... :)
« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2012, 15:49:08 mmario73 »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #2 : 02 Listopad, 2012, 15:46:55 »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #3 : 04 Listopad, 2012, 10:15:15 »
više zuji nego što ide  :toothy12:

Offline Psych0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Derventa
  • Moj Skuter: Kawasaki KX 250
  • Moja Kaciga: Nolan N100E
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #4 : 04 Listopad, 2012, 10:46:32 »
Citat:
Već koji put za redom, pobednik u klasi 1000cc Gajs iz Hrvatske na svom Ducatiju koji ide nenormalno...

Ovog panigale - a bi japanci trebali jesti za dorucak ... A S1000RR pogotovo , ne znam stvarno sta se tamo desavalo ... Svakako lijepe slike i hvala na ovim klipićima ...
Sport je smrt , bavite se drogom :joks::joks:


Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #5 : 04 Listopad, 2012, 10:55:57 »
više zuji nego što ide  :toothy12:

Ne zuji... Šapuće...  :toothy3:

Žalosno je vidjeti da utrke skutera propadaju i u susjednim državama, ne samo u Hrvatskoj.  :angry7:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #6 : 04 Listopad, 2012, 11:55:17 »
u prvom klipu je jedna na mađarskom rekla "az anyad szecsegit" što u prevodu znači kao "mater ti bogovu" ili tako nekako...  :headbang:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #7 : 04 Listopad, 2012, 14:21:30 »
Ovog panigale - a bi japanci trebali jesti za dorucak ... A S1000RR pogotovo , ne znam stvarno sta se tamo desavalo ... Svakako lijepe slike i hvala na ovim klipićima ...

e bas bi volio vidjet tog nekog japanca koji se nebi namucio sa panigaleom isto kao i bmw.u HR mozda postoje nekoliko motora i vozaca koji mogu konkurirati gajsu tak da nemojmo se bas razbacivat sa tim olakim jedenjem za dorucak :D

a sta se tice utrka skutera pa cak i kod nas ima dosta vise kandidata

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #8 : 04 Listopad, 2012, 14:24:52 »
Utrke? kakve su to utrke? ima tu adrenalina bar malo?  :dontknow:

Offline Psych0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Derventa
  • Moj Skuter: Kawasaki KX 250
  • Moja Kaciga: Nolan N100E
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #9 : 04 Listopad, 2012, 14:43:14 »
Citat:
e bas bi volio vidjet tog nekog japanca koji se nebi namucio sa panigaleom isto kao i bmw.u HR mozda postoje nekoliko motora i vozaca koji mogu konkurirati gajsu tak da nemojmo se bas razbacivat sa tim olakim jedenjem za dorucak :D

Znao sam da ima pun k*rac konja , al' sad citam da ima suv nekih 160 kila jbt ? Onda je vec druga prica ... Mislio sam da je dosta tezi , zbog tog' sam i napisao ..
Sport je smrt , bavite se drogom :joks::joks:


Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #10 : 04 Listopad, 2012, 15:34:05 »
Citat:
e bas bi volio vidjet tog nekog japanca koji se nebi namucio sa panigaleom isto kao i bmw.u HR mozda postoje nekoliko motora i vozaca koji mogu konkurirati gajsu tak da nemojmo se bas razbacivat sa tim olakim jedenjem za dorucak :D

Znao sam da ima pun k*rac konja , al' sad citam da ima suv nekih 160 kila jbt ? Onda je vec druga prica ... Mislio sam da je dosta tezi , zbog tog' sam i napisao ..

ni jedan japanac se na dragu ne može mjeriti sa panigaleom... panigale ima "V" motor i nenormalan okretni moment, tako da u startu podere japanca i dalje samo održava tu prednost...
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #11 : 04 Listopad, 2012, 16:54:27 »
Znao sam da ima pun k*rac konja , al' sad citam da ima suv nekih 160 kila jbt ? Onda je vec druga prica ... Mislio sam da je dosta tezi , zbog tog' sam i napisao ..

e pa vidis....prije nego napises tak nesto prouci malo detaljnije o kakvom motoru se radi.i nije stvar samo u silnim konjima i malim kilama nego i hrpi elektronike kao sto su TC i LC i sustav protiv proklizivanja pomocu koje se motor doslovno sam vozi ako se tako kompjuterski postelaju parametri sto nijedan japanac mislim da trenutno nema a ta sva silna elektronika uvelike pomaze u utrci ubrzanja
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2012, 16:56:05 2TDottore »

Offline Psych0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Derventa
  • Moj Skuter: Kawasaki KX 250
  • Moja Kaciga: Nolan N100E
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #12 : 04 Listopad, 2012, 17:02:48 »
Citat:
ni jedan japanac se na dragu ne može mjeriti sa panigaleom... panigale ima "V" motor i nenormalan okretni moment, tako da u startu podere japanca i dalje samo održava tu prednost...

Jest' twin , ali ne V .. Kol'ko ja znam ducati godinama pravi L motore pod 90° ? Ni ovaj nije izuzetak ... Nego , linijski 4 cyl su mi drazi tako da ... Japan  :icon_thumright:
Sport je smrt , bavite se drogom :joks::joks:


Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #13 : 11 Listopad, 2012, 10:55:58 »
Znao sam da ima pun k*rac konja , al' sad citam da ima suv nekih 160 kila jbt ? Onda je vec druga prica ... Mislio sam da je dosta tezi , zbog tog' sam i napisao ..

e pa vidis....prije nego napises tak nesto prouci malo detaljnije o kakvom motoru se radi.i nije stvar samo u silnim konjima i malim kilama nego i hrpi elektronike kao sto su TC i LC i sustav protiv proklizivanja pomocu koje se motor doslovno sam vozi ako se tako kompjuterski postelaju parametri sto nijedan japanac mislim da trenutno nema a ta sva silna elektronika uvelike pomaze u utrci ubrzanja
Popišam se ja takvom vozacu u usta koji koristi tc,pa jel se mjere motori ili umjece? ;)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #14 : 11 Listopad, 2012, 11:13:18 »
Popišam se ja takvom vozacu u usta koji koristi tc,pa jel se mjere motori ili umjece? ;)

a cuj.to sta japanci tehnoloski zaostaju za talijanima iz nekih razloga a zna se kojih to ne znaci da sad bilo ko zbog te silne elektronike moze vozit tog ducatija i odvozit vrijeme ko jedan gajs i slicni koji na kaj god da sjedne je prvak jer ima to u krvi tak da nemres bas davat takve konstatacije da je sve u motoru.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #15 : 11 Listopad, 2012, 11:16:58 »
Popišam se ja takvom vozacu u usta koji koristi tc,pa jel se mjere motori ili umjece? ;)

a cuj.to sta japanci tehnoloski zaostaju za talijanima iz nekih razloga a zna se kojih to ne znaci da sad bilo ko zbog te silne elektronike moze vozit tog ducatija i odvozit vrijeme ko jedan gajs i slicni koji na kaj god da sjedne je prvak jer ima to u krvi tak da nemres bas davat takve konstatacije da je sve u motoru.
Ne kazem da je sve u motoru,al sta ja sad uzmem najskuplji motor sa brdo elektronike i idem se kurcit kako sam najbolji vozac a ustvari kako si rekao ni ne vozim ja nego motor sve radi,sta poenta onda?
btw,novi r1 ima isto tc al nebitno to
ne kazem da je suludo koristit sve te opcije na cesti,kod divljanja itd. al na drag race bi barem trebalo da se pokaze sta ustvari vozac zna a ne sta motor sve moze

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #16 : 11 Listopad, 2012, 11:42:56 »
zapocetak treba moc kupit tak neki motor a onda dalje treba imat jebenu reakciju na start sto malo tko ima jer ni ta silna elektronika ti ne pomaze ak ti je reakcija ko mrtvi konj jer ipak ni panigale nije bas tolko brz da ak mu neko ode na startu ga moze bez problema stic sto se i vidlo par puta na dragu sa onim deckom sta ima bmwa 1000r i na kraju treba znat saltat tocno na odredjenom broju okretaja jer zatuce li ti motor u blokadu ili ranije presaltas pa-pa.tak a sve u svemu ipak je puno vise do vozaca nego do motora  :icon_thumright:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #17 : 11 Listopad, 2012, 12:26:52 »
sve stoji, samo mi nije jasno kako je ducatti 1199 bio u kategoriji street 1000, ipak je to 20% više u zapremini

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #18 : 11 Listopad, 2012, 12:39:27 »
vjerojatno zato sta ne postoji klasa preko 1000 zbog premalog odaziva vozaca nego svi i preko 1000 voze u toj klasi.

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: Dragrace Horgoš-Srbija 09-09-2012
« Odgovori #19 : 11 Listopad, 2012, 12:41:57 »
sve stoji, samo mi nije jasno kako je ducatti 1199 bio u kategoriji street 1000, ipak je to 20% više u zapremini

zato šta je 2 cilindra, i samim time može imat veću kubikažu...pogledaj SBK npr.