Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a  (Posjeta: 27490 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« : 22 Ožujak, 2012, 14:55:47 »
Nadam se da će ovo mod-ovi stavit u sticky al eto da se ljudima malo olakša očitavanje grešaka i kako se to radi i što koji kod znaći. Ovo će bit fino objašnjeno po koracima.

PRVO:AKO PUCA MOTOR IZ AUSPUHA SVJEĆICA JE U PITANJU DA SE NE PITA PO STOTI PUT ŠTO JE POSRIJEDI

OČITAVANJE GREŠAKA:

1. Odvrnite gas do kraja
2. Dajte kontakt držeći gas do kraja
3. Upalit će se lampica od injectiona i zgasit (i dalje držite gas do kraja), odmah zatim će se ponovno upalit lampica i tu puštate gas
4. Lampica će gorit i zgasit se i onda treba počnete brojati
5. Dok izbrojite greške lampica će se zgasiti i onda opet ponovno upaliti na duže vrijeme i opet sve ispočetka za sljedeću grešku
6. Pustite skuter da izvrti sve greške 4 puta kako bi ih poništili. (Jedan krug se broji tako da prvu grešku koju izbrojite opet vidite da ju pokaže, tad znate da je izvrtio sve greške)

BAZA GREŠAKA

BROJ BLINKANJA       GREŠKA                                    MOGUĆ UZROK

         1                   Pregrijavanje motora                  Kiler oštećen
                                                                           Oštećenje dihtunga glave
                                                                           Nedostaje vode u sistemu


         2                  Nema signala od elektronike         Pick-up kabel krivo spojen
                            (CDI) za paljenje                        ili oštećen


       3,4,5               Nema veze sa greškama              Voda u konektorima
                             motora                                    Provjerite dali su kablovi oštećeni     


        6,7                 Greška u elektronici                   Voda u elektronici
                                                                          Senzori istrošeno
                                                                          CDI neispravan


         8                   Opća greška u elektronici           Ler gas previsok (pogledati reset tps-a)
                                                                          CDI neispravan


         9                   Greška u namotajima ili              Prazan akumulator
                              senzoru struje                         Nedovoljno stegnute žice akumulatora
                                                                          Relej injektora neispravan
                                                                          Neispravni namotaji


        10                  Greška pumpe ulja                     Neispravna uljna pumpa


        11                  Greška injektora zraka                Relej injektora potrošen
                             (plavi injektor)                          Injektor neispravan
                                                                          Izgorio osigurač


        12                  Greška injektora goriva               Isto kao i za grešku 11
                             (zeleni injektor)


        13                  Greška paljenja                         Lulica i kabel svjećice istrošeni, oštećeni
                                                                          Releji u injektorima oštećeni
                                                                          CDI neispravan
                                                                          Elektronika oštećena


       14                  Greška pumpe goriva                  Prazan akumulator
                                                                          Elektronika neispravna
                                                                          Pimpa neispravna


       15                 Mašina je otišla u prevelike           Ništa strašno samo poništiti greške (izvrtit ih 4 puta)
                           okretaje


       16                 Greška ECU-a                            Greška u programiranju

       
       17                 Limitator okretaja                       Preveliki okretaji pri pokretanju
                           pokrenut pri paljenju


     18,19               Greška u senzoru temp.               Oštećen kabel
                                                                         Senzor neispravan
                                                                         ECU neispravan


       20                Greška u pokazivaču temp.           Oštećen kabel koji ide na satove
                                                                         Ecu neispravan


       21                 Greška lampice injectiona            Oštećeno ožićenje
                                                                         Pregorila lampica
                                                                         Prekid spoja na pinu 17 od ECU



RESET TPS-A

Tps je senzor položaja gasa koji se nalazi poslije filtera zraka tj. mjesto gdje je inaće karburator se nalazi on.
Uglavnom je poželjno resetirati tps poslije generalke ili ako motor ima visoki ler gas ili radi prenisko, greška 8

1. dajte kontakt
2. ištekajte tps (konektor sa 4 žice)
3. pričekajte minimalno 10 sekundi
4. isključite kontakt
5. ukopčajte konektor tps-a
6. dajte kontakt i lagano otvarajte gas do pune otvorenosti i vratite nazad do pune zatvorenosti (ECu će snimiti kretanje gasa)
7. isključite kontakt i to je to




                                                                         


     


         
« Zadnja izmjena: 20 Studeni, 2014, 23:58:50 ivek_sr »
4t u srcu <3

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« Odgovori #1 : 08 Kolovoz, 2012, 20:32:46 »
Detaljnije mape grešaka, kao i greške za SR 3 Di tech. Bilo bi lepo kad bi neko detaljno preveo...

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2012, 20:47:25 Lenko »

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« Odgovori #2 : 27 Kolovoz, 2012, 21:17:00 »
Detaljnije mape grešaka, kao i greške za SR 3 Di tech. Bilo bi lepo kad bi neko detaljno preveo...
Nema dobrovoljca za prevod, a svima treba !? Ko prevede ima karton pive !!!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« Odgovori #3 : 27 Kolovoz, 2012, 21:29:52 »
predbiljezi me za karton pive ;D
rjesim kroz koji dan
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2012, 21:46:34 »
predbiljezi me za karton pive ;D
rjesim kroz koji dan
Piva se lagano hladi  :dontknow:!!!

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: OČITAVANJE GREŠAKA, BAZA GREŠAKA, RESET TPS-a
« Odgovori #5 : 05 Travanj, 2015, 15:45:17 »
Baza greski dobro dodje, ali ne bas uvijek  :)