Tehnički kutak > Tuning 4T skutera

Piaggio Fly 4t4v - povećanje snage bez kita

(1/9) > >>

Toto1989:
Imam Piaggio Fly 4t4v model iz 2012. godine, nedavno skinuo blokade na prijeđenih 1000 km... Skuter je stvarno za svaku preporuku, ubrzanje i krajnja odlična ako se uzme u obzir da je 4t... Max brzina je nekih 70 km/h po njegovom satu, s tim da sat laže za nekih 5 km/h, pa je realna max brzina nekih 65 km/h do koje kaj se ubrzanja tiće dolazi sasvim ok...

E sad imam 2 pitanja, prvo; da li je moguće napraviti neke modifikacije na skuteru da on dobi nešto malo na snazi, tj. ubrzanju i krajnjoj, bez ugradnje kita, ili ako nemoguće i jedno i drugo barem da dobi na krajnjoj nekih 5-10 km/h, jer radim neke dionice izvan grada pa bi mi ponekad dobro došlo da može potegnuti nešto preko 70 km/h realne brzine? Znači ako je nemoguće da dobi i na ubrzanju i krajnjoj, krajnja je primarna, ako može oba dvoje super...

Svjestan sam da su to velike cifre ako se uzme u obzir da je skuter 4t, nebi postavljao pitanje da se ne radi o novom 4t agregatu s 4 ventila koji razvija respektabilnih 4,4 Ks, pa bi zato htio izvući max iz toga ako je moguće...

I drugo pitanje; ja sam malo gledao po forumu i čitao neke članke, pa me zanima da li bi nešto dobio s ovim dodacima, uzeo bi variomat malossi 2000, kevlar remen i promjenio federe na kvačilu ili uzeo novo kvačilo? Znam da to pomaže kod 2t skutera pa me zanima da li ima kakve veze kaj je moj 4t i da li ima veze kaj ima ta 4 ventila, tolko se u skutere ne kužim...  :dontknow

ivanm:
mislim da ima onaj blokirani cdi ak se ne varam :icon_scratch:

Toto1989:
Neznam to ni ja, mislim bio je na redovnom servisu na 1000 km, skinuli blokade, ja nisam previše pital oko toga, nego sam daj i vozi... Taj blokirani cdi bi značio da ima blokirane maximalne okretaje motora ili? Ne znam kaj je to točno :) Pa misliš da je moguće da nisu to odblokirali na servisu?

ivanm:
Nisu jer on kosta 200 - 300kn.

zvonkec_92:
kak izgleda ta glava s 4 ventila? ne uspjevam to baš nač na guglu..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju