Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Projekt - "nakitavanje" kineza  (Posjeta: 4618 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Projekt - "nakitavanje" kineza
« : 20 Rujan, 2012, 21:41:27 »
Pošto mi je stara tema nekako uspjela nestati pod sumljivim okolnostima otvaram novu.

Ne radi se baš o klasičnoj "Batini" nego o Silverstone SL 50

Godina: 2007
Broj kilometara: 9300
Očuvanost: Jako dobra
Registriran je...












Dojmovi nakon prve vožnje su da je iznimno trom. Iskreno, vuče se kao crknuta kokoš po cesti. Totalno neuštelan.
Nakon zagrijanog skutera, dam mu gasa, treba mu sekunda da ga primi, pa dok navrti okretaje i tek onda polako ubrzavamo.
Ler previsok. Prednja kočnica zna ponekad propasti, vjerovatno joj fali ulja ili je neodzračena. Stražnju kočnicu pretpostavljam da treba samo poštelati, ako ne pakne onda samo dotegnuti sajlu, no s time ćemo se kasnije pozabaviti.
Maksimalna brzina uz saginjanje, bez vjetra po njegovom satu je 73kmh. Nisam još ništa čačkao po motoru no pretpostavljam onda da nema blokade.

Eo kako je to izgledalo:
(ispričavam se na malo nekvalitetnim slikama i snimci)







Zatim što je rekla navigacija kao maksimalnu brzinu:

68kmh








Sasvim oke rezultat. NIšta spektakularno, a opet i nije baš brzina bicikla.


E sad idemo na ono pravo. Gore ide KIT, naručen direktno iz Kine koji sadržava cilindar, klipnu grupu, brtve, gumice ventila i diznu 88.

Evo nekih slika:




Pa kada već radimo sve uredno, polako i temeljito, ide i glava gore, djelovi barem nisu toliko skupi za razliku od djelova za 2t skutera. Tako je kupljena i glava za taj cilindar:








Zatim gore ide protočniji filter zraka - gljiva




Koso neke crne opruge za kvačilo:






Skuter još nisam niti pipnuo, ide u radionu, "na stol" pda vidimo šta kaže. Spremna je i nova radilica i ležajevi ako bude potrebno.

Komentari i prijedlozi dobro došli, idem na blef pa ćemo kasnije štelati prijenos i smjesu. Već pretpostavljam da će s gljivom dizna 88 biti mala, a vidit ćemo kako će se ponašati s tim KOSO oprugama na kvačilu.
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2012, 21:45:05 Dejan_22 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Projekt - "nakitavanje" kineza
« Odgovori #1 : 20 Rujan, 2012, 21:46:15 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Projekt - "nakitavanje" kineza
« Odgovori #2 : 21 Rujan, 2012, 02:36:24 »
Pokušavajući otvoriti čašicu plovka na karbu nailazim na problem. Pretpostavljam da nikada nije niti otvaran karb, šarafi su zapekli, ne idu dolje čak niti kirnerom, on ih kida.
Nije mi preostalo ništa drugo nego ih obrusiti  :icon_biggrin:

Lagano brusnim kamenom uđem koliko mogu i onaj završni dio sam odradio ručno turpijom, bez ništa  :toothy9:

Otvaram karb, a unutra sve čisto  :o
10000km a on čist kao da nikada montiran nije bio, zadivljujuće


Skidam diznu dolje, treba ubaciti 88 diznu koja dolazi uz kit, no zatičem oznaku 110 na dizni koju sma izvadio  :o
Na oko su i ta od 110 i ova od 88 potpuno jednake veličine, a inače kada se prave dizne golim okom gledaju, može se itekako vidjeti razlika u veličini rupe. Još jedna kineska "nepreciznost".





Ovo me najviše zapanilo!
Na poklopcu glave motora, cijevčica koja služi kao nekakav odušak ili kao dio sistema za smanjenje emisije štetnih plinova (to mi nikada nije bilo najbolje jasno čemu služi) ima ja pretpostavljam tvornički ovako postavljenu brtvu. Mislim stvarno...




Dobro da nisu na pod glavu motora ovako nešto stavili  :icon_biggrin: :sad3:


Demontaža klackalica, bregaste i same glave motora:


Malo mu je smjesa bila siromašna....

Demontaža klipa i cilindra koji i nisu u tako lošem stanju. Cilindar bi išao još 10 000km, dajem ruku u vatru za to, klip je zrel za izmjenu:











Ono što me najviše začudilo, ležajevi radilice i sama radilica su u izrazito dobrom stanju.
Radilica nema ništa lufta, ne čuje se. Kao da je nova. Čak i lijevo desno ima izrazito malo lufta. Manje nego jedna identična radilica koja mi je stajala na stolu za rezervu da ova nije dobra, a navodno s samo 200km.



Montaža KIT-a:









Komentirati možete nastaviti na: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,75634.0.html
« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2012, 09:46:11 Dejan_22 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Projekt - "nakitavanje" kineza
« Odgovori #3 : 28 Rujan, 2012, 12:38:32 »
Cilindar, klip, karike montirano




Prebacivanje brezone sa stare glave na novu:











Tko bi rekao, ali tu je kvaliteta navoja na mjestu, navoji se ne kidaju kako inače znaju  :icon_thumright:















Montirana glava motora:




Karb s gljivom, za koju sam imao komplikacije za ugraditi ju. Promjer gumenog crijeva na gljivi ne odgovara karbu, pa sam ga morao grijati fenom za boju, nakon toga je i guma "previše" nasjela, a nisam ju mogao više izvući van jer nebi mogao šelnu stegnuti, stoga mi čok nije nasjedao kako treba i pa je i skalpel odradio svoj posao - morao sam zazerati crijevo od gljive.











Drugo paljenje:





Prvi puta sam ga morao neko vrijeme kurblati pošto je gore novi filter goriva a i karb je rastavljan pa je čašica bila prazna.
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Projekt - "nakitavanje" kineza
« Odgovori #4 : 28 Rujan, 2012, 12:44:26 »
Dojmovi nakon prvog paljenja su bili da je skuter sada izrazito življi. Zbog gljive, zvuk je izrazito dubok, kada mu dam gas, prvo se malo "uguši" zatim ga zavrti kao što se vidi na snimci, no na toj snimci još nije bio poštelan karb onako uredno.
Laganim turiranjem do malo više od polovice gasa ugrijanog motora i skuter se trese i bježi po radioni na nogarima od vibracija. Moment se osjeti. Ne prima gas kao neki 2t motor ili kao motorka, ali mu je zato veoma izražen moment.  :headbang:

Slike su nažalost loše, ali s gljivom i diznom 88 ima sasvim dobru smjesu, svjećka je crna:











Još jedna stvar koja me veoma živcirala je bilo propucavanje na karbu i nakon toga kada ga upalim, nije imao lera. Karb ga sexa.
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2012, 12:46:45 Dejan_22 »
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Projekt - "nakitavanje" kineza
« Odgovori #6 : 28 Rujan, 2012, 12:50:47 »
Zbog nekih mojih privatnih stvari (selio sam u Šibenik), moj udio u ovom projektu nažalost staje.
Preostalo je još staviti KOSO opruge u drugo kvačilo, te poštelati karb i riješiti propucavanje na karbu.



Projekt završava kolega Walkai, naravno uspješno.  :icon_thumright:
Sada slijedi razrada, grumer.hr je vlasnik ovog ponosa :icon_biggrin: i čekamo njega da odradi neke kilometre. Nakon toga ide izmjena ulja (500km) te gasiranje punim gasom i ponovno preštelavanje.

Čim se vratim u Osijeku, osobno bih ga želio spojiti na navigaciju da vidimo što sada kaže.  :toothy9:








 :hello:
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr