Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje ulje preporucate ?  (Posjeta: 31933 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #20 : 20 Lipanj, 2006, 01:43:53 »
Citat:
Preporuka za 2t je Castrol TTS... malo smrdi ali je najbolje ulje za cvaje!!! Cijena od 85kn - 100kn litra.
konačno, moj čovjek!!!  :icon_thumright:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #21 : 20 Lipanj, 2006, 01:47:59 »
Citat:
Preporuka za 2t je Castrol TTS... malo smrdi ali je najbolje ulje za cvaje!!! Cijena od 85kn - 100kn litra.
konačno, moj čovjek!!!  :icon_thumright:

Drago mi je to cut... inace ja sam Caesar Commodus.  :icon_thumright:
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #22 : 20 Lipanj, 2006, 01:55:39 »
Lavina je krenula nakon mojeg priznanja:
Citat:
ok, kad se vec moramo odrazit za istača... redovito koristim castrol TTS, kod tokica stoji 114 kn.


Citat:
da se tts i jeftinije nabavit (oko 95-100 kn)
Citat:
ma daj to su preseravanja.....ja kupujem za 50 kn valvoline 2t full sintetik i nema,,jebeš to....to je za full tunirane i one koji neznaju šta bi s parom!!
Citat:
castrol je punionica ulja.. s ozbzirom da nikad neznas od koga oni otkupljuju i ljepe naljepnicu, radije bi nesto drugo ipak  glasses9


Drugi su me, eto, socno ispljuvali zbog tog ulja... Inace, skuzio sam odmah tko si... pratio sam malo i Tvoje raspre s predatorima... i boli me kua tko je u pravu... svak svoje zna! Drž' se Caesare!  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2006, 01:57:33 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Gladiator

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #23 : 20 Lipanj, 2006, 01:59:08 »
Citat:
ok, kad se vec moramo odrazit za istača... redovito koristim castrol TTS, kod tokica stoji 114 kn.
Citat:
da se tts i jeftinije nabavit (oko 95-100 kn)
Citat:
ma daj to su preseravanja.....ja kupujem za 50 kn valvoline 2t full sintetik i nema,,jebeš to....to je za full tunirane i one koji neznaju šta bi s parom!!
Citat:
castrol je punionica ulja.. s ozbzirom da nikad neznas od koga oni otkupljuju i ljepe naljepnicu, radije bi nesto drugo ipak  glasses9


Drugi su me socno ispljuvali zbog tog ulja... Inace, skuzio sam odmah tko si... pratio sam malo i Tvoje raspre s predatorima... i boli me kua tko je u pravu... svak svoje zna! Drž' se Caesare!  :icon_thumright:

Svaka cast... vidim da imas mozak a i nebojis ga se koristit. Hvala na potpori!!! Udri koji post na mom forumu kad si vec registriran... sta se tice ulja, to je najjace ulje i jedino s njim se mašina oslobodi u potpunosti!!! Viva la TTS!!!
Ne budi niciji ROB!! Izbori se za svoju SLOBODU!! Vozi se DOSTOJANSTVENO!!
www.scooter-universum.tk

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #24 : 20 Lipanj, 2006, 09:30:34 »
cisto pitanje, kako vi to testirate ulja... kad ste tako sigurni...

jer ja sam za sad samo na temelju mehanicarevih zakljucaka , sto prati malo uberlauf i slicno , i na temelju njegovih "iskustava"

postoje li neka mjerenja ili?
 :icon_scratch:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #25 : 20 Lipanj, 2006, 10:43:05 »
vozačka, mehaničarska iskustva i sl, sve je to zaku...!!!  ;D
da se odmah razumijemo: kod nas se ne testira bas nista - ni auti, ni motocikli, ni gume, ni ferfufne pa ni ulja.
tako oni koji se nazivaju auto-moto novinarima drobe sve i svasta prema vlastitom nahođenju, kako im se digne. Neki su prito strucniji, neki su cisti lajbeki. Primjerice, Marusic i Jovic kuze se jako u tehniku, no o istom podrucju ravnopravno pisu i istinski debili, koji nisu bili kadri završiti ni obican zanat jer su bili pre glupi!!!
no, u dalekom bijelom svijetu postoje nezavisne institucije koje istinski bave ispitivanjima kvalitete vozila, mehaničkih sklopova, goriva, maziva... Rezultatima njihovih analiza moze se vjerovati... Eto, negdje sam u stranom casopisu procitao jedan takav izvjestaj o uljima za cvaje, medju kojima je TTS bio vrlo visoko rangiran. To je ključ mojeg odabira. Svaka čast mehaničarima, no mnogi će Ti preporučit upravo ulje koje povoljno nabavljaju i prodaju... Bilo bi zanimljivo propitati mehaničare... vjerojatno svaki ima svoje favorite...  :dontknow:
Drugo je pitanje isplativosti uporabe skupih ulja 2T. Hoce li se u ciklusu eksploatacije motora to stvarno osjetiti u voznji i odrzavanju te hoce li se na kraju pri preprodaji, nakon npr. 20.000 km za cvaju moci dobiti 1000 kn vise, zato sto je koristeno kvalitetnije ulje  od 100 kn/l, a ne neko drugo koje stoji 40 ili 50 kn/l. No, gusti su gusti. Radije pijem chivas od mirogojčeka pa uvažavam da iste kriterije ima i moj zeleni vražičak! Isto tako, redovito točim 98, a ne 95. Jesam li zbog toga jako perverzan?
 :toothy9:
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2006, 11:24:04 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #26 : 20 Lipanj, 2006, 11:24:01 »
po meni je ipak malo previše dat 100 kn za to ulje....valvoline full sintetika i nema beda....50kn....a tts je naravno number 1....ko ima para nek roka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #27 : 20 Lipanj, 2006, 11:28:16 »
Citat:
ko ima para nek roka!
ak se nastavim ovako zekat po forumu, mjesto da delam, točit ću uskoro zvijezda suncokret!  :laughing11:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #28 : 20 Lipanj, 2006, 11:28:45 »
ali cinjenica je da nije svako ulje za svaki motor..


e sad, ja nikad ne stavljam jeftino ulje.. ali covjek vidi i sam kad mu izlazi emulzija iz uberlaufa , da ocito to ulje s nekim postotkom vodika ne pase bas toj masini (govorim o mojem bruce leeju :D )
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #29 : 25 Lipanj, 2006, 08:41:27 »
ali cinjenica je da nije svako ulje za svaki motor..


e sad, ja nikad ne stavljam jeftino ulje.. ali covjek vidi i sam kad mu izlazi emulzija iz uberlaufa , da ocito to ulje s nekim postotkom vodika ne pase bas toj masini (govorim o mojem bruce leeju :D )

e da, sve je relativno... moj Alberte...
no zivot je pre kratak za eksperimentiranja te vrste... to treba ostavit drugima, a točit, kao i lokat najkvalitetnije!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline 1VAN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Muški
  • Moderator ra?unala
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Gilera runner replica
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #30 : 25 Lipanj, 2006, 11:14:23 »
bez straha radim članak o uljima :notworthy:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #31 : 12 Srpanj, 2006, 07:54:39 »
ne razumijem samo zasto je Eladio odustao od repsola???
S tim uljem mogu ti svi stavit soli na rep!  :headbang:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #32 : 12 Srpanj, 2006, 10:14:00 »
nisam odustao...

ali dosta je i s repsolom i s silkoleneom bacalo emulziju... sad sam na ipone.. ulje je jos frisko.. nemam par sto kilometara.. cini se jako dobro za sad  :notworthy:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #33 : 12 Srpanj, 2006, 15:59:11 »
vidi vraga, a meni neki dan poklonilo kilo full sintetik repsola...
pa se sad pitam da li mudro nastavits tts-om, koji je kod tokića sada dosao na fantasticnih 137 kn ili eksperimentirat  ???
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #34 : 12 Srpanj, 2006, 16:42:53 »
s obzirom da ces mozda dobiti i ipone  :toothy10: kroz nagradnu igru.. probaj.. , a onda probaj i ipone.. recimo onaj s mirisom jagode  :glasses9: :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #35 : 13 Srpanj, 2006, 02:23:16 »
mislim da ću za sada ipak nastavit s tts-om... vrlo skoro trebalo bi dolit!

a ako dobijem ipone ili će u motor ili u bar, gdje ga već čeka repsol...
možda će to bit temelji jedne prekrasne uljoteke!  :binkybaby:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #36 : 13 Srpanj, 2006, 15:41:39 »
evo prijatelju moj, pa pogle malo da vidis sta sve moze biti u jednoj uljoteki :

http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=200&Itemid=2  :headbang:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #37 : 14 Srpanj, 2006, 04:54:53 »
e pa večeras sam sve to prvo pročitao... krasan ti je članak... zanimljiv i informativan. jedino ne znam gdi je taj jedini dućan u zagrebu gdi se ipone može i kupit... no pitat ću telefonski!

nego, vidim da ipone ima deseak ulja za 2T...  koje je od njih najbolje???

inače, upravo danas sam u martićevoj kupio tts. poskupio je između 10 - 15 posto. Kod tokića sada stoji 137 kuna, u jednom drugom dućanu, doslovno vrata do vrata, 125 kuna!

« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2006, 04:58:24 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #38 : 25 Srpanj, 2006, 08:12:50 »
U načelu, najbolje je koristiti ulje koje preporuča proizvođač :icon_thumright:
Ja koristim Selenia hi-scooter 2-tech, potpuno sintetsko ulje, kojega preporuča proizvođač. Košta oko 75 kuna.
Dok večina za isti stroj koriste Selenia Rational 2t od oko 36 kuna. Mineralno ulje.
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2006, 08:17:11 r.e.! »
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koje ulje preporucate ?
« Odgovori #39 : 26 Srpanj, 2006, 05:36:44 »
to je istina, ali većina svoju vespu plati 4-5 puta manje nego sto si Ti platio svoju, pa se prema njima onda tako i odnose.... potpuno se slažem da treba postupati po uputama proizvođača... i točiti full sintetiku!!!  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT