Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha aerox kvacilo  (Posjeta: 2903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Prozorr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir...
  • Moj Skuter: Gilera Runner...
  • Moja Kaciga: vemar...
  • MojSetup: 4.8g rolice,zuti polini federi kvacila...
  • MojSpuh: Leo Vince zx...
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #20 : 05 Rujan, 2012, 19:33:13 »
ja imam taj problem,kad se motor ugrije i dam pun gas,prvo napravi to buuu i onda ispali,i tako kad dodjem s malim okretajima u brdo ponekad nece da uzvuce,a imam stand kvacilo i neke zelene federe,al to sve izgleda koma,a kugle su mi 4.3 i 4.7 kombinacija,stavio sam bio 5.3 i nije skut mogao krenit,imam zx-a ...sad sam kupio novo kvacilo sa stand federima i 4.8 kugle i moram isprobat kako to ide,a prijatelj mi je ima plave federe i 4.8 i to je islo kao ludo,na pola gasa krece slabo,al cim doda malo gas skut odma ispaljuje,tako da po pricama sam cuo da su najbolji plavi federi i sivi tj stand

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #21 : 05 Rujan, 2012, 19:37:06 »
role 4.8 su ok i stavi malossi žute federe kvačila..
ili ako nađeš leovince crvene federe ti su isto ok..
za plave .. plavi leovince su malo mekši  i baš nisu za tx i tt a ako su polini plavi oni su pak pretvrdi..

Offline Ridi77

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Ne stane u rubriku :)
  • MojSpuh: Yasuni C16 City
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #22 : 05 Rujan, 2012, 19:38:55 »
još nisam čuo da nekome sa serijskim federima proklizava kuplung na startu-- osim ak nije mastan kak kaže denis al onda bi ti i u vožnji klizao i smrdilo bi po paljenom ulju..
dakle kad daš gas dal napravi buuuu par metara pa onda cukne i krene normalno ili se dere na prazno ko da je npr na nogarama?

Evo upravo sam probao i pogledao mislim da remen baci skroz gore to je ja mislim u redu jer nije on slab kad krene nego mene interesira zasto njemu treba malo jaci gas da se kotac pocne okretat to jest da zvonce zakaci jel tu treba jaci fedri ili nez...

citajte sta covjek pise...znaci koje federe imas?? ja imam crvene i krece mi negdje na 7 000 rpm..a svaki federi love na odredenim rpm..mozda nemas serijske federe..koji imas kumplung?? fly ili obicni? meni je bolje da mi krecce na velikim obrtajima neg da odma hvata..ti zelis rec da kad mu das gas ne krece odma neg kad bu das npr pol gasa tek onda krece zar ne?
Yasuni C16 City, TP Due +, S6 HPC radilica, S6 Oversize variomat, S6 Oversize polutka, S6 remenica S6 Torque Control MKII, S6 bell R/T, Stage6 Double-Layer, S6 Oversize kevlar, Stage 6 Dellorto 21, Stage 6 Tassinari usis, S6 Vodena pumpa, TP cdi

Offline Prozorr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir...
  • Moj Skuter: Gilera Runner...
  • Moja Kaciga: vemar...
  • MojSetup: 4.8g rolice,zuti polini federi kvacila...
  • MojSpuh: Leo Vince zx...
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #23 : 05 Rujan, 2012, 19:39:24 »
probat cu sta odgovara,mestar sta meni radi skut,je na svakom ima isto,sportski auspuh bilo koji, 5.5grama i stand kum i federi,i kaze da nikad nije ima problema i da je to po njemu idealna kombinacija

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #24 : 05 Rujan, 2012, 19:41:39 »
koješta.. preteške su 5.5 grama role na piaggiu za bilo koji rezo spuh.. (sa serijskim variomatom)
uostalom i sa leovince zx, tt, zxr i gp dobiješ role 4.8 gr, sa touringom dođu 5.7.. pa valjda u leovinceu znaju koje role najbolje pašu.. mora se vrtiti na cca 9200 ok/min.

Offline Prozorr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir...
  • Moj Skuter: Gilera Runner...
  • Moja Kaciga: vemar...
  • MojSetup: 4.8g rolice,zuti polini federi kvacila...
  • MojSpuh: Leo Vince zx...
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #25 : 05 Rujan, 2012, 19:45:15 »
tako mi je receno,prvi susjed mi je jedan od boljih ljudi za gileru u mojoj okolici,i on je isto imao 5.5 leovince rr i veberov 12 karb,i kaze da nikad nije imao bolju komb od te

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #26 : 05 Rujan, 2012, 19:46:55 »
gluposti... taj skuter ima serijske role 5.3 pa kak bi sa rezom radio još bolje sa težima :drunken_smilie:

odličan je za gileru nema šta :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #27 : 05 Rujan, 2012, 19:51:56 »
još nisam čuo da nekome sa serijskim federima proklizava kuplung na startu-- osim ak nije mastan kak kaže denis al onda bi ti i u vožnji klizao i smrdilo bi po paljenom ulju..
dakle kad daš gas dal napravi buuuu par metara pa onda cukne i krene normalno ili se dere na prazno ko da je npr na nogarama?

Evo upravo sam probao i pogledao mislim da remen baci skroz gore to je ja mislim u redu jer nije on slab kad krene nego mene interesira zasto njemu treba malo jaci gas da se kotac pocne okretat to jest da zvonce zakaci jel tu treba jaci fedri ili nez...

Znači ti kad daš malo gasa on ode u okretaje i ne kreće niti malo, jel tak? Sindrom pretvrdih federa kvačila. Ali ako imaš serijske federe onda je definitivno do pretvrdog centralnog federa jer je jača sila u leru pa kasnije počne skupljati polutke i kasnije kvačilo dobije željenu rotaciju da bi počelo hvatati. Isti problem sam imao na malagutiju  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline MaT

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox (50ccm)
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #28 : 06 Rujan, 2012, 11:11:48 »
Stavi cu dns najvjerojatnije pa vam kazem :D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha aerox kvacilo
« Odgovori #29 : 06 Rujan, 2012, 11:17:50 »
Stavi cu dns najvjerojatnije pa vam kazem :D

Ali sa mekšim centralnim federom ćeš trebat malo lakše rolice. Znači ako si na žutom centralnom imal 4.3 grama, na bijelom ti bude trebalo oko 4.0, na serijskom oko 3.7

Pričam od prilike, nemoj me uzeti za riječ  :icon_thumright: Ako popraviš start sa mekšim federom onda razmišljaj o lakšim rolicama i onda si složio prijenos kak se spada  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: