Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ebay / Aliexpress  (Posjeta: 301438 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Ebay
« Odgovori #1240 : 17 Listopad, 2015, 21:55:03 »
da svaki put te pita prijavu
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Ebay
« Odgovori #1241 : 18 Listopad, 2015, 00:37:10 »
da svaki put te pita prijavu
Uzas,to je ocito da se forsira kupovanje preko mobitela jer tamo daju i popuste.
To bi im dao kao jedini minus jer inace nevolim surfanje dopisivanje i slicne pi*darije preko mobitela/tableta

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: Ebay
« Odgovori #1242 : 18 Listopad, 2015, 15:51:57 »
da svaki put te pita prijavu
Uzas,to je ocito da se forsira kupovanje preko mobitela jer tamo daju i popuste.
To bi im dao kao jedini minus jer inace nevolim surfanje dopisivanje i slicne pi*darije preko mobitela/tableta
a vidis ja nmg smislit PC sve ama bas sve radim preko mobitela :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk


Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #1243 : 18 Listopad, 2015, 16:00:45 »
a vidis ja nmg smislit PC sve ama bas sve radim preko mobitela :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Ja tjedan dana pretražujem par artikala da nađem najbolji omjer cijene i kvalitete, ne želim ni mislit kako bi to priko mobitela izgledalo :icon_biggrin:

Ma lakse bi mi bilo direkt preko kartice....koliko je taj postotak uopce na pp?

Kad idem uplatit novce u banku onda računam na aliexpresu tečaj dolara 7kn, a tečaj dolara na ebayu 7.5kn. Iako je stvarni tečaj na aliu 6.8kn, gledao prije par dana :icon_thumright: Vjerujem da je na ebayu oko 7.3kn tak nešto, al nisam još provjerio...

Bitvin, jeste vidili kako je ebay lagano počeo uvoditi mogućnost recenzija na proizvode, uz tečaj dolara, te recenzije su mi najveći razlog zašto kupujem preko alia.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Ebay
« Odgovori #1244 : 18 Listopad, 2015, 16:06:14 »
Jedino ako imas 5"+ mobitel  :toothy12:

Evo ja sam kupovao prije 2-3 dana na aliji i tecaj je tocno bio kako je pisalo na stranici banke (srednji sam gledao) dok me na ebayu tj. paypalu pokradu kako si i napisao

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Ebay
« Odgovori #1245 : 19 Listopad, 2015, 18:23:04 »
pošto šarafam po mobitelima, 90 i više % mi je jeftinijie preko AE a i tečaj mi odgovara jer klijenteli dam tečaj paypala pa se i tu koja kn ubere

sistem reklamacije je "tečniji" nego kod ebaya

potraživanje proizvoda je sveden na prvi koji se nađe i da seller ima minimum 4 zastavice ili 1 dijamant kao prodavač te da ima barem 2 ocijene kupljenog proizvoda (ne računam ruse, argentince i talijane jer njima dostava kasni i poreko 60 dana plus previše su osjetljivi i na najjeftiniji proizvod)

tečaj pratim samo po srednjem tečaju (bez obzira koja je banka jer je srednj svuda isti) dok sam na paypalu računao prodajni od matične banke (skuplji) plus 5% PP provizije

nije forsiranje kupovine preko moba, al meni je osobno zgodnije jer je mob uvijek uz mene pa kad me netko pita za nešto nađem dok si rekao keks, ako nema uvijek se obratim ebayu


Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #1246 : 19 Listopad, 2015, 21:21:49 »
pošto šarafam po mobitelima, 90 i više % mi je jeftinijie preko AE a i tečaj mi odgovara jer klijenteli dam tečaj paypala pa se i tu koja kn ubere

Strefilo me kad sam vidia nekidan kako je ekran za Iphone 5C poskupia 100% :angry7: Sa 25$ koliko sam ga platio prošli put sad je došao na 50-ak$... I jel znaš koliko u servisu dođe ljepljenje novog touch screena, dakle ne zamjena lcd-a nego samo touch (ako to uopće iko radi)?

Ne kužim puno te zastavice i dijamante? Kako idu te oznake?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Ebay
« Odgovori #1247 : 19 Listopad, 2015, 22:57:57 »
Imam jedno pitanje u vezi sigurnosti paypala

Naime javila mi se neka ženska iz slovačke na oglas u kojem prodajem svoj bicikl, traži me paypal email da mi može uplatiti lovu ali je to meni sve nekako sumnjivo, sta biste vi napravili?

Evo i jedan mail koji sam dobio od nje:

Hi ,
Thanks for your response.I'm satisfied with the condition and Agree with the price,I need to let you know that i have a shipping company coming for the pick up as soon as the payment has been complete and approved by PayPal and the shipping agent will be the ones to help me handle all other necessary details to complete the deal when they get to your home address for the pick up,so i'll be buying it without seeing it, i'll arrange the pick-up of it with a Private Courier Service as soon as you get your payment and if you don't have an account with paypal, its pretty easy, safe and secured to open one. Just log on to www.paypal.com, I need you to provide the following details so that i can proceed with the Payment...

Your PayPal e-Mail Address :
Your Full Name:
Your Mobile Number :
Home Address:
Price for the bicycle:

Soon as i make the payment and you get the funds, the Courier Service will come for the pick up at your home at your convenient time. Am in slovakia for work right now.

Thanks.
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Ebay
« Odgovori #1248 : 20 Listopad, 2015, 13:15:46 »
@Rox-Rab - situacija je sasvim normalna, znači daš mail na koji ti je registriran paypal (slično kad da si dao broj žiro/tekućeg računa)
daš svoje ime i prezime da kurirska služba zna kome da se obrati
daš svoj broj mobitela da te kurirska služba može kontaktirat kad dolazi po bicikl
adresa pod obavezno da se zna gdje je bajs
cijena pod više nego obavezno


ali ti iz slovačke, da je slovačke.... da je slovenija još bi i bilo ok ali slovačka.... i još ona ima kurirsku službu koja će doć po bic... to mi malo smrdi ili je tvoj dvokotač nešto superubermegaextra pa vrijedi da se šalje u slovačku


@ivano_007 - cijena iphone 5 serije ekrana je poskupila nakon što je jedno od skladišta izgorilo i da se pokriju (uz osiguranje koje ih je namirilo) digli su cijene
cijena zamjene samo touch-a ti skuplje i jeftinije ti je da uzmeš ekran u kompletu nego da se patiš po kojekavkim serivisma da ti "krpaju" mob i najgore od svega, ograđuju se na sistem da postoji situacija pucanja LCD-a ili pojavljivanja "opekotina" na LCD-u i ako se to i dogodi oni nisu odgovorni za to što se dogodilo (takva je situacija u OS-u)
osobno sam radio par puta taj sistem i vrlo je nezahvalan i neisplativ proces ukoliko nemaš na zalihama drugi ekran da ga propisno naplatiš

kolegica je donedavno imala situaciju u kojoj je na iph5s nastradao samo touch, otišla je u jedna od servisa u gradu, mob je bio nekih 6 dana kod njih i kad ga je dobila nakon 2 kave na terasi usred ljeta otključa ga i ono fleka preko ekrana, odnese im nazad mob i oni kažu kao "žao nam je što REPARACIJA ekrana nije prošla kako treba" i nakon prijetnje udrugom potrošača dobija je novi kompletni ekran jer ga po računu i platila lijepih 850kn

najveći problem kod reparacije je LOCA ljepilo koje se mora znat dozirat i sušiti pod UV lampom, ako ga je previše ili premalo pojavljuju se fleke od UV zraka kako od umjetnih tako i od pravih sunčevih, postoje i OCA listići koji su pre-cut za svaki model zasebno ali se prilokom njihovog ljepljenja znaju pojaviti mjehurići bez obzira koliko si precizan i ako fulaš nema povratka osim da ga uništiš

Offline deni-scott

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospić
  • Moj Skuter: AEROX :D
  • Moja Kaciga: Airoh T600
  • MojSetup: Malossi mhr replica,yasuni R,stage 6 pro,dell 19
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Ebay
« Odgovori #1249 : 05 Studeni, 2015, 23:25:28 »
Bok htio bih naruciti karburator s ebay-a narucivao sam milion stvari do prije 2-3 mjeseca jer sam cuo da sad cesće pregledavaju pakete i udarju carine,pa sad jeli to istina? ako netko zna :sad3: ;D

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Ebay
« Odgovori #1250 : 05 Studeni, 2015, 23:51:00 »
Zajebavat ce te sigurno. I masno ces to platiti

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #1251 : 06 Studeni, 2015, 00:19:02 »
Zajebavat ce te sigurno. I masno ces to platiti

Jesi pita momka odakle naručuje? Jesi pita cijenu? Koliko je to masno, ako ne znaš cijenu?

Ako imaš sreće, nećeš platiti ništa. Ako te carine i ako je karburator jeftiniji od 150kn nećeš platiti ništa, ako je skuplji od 150kn platit ćeš jedno 30-35% od cijene karburatora (25% PDV + ležarina + carinjenje + prioritetno pismo... bla bla).
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Ebay
« Odgovori #1252 : 06 Studeni, 2015, 00:25:15 »
Ajmo ovako. Sve van eu i preko 150kn (u taj iznos ide i postarina) ces platit carinu i od kad smo u eu nema vise srece da ti ne ocarine. Drugo sve kupljeno unutar eu nece carinit.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #1253 : 06 Studeni, 2015, 00:51:30 »
Kako nema sreće kad su meni prije 5 dana stigli neki daljinski vrijednosti 400kn bez da me ocarinilo? Stigao mi Iphone 5C prije 2 tjedna vrijednosti 1250kn, jel me ocarinilo? Nije.

Ako naručuješ s ebaya, može ti paket stići iz Njemačke, Velike Britanije, Italije... Ebay ne znači nužno Kina.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Ebay
« Odgovori #1254 : 06 Studeni, 2015, 01:12:21 »


Ako naručuješ s ebaya, može ti paket stići iz Njemačke, Velike Britanije, Italije... Ebay ne znači nužno Kina.

Pa da, to mu i govorim. Ako je taj iphone i daljinski narucen s podrucja EU onda normalno da nisu ocarinili. Ako si to van EU-a narucivo onda si jeben* sretnik.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Ebay
« Odgovori #1255 : 06 Studeni, 2015, 01:20:18 »
Oboje iz Šangaja
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline deni-scott

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospić
  • Moj Skuter: AEROX :D
  • Moja Kaciga: Airoh T600
  • MojSetup: Malossi mhr replica,yasuni R,stage 6 pro,dell 19
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Ebay
« Odgovori #1256 : 06 Studeni, 2015, 07:25:40 »
Ja sam narucio jednom bio tenisice pumine vrh,sad ide i frend narucit narucio on i pazi morao je platiti tenisice,carinu i unistavanje jer nisu orginal jer kao falš ropa neulazi u Hrvatsku... :nono: :jerk:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Ebay
« Odgovori #1257 : 06 Studeni, 2015, 10:51:51 »


Ako naručuješ s ebaya, može ti paket stići iz Njemačke, Velike Britanije, Italije... Ebay ne znači nužno Kina.

Pa da, to mu i govorim. Ako je taj iphone i daljinski narucen s podrucja EU onda normalno da nisu ocarinili. Ako si to van EU-a narucivo onda si jeben* sretnik.

tepes takve gluposti to je strasno, u 4-5 god narucivanja jos uvijek nisam platio nijednom carinu. bilo je more paketa preko 160kn, bilo je i more paketa manjih od 160kn ali gabaritno velikih kao da 2 mobitela narucujes, ali nikad nisu bili otvarani
tako da trebas biti jeb sretnik da ti lupe carinu, a ne da ne lupe

Ja sam narucio jednom bio tenisice pumine vrh,sad ide i frend narucit narucio on i pazi morao je platiti tenisice,carinu i unistavanje jer nisu orginal jer kao falš ropa neulazi u Hrvatsku... :nono: :jerk:
ne znam sta se cudis, opce poznato da fake brandiranu robu ne treba narucivati
« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2015, 11:07:33 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Ebay
« Odgovori #1258 : 06 Studeni, 2015, 11:12:29 »
Meni su isto 2 paketa prosla bez carine.jedan evo nedavno prije mj dana  :dontknow:
Sad ocekujem jos jedan pa bumo vidili

Edit:a sta ako se oni na carini zajebu i misli da je artikl skuplji i traze me racun a nije.jel onda oni to meni salju bez ikakvih troskova?

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Ebay
« Odgovori #1259 : 06 Studeni, 2015, 12:10:08 »
U zadnje vrijeme su strašno nervozni na carini. I dalje prolaze neke skuplje stvari ali ne toliko često kao nekada. One iz EU niti ne gledaju pa imaju više vremena za Kinu i USA.

Ne treba ništa genralizirati. Carine i velike i male pakete, i jeftine i skupe. Žute, sive i zelene. Za sve što nema računa traže potvrdu plaćanja ako otvore i onda naplate 10-tak kn čak i ako je iznos manji.