Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skidanje katalizatora ( kymco super 9 )  (Posjeta: 3114 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Skidanje katalizatora ( kymco super 9 )
« : 21 Kolovoz, 2012, 18:20:18 »
znaci ovako ova tema je za skidanje katalizatora na kymco super 9 ali kod svih 2T skutera postupka je ista samo trebe da znate gde je smesten katalizator da ne rezite spuh na pogresno mesto . ovoa sam uradio zato sto spuh je mnogo grejao i kada zagreje skuter malu izgubi na snazi . ranije spuh je bio crven kada zagreje a sada je OK , buka je ostala ista a performanse su isto tako skoro iste ( nisam izgubio na snazi mozda sada skut ima bolji odziv na gasa ali to je skoro i neprimetljivo )

1.skidanje spuha
2.secenje spuha ( kod mene je bilo posle drzaca na motori jer je tamo bio katalizator i isekao sam ono crevo za eko norme )
3.skidanje katalizatora so pomos na busilicom
4.zavarivanje na spuh i crevo sto je ordezano zbog eko norme  ( nisam koristio CO2 aparat nego sam koristio onaj obicni elektricni i super je ispao, zato sto kod mene je bio dosta debel spuh nije gorio i je ispao isto kao da je vareno na co2 aparat , znaci kada stavim ruku na spuh odma ugasi i nigde ne pusta sto je ispalo i bolje nego sto sam ocekivao )
5.nisam farbao spuh zato sto ima onaj zasticni lim i kada se on stavi nista se ne vidi da je radzeno nego izgleda kao seriski

evo i slike










Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Skidanje katalizatora ( kymco super 9 )
« Odgovori #1 : 21 Kolovoz, 2012, 19:57:50 »
Okej je tutorial ali nije potrebno skroz prepiliti lonac.. Dovoljno je sa zadnje strane razrezati plast izvaditi kat i zavariti.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Re: Skidanje katalizatora ( kymco super 9 )
« Odgovori #2 : 21 Kolovoz, 2012, 21:22:52 »
Okej je tutorial ali nije potrebno skroz prepiliti lonac.. Dovoljno je sa zadnje strane razrezati plast izvaditi kat i zavariti.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

tako se ova kao mreza da se na neki dio raspadne , a  i kao ja sto sam uradio e bolju pristip do katalizatora , meni je bilo lakse na ovaj nacin ( razmisla sam da uradim kao sto si rekao ali sam presekao celi spuh )