Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Reperacija pumpe goriva  (Posjeta: 51474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline narent

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg pure jet
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #20 : 23 Veljača, 2014, 22:49:38 »
Izvinjavam se,sad je javni :hello:

Offline narent

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg pure jet
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #21 : 24 Veljača, 2014, 22:32:40 »
Pumpa montirana,radi ko nova :icon_thumright:

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #22 : 25 Veljača, 2014, 08:45:04 »
Meni je jedna od remontovanih (sad je na analizi), izdržala 10tak km...

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #23 : 26 Svibanj, 2014, 14:28:50 »
Reparacija iz prvog linka uopce nije problem pumpe. Štos je u tome da se motor (kolektor) potroši i može se baciti cijel pumpa zbog toga, ili pokušati reparirati kolektor, pa koliko ide, a vidim da je kolegi to uspjelo. Osovina rotora takodjer stvara otpor zbog tolerancije nakon odredjene kilometraze i el. motor gubi okretaje, automatski dolazi do pada tlaka i ubrizgavanje prestaje kontinuirano raditi. Radni tlak pumpe goriva je 2.5Bar +-0.2bar. Kad se upali motor, tlak na izlaznom crijevu raste na minimalnih 7.5Bar jer se upali i kompresor zraka pa se tlakovi zbroje.

Ovaj kineski motor je identican ovako po slici, ako slucajno odgovara, problem je samo nastavak izlazne pogonske osovine, kako to staviti?
http://www.ebay.com/itm/RS555-DC-Hobby-Motor-Turbine-Generator-12-V-5500RPM-High-Torque-/360622732101?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53f6ca3345


Jel ima netko pumpu od auta od 3 bara da probamo? Problem bi mogao biti u njenoj potrošnji struje ;D
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2014, 14:53:15 NEOs »

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #24 : 26 Svibanj, 2014, 14:56:26 »
Na motoriću teba još dodati zamajac i zalemiti eksentar...vidi se konstrukcija na prethodnim slikama...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #25 : 18 Ožujak, 2019, 19:12:45 »
Nakon stotina susreta s pumpama, vrijeme je da otkrijem neke tajne. Ima ih pun k**ra* i radi se o tome da nitko nema pojma o cemu se tocno radi kada su purejeti/ditechi/tsdi u pitanju.
To sam jos rekao Srbima da ce doci vrijeme kada cu da edukujem, a onda kad objavim kompletan elaborat, konacno ce te se okaniti retardiranih konverzija na karburator, tamo sam bio pod nickom Dajteh.


Na pocetku posta imaju 2 snimke koje prikazuju kako rastaviti pumpu goriva, ta metoda je losa, ono udaranje s pumpom od drvo je jako los primjer jer je masa ljudi OMASILA pa je slomila konektor od dzeka struje, a i prilikom udaranja, elektromotor, odnosnk njegov rotor trpi aksijalnu silu i izbacuje se iz centra pa vam lijepo skuri kolektor i cetkice... jel treba objasnjt kako? Pa lijepo, eto tako, napne se kuglicni lezaj i stvara otpor rotoru, zakoci ga u odredjenoj mjeri, nekad jace, nekad slabije :icon_thumright:
I zabiljezio sam jos nekoliko zestokih slucajeva kada bi pukla klipnjaca prilikom tog udaranja koje je tada manijacko. A zasto manijacko? Pa lijepo, eto tako, jer veliki cep zna zapeci nakon dugo godina u prljavim uvjetima, i onda osim sto ocistis dosjed i nauljis, moras i zagrijati.


Evo kako izgleda nerijetki masakar pumpe goriva, a to vam cesto napravi lik iz Petrusevca i kad mi donese neki covjek pumpu nakon njega, meni se bljuje.

Slomio je klipnjacu. Ona jest od plastike, neki je podcjenju, ali stari moj, NIKADA nije pukla i kad je bila 50% vise opterecena od tvornickog pritiska. One pi*darije s titanskim i bog te pitaj kakvim, zaboravi. Kriplovi bi slomili i titansku. Plastika savrseno obavlja posao. Ako ne vjerujes plastici, edukuj se kakve sve postoje, za sta se sve koriste i pokusaj nesto napraviti od plastike pa da se konacno uvjeris.
ALI, kad kriplovi pokusavaju vratiti elektromotor u kuciste, njegova osovina mora uci u drugi kraj klipnjace (kao Sinjska alka, u sridu) i onda nerijetko OMASE klipnjacu i slome je, a ovo je brutalan i extreman primjer gdje je uspio slomiti i klipnjacu i pera klipa.


Idemo dalje, ako nemas seger kljesta koja se sire kad ih stinses, odjebi! Inace ga sjebes i onda stavljas komad zice umjesto segera :angry7:


Kriplovi brutalno izmasakriraju mali cep, nerijetko ga uspiju i probiti


Sjebu i O ring, jer ne postuju elementarna pravila, a to je da ga treba NAULJITI PRIJE MONTAZE, A priie demontaze dosjed se ocisti od pijeska i naukji se jer ce po njemu izaci cep s gumicom.


Razjebu dzek, to obino naprave kad lupaju pumpom od dasku pa da izbiju veliki cep s motoricem vanka. Znaci najveca debilana koja pravi samo stetu


E sad daje ide kolekcija, ovo je netko sve izlomio, isjekao, izbrusio, neke stiftove je stavljao jer je polomio originalne zupice...










Sjebane su i cetkice...




E sad moram okacit video da vidite kako bata rastura pumpu za Oskara i bez ikakvih tragova ostecenja!!!


A ovako su uglavnom rastavljali pumpu jer je ovo prakticki jedini izvor na cijelom svijetu, kako se rastavlja pumpa goriva.







Osim sto sam naucio preko telefona (ne video poziv) popraviti purejeta i uspostaviti dijagnozu u par sekundi, za gotovo svaki nemoguci problem imam rijesenje i detaljan odgovor.


I reci cu vam samo jednu stvar, lakse je, brze, popraviti purejeta nego ijedan skuter s karburatorom. Ovo cu vam obrazloziti jednog kisnog dana, i savjetujem da se uzme neka oklagija pa ako mislite suprotno, slobodno se vec sada malo lupite po lubanji :D
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2019, 19:44:42 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #26 : 18 Ožujak, 2019, 19:37:56 »
kolko je pritisak te pumpe na kraju u barima
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #27 : 18 Ožujak, 2019, 20:01:50 »
Postoji vise nacina i metoda, da ne zbunjujem i ne kompliciram, jednom za sva vremena:

MINIMALNO 7.5 BARA


Tko hoce naucit nesto o sistemu direktnog ubrizgavanja, nek se odvazi citat dalje jedan kontekst u kojem nema upitnika, za sve postojo brutalno detaljno tako i tako posto sam sve ispratio u praksi godinama i desetcima tisuca kometara.... Odreko sam se crkve da bih iskarao i isprskao na bukake nacin tog jebenog purejeta jer cijeli internet djelomicno nesto nanjusi ili zapocme, ali ne izgura do kraja.


Kad spojis manometar direktno na pumpu, moras imati minimalno 7.5 bara kroz maksimalno 3 sekunde. I idemo sad jos malo u detalje, i taj pritisak koji ti pumpa nabije, recimo 12bara sto je najcesci slucaj, on ne bi smio padati jer ga drzi nepovratni ventil. Ali purejet je to bokte, ima toleranciju vecu nego karbos! Cesto taj pritisak pada, i to je u redu, ali ne smije pasti momentalno na nulu u roku pola sekunde, ali to sam do sada zabikjezio svega 2 puta. (Oš da ti obrazlozim zasto? Jer skuter stoji godinama i benzin se obatali pa se stvori i ona karamela pa lijepo zapece, dugotrajno stajanje pogotovo u losim uvjetima tipa vlazan podrum najvise unistava SVE). A u tom slucaju ako pritisak jebeno brzo opadne, tj. momentalno na nulu, skuter ce imati problema s jako dugim paljenjem, treba anlasovati masinu po desetak sekundi, (ovo vam vrijedi i za aute) ili trebas dati kontakt vise puta da nadruka pritisak... zasto? A jebiga sad, to nije bitno jer je jako mali broj slucajeva, ali ajde, objasniti cu i to, da ne bi bilo kako dzabe nosim hirurske rukavice. Kad das kontakt, pumpa odradi preventivno nabijanje radnog pritiska, a kad je sjebana na taj nacin, onda taj pritisak rokne na nulu cim ona prestane s radom i ti zapocnes anlasovanje, i onda pumpa nabija pritisak i trosi gorivo istovremeno, a taj pritisak je nedovoljan neko vrijeme jer je ispod trazenog posto se pumpa muci s postizanjem radnog pritiska. Ventil uvelike olaksava i ubrzava nabijanje pritiska. I da se desi takav problem, najjednostavnije je nabavit vanjski nepovratni ventil, metalni, pa ga montirati izmedju pumpe i injektora i problem je rijesen.
Ako pritisak sporo opada, recimo kroz 2 sekunde, to je ok jer pumpi nije problem izgurati pritisak i potrosnju goriva istovremeno...



Maksimalni pritisak pumpe goriva je 12 bara, na toliko su bazdarene i toliko treba svaka nadrukati. Ako je pumpa presla pun k**ra*, bila zlostavljana smecem, onda maksimum pada, ali dokle god je iznad 7.5 bara, dobro je, jer i purejet ima toleranciju na mnogo toga, i to extremno!!! Znao sam nalaziti hrdjave motorice i unutrasnjost punu smeca od vode i djubra, tolerira vise nego karb, vjerujte mi.

Imas slucajeve kada nadruka i preko 12 bara, ali to nije bitno. Oces da i to obrazlozim??  Jel treba svaki jebeni mrtvi detalj obrazloziti? To ce vec postati seks roman o purejetu, fakat je nebitno, ali je jebeno zanimjivo za neki extreman tuning ako imas 15, 16, imam i 17 bara crijeva se napnu da se svaki put userem hoce li nesto eksplodirat... jbg sve je radjeno do 12 bara...




Zasto ne moze pumpa od auta?
Zato sto auto punpe imaju veliki protok sto i nije problem, ali vuku po 12A, sto ne moze podrzati generator od skutera i tu prica pada u vodu. Skurio bi se izlaz od ECUa.


Ova pumpa je pumpa visokog pritiska i niskog protoka od svega 5.3l na 1h, i jako je mali potrosac struje.



Ako mjeris pritisak pumpe goriva tako da montiras T racvu s manometrom izmedju pumpe i injektora onda ces imati 7.5-8bar dok masina radi.
A kad je ugasena 2.5bar (najmanje 2.3 inace ne pali) ali obavezno treba ispustiti zrak iz crijeva kompresora jer on aktivno doprinosi povecanju pritiska goriva u sistemu sa svojih 5.5bara. Njegov pritisak opada kako motor stoji ugasen jer zrak curka kroz nepovratni ventil, ali ne smije brzo jer onda moze gubiti na crijevu spoju ili gumici kucista injektora



Kako prepoznati u par sekundi NA UHO jel pumpa dobra i jel ima dovoljno jak pritisak? Extremno lako. Dakle tu ti ne trebaju nikakvi manometri i picke materine. JESAM REKO DA JE PUREJETA LAKO POPRAVITI?? To moram pokazat...

Kako nabuziti purejeta bez casha? Lako
Mislis li da purejetu odlazi mehanika, elektronika? Poistovjecujes ga s karburatorskim modelima u tom pogledu? Aj van iz ove teme!!! Zapravo nemoj, bit ce prskanja po kosi  :laughing9:


Evo to je dijelic epopeje zvane nemoguci purejet, a zapravo je takav pickin dim da natakarim na kolac i omastim sve ostale masine koje sam takodjer presao da mogu usporedit  :D
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2019, 20:40:00 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #28 : 18 Ožujak, 2019, 20:36:07 »
stavis relej iz kompa kaj ide na pumpu i to je to stavis auto pumpu -oznaka 86 da pali relej, 85 masa ,30 struja direkt s plusa i 87 izlas na jacu pumpu u ovom slucaju bosch  fp200
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #29 : 18 Ožujak, 2019, 20:43:50 »
stavis relej iz kompa kaj ide na pumpu i to je to stavis auto pumpu -oznaka 86 da pali relej, 85 masa ,30 struja direkt s plusa i 87 izlas na jacu pumpu u ovom slucaju bosch  fp200

Istina, postoji verzija sa 8bara i kosta preko 2000kn. ALI ona trosi od 13-15 ampera. Nemres to napojiti, akumator bi se ispraznio jako brzo.


I nije problem vise u originalnoj pumpi otkako ih uspjesno rijesavam :frajer:



Ne postoji zamjenska pumpa, nema je nigdje na svijetu. Osim u Indiji gdje se rade posljednje generacije, ali su manje kvalitetni materijalj... :D
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2019, 20:45:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #30 : 18 Ožujak, 2019, 20:48:23 »
Ima kineza po300kn 🤣🤣
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #31 : 18 Ožujak, 2019, 20:51:43 »
Mozda si me krivo shvatio kad sam rekao da ce izgoriti ecu ako se stavi pumpa od auta. Nije problem ubaciti relej
i ugraditi veceg potrosaca iskorostavajuci slabi izlaz iz ECUa, nego je problem praznje ne akua.

A pazi sad ovo, kad ves rokam u detalje. Purejet radi najnormalnije cak i kada odspojis pumpu goriva na dzeku, i spojis je recimo direktno na akumator. Sve ce raditi, samo ce stalno svijetliti injection check lampica jer signalizira da je nesto neispravno.
Ali dobro, to je nebitnk, ali samo da priizim JOS malo kolikk je purejet tolerantan...

Probavali ljudi sve i svasta od 2003. Godine, ne znam vise imena auta iz kojih su vadili pumpe :toothy12: Masa auto/moto mehanicara diljem HR i preko ispalila... mnogi ga proglasili problemom zivota :toothy3:

Nemre me na lijevu docekat cak niti Suhi :laughing7:
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2019, 21:03:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #32 : 18 Ožujak, 2019, 22:14:57 »
Nema nista od autopumpe bez obzira na potrosnju struje. Slab je pritisak kod autopumpi. Cak i ova boshova sto je spominjete radi na 5 bari al može nabiti 8 kad je smanjen protok. Auta brizgaju gorivo u usisnu granu gdje je vakuum dok pura treba da ubrizga gorivo direkt u cilindar gdje je pritisak.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #33 : 18 Ožujak, 2019, 22:18:50 »
Ima i ova Boschova fp200 sa 5 i 8 bara nazivnog pritiska. Ali dzaba sve.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #34 : 19 Ožujak, 2019, 15:39:49 »
Evo da pokazem kako se pumpa rastavlja na extremno njezan nacin :rock_:

Od sad vise ne bi smjelo biti toliko potrganih pumpi :laughing7:

Prije nego sto zapocne, ZNAM znali ste, negdje duboko u sebi, znao je i cijeli internet  :laughing7:



A sad pogledajte kako je se do sada rasturalo:





Da objasnim foru.

1. Potrebno je zacepiti izlaz pumpe sa serafom M8 standardni korak, stavi se malo O ring da brtvi spoj, vijak se moze zategnuti i s prstima, malo jace.

2. Kada smo to napravili, potrebno je na ulaz pumpe uci s komprimiranim zrakom (8 bara je cist dovoljno, a ako ne ide, moze i vise). Prije toga skidamo osigurac s malog cepica na pumpi goriva. Cistimo dosjed i podmazujemo ga kako bi cep lakse izletio.

3. Uguramo pistolj s komprimiranim zrakom od 8 bara u ulaz pumpe goriva, okrecemo mali cep prema podlozi koja treba biti ravna i ubrizgavamo zrak u pumpu. Pritisak ce izbaciti mali cep vanka.

4. Zatim pristupamo izbijanju velikog cepa, skidamo seger, ponovno na ulaz pumpe dovodimo komprimirani zrak, obavezno oslanjamo taj veliki cep od ravnu podlogu jer ce inace odletiti 10m i bit ce stete... zatvaramo kaziprstom rupu od malog cepa i ubrizgavamo zrak na sekundu, dvije, i veliki cep ce biti potisnut vanka.

5. I tako smo rastavili pumpu, pickin dim, zar ne? A ovi se jebu s skarama, stangama, zicama, i jos sve rastresu, razjebu, polome i strgaju.



Sad pogledaj opet onaj video gdje lik rastavlja pumpu, pa pogledaj moju metodu koju sam usavrsio. :glasses9:



Brutalne svrsotine nemoguceg su u dolasku, oni kojima su spaljeni zivci zbog purejeta/ditecha/tsdi.a, nadam se samo da se nece zakopati zivi kad objasnim neke stvari  :toothy3:

Stay edukovan! al extremno
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2019, 15:50:33 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #35 : 20 Ožujak, 2019, 10:32:26 »
Svaka čast za usavršeno rasturanje pumpe ! Ekonomično, efikasno i jebitačno !

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #36 : 20 Ožujak, 2019, 10:49:53 »
Savršenstvo je u jednostavnosti. Maestralno
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #37 : 20 Ožujak, 2019, 11:22:42 »
Budem stavio random snimke pokvarenih purejeta, kad se istovare iz kombija i koliko mi treba sekundi za dijagnozu kvara i par minuta za rijesavanje istog. I tako na svakom

Predlazem natjecanje za ozbiljan kes s vlasnikom karbutator skutera gdje je njegov zadatak samo promjeniti glavnu i ler diznu, a ja cu dijagnosticirati kvar i upaliti skuter :laughing1:



Jos jedna brutalna istina; s purejetom je praktocki nemoguce ostati na cesti cak i ako se pokvari jer sve sto se moze pokvariti, stane u jedan dzep. Dok kod skutera s karburatorom, moras nositi pun sic alata i opet ce ti zafaliti vakum ventil koji je propisao na vakum.
Nisam ovo nikada dozivio, ali kroz godine i desetke tisuca kilometara, mogu sloziti dzepni kit koji ce s 99% sigirnoscu pomoci ako se desi sranje :D
Jer, mnogo, jako puno dijelova, NIKAD ne odlazi. Zasto? Zato sto je praksa tako pokazala, sto osobno na tudjim primjercima, sto na vlastitim kroz enormni eksploataciji, sto kroz stek koji se nikad ne korosti jer ne treba, sto kroz cinjenicu da su SVI dijelovi originalni iz 2003 godine osim potrosnog materijala tipa svijecica, filter zraka i benzina te crijevo goriva i crijevo zraka. U prijenosu remen, mikroremen, klizaci. Tko se malo vozi, i to vozi dan danas.
Kad vidim sto sve kupujete za karbos skutere, najblaze receno vi ste freakovi, pa vam se to opet sjebe... ali dobro, na prvom mjestu je serafljenje, a ne voznja i to razumijem takl da necu reci da ste ludjaci osim ako se panirate voziti, a ispada da vise serafite  :D


Puno puta sam se vozio bez ikakvog alata, Suhi me kopirao po tom pitanju pa je prestao nositi pol garaze i pol skutera ispod sica, i zbog jebene svijecice koji je sjebala voda, vozio se troksajuci iz Karlovca do Zagreba. Daj da roknem jos koju pljusku karbosu kad me je ponijelo.
Pazi ovo, pazi ovo, lakse ce se zacepiti dizna na skuteru s karburatorom, nego na purejetu (to jos nisam ni dozivio da se zacepi, izuzev krutih tvari koje zacepe sito u rezervaru prvo, recimo meni se raspala diht masa koja je izgubila svojstva na plovku rezevara)
Zasto?
U rezervaru je fina mrezica, zatim slijedi papirnati filter, pumpa je sposobna svasta progutati i salje to dalje na kuciste injektora, tamo gorivo docekuje jos jedan fini filter koji je ugradjen na regulator pritiska goriva (postoji verzija i s manje finim), i kao secer na kraji, dizna na sebi ima jos jedan filter. ZNACI 4 FILTRACIJE mraleee, pa kako da ti se zacepi dizna onda?? Ako bi usla voda u sistem, postoje 3 tocke gdje ce se ona separirati. Nije li to extremno osmisljeno?
Na to sve ne gledam kao komplikaciju (sto realno jest naspram primitivnog karbksa) nego kao napredak kroz tehniku i kad imas uzde u svojim rukama nad takvim sustavom, osjecaj je 100x bolji nego kad te iskara jedan obicni jednostavni karbos, e onda se treba hitit na pleca



Ja sam bio slicne sudbine kada mi je masina na povratku s Dugog Otoka i turneje gore na Kapeli pocela povremeno pucati na auspuh pri nakvisim okretajima. Putna brzina je bila ok. Kad sam dosao doma, svijecica je fizicki pukla po pola na onom metalnom dojelu sto prolazi kroz keramiku.

I crkla mi je svijecica ispred Tirane.

Obje su bile rabljene i samo sam vozio dok nisu dozivjele zamor.

Otkako koristim francuske Equem svijecice, nemam vise takvih problema kao sa NGK koje su preosjetljive naspram ovih.
« Zadnja izmjena: 20 Ožujak, 2019, 11:55:01 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #38 : 20 Ožujak, 2019, 20:34:12 »
Mrale ja tripujem i nista ne serafim. Pojednostavio karbosa na razinu tomosa  :headbang: .

Kaj ja to nemam...
1) Vakum ventil
2) Vakum crijeva
3) Pumpu ulja
4) Crijeva pumpe ulja

Dodatno naspram piagga po cemu je pezin agregat izdrzljiviji
5) Nemam gumenu prirubnicu
6) Nemam zupcanik uljne pumpe
7) Nemam mikroremen
8 ) Nemam zupcanik na radilici zbog kojega se i piga radilica

Iskljucivanjem pumpe ulja dobio sam rezervoar ulja slobodan koji je spojen sa rezervoarom benzina. I sada umjesto 7.2L standardno imam 8.5L. Znaci 1.3L benge bonusa.

Bas sam si happy voziti se sa ovakvim vozilom koje radi na principu onih koje je vozio jos Hitler  :headbang:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Reperacija pumpe goriva
« Odgovori #39 : 20 Ožujak, 2019, 22:16:02 »
Mrale ja tripujem i nista ne serafim. Pojednostavio karbosa na razinu tomosa  :headbang: .

Kaj ja to nemam...
1) Vakum ventil
2) Vakum crijeva
3) Pumpu ulja
4) Crijeva pumpe ulja

Dodatno naspram piagga po cemu je pezin agregat izdrzljiviji
5) Nemam gumenu prirubnicu
6) Nemam zupcanik uljne pumpe
7) Nemam mikroremen
8 ) Nemam zupcanik na radilici zbog kojega se i piga radilica

Iskljucivanjem pumpe ulja dobio sam rezervoar ulja slobodan koji je spojen sa rezervoarom benzina. I sada umjesto 7.2L standardno imam 8.5L. Znaci 1.3L benge bonusa.

Bas sam si happy voziti se sa ovakvim vozilom koje radi na principu onih koje je vozio jos Hitler  :headbang:
Sve je cool samo nosanje nekog ulja sa sobom mi se ne svidja. Jedino ako imas neko štek mjesto za 1dcl dozu za 5L benge. Vidjam masne prostore ispod sjedista kod pojedinaca nastale curenjem flasica 2T ulja i to mi se ne dopada nikako.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle