Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nakon saobracajke  (Posjeta: 2736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
nakon saobracajke
« : 25 Listopad, 2006, 20:47:05 »
dakle , ovaj topic otvaram povodom danasnje saobracajke...
pa neka imamo primjer kako se ponasati nakon sto te netko pokupi..


dakle nakon sto smo se dogovorili i covjek je pristao ici sve rijesiti preko svoga osiguranja (on kriv), dogovorili smo se jos jednom oko "price" i otisli prijavit stetu.

ispisali smo formulare i nakon toga smo dogovorili slikanje vozila koje smo i obavali isti dan nesto kasnije..

nakon sto su mi iz osiguranja poslikali skuter, na temelju tih slika oni mogu napraviti ponudu za moju stetu.

e sad, posto mi je skuter dobro razvaljen i nevozan, ja cu ici u jedan od ovlastenih servisa koji ce mi pregledati skuter i poslati ce ponudu popravka , tj. realnu cijenu popravka ..

ta ce cijena sigurno biti veca od onoga sto bi mi iz osiguranja ponudili (neka vrsta cjenkanja)

e sad, dalje cu vas obavjestavati kako je sta islo..

ako imate kakav savjet, naravno , slusam  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #1 : 26 Listopad, 2006, 07:41:21 »
1.Svima im maj..e je..znash dalje
2.Odmah u ovlasteni servis nigdje dalje...
3.Odi na psihijatriju,mislim žali se na be prospavane noći,ružni sni ,ne snalazim se više u prometu itd (izvuci si još nešt love ,od njegova osiguranja)
4.Tuži onoga tko te spucao,ak ne ok

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #2 : 27 Listopad, 2006, 01:38:00 »
Kad je već stvar skutera, onda to i ide (samo) preko ovlaštenog servisa...
Za aute to ide drukčije, jer ima tih proizvođača, koji rade zamjenske dijelove, koji baš i nisu najsavršeniji, ali obavljaju funkciju, nerijetko i u pola cijene...

Naoružaj se sa planinom strpljenja, i pomiri se sa hrpom gubitaka, jer...kad ste vi sporazumno podijelili odgovornost, i osiguranje će, ovaj put bez sporazuma, uzet za opciju da podijeli mogući iznos na pola... zato obilazi osiguravatelja, i ako imaš ikoga unutra, neka ti se raspita o ovom mom nagađanju, a i lobira za što veći iznos, u svakom slučaju...
Ali !!!... i to je sve podnošljivo, kad si u mogućnosti sam to sprovodit do realizacije (da se ne moraš "izležavat" u nekoj sobi traume)...

Live to ride, ride to live

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #3 : 28 Listopad, 2006, 12:05:26 »
ono sto mi je jos palo na pamet.. to za zdravstvo , a i kaciga koja je takodjer udarena nolan 101  :drunken_smilie: ..to cu morat odmah u ponedjeljak izvidit  :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #4 : 28 Listopad, 2006, 23:06:41 »
Jedno je sigurno... bolje kaciga,  :notworthy:  ma kako bolno da zvuči cijena nove/sad...kad ti nemaš ozbiljni(ji)h povreda, nego da je nisi imal   :laughing7: :toothy10: :laughing7:
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #5 : 28 Listopad, 2006, 23:13:36 »
Znaš kako se to zove...:  :laughing7:
 "Amortiziral si kacigu (njenu cijenu) !!!"
Obavila je svoju namjenu... najvjerojatnije njoj možeš poć zapalit svijeću...
I iznosu koji moraš dat za novu .. :uff:
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: nakon saobracajke
« Odgovori #6 : 02 Studeni, 2006, 02:53:27 »
Šteta se dijeli na materijalnu: vozilo, oprema, odjeća, obuća
i nematerijalnu, koja se priznaje samo ako su utvrđene tjelesne ozljede...

Nakon utvrdjivanja krivnje drugog vozača za nesreću, osiguranje njegova vozila dužno je namiriti štetu.
Procjena sadrži što treba zamijeniti i broj radnih sati za popravak.
Popravak se može obaviti u vlastitoj režiji, obično mnogo jeftinije nego kada je riječ o ovlaštenom servisu, ali i tada dolazi do cjenkanja s osiguranjem, koje nudi znatno niže iznose od onih koje je spremno platiti za popravak u ovlaštenom servisu.
Isto tako, popravak se može obaviti u ovlaštenom servisu, koji će ga napraviti prema specifikaciji osiguravatelja o procjeni štete te se u cjelosti naplatiti od odgovornog osiguravatelja...
ako je šteta veća od 75-80 posto stvarne (procjembbbene) vrijednosti vozila prema tablicama centra za vozila Hrvatske, osiguranje proglašava totalku i u spomenutom iznosu (umanjenom za vrijednost ostatka vozila) isplaćuje naknadu štete...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT