Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kaj jos napraviti uz auspuh???  (Posjeta: 3923 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #40 : 23 Rujan, 2012, 13:23:10 »
Da 53 je dizna ali za serijski spuh sa blokadama... Ide on i s njom. I ja sam se tak vozio ali karb se stela po boji svjecice a 53 daje pre svijetlu svjecicu na punom gasu. 60 je neki optimum..

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline stunt_master

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 936
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50 Sp,Baotian
  • Moja Kaciga: LS2 Rumble
  • MojSetup: Malossi RedSPonge,Dizna 64,Crveni federi kvacila,Rolice 4.7g
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #41 : 23 Rujan, 2012, 13:24:47 »
to s većom diznom na serijali su pi*darije samo takve  :toothy12:,ja sam na svom od skidanja blokada imal diznu 65 (na serijali kaj mi je lik stavil),išo je za 5% bolje (ako i tolko) nego kad sam vratil gore serijsku 53 diznu (bez limića),samo kaj je više trošil s većom diznom,i to za kakvih 30%... prije se je ugrijal,i jače se ugrijal nego sa serijskom diznom(možda je loše bilo poštelano)...vozil sam se tak ni 100 km, pa sam vratil diznu 53,i pokazalo se da je najbolje uštelana kad je šarafić zraka skroz zavrnut (tvorniči je pripremljeno tak za tu diznu),ugl. tak već vozim 15k,i kak je išel od prvog dana tak ide i sad,bez cvikanja ili bilo kakvih gluposti...čista logika nalaže da je tvornički tak uštelan s tom diznom (naravno s limićem),ali taj limić po meni samo služi za fazu razrađivanja i kao blokada,tj. zbog njega je bogatija smjesa pa bolje podmaziva cijeli motor...ljudima su znali i s većom diznom cviknut nakon par tisuća km,tak da je to povećano zagrijavanje i cvikanje samo do loše uštelanog fergazera,ničeg dugog...  :dontknow:
ko je spomenio serijalu  :dontknow:

Offline ivan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 565
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #42 : 23 Rujan, 2012, 13:33:44 »
pa ja na skutu za sad imam za sad skinute sve blokade, serisku diznu i teze rolice... i razvrtava se i do 8500 okretaja pri startu a smjesa mi je savrsena (svjetlija boja kave), a najvise kaj sam ga nateral je 95 km/h...
a frend mi ima taj spuh i skut ide pun k bolje

a kaj se tice servisa niko jos nije nis odgovoril???

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #43 : 23 Rujan, 2012, 16:18:26 »
to s većom diznom na serijali su pi*darije samo takve  :toothy12:,ja sam na svom od skidanja blokada imal diznu 65 (na serijali kaj mi je lik stavil),išo je za 5% bolje (ako i tolko) nego kad sam vratil gore serijsku 53 diznu (bez limića),samo kaj je više trošil s većom diznom,i to za kakvih 30%... prije se je ugrijal,i jače se ugrijal nego sa serijskom diznom(možda je loše bilo poštelano)...vozil sam se tak ni 100 km, pa sam vratil diznu 53,i pokazalo se da je najbolje uštelana kad je šarafić zraka skroz zavrnut (tvorniči je pripremljeno tak za tu diznu),ugl. tak već vozim 15k,i kak je išel od prvog dana tak ide i sad,bez cvikanja ili bilo kakvih gluposti...čista logika nalaže da je tvornički tak uštelan s tom diznom (naravno s limićem),ali taj limić po meni samo služi za fazu razrađivanja i kao blokada,tj. zbog njega je bogatija smjesa pa bolje podmaziva cijeli motor...ljudima su znali i s većom diznom cviknut nakon par tisuća km,tak da je to povećano zagrijavanje i cvikanje samo do loše uštelanog fergazera,ničeg dugog...  :dontknow:
ko je spomenio serijalu  :dontknow:
par postova iznad mog  :icon_thumright:
:skuter:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #44 : 24 Rujan, 2012, 08:42:32 »
voziti rezo spuh na serijskoj 53 dizni je neispravno.. bez obzira što se ti voziš i ja sam se vozio, itd.. to je neispravno..
stariji skuteri bez katalizatora su imali dizne 68 i tak su radili dobro i ak sa novoga makneš spuh sa katalizatorom i staviš protočniji, na karb MORA ić veća dizna i amen..

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #45 : 24 Rujan, 2012, 09:03:21 »
@zrakoplovac-jesi možda gledal klip u kakvom je stanju nakon x km s tom diznom?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #46 : 24 Rujan, 2012, 14:22:14 »
ugl. tak već vozim 15k,i kak je išel od prvog dana tak ide i sad,bez cvikanja ili bilo kakvih gluposti...
nisam još vadil klip van,možda sljedeće sezone zamjenim karike iz predostrožnosti samo,ali kompresija na kurbli je i dalje dobra kak treba bit (vjerovatno je nijansu slablja kaj je normalno,ali to se nemože osjetit na kurbli),ne vide se nikakvi risevi naklipu kroz ispušne kanaliće ak na to misliš,i da,s aupuha su skinute blokade (slijepa crijeva)  :icon_thumright:
:skuter:

Offline stunt_master

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 936
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50 Sp,Baotian
  • Moja Kaciga: LS2 Rumble
  • MojSetup: Malossi RedSPonge,Dizna 64,Crveni federi kvacila,Rolice 4.7g
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: kaj jos napraviti uz auspuh???
« Odgovori #47 : 24 Rujan, 2012, 15:35:36 »
pa ja na skutu za sad imam za sad skinute sve blokade, serisku diznu i teze rolice... i razvrtava se i do 8500 okretaja pri startu a smjesa mi je savrsena (svjetlija boja kave), a najvise kaj sam ga nateral je 95 km/h...
a frend mi ima taj spuh i skut ide pun k bolje

a kaj se tice servisa niko jos nije nis odgovoril???
kak ti nece bit sporijji sa takvim rolicama....

pa svak stavlja prilikom prvog mijenjanja na serijali do 0.5 gr lakse a ti teze,mijenjaj to ..