Tehnički kutak > Tehnička pitanja

podlaganje multivara sa šajbicom pri stavljanju kevlar remena..

(1/44) > >>

ivanm:
dakle otvorio sam temu o štelanju variomata na piaggio blokovima..
serijski remen od runnera je Mitsuboshi, dimenzija je 804x18mm.
kad stavljamo multivar na radilicu stavljamo i multivarovu deblju podlošku koja ide između kalote i male remenice uljne pumpe..
e sad problem nastaje kad se stavlja malossi kevlar remen ili bilo koji koji je pola mm širi od serijskog (npr 811x18.5) malossi special, dayco, motoforce, st6 ili bilo koji za koji kažu da je serijska dimenzija za piaggio, ali nije, serijski je širok 18mm i kad staviš ovaj širi imaš rupu u startu odnosno efekt premekanih federa na kvačilu..
da bi se to riješilo potrebno je staviti šajbicu od 0.5-0.7mm između ventilatora i bolcne i na taj način produžiti bolcnu ili još jednostavnije staviti bolcnu od serijskog variomata koja je pola mm duža od multivarove.
dakle rasprava je otvorena za suvisle komentare..

jura_sr:
jel to vrijedi samo za malossi remene??

ivanm:
napisao sam, pročitaj ponovno sredinu posta, na sve koji su širi od 18mm..

Drnda:
ali onda na taj nacin dobijes isti start, ali krajnju nemozes dulju izvuci..

Jurich:

--- Citat: Drnda-1 - 26 Srpanj, 2012, 15:14:21 ---ali onda na taj nacin dobijes isti start, ali krajnju nemozes dulju izvuci..

--- Kraj citata ---
Ne izgubis krajnju jer se na multivaru tek sa sajbom od 1mm pocinje kratiti prijenos

Ja sam cak na serijski remen stavia podlosku 0,6mm tako da bude dublji u variomatu i visociji u polutkama

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju