Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Jesu li potrebna pomagala?

Da
Ne

Autor Tema: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'  (Posjeta: 3369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Znaci, aditivi za motor koji se sipaju u ulje ili gorivo, naime potaknut Liqui moly uljima, koji sadrze aditive za ciscenje masine iznutra, i cija potrosnja ulja iznosi oko 1-2dcl u prvih 1000-2000km nakon izmjene bas zbog tih aditiva u sebi. to govorim za auto.

postoje i sami aditivi od LM koji se dodaju prije same izmjene ulja ili 200-300km prije izmjene ulja tako da se iskoristi staro ulje a ne prlja novo ulje.

UGL. zanimaju me misljenja ljudi koji su otvarali masine navedene u naslovu sa npr 40.000km, 60.000km 80.000, i vidili stanje unutra? garez ovo ono ima li potrebe za ovime i moze li stetit masini, jer ipak aditivi se koriste za starija motorna vozila, a npr moj vxr 2003 ima 9 godina i 40.000km sto vise i nije tako novo.

sva iskustva su dobro dosla, ide mi izmjena ulja sad pa me zanima ovo !  :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #1 : 26 Srpanj, 2012, 11:31:35 »
nema potrebe za tim,garez je minimalna i gotovo je nema.
na 40tkm je vec spremno za mjenjanje karika, dihtunga, faznog lanca,po potrebi gumice ventila,slajfanje ventila i siceva obavezno i stelanje istih..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #2 : 26 Srpanj, 2012, 12:26:02 »
nema potrebe za tim,garez je minimalna i gotovo je nema.
na 40tkm je vec spremno za mjenjanje karika, dihtunga, faznog lanca,po potrebi gumice ventila,slajfanje ventila i siceva obavezno i stelanje istih..
Dobro onda necu bacat lovu na to. Fazni lanac je zamjenjen na 30000.
Koliko bi to u servisu kostalo? Zamjena karika i stelovanje i slajfanje ventila.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline DJM

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Scarabeo 250
  • Moja Kaciga: nolan + hjc
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #3 : 29 Srpanj, 2012, 10:36:29 »
A na te aditive ne trebaš bacati novce ,jer kod gore pobrojanih agregata savijesni vlasnici sipaju sintetičko ulje koja su iznimno učinkovita naročito po pitanju temperaturnih opterećenja motora i u ekstrmnim uvjetima tako da je mogućnost stvaranja gareži i čađe na nekom ultra minimalnom nivou.
E sad kad spomenu LM ulja ona pogotovu imaju pojačan deterdženti efekt u odnosu na ostala ulja (moje iskustvo sa automobilima) i veoma dobro isperu sve zaostatke jače nego ostali to se dalo promjetiti pa sad ako koristiš to ulje onda tek nemaš jeda.

LM je jedno od 4 ulja koja bi ti preporučio za ove makinje 150-250-300-400-500, a na prvo mjesto SILKOLENE , pa MOTUL pa LM a tek na kraju AGIP sve u varijanti ful sintetik 5W-40

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #4 : 29 Srpanj, 2012, 11:34:13 »
sva ulja sadrze aditive u sebi neki su protiv pjenjenja drugi za viskoznost na visokim temperaturima treci za ispiranje masine da bude cista od garezi i tako jos 40 njih
nepotrebno je dodavat aditive jer bacas pare
redovna zamjena i nemas sta razmisljat.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #5 : 29 Srpanj, 2012, 11:41:20 »
ok. Znaci  u svakom slucaju je bolje ljevat 5w30 sintetiku nego 10w40 mineralno?  mislio sam uzet ipone 10w40 kakvo je ono? 80kn litra u dbk
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #6 : 29 Srpanj, 2012, 11:54:06 »
te masine zahtjevaju da ulje bude 5w40 gradacije vazno je da je 5 naprijed druga brojka je nebitna i nemora se nista pazit osim da je neka normalna marka
a bome ni ne kosta nes puno te 2l kaj moras nalijat tak da ni to nebi trebalbiti problem
« Zadnja izmjena: 29 Srpanj, 2012, 11:56:09 JogFromYamaha »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #7 : 29 Srpanj, 2012, 12:07:26 »
ok, ovdje u dubrovniku su dva piaggio servisa jedan ljeva agip kao po katalogu, a ovaj drugi ipone, kaze on meni da je 10w40 bolje radi ovih nasih klimatskih uvjeta.

dobro onda, budem provjerio cijenu silkonela, mislim da je cijena motul sintetike za 4t skutere oko 140kn kod nas, sto mislim da nije fer cijena. nije da stedim na ulju, ali ne zelim da me netko pljacka svjesno. to budem jos provjerio.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #9 : 29 Srpanj, 2012, 13:19:07 »
uzeo sam vec filter i jos neke glupsoti zua servis, samo ulje nisam jos odlucio, mozda pravim komplikacije bezveze jer svako ulje je dobro, ali zelim uzet kvalitetno i koristit onda jedno ulje.

budem to narucio sa webshopa, samo kako se placa? kad dodje na kucnu adresu ili?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #10 : 29 Srpanj, 2012, 14:07:22 »
Ja sam uplatio netbankingom po ponudi, poštarina je bila cca 25 kn. Ako baš hoćeš Motul (ili neko ulje-baš-za-skuter), i ako je zbilja tako skupo kod tebe, nema ti druge. Mada, bilo koje sintetičko 5W40 ti je dovoljno dobro. A i cijena je otprilike ista.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #11 : 29 Srpanj, 2012, 14:41:55 »
jos cu provjerit silkonele  pa cu odlucit.

u 200 leader masine ide cijela litra sa zamjenom filtera ulja? ili vise?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline DJM

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Scarabeo 250
  • Moja Kaciga: nolan + hjc
Odg: Aditivi za ulje/goriva na leader/quasar/master masinama'
« Odgovori #12 : 31 Srpanj, 2012, 01:23:13 »
jos cu provjerit silkonele  pa cu odlucit.

u 200 leader masine ide cijela litra sa zamjenom filtera ulja? ili vise?

Sa SILKOLENE Scoot Sport 4 5W-40 , koje je potpuno sintetičko ulje je zasigurno pravi i najbolji izbor zaa tvoj skuter,ne znam koliko je kod tebe ali cijena nebi trebala bit preko 75kn,postoji za skutzere i Siklolene 10w-40 ali je polusintetik i nemoj ići ni po čijoj preporuco na to biraj ovaj čisti sintetik koji je zasigurno bolja zaštita pri ekstremnim temperaturnim uvjetima ma šta ti mehaničari pričali to je pravi odabir.

Glede količine ulja koja se ulijeva u 200-ku, najbolje sam vidi kad sve otvoriš i ocijediš ,zavidaj filtar uljni i uspi za početak 0,8 lit pa upali kratko da se ugasi lampa od ulja ili točnije dok povuče ulje u filtar onda ugasi sačekaj par minuta i vidi koliko fali da doliješ to je mnogo ispravnije nego da lijevaš napamet pa ako preliješ e onda je problem.