Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300  (Posjeta: 14482 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #20 : 01 Srpanj, 2012, 19:19:04 »
MBK-Yamaha,ista stvar..

Offline POLIČ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPLIT
  • Moj Skuter: APRILIA SPORT-CITY
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #21 : 01 Srpanj, 2012, 23:56:08 »
aprilija se prodala,sad još i kopiraju modele..tak da tolko o njoj ko zasebnom brendu.

aprilia ko malo koja firma koja se bavi ovim poslom ima prebogatu riznicu i titula i modela,to je  firma koja ima 49 titula svj.prvaka po razno raznim kategorijama i  trenutno i sada dominira SB prvenstvom sa maxom tako govoriti da aprilia nekog kopira je u najmanju ruku smišno  :glasses9:
gillera ko brand se vrlo vjerojatno gasi u bliskoj budućnosti i aprilia peuzima lagano njihove modele i uspješnica i to je priča koja drži vodu,izbacila je najbrži skuter,preuzima nexusa itd..!?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #22 : 02 Srpanj, 2012, 01:38:08 »
Apriliji ovaj segment skutera nije zanimljiv,piaggio grupa ima svoju politiku kojom izbacuju nove modele i to je to.
Klasa 50cc je ionako deficitarna xD a ovi 4T modeli ionako vecinom svi imaju piaggio masine

Cilj svake grupacije je smanjit troskove proizvodnje,danas im se podudaraju masine,sutra plastike kocnice felge sta god
Ionako nema smisla aprilia sr max sa 300 masinom a drugacijim dizajnom od nexusa.Osobno bi sportcity 250ie prije uzeo nego kopiju nexusa
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #23 : 02 Srpanj, 2012, 12:17:34 »
alo, nemojte da počnem provoditi represivne mjere. smanjite oftopik i vrijeđanje.

nešto postova je otišlo u nepovrat, a neki su možda bili i za bananje. nije lijepo.
« Zadnja izmjena: 02 Srpanj, 2012, 12:20:52 Homer »

Offline wernerdinko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr 300 max
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #24 : 06 Kolovoz, 2012, 09:45:01 »
Dobar dan. V :)idim da je otvorena tema za kupnju.
Ja sam vlasnik Aprilie SR300 max-ice.
I ja sam bio u sličnoj dilemi prije 3-4 mjeseca. Došao sam u AmiTrade pogledat za kupnju maxskutera i na veliko iznenadjenje saznao da je umjesto gilere nexus izašla aprilia sr 300.
Moj prošli skuter je bila Aprilia sr 50. (2001.) tako da sam priridno bio za apriliu. Mad sam si nekako zacrtao gileru nexus.
Takodjer mi je prodavatelj rekao da se nexus prestao proizvodit i da će sad u prodaji biti samo sr 300 max. :toothy10:
Frend ima nexus 300 i max 300 je potpuno identičan kada se stanemo jedan kraj drugog. Naravno razlika je samo u grafikama. Ja sam odabrao aprilia crvenu...  (Crveno-crna)
Što se tiče u globalu skuter je super. Potpuno su identične vozne osobine.,karakteristike. Jedino imam zamjerku na grafike..tj.kvaliteta je mogla ipak biti  bolja. To su naljepnice u boji i nisi baš nešto se potrudili sa ljepljenjem. Ostalo im je dosta sitnih mjehurića kod ljepljenja što mislim da se nebi smijelo desit. Ipak košta dosta love. Sve se to proizvodi u kini...plastike,farovi..Čak i šasija i kotači. Samo je mašina navodno Talijanska oriđiđi...

Tako da ako još nisi odlučio a nisam sve čito nakraju vjerujem da nečeš pogriješit u odabiru. Jer to je jedan te isti skuter Nexus vs Sr max
E da ugradio sam i alarm na prvom servisu. Servis me koštao 450 kn+ alarm 1050 kn cca.
Za dijelove dalje neznam ali pretpostavljam da nebi trebale biti velike razlike u cijeni. :angry7:


Pozzz :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #25 : 06 Kolovoz, 2012, 09:48:20 »
ne da nebi smjelo bit velike razlike,već ni nema razlike u cijenama...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #26 : 06 Kolovoz, 2012, 10:09:06 »
ne da nebi smjelo bit velike razlike,već ni nema razlike u cijenama...

upravo to..nevjerojatno je kolko se dezinformacija piše po ovom forumu.
skuteri su identični u najmanji šarafić osim naljepnica i značke.
razlika u cijeni more bit u plastikama ali samo od boje do boje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline gravity

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera nexus 250
  • Moja Kaciga: nitro
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #27 : 01 Studeni, 2012, 10:44:30 »
po meni ta 2 scootera su ista,ako vec imas kes odi na novije godiste i to je to,da nebi bilo kao mom frendu kupio motor 2010,a motor od 2008,i kad ga isao prodavat nakon godinu i nesto,svi mu srali da motor je star 4 godine i da nemoze nista dobit za njega,zato odi za 2012 moja topla preporuka za jednog dana ako ga budes prodavao  :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #28 : 01 Studeni, 2012, 10:49:29 »
ne da su po tebi to 2 ista skutera nego i  jesu identični skuteri samo sa drugom značkom i naljepnicama..
kod prodaje godina ne igra tolko ulogu kolko opće stanje skutera i kilometraža.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline gravity

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera nexus 250
  • Moja Kaciga: nitro
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #29 : 01 Studeni, 2012, 11:10:50 »
potpuno se slazem stobom,ali eto,ipak vise sam za novije godiste,kad sam imao firefoxa kupljen je bio 2006 godine,a proizveden 2005,2007 godine sam imao saobracajnu,i nebis vjerovao koliko sam se klao s eurohercom,tip mi veli auuu to je vec star motor,kao star je 2 god i nesto,a ja ga gledam hahaha,i tako,znam da godiste ne igra nekakvu ulogu realno,ali nasa zemlja je u kur*u sto se tice mentaliteta i zakona...

da jos nadodam da je firefox imao totalku,10k kuna steta,i slusaj pricu euroherca,odbio mi je za motor 20 posto,pa jos 40 jer je star kao preko 2 godine iiiii 20 posto jer sam trebao procjeniti da cu imati saobracajnu i oni meni nudili 2000kn hahaha,ali na kraju sam izvukao 8000,plus 6 za nogu,jer sam zaprijetio da idemo na sud i 5 vozila cu odjaviti  :toothy9:

ps sorry za mali OT

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Nexus 300 vs Aprilia Sr Max 300
« Odgovori #30 : 01 Studeni, 2012, 11:29:26 »
znam kak ide s osiguranjima,radil sam u jednom i imal sam spor sa jos 2 zbog saobracajke,ali nisam prihvatil ponudu nego sam se sudil..oni kaj ponude je nist i toe uvijek i svugdi tam..
kad kupujem skuter ne kupujem ga da ga prodajem i odma kalkuliram kolko budem dobil ako ga budem prodaval ili ako bum imal prometnu kolko budu odbili..
sve je to relativno
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)