Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: namotaji paljenje  (Posjeta: 9837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
namotaji paljenje
« : 12 Svibanj, 2008, 21:46:47 »
eto prilikom rastavnljanja masine i stavljanja novih lezajeva nisam pazio i stavio sam duze sarafe na ventilator a on se sarafi na magnet i normalna stvar duzi saraf imao je pristup namotajima i grebao ih je,znaci shebo sam stvar i sada mene zanima dal se daju ti namotaji popraviti namotavanjem nove zice iili moram kupiti nove namotaje.meni je ovo sve pomalo smijesno kupim nove lezajeve i shebem namotaje a sta ce bit kad stavim namotaje 100% ce radilica otic sve se nada . :laughing9: :laughing9: :laughing9: :angry9:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2008, 21:47:45 »
i koja je cijena novi namotaja i koja je okvirna cijena rabljenih namotaja.. ???

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2008, 21:49:13 »
eto prilikom rastavnljanja masine i stavljanja novih lezajeva nisam pazio i stavio sam duze sarafe na ventilator a on se sarafi na magnet i normalna stvar duzi saraf imao je pristup namotajima i grebao ih je,znaci shebo sam stvar i sada mene zanima dal se daju ti namotaji popraviti namotavanjem nove zice iili moram kupiti nove namotaje.meni je ovo sve pomalo smijesno kupim nove lezajeve i shebem namotaje a sta ce bit kad stavim namotaje 100% ce radilica otic sve se nada . :laughing9: :laughing9: :laughing9: :angry9:

a jbm mu posao,sta nisi pazio,al ok,necemo te grditi,ako znas koga koji s bavi vitlanjem motora,otidji do njega i vidi jel moze ponovno namotati,ali ako je samo malo zgreban lak onda to premazi sa lakom za nokte,ako ne moze sprevitlati vrijeme je za nove namotaje :angry7:

novi su oko 90 € kolko znam

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2008, 21:54:09 »
ja cu se propucat ma otisle su zice .saraf je ostrugao dobrih 3 milimetra zice ..joj 90 eura mi je puno

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2008, 21:57:05 »
ja cu se propucat ma otisle su zice .saraf je ostrugao dobrih 3 milimetra zice ..joj 90 eura mi je puno

probaj onda na vitlanje namota,to ce te izac jeftinije

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2008, 22:10:07 »
a probat cu samo tko se bavi time u osijeku da mi je znati...guglo sam sad nema ni jedne firme koja se bavi tim sranjem.pa ja cu umrijet sad opet skupljat pare za nove namotaje jbg ne gine mi novo paljenje..

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2008, 22:18:44 »
ja sam neki dan sa šublerom otišao u garažu i mjerio sve šerafe koji mi trebaju za preradu!
čak i ove za ventilator sam u milimetar pogodio! čovječe božiji pa kontroliraj radije 100000 puta prije nego nešto sastaviš!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #7 : 12 Svibanj, 2008, 22:28:49 »
a jbg kad sam kretencina..saraf bio nesto malo duzi uopce nisam razmisljao i evo napravio sam sranje j****u sunce kak mi je sad krivo sto nisam gledao.jel treba neko posebno znjanje da se namota nova zica ??

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2008, 22:34:47 »
pitaj gozz-a tu na forumu!

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #9 : 12 Svibanj, 2008, 22:42:48 »
Gozz vidio... ;D
Namotaji za 50 cc skuter su jedna od najjednostavnijih stvari na svijetu... Pola metra CuL (bakrene lakirane) žice promjera 1 do 1,5 mm namotanih na4,6, ili 8 polova, po svega desetak, petnajst namota.
Imaš više solucija:

1: Ovako, odi do bilo kojeg auto električara i pitaj ga da li on, a ako ne on, kome onda šalje alternatore na prematanje... Onda to daj onome ko to radi i on će ti previtlati za jednu pivu...

2: Sam "snimi" koliko namota koje debljine I U KOJEM SMJERU je motana  žica, zatim ju odmotaj, i u chipoteci, elektro dućanu kupi CuL žicu istih proporcija... pa sam namotaj...

3: Razmotaj stari transformator i uzmi žicu i napravi pod 2.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #10 : 12 Svibanj, 2008, 22:43:58 »
E al sad mi je sinulo.... Da li su to svi namotaji stuje, ili samo namot za napajanje CDI-a...???

Ajd ti to slikni pa stavi tu, bit ćemo pametniji...

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #11 : 12 Svibanj, 2008, 22:49:28 »
moze evo samo da skoknem da raskopam sve u 23:00 ce slike biti tu !! ako mozes sacekat 10_15 minuta plizz  :toothy11:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #12 : 12 Svibanj, 2008, 23:46:29 »
evo slike pa tamo di je izolacija od tkanine je spigano crta sirine 5mm duzine 1,5 cm. duboko je zarezao saraf sve do metala onog..

slike 




ispricavam se zbog velikog formata slike neznam dal je dopusteno ali stavio sam jer se nevidi na manjem formatu  :icon_thumright:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #13 : 12 Svibanj, 2008, 23:47:39 »
malo me zahebavao radapicger home made pa je malo duze trajalo ...nadam se da se vidi stavit cu ja jos  slika ako treba 

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #14 : 12 Svibanj, 2008, 23:51:57 »
evo jos jedne slike da se vidi kako se shebalo



ajde budit optimisticni i recite da se moze sredit

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #15 : 13 Svibanj, 2008, 10:16:01 »
Uh, tog sam se i bojao...

Tebi nije otišao grubi namot struje, već fini za napajanje CDI-a.

MA može se to popraviti, samo to daj nekom starom elektičaru/elektroničaru. a ako ništa drugo, probaj sam...

Samo frka je što ima puuuno namotaja pa treba dosta namatati...


Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #16 : 13 Svibanj, 2008, 14:54:04 »
Uh, tog sam se i bojao...

Tebi nije otišao grubi namot struje, već fini za napajanje CDI-a.

MA može se to popraviti, samo to daj nekom starom elektičaru/elektroničaru. a ako ništa drugo, probaj sam...

Samo frka je što ima puuuno namotaja pa treba dosta namatati...



u svakom slucaju ima manje nego trafo,ja sam sad namotao trafo od 1001 zavoj sa debljinom zice 0.40 mm,to je bila primarna strana

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #17 : 13 Svibanj, 2008, 19:22:09 »
ma evo danas sam skontao kako je to zapravo kompicirano i ja jednostavno neznam to namotat i cini mi se da mi ne preostaje nista drugo osim kupiti nove namotaje ili ako hoce netko od vas da mi to sredi ja mu platim i dam materijal  :toothy12: :toothy12:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #18 : 13 Svibanj, 2008, 20:38:54 »
ma evo danas sam skontao kako je to zapravo kompicirano i ja jednostavno neznam to namotat i cini mi se da mi ne preostaje nista drugo osim kupiti nove namotaje ili ako hoce netko od vas da mi to sredi ja mu platim i dam materijal  :toothy12: :toothy12:

posalji meni i ja ti to sredim :toothy3:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: namotaji paljenje
« Odgovori #19 : 13 Svibanj, 2008, 22:49:04 »
ajde ako netko zma popraviti te vrazije namotaje ili PRODAJE NAMOTAJE neka mi se javi jako mi je hitno..skuter maltene nisam ni provozao s tim novim lezajevima sve je spremno za paljenje ili ako neko iz osijeka ima ko bi mi drage volje dao svoje paljenje na 20 sekundi samo da probam dal sve radi kak spada bio bi mu zahvalan.



DAA!!..jel mozda pase od nekog drugog skutera paljenje..tj namotaji a da se mogu staviti na peugeot !!!