Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2  (Posjeta: 20797 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #40 : 13 Svibanj, 2008, 18:59:45 »
ovi iz cityexpressa voze yamahe neos :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #41 : 13 Svibanj, 2008, 19:17:41 »
nadam se da bi obojica stigli do grobnika bez vecih problema :) A opet s druge strane, kome treba takav ispit muskosti :)

Sto se tice prvog dijela tvog posta, nisam nikog imenovao niti prozvao, samo sam napisao ono sto je istina, zao mi je ako si se ti osjetio prozvanim, nije mi bila namjera to uciniti.
mislim da mu je najbolja ideja ona koju sam predlozio - da priupita ljude stvarne korisnike, cisto to  :icon_thumright:
krivo si me razumio, to nema veze sa dokazivanjem muškosti nego jedan hard core test ta dva skutera!
mislim da bi bilo interesantno kako bi se 4t mašina ponašala! i moj zadnji u ovoj temi je:
kupio sam lunu zato što sam imao samo 8000 kuna na raspolaganju i ova orange mi se svidila na prvi pogled!
da sam imao više možda bi nešto drugo kupio ali samo možda!

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #42 : 13 Svibanj, 2008, 20:01:50 »
Ali mene opet buni ovo, prema testu skutera do 10000kn autor je pri testu zaključio da se Kymco agility je prema brzini više blizu 2T skutera nego 4T skutera, e sad mene buni da je prema specifikacijama Luna nešto slabija od ostalih 2T skutera, pa na kraju dođe da su brzina i ubrzanja u Agility i Lune ista?
Barem prema nekoj mojoj logici. Je li to tako?
A šta je s ostalim prednostima i manama? Je li bilo problema s Lunama?
Da li je netko vozio Agilityja 50, pa da malo napiše, da čujemo iz prve ruke.

upravo to, agility je jedini od 4T skutera kojeg su u paralelnom testu istaknuli da ima performanse blizu 2T skuterima, uz duplo manju potrosnju. Opcenito od 50cc skutera ne treba ocekivati cudo od performansi.
Ovaj forum je, moze se slobodno reci, glasilo Lune i ostalih skutera koje prodaje Betamoto, to se u biti niti ne skriva, i ne drzim da je to lose ni neposteno, ali mora se to reci, tek toliko da ti bude jasno da ti tu tesko netko moze reci nesto protiv Lune :)
S druge strane, ja prodajem Kymco, pa isto ne mogu biti previse objektivan :)

Najbolji test, ako mene pitas - vidim da si iz rijeke: zaustavi nekog na semaforu ili parkingu i pitaj ljude kako su zadovoljni sa kymcom, odnosno lunom.

Evo, niti sponzoriran od nikoga, niti prozvan, ali da dodam i svoje mišljenje, jer mislim da je ovaj site dosta nepristran...


Dakle, kupio sam Lunu jer je bila jeftina, a kopljima daleko od motorčića tipa baotian & Co.

Kako sam imao bicikl koji je dosta dobar (a moja koljena nisu), prodao sam bicikl za 4000 kn, i dodao 3000 i kupio Lunu.

Rekao sam sebi, ako me izvozi 1000 km, ili samo jedan mjesec, isplatilo se, da se bar izguštam, ako ništa drugo. Dobro, ok, tu je garancija, ali nije mi žao, pa da ga nakon sezone u Savu bacim... :laughing11:

Jer, davati 18 000 kuna za skuter 50 cc, ma da je od zlata, nikad, niti mrtav... Pa dodam još 10 000 i vozim pravi 250 motor, ili maxi...
A rabljeno se zgražam kupovati, jer volim onu poslovicu: "volim prvi prdnut u sic!!!"
I prvi dan, sam već snimio njegov loše strane.

Evo JA ĆU TU BOLDAM*NO NAPISATI PROTIV LUNE, NJENE LOŠE STRANE, To smo i ja i Robert već nekoliko puta spomonjali, tvrd ovjes, lošija plastika, slabija završna obrada iste, zadnja kočnica ne koči pre dobro...

Budući da sam tehnički potkovan, krenuo sam u "sam svoj majstor" avanturu improovement-a svoje Lune, pa sam joj tako stavio bolju lulicu, pa sm joj skunuo povrat sa ispuha, i još pokoja sitnica... Stavio bolje pozadinsko osvjetljenje vurica... Ono, sitnice što svakog mehano entuzijasta veseli...

Ok, shvatio sam i da zadnja kočnica ne valja, pa sam si malo dao truda i sad koči ko mutava...

Ali, iz dana u dan, kako sam svako jutro u 7:20 išao na posao, i sa posla, shvaćao sam njene dobre strane...

Kupljena je 5.srpnja 2007 god.
Od tog dana do danas (da ne ureknem) svako jutro idem s njom na posao i s posla. SVAKI DAN!! I o zimi, i na -8C, ujutro, sjednem upali iz prve, i odvezem se... (zabundan ko skijaš!!!) jedinih 3 dana kad je padao snjeg sam imao sreću da sam bio na godišnjem. Kad pljušti kiša, ja imam kišno jednodjelno odjelo...

I kad vidim susjeda na svom SF 2 kako vergla ujutro a ovaj neće kresnut, pa psuje, a ja sa svojim "smećem" prolauim pored njega...
I do danas, niti jedan kvar. Niti je jedna žarulja pregorila, niti je krepao i ostavio me na cesti (jednom se ugasio i nije htio upaliti, pa sam mislio što  je sad, ali je upalio nakon 5 min, i na kraju je bila svječica!!!).

Do sada imam jedno 6500 km, malo sam bio otkopčao km sajlu jer mi se nije dalo po ljetu na servis, pa na kraju nikad nisam ni otišao, već sve sam radim, filter, ulje, svjećka...

I mali vozi koooo mutav...

Ok, od kad sam ga kupio do danas, neće palit u leru, tj moram davat gasa malo (probao štelat, nije pomoglo), ali to je već navika, i to je tako...

Da se sjetim, ma ne, niti jedan kvar...

Stavio sam onaj Genericov "rezonantni" auspuh kromirani, i lakše rolice, i sada ide kak se spada.

PA SADA IDU I DOBRE STRANE:

JAAAKO  POUZDANA, VOZI DO CILJA, NISKI TROŠKOVI ODRŽAVANJA, 11110000% OMJER ULOŽENO/DOBIVENO pogotovo meni jer sam zapravo skuter platio 3000 kn.
I STOJIM IZA TOGA DA:

Svakodnevnom exploatacijom, ljeti i zimi u roku od tri (3) godine i 30 000 km Luna može "raubati" bez bitnijih ulaganja i kvarova, a za šta?
Za 7 000 kuna!!!


Mislim, da se razumijemo, nije to nabolji skut, nije ni najlošiji,

ali ako bi ja, (već odavno punoljetan, sa odnedavno A kategorijom u džepu) htio brz i dobar skuter, sigurno nebi bi
bila 50tica, već nešto sa puuno višekubika, i to sam u mogućnosti odmah kupiti, ali ne želim, i vozim Lunu i zadovoljan sam njome!!!
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 20:14:47 gozz »

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #43 : 14 Svibanj, 2008, 02:15:39 »
Realno mislim najviše bi volio da imam neki Runner, ali mi jednostavno nema smisla kupovat skut za toliku lovu kupim auto onda radije, a i da kupim skut pa da kemijam s kitovima, to definitivno ne želim. Dosta mi je i što sam pod haubom od auta svakih par mj, a kamoli da stavim kit pa da svako malo imam probleme.

Pa zato Agility otpada po tom pitanju, svaka čast istina da ja mogu nekom servisu dat da mi stavi kit, ali iz odličnog iskustva koje sam stekao do sad s mehaničarima koji kad im daš auto u ruke i poslije servisa koji naplate masno, ima šanse da pogineš više nego prije servisa, to neće ić (ima i dobrih mehaničara, nisu svi loši :) )
Da živim i negdje u nizinskom kraju bi sigurno uzeo Agilitija, ali to nije tako.

Treba mi trajno i kvalitetno riješenje, a ne nešto s čim ne znam dal će se raspast radilica iza zavoja. ( Da se razumijemo, svi imamo neki svoj prioritet, netko se voli igrati s povećavanjima snage, ja to poštujem, to je ok, ali meni to nije cilj)

Skut mi treba za na posao, a pošto sam često po terenu u krugu 25 km od Rijeke,ne samo za slobodno vrijeme, onda je pravilo jednostavno. Serijski skuter, bez kita, jer smatram da kit, pa bio orginalni, nije u mogućnosti pružiti toliku pouzdanost kao i onaj tvorničk dio koji je ugrađen u skuter i koji je testiran kao optimalan za taj skuter.

Uglavnom Luna Vision2 mi je sve privlačnija.



« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2008, 02:38:50 007 »

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #44 : 14 Svibanj, 2008, 09:29:48 »
sto se tiče brdašca i razlike izmedu 2T i 4T  moram josh rec da sam ja sa svojim serijskim agilitijem 4T bez problema išao na sljeme gdje nagibi znaju bit i veci od 30%...jest da je iso oko 20 ali je izgurao to
takoder meni je prilicno bitna stavka kod kupovine bila potrosnja...i sam vidis kako cijene benge idu goreeeeeeee
zato sam i kupio bash 4T! a ne 2T koji je tada bio cini mi se oko 1000kn skuplji
luna trosi cini mi se jedno 4l(ispravite me ako grijesim) a agility oko 2,5l tako da kad sve to stavis na papir tih 2000 cuna koje ces ustedit sa lunom ce ti vrlo brzo otici na bengu
no ako ti potrosnja nije jako bitna 2T je ipak bolji za tebe  :icon_thumright:
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #45 : 14 Svibanj, 2008, 10:17:06 »
Da, zaista koliko troši luna?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #46 : 14 Svibanj, 2008, 10:29:37 »
Luna trosi oko 4L/100km mozda pola litre manje... 4t 50ccm trose oko 2.5l/100km...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #47 : 14 Svibanj, 2008, 19:33:12 »
Pala je odluka, nakon pomnog razgledavanja i raspitivanja, okolo. Kupit ću Lunu 2, jer skut je po priči ok, a Agility je preslab.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #48 : 14 Svibanj, 2008, 22:44:37 »
tj. da pojasnimo odluku: Agility je bolji skuter, ali je preslab, pa češ ipak kupiti Lunu, jer ni ona nije tako loša...

Offline martin1111

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna vision 2
  • Moja Kaciga: Nolan n 103
  • MojSetup: bit če
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #49 : 14 Svibanj, 2008, 23:47:07 »
Kupio sam lunu vision 2 prekjucer do sada imam nekih 100 km i super sam zadovoljan
a nema šanse da troši 4 litre

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #50 : 15 Svibanj, 2008, 07:20:58 »
ajd tipni bash kolko otprilike trosi nova luna2 kad ga izvozish josh malo
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #51 : 15 Svibanj, 2008, 16:28:01 »
@ agil, tako nekako, agility je kvalitetan, ali preslab.

Offline martin1111

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna vision 2
  • Moja Kaciga: Nolan n 103
  • MojSetup: bit če
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #52 : 16 Svibanj, 2008, 17:11:54 »
Troši 3 litre s tim da je još zablokirana kad skinem blokade onda ću znat točno.
I da ne otvaram novi post jel zna netko di luna ima blokade

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #53 : 16 Svibanj, 2008, 17:55:57 »
Troši 3 litre s tim da je još zablokirana kad skinem blokade onda ću znat točno.
I da ne otvaram novi post jel zna netko di luna ima blokade

ima blokiran cdi, ima blokadu na auspuhu na variomatu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #54 : 17 Svibanj, 2008, 10:23:54 »
mr j ne stavljaju više na variomatu po dogovoru sa betom
Piaggio X9 250  Black Box