Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2  (Posjeta: 20798 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #20 : 12 Svibanj, 2008, 22:39:24 »
Svaka cast gozz to je pravi odgovor!!Znaci sve u svemu luna je skroz upotrebljiv motorcek uz sitne preinake!!!

uz sitnu preinaku i originalne dijelove, i agility dobije 50% na snazi :)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #21 : 12 Svibanj, 2008, 22:40:16 »
možda je to več morao raditi pa on to iz iskustva
Piaggio X9 250  Black Box

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #22 : 12 Svibanj, 2008, 22:41:51 »
da samo preinake na 4t skutovima su preskupe i dobrano zadiru u garanciju . a koliko sam skužio čak i neki koji su radili to u servisima za kymco imali su problema sa skuterom zbog neodrađenog tuninga dokraja kvalitetno.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #23 : 12 Svibanj, 2008, 22:45:03 »
Ali mene opet buni ovo, prema testu skutera do 10000kn autor je pri testu zaključio da se Kymco agility je prema brzini više blizu 2T skutera nego 4T skutera, e sad mene buni da je prema specifikacijama Luna nešto slabija od ostalih 2T skutera, pa na kraju dođe da su brzina i ubrzanja u Agility i Lune ista?
Barem prema nekoj mojoj logici. Je li to tako?
A šta je s ostalim prednostima i manama? Je li bilo problema s Lunama?
Da li je netko vozio Agilityja 50, pa da malo napiše, da čujemo iz prve ruke.

upravo to, agility je jedini od 4T skutera kojeg su u paralelnom testu istaknuli da ima performanse blizu 2T skuterima, uz duplo manju potrosnju. Opcenito od 50cc skutera ne treba ocekivati cudo od performansi.
Ovaj forum je, moze se slobodno reci, glasilo Lune i ostalih skutera koje prodaje Betamoto, to se u biti niti ne skriva, i ne drzim da je to lose ni neposteno, ali mora se to reci, tek toliko da ti bude jasno da ti tu tesko netko moze reci nesto protiv Lune :)
S druge strane, ja prodajem Kymco, pa isto ne mogu biti previse objektivan :)

Najbolji test, ako mene pitas - vidim da si iz rijeke: zaustavi nekog na semaforu ili parkingu i pitaj ljude kako su zadovoljni sa kymcom, odnosno lunom.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #24 : 12 Svibanj, 2008, 22:46:42 »
da samo preinake na 4t skutovima su preskupe i dobrano zadiru u garanciju . a koliko sam skužio čak i neki koji su radili to u servisima za kymco imali su problema sa skuterom zbog neodrađenog tuninga dokraja kvalitetno.

svaki tuning nosi sa sobom dozu rizika od lose obavljenog posla, sto je i normalno.

Ugradnjom originalnih dijelova u agility ne gubi se jamstvo.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #25 : 12 Svibanj, 2008, 22:52:31 »
nemam ja ništa protiv kymca ili njegovih dealera! ja govorim ono što sam osobno doživio sa lunom i servisom!
mislim da sam već više puta objavio sve + i - lune!

@ odin:
sjedni ti ovdje u zagrebu na kymco agility(full serijala) i kreni prema grobniku pa da vidimo koji će od nas dvojice dalje stići!
izazov? ideja? dobra ideja?

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #26 : 12 Svibanj, 2008, 22:56:18 »
Pozdrav

Kupio bi skuter za po Rijeci, pa sam gledao Agility 4t i lunu Vision 2

(Sad se idem predstaviti :D )

Jos jedna stvar koja po meni dovoljno govori o podrsci koja je jako bitni dio price - Kymco u Rijeci i u krugu od 50km od rijeke (tvoj moguci radijus kretanja) ima 7 ovlastenih servisa (LAbin, Opatija, Rijeka * 3, Crikvenica, Krk), a ako se ohrabris za malo dalje relacije dodas rab, mali losinj, pazin :) Dalje od toga ti je sa 50cc predaleko :)

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #27 : 12 Svibanj, 2008, 22:58:48 »
nemam ja ništa protiv kymca ili njegovih dealera! ja govorim ono što sam osobno doživio sa lunom i servisom!
mislim da sam već više puta objavio sve + i - lune!

@ odin:
sjedni ti ovdje u zagrebu na kymco agility(full serijala) i kreni prema grobniku pa da vidimo koji će od nas dvojice dalje stići!
izazov? ideja? dobra ideja?

nadam se da bi obojica stigli do grobnika bez vecih problema :) A opet s druge strane, kome treba takav ispit muskosti :)

Sto se tice prvog dijela tvog posta, nisam nikog imenovao niti prozvao, samo sam napisao ono sto je istina, zao mi je ako si se ti osjetio prozvanim, nije mi bila namjera to uciniti.

izazov? ideja? dobra ideja?

mislim da mu je najbolja ideja ona koju sam predlozio - da priupita ljude stvarne korisnike, cisto to  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2008, 23:01:38 odin »

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #28 : 12 Svibanj, 2008, 23:10:08 »
Sad se zahuktava, načuo sam da je frend kupio nešto slično visionu, pa ću pričekati da ga on malo istestira jedno par dana, pa da vidim utiske.
meni nije važno dal će mi skut ići 85km/h ili 80km/h, ili koliko god važno mi je da kad krenem po brdima u okolici rijeke ne idem 30km/h, jer se zna kako se vozi u ovim krajevima. Bar znam kako ja vozim auto, a ja sam jedan od onih koji ne divljaju po cesti s autom.
Treba mi prometalo koje ima snagu izvuć brdo određenom brzinom.
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2008, 23:13:25 007 »

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #29 : 12 Svibanj, 2008, 23:30:35 »
Sad se zahuktava, načuo sam da je frend kupio nešto slično visionu, pa ću pričekati da ga on malo istestira jedno par dana, pa da vidim utiske.
meni nije važno dal će mi skut ići 85km/h ili 80km/h, ili koliko god važno mi je da kad krenem po brdima u okolici rijeke ne idem 30km/h, jer se zna kako se vozi u ovim krajevima. Bar znam kako ja vozim auto, a ja sam jedan od onih koji ne divljaju po cesti s autom.
Treba mi prometalo koje ima snagu izvuć brdo određenom brzinom.

potpuno si u pravu.

luna, sachs, peda, cak i novi baotiani inventivnih imena rocky i rambo, baziraju se na istoj tehnologiji, koja ne donosi znacajne razlike 2t modelima u odnosu na malo naprednije 4t modele. cak cesto se zna dogoditi upravo suprotno - da 4t model bolje ide :)
no, sacekaj ti da probas frendovu pilu, i mozda jos koju drugu za konkretne usporedbe, iako ti "pravi" 2t skuteri krecu od 10k kuna na gore - kymco vitality, sym jet (zna biti na akciji i po 9k!), peugeot trekker, gilera stalker, derbi atlantis... oni su performansama, ali i opcom kvalitetom ispred ovog nizeg razreda.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #30 : 13 Svibanj, 2008, 00:55:18 »
 :toothy9:

..vidim tu sve i svega pa da nesto razjasnimo  :toothy9:

..prvo da je ovaj forum glasilo LUNE : ovaj forum (portal) je glasilo i drugih brandova koji na neki od načina imaju dogovor s samnom.  :icon_biggrin: Bar to nije problem dogovoriti   :laughing7: .

Ali to nikako ne znaci da ja ili "mi" utjecemo na clanove i njihove izjave. Niti taj marketinski dio utjece na moja promisljanja. Tako nisam u ovom slucaju utjecao ni na izjave do GOZZA ni na izjave od  ROBERTA kao ni na AGILove izjave , a svi su vlasnici navedenih skutera... Tom retorikom se moze isto reci da je ovo forum samo za RUNNERase i sta ja znam.. pa ti vidi zasto je to tako? U svakom slucaju kymco se uvjek moze dobro oglasavati i ovdje, mislim da je i vrijeme , ja nemam nis protiv  :icon_biggrin:

..sto se tice tehnologije -- tu su stvari takodjer poznate, ako se tako grubo nabacuju podaci, onda se moze reci da agility i baotian imaju iste agregate.. ..ali zasto je onda agility toliko skuplji? a i zasto je onda agility toliko pouzdaniji , toliko, da je u italiji najprodavaniji pored svih tih talijana ?  :toothy9: ..a zasto bi onda koristio tu retoriku i za lune koji po toj analogiji imaju iste agregate kao i agility , a u 2t slucaju kao yamaha  :toothy9: ? ocito u cijeloj toj prici ima puno istog , ali ipak i puno razlicitog, sto ce reci oba su se ipak izdigla u svojoj klasi sto pokazuje i potraznja..


da ne zaboravim, da se vratim malo na tvoju analogiju , po tome sad kad cuju forumasi koje si "prave" "2t" naveo skutere , reci ce ti samo jedno... sve je to sranje, jedino valja RUNNER ,eventualno  AEROX bla bla  :icon_biggrin: (iako piaggioHR ne placa nikakvu reklamu, skrtice  :redface: )

mislim da je pitanje bilo jako jednostavno i ne vidim razlog cemu ga zapetljat dodatno  :dontknow:

dakle da probam vratiti temu na smjer gdje bi i topic starter htjeo da se svi zadrzimo : vision ili agility
 
-oba skutera imaju nisku cijenu i oba imaju 2 godine jamstvo ali imaju odlicnu servisnu podrsku oko rijeke , kao sto si naveo za kymco tako je i za lunu (rijeka, matulji , pula, novigrad) i oba imaju svoje  prednosti , ali i nedostatke .

topic starter ima jedan bitan zahtjev: trazi skuter od 50ccm za Rijeku koja je poznata po puno uzbrdica , koji savjet onda dati , a da se bude fer?

tu mislim da agil , gozz , robert i ostali clanovi koji ih voze ipak imaju pravo dati svoju rijec našem novopečenom agentu 007 , kako si i sam tek kasnije rekao :icon_thumright:

to nadovezujem na ovaj citat :

....
Ovaj forum je, moze se slobodno reci, glasilo Lune i ostalih skutera koje prodaje Betamoto, to se u biti niti ne skriva, i ne drzim da je to lose ni neposteno, ali mora se to reci, tek toliko da ti bude jasno da ti tu tesko netko moze reci nesto protiv Lune :)
S druge strane, ja prodajem Kymco, pa isto ne mogu biti previse objektivan :)

Najbolji test, ako mene pitas - vidim da si iz rijeke: zaustavi nekog na semaforu ili parkingu i pitaj ljude kako su zadovoljni sa kymcom, odnosno lunom.

ti clanovi ocito vole svoje skutere i kao takvi su subjektivni , ali mislim da imaju pravo rijeci, to nikako nema veze s MSom kao "glasilom" , iako MS nema nista protiv oglasivaca pa da ponovim i KYMCO i DERBI su dobrodosli kao oglasivaci...  :toothy11: :toothy11: :toothy11:

zato i postoji ovaj forum na kojem ce uvjek biti sloboda da svaki forumas kaze svoje misljenje i to niti jedan sponzor nece moci sprijeciti dok sam ja tu shef  :toothy9:

« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 01:05:17 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #31 : 13 Svibanj, 2008, 01:56:51 »
Da pojasnimo...ja svog Agility-ja volim. Onomad sam imao prigodu za iste novce kupiti žutog Aeroxa s 10 000 km. Nije mi žao što nisam, danas kad razmišljam o Aeroxu, jedino, vjerovali ili ne, za čim žalim je - ljepši ćep rezervora goriva. Mislim, uzmimo neke moje principe: 1. ne želim polagati A kategoriju 2. ne želim na cestu po kojoj vozi išta veće od kombija 3. ne želim po ravnom i nizbrdici voziti brže od 70 km/sat...4. Želim pouzdan skuter za do pošte i samoposluge...i lagane krugove oko grada. ...Uz to vozim prilično opasno., i uz kontrolirani rizik, ipak imam povremene hipoadrenalinske krize, zadnjih tjedana sam bio u 5 - 6 situacija kad su prijetile ozbiljne ozljede....( pretjecanja kolone kad prednji auto naglo skreće, upad punom brzinom u kružni tok kad auto neočekivano nastavlja kružiti i ispriječi se bokom, rizična uključivanja s sporedne ulice, dok ususret jure s 90/sat )...Novci, nisu problem...samo na fondovima sam u zadnja 2 mjeseca izgubio novog runera i boli me briga za to, stalo mi je kao do ciklona u mianmaru ( mislim žao mi je ,ali već sam zaboravio )..

Prije 5 godina vozio sam Malagutija 70 ccm, čupao je asfalt, ali je bio skroz raštiman i glasan, pa sam 2 godine pauzirao od scoota....Onda u ljeto, vidim baotiane u Konzumu, slatki mali, došlo mi da jednog odnesem kući...ipak reda radi kupio sam Agility-a....nek se nađe nešto na dva kola ( vidi pod 4.)

I onda razočaranje, ioko su mi govorili ( vlasnici Piaggio ZIP-a da 4T  50, čak 4T 100 ne valja )...stvarno sam bio razočaran agilnošću Agilitya. Imao sam 95 kg ( sad 88)...i morao sam se na svojoj 40-metarskoj uzbrdici na izlazu iz dvorišta odgurivat nogom kao na romobilu da bi savladao 10 zadnjih metara ( a imam jake noge..- trčao 12sec/100m)

pazi sad...siguran sam da bi četvorogodišnje dijete držeći kočnicu izdržalo satima dok ja navijam pun gas na odblokiranom Agiliti-ju..onda...danas s kitom bi poletilo odmah 30 metara naprijed


Jesam li ja dobio tvornički trom Agility, ne znam, ali moj ovlašrteni seviser je slijegao ramenima..."nejak je to skuter"..je bila najveća pomoć od njega...

Dobro , Talijani, oni su poluljudi, i kad mi na youtubeu odgovori jedan da njegov serijski 50 ccm ide 70...to me ne brine...ipak postoji sumnja da nešto u startu nije bilo dobro s mojim Agility-em ( jedina prava referenca za 4T skutere je www.revolution70.com  - variator and derestriction FAQ )

Kakobilo, kymcov kvalitet nitko, nikad i nikako nije osporio  ( osim mrcine, ali on je izuzetak, egzotika prava....). Izrada, oprema, kočnice, multinogare, duga, kratka, najduža svjetla....nema Stihla, ..Silkolena i drugih "miomirisnih" aditiva....nema brige oko potrošnje...kitovi dišu čistiji zrak., zauslavljen lov na ozonski omotač i male tuljane, nema prdekanja...i još puno toga....
veselje mi je ovaj mali tuning, aktivni odmor, Agil vodiči za početnike i  seruckanje po forumima, pretraga weba za informacijama i povoljnom kupnjom...baš se zabavljam..( a i kacigu sam osvojio)

Još ako mi kit izdrži bar još 2 - 3 000 km nitko sretniji s Agility -em od mene.....a vozi i vozio je stvarno onako kako sam rekao...po osobnosti sam iskren i ne pretjerujem, osim kad pretjerujem, a i onda sam iskren....

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #32 : 13 Svibanj, 2008, 09:15:45 »
dobro si rekao nije upitno dali je agiliti kvalitetan ili nije ali da bi bio čisto malo jači bi.

egzotika ha dobra riječ ali ja još žalim za krmkom koji mi se svidio i bio moj prvi skut, prva ljubav je ipak prva.
da sam imao više love vjerojatno bi ubo maxia ali nisam imao.

kod kimca mi se jako sviđa vizualni dio dok prema iskustvima sa tim modelima u vožnji imam problema sa subjektivnošču,pa neču više dizati prašinu.

evo sad vozim piaggio x9 kojeg nisam htio uzeti več x8 koji mi je lijep ali ,j****u ali upiko ovog i nisam se pokajao. vozi  ,pali,tankaj,podmazuj i ide .

ugledajte se u njih Odine.a da su uslužni u dučanima, nema razlike od italije i hr. sve je to isto.samo vespaši imaju ugled u italiji dok ostale gledaju sa visine.

i da koja je to fora u EU b&w se prodaje u verziji 150 a tu kod nas u verziji 125 koja ima problema(subjektivnost).
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #33 : 13 Svibanj, 2008, 09:20:15 »
I onda razočaranje, ioko su mi govorili ( vlasnici Piaggio ZIP-a da 4T  50, čak 4T 100 ne valja )...stvarno sam bio razočaran agilnošću Agilitya. Imao sam 95 kg ( sad 88)...i morao sam se na svojoj 40-metarskoj uzbrdici na izlazu iz dvorišta odgurivat nogom kao na romobilu da bi savladao 10 zadnjih metara ( a imam jake noge..- trčao 12sec/100m)
pazi sad...siguran sam da bi četvorogodišnje dijete držeći kočnicu izdržalo satima dok ja navijam pun gas na odblokiranom Agiliti-ju..onda...danas s kitom bi poletilo odmah 30 metara naprijed

To je ono sto sam ja govorio, ista je stvar sa svim 50ccm 4t skuterima... serijski 50ccm 4t tesko da ce izvuci veceg covjeka u uzbrdicu... tu prednost dajem serijskim 2t skuterima...

Ali ako se na 4t stavi kit od 80ccm onda je to druga stvar, ide slicno kao odblokirani recimo runner (iako ide vjerojatno malo slabije) a trosi dvostruko manje...  :icon_thumright:

Jos bih pokretacu teme preporucio da pogleda korejskog SYM-a, koji je jako kvalitetan skuter u toj nekoj srednjoj klasi...
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 09:22:42 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #34 : 13 Svibanj, 2008, 10:06:53 »
Da rascistimo - nema ptrebe za podzianjem tenzija, posto smo svi ipak prijatelji ovdje medjusobno :)

Ne bih volio da me se krivo shvati, jer nisam napisao nista negativno niti sam na noz nikog docekao.

Decku smo nadam se da li dovoljno informacija za pocetak :)

U svakom slucaju, sretno ti bilo Sean Connery, uzivaj u skuteru koji god to bio :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #35 : 13 Svibanj, 2008, 13:31:19 »
007 sto si odlucio?

Probaj isprobati oba skutera pa iznesi svoj dojam :icon_thumright:


I samo nesto da upitam. Kymco Agility 4-t 50ccm i onaj jaci model sto ima kod nas, ako se nevaram Agility 125 4-t.

Kolika je razlika izmedju ta dva skutera u voznji, i kolika je kada se digne kubikaza ovome od 50ccm.
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 13:33:20 SlowRider »

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #36 : 13 Svibanj, 2008, 13:32:43 »
decki su sve rekli...a sto se tuninga sa kitom tice probleme imaju i 2T i 4T....
nemoj mislit da uopce neces imat problema ako stavis kit na nekog dvotatktasha...sve ovisi kako se slozi,kakv je materijal kvalitate i kako se vozi...
ja sad po drugi put imam tunirani agilty 85cc i do sad bez problema (prvi put je otisla radilica na 3000 km )
jednostavno neke radilice izdrze polovinu radnog vijeka a neke i preko,to isto vrijedi i za 2T i za 4T..
treba imati i srece malo u svemu tome  :icon_thumright:
ugl. ja volim svoj agility i kao i agil ne bi ga  mijenjao za nekog dvotaktasa ni za sto.trosi 3 litre a vozis se ko covjek.
no budimo realni tebi za brdašca jednostavno nije dosta 50cc 4T
ako nisi sklon tuniranju onda ti preporucujem recimo kymco vitality 2T ili neki 2T tajvanac ili koreanac tipa SYM ili TGB :icon_thumright:)

za kymco agility 125 sam cuo da se moras malo naprijed nagnut kad krece  jel diže na zadnji(dal je lovacka neznam)...moj 85cc je ipak malo slabiji
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 16:29:15 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #37 : 13 Svibanj, 2008, 15:25:59 »
do 200 ccm 4t zracno hladjenje motori su jako slabi, liberty 200ccm je slabiji od gilere vx125ccm koja je vodeno hladjenje... tako da...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #38 : 13 Svibanj, 2008, 17:05:39 »
za kymco agility 125 sam cuo da se moras malo naprijed nagnut kad krece  jel diže na zadnji(dal je lovacka neznam)...moj 85cc je ipak malo slabiji

znaci da je 200ccm svaki put bi opao na ledja. Vidio sam tu 125-icu i nemogu reci kako ide jer nisam vozio, ali izgleda prilicno slabasno s obzirom na kategoriju motora i sigurno ne cima u startu.

Vozio sam XOR 125ccm 4-t i ide kao serijska pedesetica sa auspuhom (aprilia sr). Onaj kinez 125ccm kao serijski bez blokada (aerox) ::)


Ti skuteri dosta zaostaju sa snagom, ali svaki skuter ima svog kupca, neki bas vole mirnije skutere, nekome se svidjaju i bolje im leze.....  :dontknow:

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #39 : 13 Svibanj, 2008, 18:20:14 »
mislim da u ovom slucaju ipak ne mozes usporedivat neku kinesku masinu od 125  i nekog kymca od 125
uostalom agility 125 je samo malo tezi od agilitiy-a 50cc a jaci je puno puno tako da mislim da ta prica i nije
tako jako daleko od istine
uostalom ja sa 85cc šišam one cityexpresovce svaki dan(neznam tocno kaj voze al brijem da su to neke 2T odblokirane serijale) a sigurno je veca razlika u snazi između 125 i 85 nego izmedu 85 i 50,u volumenu  je razlika 5cc al mislim da je puno veca razlika u omjeru snage...
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2008, 18:29:11 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078