Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2  (Posjeta: 20799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« : 12 Svibanj, 2008, 14:05:36 »
Pozdrav

Kupio bi skuter za po Rijeci, pa sam gledao Agility 4t i lunu Vision 2

Kymco Agility 50

http://www.kymco.hr/modeli_info.asp?id=9

LUna Vision 2

http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=7

Po specifikacijama vidim da Agility ima veću snagu(2,7kW) ali manji moment (3,5Nm),  a luna ima snagu 2,2kW ali veći moment od 3,92Nm, pa me zanima koji bio bio prema vašem misljenju bolji izbor, nekako naginjem izboru Agilitya, jer nisam čuo da još netko ima pritužbe na Kymca, ali me smeta što je 4T (zanima me brzina bez blokade, po uzbrdicama), a ja moram doć i doma do  Drenove :D
 

Piaggio Zip 50 mi se ne sviđa jer ima 10'' kotače.

(Sad se idem predstaviti :D )

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2008, 14:18:51 »
Luna je 2-T i nema sanse da je slabija, podaci nisu realni kada im se skinu blokade.

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2008, 14:22:18 »
Što bi značilo da Luna kao 2T stroj dobiva više na snazi kad se skine blokada nego Agility 4T? Cijena im je tu negdje samo što je Kymco poznatiji.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2008, 14:25:46 »
Što bi značilo da Luna kao 2T stroj dobiva više na snazi kad se skine blokada nego Agility 4T? Cijena im je tu negdje samo što je Kymco poznatiji.

Kymco je duze na trzistu i mozda nesto kvalitetniji. Postoji mogucnost da friziras Kymca, ali ako ti se neda s tim zamarati uzmes si lunu.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2008, 14:27:54 »
to sam i ja hteo da kažem, kymco je sigurno kvalitetniji ali slabiji od lune s obzirom da je luna 2T...
ne kažem da je luna nekvalitetna...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2008, 14:45:15 »
agility bez blokada tesko da ce te nekom brzinom izvuci uz brijeg, vrlo je vjerojatno da ces ga morati i gurati (ovisno o jacini nagiba brijega)...

2t 50ccm bi te trebao izvuci ali opet ne ocekuj neku preveliku brzinu od takvog serijskog skutera uz brijeg (40-50kmph)...

Ovaj novi model lune je rijesio djecje bolesti Lune I  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2008, 15:38:05 »
Ali mene opet buni ovo, prema testu skutera do 10000kn autor je pri testu zaključio da se Kymco agility je prema brzini više blizu 2T skutera nego 4T skutera, e sad mene buni da je prema specifikacijama Luna nešto slabija od ostalih 2T skutera, pa na kraju dođe da su brzina i ubrzanja u Agility i Lune ista?
Barem prema nekoj mojoj logici. Je li to tako?
A šta je s ostalim prednostima i manama? Je li bilo problema s Lunama?
Da li je netko vozio Agilityja 50, pa da malo napiše, da čujemo iz prve ruke.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #7 : 12 Svibanj, 2008, 16:01:33 »
Ovako. Podaci za lunu se razlikuju od web sitea do web sitea.
Luna dolazi sa certifikatom proizvođača zablokirana do bola, pa iz toga proizlazi da je "nešto slabija" od konkurencije. Da, kad ju kupiš s blokadom, i sjedneš na nju, ide tromije i sporije... ok.
Skineš blokadu, staviš lakše rolice i ideš uz bok 70% svih serijskih 50 ica...

Neki vele 2.2 kw, neki manje, neki 2.8 kw... ovisi o blokadi itd itd...

Ja na svojoj luni imam maknute blokade i stavio sam malo lakše rolice jer su originalne pre teške. Stavio sam i onaj jeftilen od "rezonantnog" auspuha, i evo neki dan ja i cura iza mene skupa 155 kg, (većinu uzima moj trbuh :toothy12:) uputili se na sljeme...

Na ravnom dođemo do 65 km/h, na laganijim uzbrdicama tipa red mihaljevac ide 50 km/h, a na jačim uzbrdicama tipa serpentine Sljemena, ide 30 na sat i tako drži... Ispod 30 na sat ga ne možeš usporit jedino kočnicom...

Inače, Baotiani 4t od 50 ccm, nisam siguran kako za usporedbu idu uz brijeg sa 155 kg na sebi...

« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2008, 16:05:23 gozz »

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2008, 16:15:36 »
Svaka cast gozz to je pravi odgovor!!Znaci sve u svemu luna je skroz upotrebljiv motorcek uz sitne preinake!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #9 : 12 Svibanj, 2008, 16:16:30 »
2-T power  :icon_thumright:

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #10 : 12 Svibanj, 2008, 16:31:15 »
hvala Vam, očito izgleda da je Kymco se čini kvalitetniji, ali luna je 2T i na kraju sam dobio dojam da je i ona dobar skuter. Pošto ste iznijeli argumente koji su mi logični vjerovatno će za par dana bit jedna Luna Vision i kod mene.

Svaka čast, lijepo objašnjeno. Bravo  :glasses9:
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2008, 16:33:34 007 »

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #11 : 12 Svibanj, 2008, 16:35:17 »
dobar izbor :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #12 : 12 Svibanj, 2008, 17:00:25 »
a zasto nebi kupio keeway huricane 80...ima mi ga frend i platio ga je 7000kn vamo u bosni i skino blokade i motor letiii

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #13 : 12 Svibanj, 2008, 17:01:34 »
a zasto nebi kupio keeway huricane 80...ima mi ga frend i platio ga je 7000kn vamo u bosni i skino blokade i motor letiii

zato sto na taj skuter ide velika tablica, u tom slucaju je bolje kupiti neki 125ccm ili vise...

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #14 : 12 Svibanj, 2008, 17:22:46 »
Kymco Agility 50 bez blokade je slabašan skuter...mene nije mogao izvuči 40 m uzbrdice 35 - 40 % nagiba na izlazu iz dvorišta. Na dužoj uzbrdici brzina mu je bila 12 - 15 km na sat. Kymko Agility 80 je sasvim druga priča......uzbrdice vozi 35 - 40 km/sat, max brzina mu je oko 75 km/sat...uz sve prednosti 4T skutera ( i Kymca  ;D ), sad ga ne bi mijenjao za neki dvotaktni u rangu do 13 000 kuna

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #15 : 12 Svibanj, 2008, 17:52:06 »
Kymco Agility 50 bez blokade je slabašan skuter...mene nije mogao izvuči 40 m uzbrdice 35 - 40 % nagiba na izlazu iz dvorišta. Na dužoj uzbrdici brzina mu je bila 12 - 15 km na sat. Kymko Agility 80 je sasvim druga priča......uzbrdice vozi 35 - 40 km/sat, max brzina mu je oko 75 km/sat...uz sve prednosti 4T skutera ( i Kymca  ;D ), sad ga ne bi mijenjao za neki dvotaktni u rangu do 13 000 kuna
:laughing7: jesi siguran? znaci i SP180 je iskljucen.

Offline 007

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #16 : 12 Svibanj, 2008, 21:54:31 »
Sve je to ok i sve to stoji, ali meni se ne da frizirat skuter, jer kupiš skuter, pa kit, pa ovo pa ono, i nakon 2 god zaključim, da sa svim tim doradama na skuteru sam mogao kupit Gileru Runnera. Malo karikirano, ali to je tako.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #17 : 12 Svibanj, 2008, 22:02:03 »
evo moj savjet!
kupi si lunu 50 vision 2 i stavi joj samo lakše rolice od 4.6 ili 4.8 grama u dimenzijama 15 x 12mm i ako se misliš po kišnim danima voziti obavezno promjeni lulicu na svjećici! ja vozim lunu već 10500 kilometara bez ijednog većeg kvara! nemoj za te novce očekivati nešto posebno ali je skut čisto solidan za te novce!
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2008, 22:04:06 robert »

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #18 : 12 Svibanj, 2008, 22:08:01 »
a zasto nebi kupio keeway huricane 80...ima mi ga frend i platio ga je 7000kn vamo u bosni i skino blokade i motor letiii

zato sto na taj skuter ide velika tablica, u tom slucaju je bolje kupiti neki 125ccm ili vise...
ahaa...ja sam u bosni kod nas nije tako...bar ja mislim

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco Agility 50 vs Luna Vision 2
« Odgovori #19 : 12 Svibanj, 2008, 22:37:35 »
agility bez blokada tesko da ce te nekom brzinom izvuci uz brijeg, vrlo je vjerojatno da ces ga morati i gurati (ovisno o jacini nagiba brijega)...

oprosti, ali ovo sto si napisao nema veze sa istinom...
cak i baotian, koji je od agilityja duplo slabiji ce te povuci po svakoj uzbrdici.

ovo sto si napisao je prilicno tendenciozno :)