Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Danas u Mariboru...  (Posjeta: 1652 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Danas u Mariboru...
« : 08 Svibanj, 2008, 23:57:56 »
Isao sam danas sa curom u Maribor u shopping i vidio "veselu" scenu:
3 murjaka na motorima (BMW) pod rotirkama me pretekla skoro se zabivsi u mene, a lovili su 2 skuterasa koji su me pretekli minutu prije. Skuteri su isli nekih 70-tak km/h (znaci, dosta vise od zakonom propisanih 50 km/h) i valjda su se bojali kazni za to pa su bjezali muriji. Naravno, uhvaceni su u roku odmah.

2 kilometra kasnije, gledam kako klinac na aeroxu (uredno kaciga i normalna brzina) skrece u sporednu ulicu. Iza njega je vozio murjak na motoru i mali nakon skretanja staje i gleda jel murjak odlazi, a ovaj na BMW-u gleda prema malom ko prema kriminalcu. Drot nije stao pa je mali nastavio voznju.


Jos sam vidio pijanog dedu na nekom skuteru kak se vozi manje od 10 km/h bez kacige, a ekipa mu iz birtije vice "stavi celado, bos se ubiu"



Jadni skuterasi u SLO.  ;D


A inace, svi voze ko u usporenom filmu (i auti i motori, a pogotovo skuteri). Imo sam feeling da brze trcim nego sto se tamo voze.
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2008, 00:01:51 3alfa3 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2008, 00:10:11 »
nis cudno za jadne i lude slovence...
Da su se vozili 100kmph zaustavni put bi im bio u Austriji...

Dosta su rigorozni tamo kod njih, treniraju strogocu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2008, 00:12:19 »
Da su se vozili 100kmph zaustavni put bi im bio u Austriji...

uze mi rijec iz usta, ne doslovce...al na tu shemu  :toothy11:

i to ti je eu, a dobro, prave sranja po cestama al barem ne voze ko mutavi (brzo)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2008, 00:20:32 »
Ako vremenski put podijelim u 3 etape, onda to izgleda ovako:
1/3 vremena se vozi od Maribora do granice (ni u jednom trenu brze od 70 km/h, a vecinu puta 50 km/h) 1/3 vremena od granice do table ZG (vozio sam 160 km/h da ne poberem kaznu) 1/3 vremena od table ZG do Maksimira ("ko da pjesacim" km/h). Prestrasno.

Jedino kaj zadovoljstvo voznje po autoputu od Zapresica do Macelja kosta 39 kuna. I nazad isto toliko. Kad placam cestarinu prilikom registracije, osjecam se silovano jer koji klinac onda tolike pare ostavljam na naplatnim kucicama....
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2008, 00:23:22 3alfa3 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #4 : 09 Svibanj, 2008, 00:26:19 »
Ako vremenski put podijelim u 3 etape, onda to izgleda ovako:
1/3 vremena se vozi od Maribora do granice (50+ km/h) 1/3 vremena od granice do table ZG (160 km/h) 1/3 od table ZG do Maksimira ("ko da pjesacim" km/h). Prestrasno.
Jedino kaj zadovoljstvo voznje po autoputu od Zapresica do Macelja kosta 39 kuna. I nazad isto toliko.

Zagreb pod hitno treba rjesenje ovog prometnog kaosa!
Umjesto takvih konkretnih i svrsishodnih projekata Banditos razmislja kako "spaljivati novce" (ne zelim sada o tome jer je teski off)

A ovo za slovence to je specifican narod... samo cu to reci... (volim slovenke i imam par prijatelja slovenaca i svaka im cast ali u globalu su  :pottytrain4: (slovenci))


Cestarinu placas jer unistavas svoj automobil po lijepim prirodno oblikovanim gradskim ulicama!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #5 : 09 Svibanj, 2008, 00:28:53 »
Cestarinu placas jer unistavas svoj automobil po lijepim prirodno oblikovanim gradskim ulicama!

Sve je manje rupa. Nestaju pod lezecim policajcima.  :(



A kaj se tice sredjivanja prometnog kaosa u ZG:
Nek plate (to se na razne nacine vrati ovako i onako) studiju koja bi se bavila problematikom podesavanja semafora. Valjda 1/4 problema bi se tak rijesila.
Umjesto da stimuliraju voznju biciklom i motorima/skuterima, oni pocinju naplacivati parking za iste i tjerati ih sa mjesta di parkaju, a ne smetaju nikome.
Da ne pricam da je ZET voznja skuplja od voznje autom (karikiram, ali nisam daleko od istine).


Ne prepoznajem vise (svoj) Zagreb iz 80-90-tih godina. Kontrola, kazne, kontrola, zabrane, kontrola, kamere, kontrola.... Orwell (84)
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2008, 00:35:33 3alfa3 »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #6 : 09 Svibanj, 2008, 00:59:48 »
guzve se rjesavaju i stimulirajuci skuterase

u italiji, francuskoj, itd.. , pa gdje god da se okrenes su skuterasi..

imaju odredjene privilegije (vjerovatno oko prakinga, kao i oko troskova tipa rega ovo ono)

gradovi stimuliraju vlasnike auta da idu dvokotacima , i znam da se tim istim ljudima to pokazalo super..

a kod nas ljudi s autima u guzvi samo gledaju kako bi otvorili vrata nekom "drskom" skuterasu  :angry7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #7 : 09 Svibanj, 2008, 11:29:41 »
kaskamo za europom 10 godina za toliko će naši ćelavci shvatiti da je vožnja na 2 kotača rasterećenje prometa a ne opasnost od koje treba bježati..
danas još vrijedi ona naša narodna: "kupi sinu motor i kupio si mu lijes"..
dok se ne maknemo od takvog primitivnog i zatucanog razmišljanja proći će i 20 godina jer za motor treba imat mozak..
motor je kao i alkohol, ZA PAMETNE LJUDE..

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #8 : 09 Svibanj, 2008, 12:19:38 »
Slovenci se voze sporo jer se boje kazni, koje su puno veće od naših!


Varaždin je jako mali grad za razliku od zagreba al ima puno bolje rješen promet. ako idete iz zagreba prema ptuju (ali kroz varaždin), kad se skinete s autoceste odmah nailazite na kružni tok, i jedan izlaz je za zaobilaznicu kojom izbjegnete ali ama baš cijeli grad!

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #9 : 09 Svibanj, 2008, 19:20:18 »
kad idem na posao,duže se vozim od naplatnih do Vlaške nego iz Duge Rese do Zagreba

Offline Goran

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
  • RUNNER 200 VXR G.M.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: RUNNER 200 VXR, RUNNER 180 SP
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #10 : 10 Svibanj, 2008, 01:03:23 »
kad idem na posao,duže se vozim od naplatnih do Vlaške nego iz Duge Rese do Zagreba
Pa naravno kad se voziš po metropoliu kojoj su velike gužve!!!Zagreb je kao New York!!!
Iz Duge Rese do Zagreba treba 1sat saskuterom od 200 kubika!!!dok od naplatnih do Vlaške treba manje vremena!!!
A.A.
GORAN VXR-RACING SPIRIT
180 SP RACE EDITION
IVAN FAZEKAŠ-FAZA IN PRISON

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Danas u Mariboru...
« Odgovori #11 : 11 Svibanj, 2008, 10:46:31 »
Nema veze sa temom ali ima veze sa nasom policijom. Jucer se vozim sa nekoliko prijatelja na biciklu i izadjemo na glavnu cestu i vidimo kako policajac upravo odlazi u svoj auto nakon sto je zaustavio neku zensku. Vidimo mi da je pustio zenu jer se smijao, a i njegov kolega takodjer....

idemo mi po stazici svojim putem, a policajci odose u smjeru naseg dolaska. Nakon 200m dolazimo na krizanje gdje su semafori i vidimo da se ova dvojica okrecu i idu prema nama. Vidimo mi lik gazi skodu negdje do 4000rpm i komentiramo kako gaze te aute i hebe im se jer mogu raditi sto god hoce... pice oni prema nama i ulete u krizanje i skrenu u desno sa nekih 50km/h i pod rucnom mi lik skrene, frajer bi driftao da je imao zadnji pogon. Mi smo se trgali od smijeha jer ovo je bilo nevidjeno kako policija uletava sa rucnom u zavoj :laughing6: :laughing6: :laughing6: