Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250  (Posjeta: 18915 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #20 : 18 Svibanj, 2012, 19:11:57 »
Potpis.
Pogotovo 250 ajnspric koji trosi ko upaljac, pouzdan je, a rega jeftina
Pogotovo to za regu, razlika je ogromna izmedju 250 i 300, a stvarno ne vidin tu strasnu razliku, i ubrzanja. Na kraju krajeva razlika je izmedju 246 i 278 kubika?
I jos da se pohvalin s potrosnjon, pa to je fantasticno, 3.2 litre na sto km i nije bas da san ga setedija.
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #21 : 18 Svibanj, 2012, 19:15:44 »
Kolika ti je krajnja brzina na 250 ie? Da se znam ravnati? :)
Po njegovom satu 155  :laughing7: tu se  pali elektronska blokada. realno 125~135. Kod njega mi se najvise svidja snaga pri priticanju. Pri 80km/h samo odvrnes gas i prodjes! Ubrzanja su mu fantasticna.
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #22 : 19 Svibanj, 2012, 08:01:43 »
Kolika ti je krajnja brzina na 250 ie? Da se znam ravnati? :)

Bev 200 130 km/h po satu, Bev 250ie 140-145km/h po satu. U voznji ne osjetis neku razliku osim po krajnjoj. Uzmi onog koji je bolje uscuvan i jeftiniji. I jedan i drugi imaju prednosti i mana ali generalno su odlican izbor.

Offline Milfhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: serijala
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #23 : 19 Svibanj, 2012, 10:25:15 »
Bev 200 130 km/h po satu, Bev 250ie 140-145km/h po satu. U voznji ne osjetis neku razliku osim po krajnjoj. Uzmi onog koji je bolje uscuvan i jeftiniji. I jedan i drugi imaju prednosti i mana ali generalno su odlican izbor.


Hvala to me zanimalo.  :icon_thumright:
Mislim da je i velika prednost skutera Piaggio grupacije u Hr sto se lakse mogu prodati od kymca. Mozda se i varam.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #24 : 19 Svibanj, 2012, 17:50:12 »
osjeti se razlika u 200 i 250cc u vožnji,na ubrzanju i međuubrzanju a najbolje se vidi kad se vozite jedan uz drugog pa se na 70 80 napuca gas do poda.
ako si u mogućnosti ubodi si 250 i.e. mašinu..manja potrošnja uz bolje performanse i bolju iskoristivost goriva.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #25 : 09 Rujan, 2012, 13:45:15 »
milfhunter-u neznam jesi uzeo skuter ali ja bi ti htio malo reći o Kymcu. Vozim Xciting 250 i sve je to lijepo i krasno što su napisali tu za Talijane, ustvari puno je tu slicnosti,svaki skut ima prednosti i mana ja sam isto bio zagrijan za nexusa kad sam kupovao skut, ali ja sam skoro 2m visok i na talijanoma nisam imao gdje s nogama a i vizir na nexusu je premali tako da vjetar ubi...imam xcitinga već 4 godine i presao sam s njm preko 20 000 km i po moru i po slavoniji a najvise po zagrebu i po gradskim guzvama. kad sam ga vidio i probao ozeo sam ga odmah i išao sam u Split po njega. skuter uopće nije ružan kao što ga neki pljuju (kiselo lice i te fore) to što je on Made in Taiwan a ne Talijan uopće mi ni najmanje ne smeta ali definitivno najviše mjesta i za noge i udoban sic i veliki vizir znači nema puno vjetra u faci, ide tu negdje ko i sve 250 ccm meni po cajgeru ide oko 130-140km/h opet ovisi o puno toga sto su vec prije i naveli ali potrošnja je za litru veća zbog karbija, što se djelova tiće ok Talijani tu imaju prednost a i Italija je blizu za nuždu. ja uredno servisiram svog Kymca i nisam imao potrebe za nikakvim djelovima u ove 4 godine koliko ga imam znači nekažem da se nikad neće pokvariti ali dosad nisam imao nikakvih problema, kotači jesu manji od beva ali šta je s Nexusom i njegovim kotačima pa i na njemu su su manji od beva ali nevidim tu nekakvu manu Kymca jer je skuter preudoban i ima dosta prostora ispod sica a postoje i koferi za Kymco kao i za svaki skut, ja imam i dodatne bočne torbe tako da za more i duža putovanja imam dosta mjesta za stvari i u dvoje ide 10-15 km/h manje i to ti je to. nisam ovo napisao da blatim talijane nego da dočaram Kymco onima koje zanima. Talijana sam imao i vozio ali i po pričama koje sam vidio tu udobnost je puno lošija nego na Xcitingu pogotovo za duža putovanja, plastike na Xcitingu su iznimno kvalitetne i završna obrada je odlična tako da ona priča što je netko napisao "plastike loše" itd to ne pije vodu, neka si malo bolje prosurfaju i pogledaju testove i recenzije o Xcitingu pa neće pisati takve gluposti.

Offline Milfhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: serijala
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #26 : 15 Ožujak, 2013, 22:25:27 »
milfhunter-u neznam jesi uzeo skuter ali ja bi ti htio malo reći o Kymcu. Vozim Xciting 250 i sve je to lijepo i krasno što su napisali tu za Talijane, ustvari puno je tu slicnosti,svaki skut ima prednosti i mana ja sam isto bio zagrijan za nexusa kad sam kupovao skut, ali ja sam skoro 2m visok i na talijanoma nisam imao gdje s nogama a i vizir na nexusu je premali tako da vjetar ubi...imam xcitinga već 4 godine i presao sam s njm preko 20 000 km i po moru i po slavoniji a najvise po zagrebu i po gradskim guzvama. kad sam ga vidio i probao ozeo sam ga odmah i išao sam u Split po njega. skuter uopće nije ružan kao što ga neki pljuju (kiselo lice i te fore) to što je on Made in Taiwan a ne Talijan uopće mi ni najmanje ne smeta ali definitivno najviše mjesta i za noge i udoban sic i veliki vizir znači nema puno vjetra u faci, ide tu negdje ko i sve 250 ccm meni po cajgeru ide oko 130-140km/h opet ovisi o puno toga sto su vec prije i naveli ali potrošnja je za litru veća zbog karbija, što se djelova tiće ok Talijani tu imaju prednost a i Italija je blizu za nuždu. ja uredno servisiram svog Kymca i nisam imao potrebe za nikakvim djelovima u ove 4 godine koliko ga imam znači nekažem da se nikad neće pokvariti ali dosad nisam imao nikakvih problema, kotači jesu manji od beva ali šta je s Nexusom i njegovim kotačima pa i na njemu su su manji od beva ali nevidim tu nekakvu manu Kymca jer je skuter preudoban i ima dosta prostora ispod sica a postoje i koferi za Kymco kao i za svaki skut, ja imam i dodatne bočne torbe tako da za more i duža putovanja imam dosta mjesta za stvari i u dvoje ide 10-15 km/h manje i to ti je to. nisam ovo napisao da blatim talijane nego da dočaram Kymco onima koje zanima. Talijana sam imao i vozio ali i po pričama koje sam vidio tu udobnost je puno lošija nego na Xcitingu pogotovo za duža putovanja, plastike na Xcitingu su iznimno kvalitetne i završna obrada je odlična tako da ona priča što je netko napisao "plastike loše" itd to ne pije vodu, neka si malo bolje prosurfaju i pogledaju testove i recenzije o Xcitingu pa neće pisati takve gluposti.

Hvala na detaljnom objašnjenju za Kymco :).
Evo samo da kažem da sam na kraju kupio Apriliu atlantic 200 jer sam bio ograničen financijski.skuter je  2003 god. i bio je presao 20000. Ja sam odvezao prošlu polusezonu i napravio sa njim 4000 km bez ijedne kune ulaganja. Sad naravno krećem u sezonu sa ulaganjima tipa ulje,filter,kočione pločice i ostale sitnice :). Jako sam zadovoljan sa skuterom. Velik, udoban, stabilan na cesti, dobra zaštita od vjetra.brzina oko 125-130 km/h, uglavnom omjer cijene i kvalitete odličan budući da sam ga platio 10500 kn. :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #27 : 16 Ožujak, 2013, 11:54:11 »
računaj si da se na 24tkm štelaju ventili na leader mašinama..treba provjerit i remen,rolice i kliače također u kakvom su stanju  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Milfhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: serijala
Odg: Dilema: Kymco xciting 250 ili beverly 200/250
« Odgovori #28 : 16 Ožujak, 2013, 12:06:20 »
računaj si da se na 24tkm štelaju ventili na leader mašinama..treba provjerit i remen,rolice i kliače također u kakvom su stanju  :icon_thumright:

Da svakako cu provjerit za ventile, remen i rolice premda mi je prosli vlasnik rekao da je remen i rolice mjenjani na 19000. Mozda i svjecicu moram mjenjati.