Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Low budget ulja?  (Posjeta: 42876 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Low budget ulja?
« : 15 Svibanj, 2012, 20:38:05 »
Toči li to netko? Ili svi samo ove brendirane? Evo ja danas ulio neko poljsko siva kantica, plava naljepnica.... nezz ime ulio i bacio kantu odma jbg...  šta je najbolje 30kn/1l

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2012, 20:55:27 »
Koristim ulje iz kauflanda, polusintetiku, 38 kn litra. To uljevam u sve skutere i motore koje imam, tako da sam s tim uljem napravio već preko 20 000km. Nikad nisam problema imo, čak ga koristim na kroseru koji se vrti na 10 500 okretaja pa mu ništa nije. Problem je što su ljudi zatucani pa misle ako se zove motul ili silkolene i košta 60+ kuna da je onda najbolje. Naravno da kaufland ne proizvodi to ulje, već samo oni zaljepe svoju etiketu, a proizvodi ga poznati njemački proizvođač motornih ulja.

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2012, 21:02:12 »
istina ima puno stvari di se plaća ime a ne kvaliteta

meni rođak automehaničar uvik kupuje zamjenske djelove za auto koji su ubiti orginal ali je sa njih maknut znak npr: WV i takav dio kosta znatno manje a ista stvar
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2012, 21:10:30 »
Koristim ulje iz kauflanda, polusintetiku, 38 kn litra. To uljevam u sve skutere i motore koje imam, tako da sam s tim uljem napravio već preko 20 000km. Nikad nisam problema imo, čak ga koristim na kroseru koji se vrti na 10 500 okretaja pa mu ništa nije. Problem je što su ljudi zatucani pa misle ako se zove motul ili silkolene i košta 60+ kuna da je onda najbolje. Naravno da kaufland ne proizvodi to ulje, već samo oni zaljepe svoju etiketu, a proizvodi ga poznati njemački proizvođač motornih ulja.

Cuo sam da je to ulje u kauflandu dobro jer to proizvodi  :icon_scratch: zaboravio sam ....

Meni ga jos nije palo na pamet kupit jer ne idem cesto u kafland tako da kupim u metro-u elf za 39kn, fuchs za 49kn ili u pevecu total za 48kn.
Sta mi bude usput to kupim  :icon_thumright:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2012, 21:28:02 »
ja sam do sad koristio castrol tts, 71kn, sad cu prec na motul

nisam nikad uzimao ta no name ulja,uzmem ono za koje znam da je kvalitetno
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2012, 21:37:57 »
litra traje 1000 i više km pa se često s njom voziš mjesec do dva (ovisno o tome koliko km radiš) a npr motul scoter expert nabaviš za 50kn u webshopu tak da se ne isplati kemijat s tim uljima.. da godišnje radiš 6000km to je 6 litri ulja i to je ukupna razlika od 120 kn u odnosu no name- motul na godinu i mislim da tko si to ne može priuštiti je stvarno jadan..
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=99&category_id=92&option=com_virtuemart&Itemid=142
još za serijalu ajde de ak si dekintiran a na rezervi al za neki tuning ne..
poznanik je vozio mhr replicu na nekom no name ulju iz nekog shopping centra i replica je zacvikala nakon 1000km, a bilo sve dobro poštelano..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2012, 21:42:48 »
ne možete mi štediti na ulju  :toothy3:
aj da je jos neka ogromna razlika i da često mjenjas ulje ali ovako  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2012, 21:43:40 »
pa velim, da ti treba 2 litre tjedno i da je neki kinez ajde al u novog runnera :omfg:

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #8 : 15 Svibanj, 2012, 21:43:53 »
Koristim ulje iz kauflanda, polusintetiku, 38 kn litra. To uljevam u sve skutere i motore koje imam, tako da sam s tim uljem napravio već preko 20 000km. Nikad nisam problema imo, čak ga koristim na kroseru koji se vrti na 10 500 okretaja pa mu ništa nije. Problem je što su ljudi zatucani pa misle ako se zove motul ili silkolene i košta 60+ kuna da je onda najbolje. Naravno da kaufland ne proizvodi to ulje, već samo oni zaljepe svoju etiketu, a proizvodi ga poznati njemački proizvođač motornih ulja.
[/b]

Daj nas prosvijetli pa reci koji to"poznati"??  :icon_scratch:

Usput....60 kn za Motul je poštena cijena a to kaj bi se mnogi jebali za kunu to je več druga tema.Sada se hvalite kako uljevate to no name ulje  a kada budete prodavali skutere onda ćete pričati kako ste im stavljali najbolje djelove i točili najbolja ulja u gorivo.
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2012, 21:48:31 daRio »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #9 : 15 Svibanj, 2012, 21:46:35 »
ja otvorio svoju masinu poslije 18000km a od tog 13000km sa kitom a vozio na motul scooter power,full synt ulje. znaci replika je bila kao sad iz kutije. osim cela klipa gdje je bilo naslaga od ulje. od tad sam presao na expert jer on bolje izgori u ovim setupima do 10000rpm. a sve to na seriskoj radilici. dobro ulje je pola skutera. ostalo su djelovi :)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #10 : 15 Svibanj, 2012, 21:53:18 »
koliko se krecu cijene motul scooter expert ? Ovdje u dubrovniku dantemoto 75kn a motul 710 109kn. Takodjer silkolene scoot sport 75kn u argosy. Po meni puno za polusint kad za 30kn vise imas full. Al gledam tu kod vas u sjevernoj hrv castrol ide za 60kn npr
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #11 : 15 Svibanj, 2012, 21:56:01 »
[/b]

Daj nas prosvijetli pa reci koji to"poznati"??  :icon_scratch:

Usput....60 kn za Motul je poštena cijena a to kaj bi se mnogi jebali za kunu to je več druga tema.Sada se hvalite kako uljevate to no name ulje  a kada budete prodavali skutere onda ćete pričati kako ste im stavljali najbolje djelove i točili najbolja ulja u gorivo.

Ne znam za 2t ulje ali kaufland ulje za aute je total classic ali reciklirano ulje   :icon_thumright:
Znaci sva ta ulja dolaze od totala ali su reciklirana i ja ih ne bi koristio....
Ne znam od kud da je njemacko kad pise made in france

Zato kazem za 10-20kn vise imas u metro-u elf za 39kn, fuchs za 49kn ili u pevecu total za 48kn. Ja to koristim za serijalu,da imam kit dao bi i 100kn za ulje ovako za serijalu nema potrebe.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #12 : 15 Svibanj, 2012, 22:01:10 »
koliko se krecu cijene motul scooter expert ? Ovdje u dubrovniku dantemoto 75kn a motul 710 109kn. Takodjer silkolene scoot sport 75kn u argosy. Po meni puno za polusint kad za 30kn vise imas full. Al gledam tu kod vas u sjevernoj hrv castrol ide za 60kn npr
pa uvijek je sintetika oko 50% skuplja od polusintetike..
dakle u ulja direkt (najisplativije) motul scooter expert je cca 60kn , scooter power je 100kn, 710 je 90 kn..
sva sreća da postoji webshop pa su cijene još manje.. 52-80

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #13 : 15 Svibanj, 2012, 22:03:20 »
dany7,

evo izgleda da smo mi zatucani šta te "pi*darije" livamo...

Jurich- upravo to, set kvačila u ovlaštenom 500 eura, a autodijelom 300 eura, sasch oboje samo šta ovo ima vw žig... ista stvar i sa ate pločicama..

Ivanm-  mogu si priuštit, ali zašto bih? Da mogu govorim kako livam shell ili tako?  Progutat će i ovo isto kao i shell i seleniu, inu itd.  Bitno je da piše ime jebiga...  Kreno kupit shell 65kn i kaže mi imaš i ovo poljsko 30kn, i uzeo poljsko boli me... ako zariba neću više i amen, a neće zaribat

dario- Nije u planu prodaja runnera niti će bit, i nisam od tih šta maže, laže itd. Očito si pod dojmom pa moraš negdje ispuhat to je tako i neću zamjerit,  ali evo vamo ću napisat šta sam sve livao u njega, ako ikad dođe do prodaje pa da ima dokaz, selenia, shell, valvoline, ina i ovo sad nezz kako se zove, od toga pretežno ina i shell ali zaglavilo je i koje drugo


Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #14 : 15 Svibanj, 2012, 22:05:06 »
pa uvijek je sintetika oko 50% skuplja od polusintetike..
dakle u ulja direkt (najisplativije) motul scooter expert je cca 60kn , scooter power je 100kn, 710 je 90 kn..
sva sreća da postoji webshop pa su cijene još manje.. 52-80


Jucer sam vidio u bauhausu 67kn

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #15 : 15 Svibanj, 2012, 22:05:55 »
fuchs za 49kn
silkolene scoot sport 2?
di ima za 50 kn?
inače je po 60 svugdje

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #16 : 15 Svibanj, 2012, 22:06:51 »
Metro

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #17 : 15 Svibanj, 2012, 22:08:24 »
silkolene scoot sport 2?
di ima za 50 kn?
inače je po 60 svugdje

U metro-u je po 49. Sad je nedavno bilo na alkciji elf po 39 i sve je planulo

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #18 : 15 Svibanj, 2012, 22:09:27 »
sipaj ti gogo šta hoćeš al to ti je klasa ko inin dvotaktol - smeće


Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Low budget ulja?
« Odgovori #19 : 15 Svibanj, 2012, 22:10:40 »


dario- Nije u planu prodaja runnera niti će bit, i nisam od tih šta maže, laže itd. Očito si pod dojmom pa moraš negdje ispuhat to je tako i neću zamjerit,  ali evo vamo ću napisat šta sam sve livao u njega, ako ikad dođe do prodaje pa da ima dokaz, selenia, shell, valvoline, ina i ovo sad nezz kako se zove, od toga pretežno ina i shell ali zaglavilo je i koje drugo



Neman blage veze o kojem dojmu i ispuhivanju lupetaš ali post nije osobne prirode nego opće prirode,tj tvrdnja nije upućena tebi.
Što se teme tiče.......ne igram se sa uljima ni na skutu ni u autu,ne mjenjam svakih 5 min proizvođača,Motul je moj izbor.