Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama  (Posjeta: 2523 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kusurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia scarabeo 200
  • Moja Kaciga: Nitro n1400
aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama
« : 12 Svibanj, 2012, 07:10:55 »
ovako imam scarabeo 200 već godinu dana,iako mi je to prvi motor(dakle nemam nikakvog prijasnje iskustva o motorima),mislim da sam imao ogromne sreće što sam ga uzeo jer je motor jednostavno vrhunski.
sad imam jedan jedini problem,prešao sam 4500 km i bio mi je jako čudan zvuk kod kočenja,kao da nešto grebe po disku,nisam tome pridavao neke veće važnosti jer nisam računao da je moguće da mi se pakne već potroše nakon toliko km,a i moja vožnja je totalno neagresivna,i nikada nisam ubijao kočnice,onda sam pogledao neki dan disk,i sam disk mi izgleda ko da je pobrušen s obadvije strane stvarno vidljivo,stanjio se baš dosta u odnosu na kako je bio. Sad nevjerovatno je da motor i dalje dobro koči prednjom kočnicom(koja je i problem) ali sam ga zbog sigurnosti prestao koristiti dok ne odem na servis,na koji sam se odmah narucio cim sam to primjetio. sad zanimaju me dvije stvari,zasto se to dogodilo? kolicina ulja je cijelo vrijeme ok, i kad zavrtim kotač on ko da malo struže uz disk,ali kažu mi drugi da je to normalno, i druga stvar ukoliko mi je disk stvarno potrošen dovoljno da trebam novi,hocu li ga dobiti u garanciji ili cu ga morati sam platiti,motor mi ima 2 godisnju garanciju,ali pošto se radi o kočnicama neznam hoce li mi to priznati,a disk sam po sebi nije jeftin,a za pakne i njie problem da sam kupim. pa ako netko zna nesto vise o kocnicama i tom problemu neka mi molim vas napise,i koje je uopce normalno vrijeme da se same pakne potrose pri nomalnoj voznji. hvala

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2012, 07:47:23 »
4500 km je malo da bi se pločice pojele a kamoli disk...ali moguće je da jesu...posto je taj skuter dosta jeftin vjerojatno su stedili na stvarima poput guma i kocnica,pa su stavljali neke jeftinijije...za gume je bilo priče već,al za pakne nisam cul još...garancija ti ih ne pokriva,pa odvedi ga na servis i kupi neke kvalitetnije i zamjeni...valjda se nije disk jako potrosil vec
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2012, 08:03:39 »
4500 km je malo da bi se pločice pojele a kamoli disk...ali moguće je da jesu...posto je taj skuter dosta jeftin vjerojatno su stedili na stvarima poput guma i kocnica,pa su stavljali neke jeftinijije...

Slažem se sa tobom ali ovako preko tipkovnice je teško otkriti pravi razlog.
Imao sam navedeni skuter,kupio ga novog i prodao sa cca 5000 km i znam da su prednje pločice bile na samom kraju,vjerojatno ih je novi gazda morao brzo mjenjati.
Sjećam se da su stalno cvilile i loše su kočile dok su bile hladne.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2012, 11:59:32 »
moguce je da su losije kvalitete plocice il da su pretvrde pa su pojele disk..znalo se dogodit da se odljepi pakna od zeljeza pa struze zeljezo po disku i ubije ga..
al ako je nakon 4500 km pojeden disk onda sigurno nije nest ok s plocicama.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: aprilia scarabeo 200 problem s kočnicama
« Odgovori #4 : 18 Svibanj, 2012, 23:46:54 »
ja nakon 2500 km nemam problema ni sa kočenjem ni sa diskovima. još su bez ožiljaka - i nadam se da bu tak još puno km
sski001
098720377