Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: El. blokada Peugeot Jet C-Tech  (Posjeta: 9802 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
SPEEDFIGHT 3
« Odgovori #20 : 01 Lipanj, 2015, 13:13:42 »
Krivo si cuo, teze je napravit ako je ubrizgavanje, a ima lijeka i za to. Taj od kog si cuo je vjerovatno mislio da C-tech ima  direktno brizgavanje.

Kad izvadis kadu ispod sica, nadji kabel sa magneta, odnosno crna izolacija , u toj izolaciji su ti 4 zice, plava, zuta ,bijela i crveno-crna. To vidis kad zavrsi izolacija, pa dodje konektor. Od pick-upa do konektora je plava zica, a od konektora do CDI-ja plavo bijela.

Ja sam spojio to na taj konektor, tako da nisam trebao guliti zicu. Tu spojis jedan kraj zice, onda potenciometar, pa kondenzator, i prekidac, (kod ovog ti nije bitan redoslijed, barem mislim da je tako) pa onda na masu ili direkt na minus od akumulatora.

Ja sam spojio, ali prvo sam pokusao bez potenciometra dodavanjem, oduzimanjem i preslagivanjem razlicitih kondenzatora, kako bi dobio odgovarajucu vrijednost, medjutim, zasad nisam jos pogodio tocnu. Uglavnom 2,2 uF je previse, a 1uF je premalo. Kad ti je prevelika vrijednost, onda ti skuter nemoze niti krenut, a kad je premala, onda je prebrz. Treba pogodit.
 Kad imas potenciometar onda je lakse nastelat, ali navodno je potenciometar osjetljiv na vlagu, pa je ovo trajnije rjesenje. Al neka te to ne brine previse, ubaci to u neku kutijicu ili najlon i budi na miru.

I meni nije trokiralo  :dontknow:
pokušavam na ŠitFajt 3 složit blokadu, ali malo su drukčije boje žica sa pickupa, od pickupa do konktora nemam plavu nego plavo žutu
a dalje s konektora iz plavo žute nastavljaju se 2 zeleno crne


Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #21 : 06 Srpanj, 2015, 18:02:46 »
evo kog zanima, uspjela blokada na daljinski
znači spaja se na ovu žutoplavu tj 2 zelenocrne sa slike gore
2,2mikroF i 210ohm
180 ohm sam stavio fiksno, a 50ohm trimer sam provuko naprijed kod nogu za fino štelanje po potrebi
daljinski sa ebay 50kn sa 2 tipke da znaš kad si upalio/ugasio
i blokada zna varirati iz dana u dan, treba ju naštelati prije tehničkog neposredno, ne znam je li to neko varijabilno paljenje kod pežoa što sam načuo ili nešto drugo,
po ćuki 45-50 na valjcima 42-45, i puno lakše na valjcima zavrti tako da nije problem što jedva krene u realnoj vožnji
2 put je mjerio, sa jednim gašenjem, tako da sam se morao sjetit ponovo upalit kad je okrenuo ključ, jer sam namjestio da je po defaultu ugašena

dodatak za one koji ne znaju, možete uštedit 75kn ako ne produljite regu na tehničkom nego na policiji, ali to vas košta nešto vožnje i vremena pa kome se isplati..
također se isplati raspitat za osiguranje, razlike mogu bit 50-100kn od kuće do kuće, kompare ima dobru ponudu samo treba na vrijeme platit da stigne poštom
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2015, 18:06:59 vktr »