Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: El. blokada Peugeot Jet C-Tech  (Posjeta: 9803 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« : 07 Svibanj, 2012, 18:28:48 »
Zanima me jel itko ovo radio i jel moguce napraviti.. i ako bi mogla koja sema ako se moze.. :)  :toothy9:

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #1 : 08 Svibanj, 2012, 02:21:44 »
Moze se.

http://www.mojskuter.com/images/stories/tehnika/blokade/el_blokada.jpg

Samo umjesto 10uF kond. uzmi 2.2uF

I koristi trazilicu.  :icon_thumright:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #2 : 08 Svibanj, 2012, 10:32:29 »
Moze se.

http://www.mojskuter.com/images/stories/tehnika/blokade/el_blokada.jpg

Samo umjesto 10uF kond. uzmi 2.2uF

I koristi trazilicu.  :icon_thumright:

I to radi normalno ne trokira? ti isprobao na svome? i ako mi mozes reci na koju zicu si spajao?

Jer koliko sam cuo od drugih ljudi na njemu je jako tesko napraviti?
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2012, 10:36:54 darac_os »

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #3 : 08 Svibanj, 2012, 12:43:39 »
Krivo si cuo, teze je napravit ako je ubrizgavanje, a ima lijeka i za to. Taj od kog si cuo je vjerovatno mislio da C-tech ima  direktno brizgavanje.

Kad izvadis kadu ispod sica, nadji kabel sa magneta, odnosno crna izolacija , u toj izolaciji su ti 4 zice, plava, zuta ,bijela i crveno-crna. To vidis kad zavrsi izolacija, pa dodje konektor. Od pick-upa do konektora je plava zica, a od konektora do CDI-ja plavo bijela.

Ja sam spojio to na taj konektor, tako da nisam trebao guliti zicu. Tu spojis jedan kraj zice, onda potenciometar, pa kondenzator, i prekidac, (kod ovog ti nije bitan redoslijed, barem mislim da je tako) pa onda na masu ili direkt na minus od akumulatora.

Ja sam spojio, ali prvo sam pokusao bez potenciometra dodavanjem, oduzimanjem i preslagivanjem razlicitih kondenzatora, kako bi dobio odgovarajucu vrijednost, medjutim, zasad nisam jos pogodio tocnu. Uglavnom 2,2 uF je previse, a 1uF je premalo. Kad ti je prevelika vrijednost, onda ti skuter nemoze niti krenut, a kad je premala, onda je prebrz. Treba pogodit.
 Kad imas potenciometar onda je lakse nastelat, ali navodno je potenciometar osjetljiv na vlagu, pa je ovo trajnije rjesenje. Al neka te to ne brine previse, ubaci to u neku kutijicu ili najlon i budi na miru.

I meni nije trokiralo  :dontknow:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #4 : 08 Svibanj, 2012, 12:45:19 »
karb verzija se lako slozi blokada za 100kn a za ajnspric je soma kuna za novi programirani ecu koji se da blokirati i odblokirat po zelji

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #5 : 08 Svibanj, 2012, 18:41:45 »
Pa ovako ja sam kupio potenciometar, kondenzatore 2,2 i 3,3 pa da probam i prekidac, sad ja sam 99,99% siguran da je karburator gore na skuteru jos ja poslikam masinu pa mi vi recite da se nebi slucajno zajebao..  :toothy9:
Krivo si cuo, teze je napravit ako je ubrizgavanje, a ima lijeka i za to. Taj od kog si cuo je vjerovatno mislio da C-tech ima  direktno brizgavanje.

Kad izvadis kadu ispod sica, nadji kabel sa magneta, odnosno crna izolacija , u toj izolaciji su ti 4 zice, plava, zuta ,bijela i crveno-crna. To vidis kad zavrsi izolacija, pa dodje konektor. Od pick-upa do konektora je plava zica, a od konektora do CDI-ja plavo bijela.

Ja sam spojio to na taj konektor, tako da nisam trebao guliti zicu. Tu spojis jedan kraj zice, onda potenciometar, pa kondenzator, i prekidac, (kod ovog ti nije bitan redoslijed, barem mislim da je tako) pa onda na masu ili direkt na minus od akumulatora.

Ja sam spojio, ali prvo sam pokusao bez potenciometra dodavanjem, oduzimanjem i preslagivanjem razlicitih kondenzatora, kako bi dobio odgovarajucu vrijednost, medjutim, zasad nisam jos pogodio tocnu. Uglavnom 2,2 uF je previse, a 1uF je premalo. Kad ti je prevelika vrijednost, onda ti skuter nemoze niti krenut, a kad je premala, onda je prebrz. Treba pogodit.
 Kad imas potenciometar onda je lakse nastelat, ali navodno je potenciometar osjetljiv na vlagu, pa je ovo trajnije rjesenje. Al neka te to ne brine previse, ubaci to u neku kutijicu ili najlon i budi na miru.

I meni nije trokiralo  :dontknow:

I ja sad tebe nisam skontao na koju zicu da spojim to sve kad slemim?  :toothy12: (ako sam dobro skontao ili do konektora na plavu ili od konektora na plavo-bijelu?)

sry zbog previse pitanja ali nisam to nikad radio a nebih htio da spalim nesto! :P
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2012, 18:43:57 darac_os »

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #6 : 08 Svibanj, 2012, 22:16:51 »
Ako imas Kilometar sat u velikoj kruznici na uricama, onda je karburator. Ako imas okretaje motora onda je TSDI (injektion).

Da, dobro s skuzio za zice. Od CDI-ja je plavo bijela, a od magneta plava. Susrecu se na konektoru.

Kupio si kond, i prekidac, a potenciometar?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #7 : 08 Svibanj, 2012, 23:39:01 »
Ako imas Kilometar sat u velikoj kruznici na uricama, onda je karburator. Ako imas okretaje motora onda je TSDI (injektion).

Da, dobro s skuzio za zice. Od CDI-ja je plavo bijela, a od magneta plava. Susrecu se na konektoru.

Kupio si kond, i prekidac, a potenciometar?


Ma kond 2,2, prekidac  i potenciometar i sve je to polemljeno vec.. samo trebam uzeti i ustekati na zicu i masu pa cemo vidjeti kako radi.. ma sigurno je karb.. znaci sigurno je ta plava zica. dobro to mi je bilo najbitnije jer nebi htio spaliti nesto.. :S sutra kad otvorim skuter pitat cu ako bude eventualno kakvih pitanja! Hvala puno na pomoci!

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #8 : 08 Svibanj, 2012, 23:50:30 »
Plus od konda ide prema zici a minus prema masi (duzi krak na kondu je +), cisto da napomenem  :)
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #9 : 09 Svibanj, 2012, 07:40:30 »
Plus od konda ide prema zici a minus prema masi (duzi krak na kondu je +), cisto da napomenem  :)

Ma to znam da.. :) cisto me zanimalo na koju zicu spajam.. ugl hvala jos jednom na pomoci.. znaci sad to na tu plavu zicu spojim ili na plavo bjelu ili jos najbolje na konektor kako si ti i to je to.. :)

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #10 : 09 Svibanj, 2012, 21:37:17 »
Evo ovako malo prije sastavio motor pa sutra ponovo posto je mrak i neda mi se vise.. ugl zice kao sto si ti opisao nema.. ide iz namotaja bijelo plava ali onda od nje poslije konektora ide zuto plava a ne samo plava do cdi-a no dobro spojio sam na nju i na masu i ama bas nista se ne dogadja kontam da nisam dobro masu uhvatio nigdje ali stvarno neznam di da probam vise probao sam i u bravicu s kljucem i pod koje kakve vijke i svaki puta isto barem ja mislim da je do mase.. sad sutra cu probat jos pa javim.. jel moguce da nije ta plavo bijela zica? ja cu jos slike staviti od zica.. kolko se vidi jbg..

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #11 : 10 Svibanj, 2012, 20:26:44 »
Evo danas sam probao direktno spojiti samo kondenzator na tu zicu i na masu i nista se ne desava.. bit ce da ipak nije ta zica.. imaju jos dvije nebih htio probavat.. daj jel ima jos netko da zna i da je radio to na c-techu?

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #12 : 10 Svibanj, 2012, 20:40:03 »
Ja sam spojio tako, i meni radi. Gore kako sam napisao u prvom postu, takve su meni zice. Skini 3 vide sa pumpe vode i vidi koja zica ide iz pickupa. 5 minuta posla. Treba ti gedora 8. Kad skines pumpu vode, nece se nista izlit ni prosut, vidjet ces magnet i pick-upa. Skines pumpu cisto da vidis pick up i boju zice, koji je na vrhu, nemoras odspajat cijevi vode.



Kuzis, i nadjes tu zicu ispod sica i na to spojis, i na minus od akija. Masu je malo zahebanije nac, jer je sve lakirano.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #13 : 11 Svibanj, 2012, 01:24:45 »
Ja sam spojio tako, i meni radi. Gore kako sam napisao u prvom postu, takve su meni zice. Skini 3 vide sa pumpe vode i vidi koja zica ide iz pickupa. 5 minuta posla. Treba ti gedora 8. Kad skines pumpu vode, nece se nista izlit ni prosut, vidjet ces magnet i pick-upa. Skines pumpu cisto da vidis pick up i boju zice, koji je na vrhu, nemoras odspajat cijevi vode.



Kuzis, i nadjes tu zicu ispod sica i na to spojis, i na minus od akija. Masu je malo zahebanije nac, jer je sve lakirano.

Mogu ti reci da mi se i cini da me masa jebe jer ja sam na 2 od 4 zice sto idu iz namotaja probao i ne funkcionira uopce tako da kontam da me masa j*** a ove druge dvije na konektoru ne idu u cdi nego jedna u regler a druga pojma nemam.. :D ugl sutra kontam to sredit napokon ako me poslusa, jbm ti blokadu vise.. :D napravio ju za 2 min i sad se j**** oko spajanja vec 3 dana :P ali dobro ne zuri mi se nesto previse  :toothy9:

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #14 : 11 Svibanj, 2012, 09:07:15 »
Nesto ti ne stima.   :)

Sa 2,2 uF kondenzatorom, ti se bas mora osjetit, na nogarama se skuter tesko razvrtava, promulki zvuk ima, a kad sjednes na njega nemoze krenut.
S tim da sam ja morao stavit veci potenciometar, je mi je ovaj od 100 ohma bio preslab. Tako da sad imam od 500 ohma. Al ja imam pomaknuto paljenje u naprijed, na nekih 17*  prije GMT. Serijsko je 13*, pa se nemozes ravnat po tome, mozda tebi bude bilo dovoljno od 100 ohma.

Znaci za vise brzine, ili slabiji kond ili jaci potenciometar. Za manje obrnuto.

Za tu masu, znam da zahebava, jer kad sam xenon ugradjivao, morao sam provuc zicu direkt sa minusa na akumulatoru, drugacije nije radilo kako treba.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #15 : 16 Svibanj, 2012, 13:34:20 »
Nesto ti ne stima.   :)

Sa 2,2 uF kondenzatorom, ti se bas mora osjetit, na nogarama se skuter tesko razvrtava, promulki zvuk ima, a kad sjednes na njega nemoze krenut.
S tim da sam ja morao stavit veci potenciometar, je mi je ovaj od 100 ohma bio preslab. Tako da sad imam od 500 ohma. Al ja imam pomaknuto paljenje u naprijed, na nekih 17*  prije GMT. Serijsko je 13*, pa se nemozes ravnat po tome, mozda tebi bude bilo dovoljno od 100 ohma.

Znaci za vise brzine, ili slabiji kond ili jaci potenciometar. Za manje obrnuto.

Za tu masu, znam da zahebava, jer kad sam xenon ugradjivao, morao sam provuc zicu direkt sa minusa na akumulatoru, drugacije nije radilo kako treba.

Uspio sam to spojiti neki dan.. masa me jebala i kad sam spojio na minus akumulatora gusi ga ali cim mu dam gasa nesto pukne dolje u masini.. znaci krene malkoc dizat okretaje onako jako se pati jel sve kako treba ali onda nesto pukne... kad okrenem potenciometar skroz na drugu stranu onda i zavrti docak ali open nakon par sekundi pukne onak nesto iz masine.. :D sad me zanima sto nestima potencimoetar ili kondenzator? znacio spojio sam 2.2 kondenzator i 100 oma potenciometar? sta mislis kontam prvo probat malo s kondenzatorima kemijat ako se nista ne bude mijenjalo onda cu potenciometar? ili ako ti znas odma da mi preporucis sta da stavim :P

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #16 : 16 Svibanj, 2012, 23:00:39 »
Vidi malo to sta pukne, to bi se trebalo cut iz ispuha, to je zakasnjelo paljenje, jer ti zaljeva lagano auspuh. A to nekom puca a nekom ne, ovisi o smjesi i o jos par faktora brijem, koji karb imas i setup?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #17 : 16 Svibanj, 2012, 23:13:19 »
Vidi malo to sta pukne, to bi se trebalo cut iz ispuha, to je zakasnjelo paljenje, jer ti zaljeva lagano auspuh. A to nekom puca a nekom ne, ovisi o smjesi i o jos par faktora brijem, koji karb imas i setup?

Ma sve serijski nikad nista dirano mislim da cak nije ni skinuta ona lulica na airboxu.. jedino sto je radjeno na motoru skinuta ona blokada s auspuha i sa varia..

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #18 : 16 Svibanj, 2012, 23:28:48 »
A ne bih onda znao kako ce se tebi ponasat motor sa ukljucenom blokadom, posto nam se setup-ovi poprilicno razlikuju... ;D Al, eto, ako cujes pucanje, slusaj pozornije, trebalo bi bit na ispusnoj strani / izlazu iz prigusivaca na auspuhu. Ako je, onda puca benzin koji se kasno zapali, pa izgori izvan cilindra. Mislim da bi trebalo vise pucat, sta ga vise ubijes na potenciometru. Tj. vise puca ako stavis blokadu na 20km/h nego na 60km/h. Barem mislim. Jer ako se ne varam, cijela ta blokada radi na principu da retardira (kasni) iskru, i time skuter gumi snagu. Sta ju vise retardira, ima manje snage, ali se i smjesa kasnije pali, pa radje dodje do zakasnjelog paljenja, tj. izgaranja smjese  :dontknow:
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: El. blokada Peugeot Jet C-Tech
« Odgovori #19 : 16 Svibanj, 2012, 23:41:50 »
sve to meni veoma smrdi..  :toothy9: ali ustelit ce se vec nekako.. samo da uhvatim vremena.. sad su me neki ispiti stisli pa jbg...