Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: PC komponente?  (Posjeta: 1269 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4161
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
PC komponente?
« : 26 Travanj, 2012, 20:15:43 »
Jel ima neko volje da mi malo pojasni danasnje procesore, jer ne pratim od kak sam kupio 2007. core 2 duo....
Kaj se danas vise isplati AMD ili Intel?
Imam e6400 2.13 ghz, pa u odnosu na njega, sta je bolje sta je losije... koji bi bio danas u njegovom rangu ?

Kakav je onaj sempron 145 ? Jel to jedna jezgra?

Intel Celeron G460 ? Jedna jezgra ?


TNX



Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC komponente?
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2012, 22:45:55 »
Jel ima neko volje da mi malo pojasni danasnje procesore, jer ne pratim od kak sam kupio 2007. core 2 duo....
Kaj se danas vise isplati AMD ili Intel?
Imam e6400 2.13 ghz, pa u odnosu na njega, sta je bolje sta je losije... koji bi bio danas u njegovom rangu ?

Kakav je onaj sempron 145 ? Jel to jedna jezgra?

Intel Celeron G460 ? Jedna jezgra ?


TNX



a kaj bi ti htio nadogradit komp, il?
za koju svrhu, igranje ili neš drugo

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16959
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: PC komponente?
« Odgovori #2 : 27 Travanj, 2012, 11:26:22 »
celeron je jednojezgricni kao i sempron

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: PC komponente?
« Odgovori #3 : 27 Travanj, 2012, 14:25:31 »
Celeron imaš stari i novi koji je okljaštreni sandybridge i-trojka i oba su dvojezgrena. Moja preporuka ako ti ne treba nešto prebrutalno za ultra detalje u igrama je AMD Phenom II X4, 2x2GB DDR3 ti je dosta i eventualno neka Radeonka HD 6850 nadalje. Matične kod AMD-a su jeftinije i procesori su malo jeftiniji.

celeron je jednojezgricni kao i sempron

ti ne širi dezinformacije  :jerk:
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2012, 14:54:58 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4161
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC komponente?
« Odgovori #4 : 27 Travanj, 2012, 17:01:56 »
Ma meni treba nekaj da je u rangu e6400... internet muzika film... pa ne znam da li je bolje ic na 775 ili 1155 ili nesto trece :/

sad imam taj c2d kloknut na 2.7ghz, 2x1gb supertalent cl5 800mhz ddr2 i gts 8800 320mb... jedino kaj bi dodal jos mozda 2gb rama... jace mi nis ne treba.... e sad sam razmisljao posto ne mogu naci vise ovaj super talent isti kod nas... onda bi mozda iskoristio ta 2gb rama za tu neku nov konfu, a u ovu postojecu bi ubacio 2 x 2gb tak da mi radi u dual chanelu....  onda bi morao gledat neku plocu koja podrzava ddr2 i verovatno 775 :/

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC komponente?
« Odgovori #5 : 27 Travanj, 2012, 18:20:12 »
Ma meni treba nekaj da je u rangu e6400... internet muzika film... pa ne znam da li je bolje ic na 775 ili 1155 ili nesto trece :/

sad imam taj c2d kloknut na 2.7ghz, 2x1gb supertalent cl5 800mhz ddr2 i gts 8800 320mb... jedino kaj bi dodal jos mozda 2gb rama... jace mi nis ne treba.... e sad sam razmisljao posto ne mogu naci vise ovaj super talent isti kod nas... onda bi mozda iskoristio ta 2gb rama za tu neku nov konfu, a u ovu postojecu bi ubacio 2 x 2gb tak da mi radi u dual chanelu....  onda bi morao gledat neku plocu koja podrzava ddr2 i verovatno 775 :/
ak je samo za internet muziku film od toga jače ti niš ne treba, ja ne znam kaj tebe muči
ovo su čak prije koju godinu(aj dobro 5-6) bile dobre gejmerske komponente, ne znam zašto sad ne bi bilo ok za net i filmove

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4161
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC komponente?
« Odgovori #6 : 27 Travanj, 2012, 18:22:14 »
ma neee, ja trebam dva kompa o tom se radi :D

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC komponente?
« Odgovori #7 : 27 Travanj, 2012, 18:36:18 »
ma neee, ja trebam dva kompa o tom se radi :D
aha to već ima smisla

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: PC komponente?
« Odgovori #8 : 27 Travanj, 2012, 23:39:31 »
Aha, onda ovo moje kaj sam napisal nema smisla  :toothy12:

Za net ti je ovo i više nego dosta:
https://www.box.com/s/15809baf6d74f5453d12

Tu si počupaj koje ti komponente trebaju.

Ali ja sam napravil jednostavnije rješenje, doduše nema više za 1900 kuna, ali ima to isto za malo skuplje:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-compaq-presario-cq57-375sm-qj077ea-dual-core-e-300-dvdrw-dl-2gb-320gb-radeon-hd-6310m-15-6-led-lan-bt-kamera-dos-crno&option=artikl&id_kategorija=01421005&id_artikl=010.900.904

Doplatiš 450 kuna i imaš 3 godine garancije. Na laptopu vrtim Live For Speed na ful detaljima (je da je starija igrica  :toothy11:) u 1366x768 na 80-ak FPS-a

Internet, youtube, HD filmići da i ne govorim. Jedino sam dogradio 2 GB rama za 90 kuna da mi bolje 7-ica svira  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: