Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TT i multivar- a neide, sta sad??  (Posjeta: 5099 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
TT i multivar- a neide, sta sad??
« : 23 Travanj, 2008, 20:55:04 »
Pozdrav! Eo danas odvezem skut u servis da mi ugrade mallosijev multivar i TT auspuh, vozio sam do tamo 64 max, nadajuci se da ce mi napokon max. brzinu i sve ostalo popravit u servisu, no obrnuto. Lik u servisu je stavio to sve sa TT-a i Multivara(zamijenio dijelove, bar tako kaze), osim nekih zutih valjcica za koje je reko da neidu. I ja uredno platim 244 kn, garancija mi je ostala(ajd bar nest) krenem kuci, kad ono 55 max, mislim u sebi koji k****, sta je sad, vratim se ono taj majstor koji mi je to sklapao radi vecinom auta,a slabo motore. Dodje onaj pravi sto radi samo motore, pita ga sta je sve stavio, ovaj nabraja: centralni feder, neke tamo jos valjcice i neke dijelove sitne--neznam sve kako se zovu, uglavnom zaboravio je diznu zamjenit. Dizna je bila 53 serijska, stavio mi je 59 jer nije bilo vece, i reko mi da dodjem u ponedjeljak kad budu vece...ja pogubio zivce, 40 km iso motorom za dzabe!! Sad neznam ni sam sta da radim. Najradije bih odvezo privatnom majstoru da ga nastela kako treba, al me strah garancije. Otic cu u ponedjeljak pa sta bude..a sta ako i onda nebude islo kako treba?? Jel moram rolice kupit?neznam je li ih on stavio, al kad je zaboravio diznu promjenit, sumnjam da je kugle stavio. Pomazite, recite koji bi mogli bit problemi??

btw. skut je Runner 50SP, 2007 god, 3600 km na satu, vratio sam se kuci isto sa 64 max. Ubrzanje je malo bolje al samo malo bolje. Moram se maknut u stranu kad ubrzajem, jer me prvo obiđu 2 auta u raskrizju dok moj se sjeti krenit. Stalno ga nest gusi...
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #1 : 23 Travanj, 2008, 21:17:57 »
vjerovatno nisu skinuli blokadu sa spuha, nalazi se na poćetku grane. to se i meni desilo
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #2 : 23 Travanj, 2008, 21:27:14 »
vjerovatno nisu skinuli blokadu sa spuha, nalazi se na poćetku grane. to se i meni desilo

Gotovo sigurno, a mozda je i blokadu varioamta stavio ak je gledao slike u uputstvu Malossia gdje je to oznaceno da ide pa ako majstor nema veze sa skuterima...

Diza 59 je uz zadrzavanje serijskog nepreradjenog airboxa jos i dovoljna na tvom skuteru iako bi 64 bila idealna. Dok ju ne nabavis, nemoj vozit sa skroz otvorenim gasom dulje od 5-10 sekundi.

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #3 : 23 Travanj, 2008, 21:32:04 »
Aha, a jel moram rolice kupovat posebno i koje?
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #4 : 23 Travanj, 2008, 21:37:33 »
Aha, a jel moram rolice kupovat posebno i koje?

Multivar2000 za Piaggio je na motoru?
Stavit treba 6,1g rolice (dimenzije 19x15,5mm) i vratiti serijski centralni feder jer je bolji od bijelog Malossi koji je toliko mekan da je neupotrebljiv. Treba i staviti tvrdje federe na kuplung, ako vec nisu stavljeni (dobio si ih sa spuhom vjerojatno)

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #5 : 23 Travanj, 2008, 21:40:57 »
Mallosijev je variomat stavljen i majstor kaze da je sve dijelove stavio sto su bili sa spuhom i multivarom osim nekih zutih valjcica za koje je reko da netrebaju. Bila su 3 crvena federa sa spuhom, njih je stavio...
« Zadnja izmjena: 23 Travanj, 2008, 21:51:16 3alfa3 »
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #6 : 23 Travanj, 2008, 21:49:05 »
pitanje jesu li uopce skinuli limic sa karburatora, maknuli blokadu iz auspuha (to sve im napomeni i da za svoje novce trazis i adekvatan servis), stavili lakse rolice, stavili tvrdje opruge na kvacilo, stavili bijelu centralnu oprugu, maknuli blokadu sa variomata, i to na kraju stavili adekvatnu dizu...

ako ides na servis i platis im onda zahtjevaj i uslugu, jer nisi ukrao nego platio!

naravno i stare dijelove sa sobom furas doma...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #7 : 23 Travanj, 2008, 21:51:36 »
Mallosijev je variomat stavljen i majstor kaze da je sve dijelove stavio sto su bili sa spuhom i multivarom osim nekih zutih valjcica za koje je reko da netrebaju. Bila su 3 crvena federa sa spuhom, njih je stavio...

Ti zuti su vjerojatno dosli sa spuhom i dobro da ih nije stavio jer su prelagani. Ako je stavio rolice koje dodju s Multivarom (7,2g) onda su one preteske. Pogotovo jer je stavio i bijeli centralni feder koji je jako mekan.
Uglavnom, treba ti 9000-9500 okretaja kod ubrzanja sa full odvrnutim gasom, pa ako to sada imas, onda je u redu (iako sumnjam).


Dobra fora za odrediti koje rolice trebaju je slijedeca metoda (ali skut mora imat postelan fergazer kako to nebi utjecalo):

Naci ravnicu, vozit se max brzinom i kad se okretaji stabiliziraju (ne rastu vise niti padaju), to su okretaji gdje je najveca snaga. Ti okretaji bi trebali biti uvijek kod davanja full gasa od starta do krajnje.


Kad ces stavljat dizu 64-65 (kupi u piaggio ducanu), treba izvadit poklopcic izmedju airboxa i karba (nalazi se na ulazu karba) koji ogranicava protok zraka.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #8 : 23 Travanj, 2008, 21:57:47 »
heh.....takva je situacija i kod mene sam ja imam zx-a i multivar valjda im nije suđeno da idu kak treba  :dontknow: :dontknow:

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #9 : 23 Travanj, 2008, 23:02:32 »
a najvjerojatnije da mu je lik stavio blokadu na multivar i plus nije skino blokadu sa spuha, ja ti imam multivar i tt i prezadovoljan sam
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2008, 00:11:43 replcnt »

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #10 : 23 Travanj, 2008, 23:08:16 »
heh.....takva je situacija i kod mene sam ja imam zx-a i multivar valjda im nije suđeno da idu kak treba  :dontknow: :dontknow:

bit ce vise da je sudjeno da puno njih koji su za mehanicara zavrsili, neznaju stelat jedan racqu

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #11 : 23 Travanj, 2008, 23:18:45 »
heh.....takva je situacija i kod mene sam ja imam zx-a i multivar valjda im nije suđeno da idu kak treba  :dontknow: :dontknow:

bit ce vise da je sudjeno da puno njih koji su za mehanicara zavrsili, neznaju stelat jedan racqu

potpis

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #12 : 23 Travanj, 2008, 23:42:15 »
i danas sutra kad opet ode u servis dam se kladiti da ce mu opet naplaiti

btw...a sto ti kad si vec dosao tamo fino rekao, stavite to i to, tako i tako

jer ovu temu si trebao otvoriti prije ovog svega a ne poslje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #13 : 24 Travanj, 2008, 07:29:36 »
čekaj, donio si TT auspuh a on ti je ostavio serijski?
ne razumijem..
čemu variomat na serijskom auspuhu s blokadama?
treba ići auspuh, multivar, federi na kvačilo, rolice oko 6 gr, i veća diizna, to je nekakav setup..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #14 : 24 Travanj, 2008, 09:36:23 »
nemoguće da mu nije stavio spuh? ? ?

stavio je 100%, pa zašto ga je kupovao onda... a nije skinuo blokadu sa spuha verovatno! ! !
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #15 : 24 Travanj, 2008, 10:20:16 »
a s auspuhom dobiš i rolice ako se ne varam, ali one neidu u multivar nutra jer su drugih dimenzija.. ako se ne varam
ja sam na ZX-u isto imal neku blokadu unutra odma na pocetku auspuha.. i trebalo je sa brusilicom malo zbrusiti jedan mali var i blokada je van pala.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #16 : 24 Travanj, 2008, 10:30:41 »
ja sam na ZX-u isto imal neku blokadu unutra odma na pocetku auspuha.. i trebalo je sa brusilicom malo zbrusiti jedan mali var i blokada je van pala.

Tako treba i na TT-u (kao i na 99% drugih auspuha) napraviti.

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #17 : 24 Travanj, 2008, 11:13:39 »
tako isto i next r ima blokadu kod cilindra, uzeo sam bušilicu i deri po varu.. opruge na kvačilo bi bilo ok staviti malossi plave...

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #18 : 24 Travanj, 2008, 19:15:08 »
yasuni nema...
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: TT i multivar- a neide, sta sad??
« Odgovori #19 : 24 Travanj, 2008, 19:18:02 »
yasuni z ima dvije blokade

jednu u grani drugu u topu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...