Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2 "šarafanje" pitanja  (Posjeta: 18634 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #20 : 16 Ožujak, 2012, 20:25:43 »
Fabricki amortizer na SF-u je 265mm. Stavi slobodno 270mm neces ni osetiti tu malu razliku.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #21 : 16 Ožujak, 2012, 20:27:50 »
dodu 3 komada 15kn..ako nije problem da mi objasnis po cemu su ti polinijevi bolji, tj koja je razlika izmedu njih i ovih, osim boje?

Mogu doc i 15kn sva tri kad ih meni nitko u PGZ ne moze/ ne zeli narucit.  :dontknow: Zvao prije 6mj sve redom....
Zato zasto nebi uzeo polini usput kad ce narucivat da se ne j... sa trazenjem original ?

Zasto su bolji od malossi klizaca....evo ti moja tema pa citaj. Evo polini se vrte vec 2tkm ma malossi multivaru i u super su stanju  :icon_thumright:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=57254.0

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #22 : 16 Ožujak, 2012, 20:35:46 »
Mogu doc i 15kn sva tri kad ih meni nitko u PGZ ne moze/ ne zeli narucit.  :dontknow: Zvao prije 6mj sve redom....
Zato zasto nebi uzeo polini usput kad ce narucivat da se ne j... sa trazenjem original ?

Upravo tako. Sutra bacim oko na lulicu. Posudit ću multimetar pa baciti par mjerenja :/ Mada nije ni CDI preskup, 20€ ako je on.
@radomir.g
Hvala puno, uzmem onda 270mm

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #23 : 16 Ožujak, 2012, 21:01:40 »
to je drugo ako je tesko naci obicne, ode ih kod mene ima na šake, i vozija san se 20tkm sa onima sta san dobija sa skuteron i nije bilo nikakvih tragova koristenja na njima, samo kad san uzima neke druge stvari uzea san nova 3 eto tako, nisu neki novci pa ono.. :)

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #24 : 16 Ožujak, 2012, 21:07:45 »
to je drugo ako je tesko naci obicne, ode ih kod mene ima na šake, i vozija san se 20tkm sa onima sta san dobija sa skuteron i nije bilo nikakvih tragova koristenja na njima, samo kad san uzima neke druge stvari uzea san nova 3 eto tako, nisu neki novci pa ono.. :)

A,nema .  :dontknow: .... sad ima novi zastupnik Genero motors (njih nisam zvao)
Tu po Rijeci se dosta trgovina pozatvaralo prosle godine.....

Nasao sam jednu di oce i narucit nesto ali sam vec uze malossi multivar pa mi vise nisu trebale.
Dobre su original  :icon_thumright:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #25 : 18 Ožujak, 2012, 17:11:44 »
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2012, 17:31:06 strikoo »

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #26 : 19 Ožujak, 2012, 00:28:00 »
Nisam vidio temu pa da ti pomognem,ako mogu...   :dontknow: :dontknow:
Ocisti karburator i filter dobro ga ispiri.
Zamijeni antifriz prije toga isperi sustav obicnom vodom.
Zamijeni ulje u prijenosu,i ulje u kocnicama.
Pregledaj plocice po potrebi zamijeni ih.
Novi remen moze i Artek.
Rolice 8 grama.
Izvadi sajlu od km sata iz buzira dobro je namasti i vrati unutra,ustedit ces 100 kn ako je sacuvas da ne pukne puca jer udje vode pocne korozirati jer nema podmazivanje dobro.
Svjecicu (to vidim da si mijenjao)
Cdi ti je dobar i taj sto si stavio link.
Kad promijenis neke te stvari,onda ces vidjeti za oprugice i ostale stvari,ali ako motor ima prave te km ja mislim da je to bacanje para jer se oprugice nisu jos toliko istegle.  :dontknow:

Opcenito sam ti naveo ovdje kao neki veci servis posto nitko nista nije radio na skuteru duze vrijeme, tih nekih stvari da se pridrzavas jedno svake 2-3 godine vozio bih se bez problema.
Neznam jel te jos sta zanima??
 :hello:

Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #27 : 19 Ožujak, 2012, 09:09:25 »
Hvala puno. Da, pravi su km, kod mene je scoot od prvog dana. Mislio sam federe mijenjati kako bi dobio malo živosti na gasu. Stvarno je trom.

Hoće li ona blokada što sam stavio u gornjem postu biti dobra za muriju i tehnički?

Koji filter od ona dva jer se stari počeo raspadati?

I taj remen artek,  vidim da ima i drugih, ali su malo drugačijih dimenzija, malo duži ili malo siriji ili uži. Ima li razlike?

Hvala!! Imate pivo kad skuter proradi :)

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #28 : 19 Ožujak, 2012, 09:36:51 »
Hvala puno. Da, pravi su km, kod mene je scoot od prvog dana. Mislio sam federe mijenjati kako bi dobio malo živosti na gasu. Stvarno je trom.

Hoće li ona blokada što sam stavio u gornjem postu biti dobra za muriju i tehnički?

Koji filter od ona dva jer se stari počeo raspadati?

I taj remen artek,  vidim da ima i drugih, ali su malo drugačijih dimenzija, malo duži ili malo siriji ili uži. Ima li razlike?

Hvala!! Imate pivo kad skuter proradi :)

Blokada je na potenciometar sto znaci da ces ju montirat pa na potenciometru namjestit da ti ide 49km/h a da ti pritom ne trokira ! Bolje je ako imas zracni pistolj/kompresor ili kupi sa webshopa blokadu za skidanje variomata pa stavis prsten na vario i siguran si 100% da prolazis  :icon_thumright:

Filter serijski ili polini ( mislim da je manje protocniji od malossi-a)....ja sam uzeo stage 6 double layer  :icon_thumright:

Remen mora bit 765 x 17,5...ako ne zelis dodatne probleme po namjestanju prenosa...

Centralni feder ako je zuti je malossi.....serijski je crveni imam ih 3 doma i svi su crveni  :icon_thumright:
Edit (mozda je na tvom modelu i zuti ....vidim da je to x-race )

Nemoj kupovat centralni novi vec samo stavi torsion control ispod


« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2012, 09:39:37 marin-w »

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #29 : 19 Ožujak, 2012, 09:59:09 »
OK centralni ne diram, samo stavim kontrolu :P

Federe na kvačilu? http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637425088&target=productdetail&category1=A%3AA_PEUGEOT%3AA_PEUGEOT_SPEEDFIGHT50LC2&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB
Valjaju li ti? cilj mi je dobiti malo živosti. podosta se utromio kakav je bio, a pogotovo nije ni bio nešto startan u usporedbi sa đilerama itd.

Dakle ovaj filter? http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288997146976192&target=productdetail&category1=A&category2=CAT

BTW imam na variomatu blokadu. ali mislio sam zbog murije da me ne čope bez blokade pa da ne bi ježa  :glasses9:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2012, 14:12:34 strikoo »

Offline Ivan_drifter

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3372
  • Spol: Muški
  • nevozi brze nego tvoj anđeo čuvar može da leti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: pežola sf2
  • Moja Kaciga: takachi
  • MojSetup: tajne malih majstora
  • MojSpuh: leo zx, polini for race2
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #31 : 22 Ožujak, 2012, 12:42:07 »
Blokada je na potenciometar sto znaci da ces ju montirat pa na potenciometru namjestit da ti ide 49km/h a da ti pritom ne trokira ! Bolje je ako imas zracni pistolj/kompresor ili kupi sa webshopa blokadu za skidanje variomata pa stavis prsten na vario i siguran si 100% da prolazis  :icon_thumright:

Filter serijski ili polini ( mislim da je manje protocniji od malossi-a)....ja sam uzeo stage 6 double layer  :icon_thumright:

Remen mora bit 765 x 17,5...ako ne zelis dodatne probleme po namjestanju prenosa...

Centralni feder ako je zuti je malossi.....serijski je crveni imam ih 3 doma i svi su crveni  :icon_thumright:
Edit (mozda je na tvom modelu i zuti ....vidim da je to x-race )

Nemoj kupovat centralni novi vec samo stavi torsion control ispod



ej ja sam mislio da ti vise znas!, imas i zuti i crveni seriski, na peugeot centralni tocnije nije to boja neg ima malo crvene ili zute!,

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #32 : 22 Ožujak, 2012, 12:48:13 »
Federi bi po ovome trebali biti
http://www.malossistore.eu/Prodotto.aspx?type=M&MM=MO/PESFL50&C=29%207454
ovi
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637433520&target=productdetail&category1=A&category2=CAT
te koje sam boldao...ali ako je serijsko kvačilo.....ako je fly /delta onda ovi prvi.....ali opet nemoj stavljati pretvrde jer će ti brzo pojest pakne na kvačilu....

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #33 : 22 Ožujak, 2012, 16:06:22 »
ej ja sam mislio da ti vise znas!, imas i zuti i crveni seriski, na peugeot centralni tocnije nije to boja neg ima malo crvene ili zute!,

Nisam imao posla sa peugeotima do prije 10mj..... da nije to bas boja kao npr malossi crveni,ali imam doma tri serijska "crvena" pa sam zakljucio da imaju svi takve...

Uci se cijeli zivot,pogotovo u mom poslu.....

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #34 : 08 Travanj, 2012, 17:10:56 »
U petak stiglo, odmah se bacilo na posao, stavio sam zadnje disk pločice, stare su bile gotove, prednje sam ostavio još su ok, amortizer je gore, novi filter zraka nauljen i CDI novi.
Pali iz prve na gumb. Očito je CDI bio problem i sreća da je tako :)
U subotu se bacilo na vario. rolice, klizači. Na žalost nisam imao masti pa nisam očistio vario. Da vidite na što to liči. Sve je prepuno masti. Blokada je dolje, remen novi gore iako je i stari sasvim ok.

Sada pitanje. Klizači se mogu nataknuti na obje strane. kako je točno, jedna strana ulazi fino i do kraja, druga teže i malo ostane viriti na vrhovima. Koje je točno?
Sa čime podmazati ispod rolica?
i
onaj dio kada se vario otvara sa tri šarafa, treba li se on vratiti nazad i zašarafiti ili se taj dio skidanjem blokade miče? Ovako izgleda to kod mene:
http://imageshack.us/photo/my-images/46/vario10ba2.jpg

Hvala
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2012, 17:41:16 strikoo »

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #35 : 08 Travanj, 2012, 17:22:13 »
U petak stiglo, odmah se bacilo na posao, stavio sam zadnje disk pločice, stare su bile gotove, prednje sam ostavio još su ok, amortizer je gore, novi filter zraka nauljen i CDI novi.
Pali iz prve na gumb. Očito je CDI bio problem i sreća da je tako :)
U subotu se bacilo na vario. rolice, klizači. Na žalost nisam imao masti pa nisam očistio vario. Da vidite na što to liči. Sve je prepuno masti. Blokada je dolje, remen novi gore iako je i stari sasvim ok.

Sada pitanje. Klizači se mogu nataknuti na obje strane. kako je točno, jedna strana ulazi fino i do kraja, druga teže i malo ostane viriti na vrhovima. Koje je točno?
Sa čime podmazati ispod rolica?
i
onaj dio kada se vario otvara sa tri šarafa, treba li se on vratiti nazad i zašarafiti ili se taj dio skidanjem blokade miče?

Hvala

 to skini jer to je blokada, znači ostavi samo onu pločicu na koju stavljaš klizače,njih okreni kako god,bitno da sjednu u za to predviđen dosjed.. i ne trebaš ništa podmazivati u variomatu....kakva glupost..!!!!
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2012, 17:25:10 kurbla001 »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Peugeot Speedfight 2 servis pitanje što naručiti
« Odgovori #36 : 08 Travanj, 2012, 19:33:59 »
U petak stiglo, odmah se bacilo na posao, stavio sam zadnje disk pločice, stare su bile gotove, prednje sam ostavio još su ok, amortizer je gore, novi filter zraka nauljen i CDI novi.
Pali iz prve na gumb. Očito je CDI bio problem i sreća da je tako :)
U subotu se bacilo na vario. rolice, klizači. Na žalost nisam imao masti pa nisam očistio vario. Da vidite na što to liči. Sve je prepuno masti. Blokada je dolje, remen novi gore iako je i stari sasvim ok.

Sada pitanje. Klizači se mogu nataknuti na obje strane. kako je točno, jedna strana ulazi fino i do kraja, druga teže i malo ostane viriti na vrhovima. Koje je točno?
Sa čime podmazati ispod rolica?
i
onaj dio kada se vario otvara sa tri šarafa, treba li se on vratiti nazad i zašarafiti ili se taj dio skidanjem blokade miče? Ovako izgleda to kod mene:
http://imageshack.us/photo/my-images/46/vario10ba2.jpg

Hvala

Imao si serijske rolice koje su se u to doba kao i u neke druge skutere ugradjivale sa masti.
Onaj lim iza na tri sarafa je zapravo brtva koja sprecava da ta mast napusti variomat. Vidit ces da ima okrugla brtva na njemu.

Vise se ne stavljaju rolice u mast pa ti taj lim nije potreban.

Znaci trebas dobro ocistit i posusit variomat od te masti i stavit nove rolice  :icon_thumright:
Nove rolice se same podmazuju  :icon_thumright:

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 "šarafanje" pitanja
« Odgovori #37 : 08 Travanj, 2012, 20:35:14 »
Tako je, brtva je gore. Odlično, sutra skidam i to čistim. Zasad jednolicnije ubrzava, još jedino pri kretanju krene lagano dvije sekunde i onda cukne i krene. Pretpostavljam da će žute malossi to ublažiti :) to ide gore tokom m tjedna, kao i torsion control.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 "šarafanje" pitanja
« Odgovori #38 : 10 Travanj, 2012, 00:44:15 »
Evo prijenos gotov



Za sada ide 70 po satu. Vidjet ćemo kada se to sve razradi. Kao novi je išao malo prek 90 po satu :/

Sutra kočiona tekućina i čišćenje spuha.

Offline grgaSP04

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 199
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp50
Odg: Peugeot Speedfight 2 "šarafanje" pitanja
« Odgovori #39 : 10 Travanj, 2012, 00:59:12 »
probaj ga nekako navuc na 80 tipa sa još nekim rulinama sad neznam koje su ti gore  i to je to  sto se tice serijale si miran ako zelis dublje prckat onda kreni sa auspusima sportskim variomatima i tako...iskreno moja preporuka bi ti bila em sto se tice izgleda a meni i vožnje stavljanje vilica od vivacitija imas jedne u prodaji za dobru cijenu  :icon_thumright: